Tomasz Hajto. Ostatnie rozdanie. Autobiografia

Książka
28,38 zł
eBook
38,21 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Format: 14.0 x 20.5 cm
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 324
Opis

Były obrońca reprezentacji Polski w piłce nożnej, aktualnie ekspert piłkarski i jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci polskiego sportu ostatnich lat.

Tomasz Hajto odkrywa wszystkie karty w swojej autobiografii pt. "Ostatnie rozdanie".

Książka, napisana we współpracy z cenionym dziennikarzem Polsatu Sport Cezarym Kucharskim, ukaże czytelnikom kulisy bujnej kariery jednego z najbardziej zasłużonych obrońców reprezentacji Polski w ostatnich 20 latach. Były piłkarz w najmniejszych szczegółach opisuje emocje i uczucia, jakie towarzyszyły mu w najważniejszych i przełomowych chwilach jego życia, zarówno tych radosnych, jak i tych, o których wolałby raczej zapomnieć.

Sukcesy osiągane na krajowym podwórku, w Bundeslidze lub w narodowych barwach, ale również niepowodzenia w lidze angielskiej i nieudana przygoda trenerska w Ekstraklasie - Tomasz Hajto nie boi się trudnych tematów. Po raz pierwszy szczerze i otwarcie wyjaśnia okoliczności kontrowersyjnego wypadku samochodowego z 2007 roku, którego był sprawcą, a w wyniku którego śmierć poniosła starsza osoba. Porusza także temat korupcji w polskiej piłce, dokładnie opisując realia jednego z ustawionych meczów, w których brał udział, jeszcze będąc juniorem Hutnika Kraków.

W autobiografii nie zabrakło również odniesień do postaci obecnego selekcjonera Polski, Jerzego Brzeczka. Emerytowany piłkarz zdradza na przykład jakim przezwiskiem przez swoich kolegów, określany był szkoleniowiec naszej kadry, w czasach ich wspólnej gry w Górniku Zabrze.

Postać Tomasza Hajty można lubić lub nie. Nie ulega jednak wątpliwości, że 64-krotny reprezentant Polski jest jedną z najbardziej ekstrawaganckich i interesujących postaci polskiego sportu w ostatniej dekadzie. Książka "Ostatnie rozdanie" z pewnością stanie się więc prawdziwą "truskawką na torcie" w kolekcji każdego fana piłki nożnej.


Opinie o książce

Ostatnie rozdanie to książka, którą mogę polecić absolutnie każdemu. Tomek dzieli się wspomnieniami z czasów kariery i nie unika trudnych, czasami nawet bolesnych tematów. Dzięki tej książce poznacie go z zupełnie innej strony.

Sławomir Peszko

Tomasz Hajto to postać nietuzinkowa, człowiek charakterny i prawdziwy „góral”. Przez lata naszej znajomości dowiedziałem się o nim wiele, lecz ta książka nawet przede mną odsłoniła kolejne tajemnice. Polecam!

Artur Sobiec

Tomek, który jest moim oddanym przyjacielem jeszcze nigdy aż tak się nie otworzył. Poznajcie jego historię!

Piotr Świerczewski

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii sportowcy

Jakie konkretne etapy kariery piłkarskiej opisuje Tomasz Hajto w swojej autobiografii?

Książka szczegółowo przedstawia drogę zawodnika od początków w Makowie Podhalańskim po występy w Bundeslidze i reprezentacji Polski. Autor opisuje kulisy gry w Schalke 04 Gelsenkirchen oraz MSV Duisburg, dzieląc się doświadczeniami z profesjonalnego futbolu na najwyższym poziomie. Czytelnik poznaje realia szatni prowadzonej przez Janusza Wójcika oraz kulisy nieudanego mundialu w Korei i Japonii. To kompletny zapis sportowej drogi wzbogacony o niepublikowane dotąd anegdoty z boiska i zaplecza klubowego. Każdy rozdział przynosi nowe spojrzenie na najważniejsze momenty w historii polskiej piłki nożnej przełomu wieków.

Czy autobiografia "Tomasz Hajto. Ostatnie rozdanie" porusza trudne tematy z życia prywatnego sportowca?

Tak, autor w sposób bezkompromisowy rozlicza się z najtrudniejszymi wydarzeniami, takimi jak wypadek drogowy czy uzależnienie od hazardu. Tomasz Hajto nie unika również tematu afery tytoniowej oraz zjawiska korupcji, które dotknęło polską piłkę nożną w trakcie jego kariery. Publikacja ma charakter szczerej spowiedzi, w której popularny "Gianni" bierze pełną odpowiedzialność za swoje życiowe błędy. Jest to lektura dla osób szukających autentyczności i prawdy o cieniach sławy w zawodowym sporcie. Książka rzuca nowe światło na wydarzenia, które przez lata były przedmiotem medialnych spekulacji.

Dla kogo ta książka może okazać się zbyt bezpośrednia lub nieodpowiednia?

Publikacja nie jest polecana czytelnikom szukającym wyłącznie suchych statystyk meczowych lub ugrzecznionych wspomnień o polskim sporcie. Tomasz Hajto posługuje się bardzo dosadnym językiem i otwarcie krytykuje konkretne osoby ze środowiska piłkarskiego oraz dziennikarskiego. Osoby wrażliwe na kontrowersyjne opinie oraz mocny, góralski temperament autora mogą poczuć się przytłoczone formą przekazu. Książka skupia się na emocjach i subiektywnych odczuciach, co zdecydowanie odróżnia ją od klasycznych biografii o charakterze kronikarskim. To pozycja dla dorosłego czytelnika, który akceptuje bezkompromisowy styl narracji.

Jakie informacje o kulisach reprezentacji Polski pod wodzą Jerzego Engela znajdę w książce?

Autor ujawnia nieznane fakty dotyczące podziału pieniędzy z reklam oraz konfliktów z mediami podczas mistrzostw świata. Lektura wyjaśnia przyczyny sportowej porażki kadry narodowej w 2002 roku i opisuje relacje panujące między kluczowymi zawodnikami tamtej ekipy. Hajto wskazuje konkretne sytuacje, które miały negatywny wpływ na atmosferę wewnątrz drużyny i ostateczny wynik turnieju. To cenne źródło wiedzy dla kibiców chcących zrozumieć mechanizmy rządzące polskim futbolem w tamtym okresie. Dzięki tym wspomnieniom można lepiej zrozumieć, dlaczego jedna z najbardziej utalentowanych generacji piłkarzy nie odniosła sukcesu na mundialu.

W jakim stylu napisana jest ta autobiografia i kto wspierał piłkarza w jej tworzeniu?

Książka została przygotowana we współpracy z doświadczonym dziennikarzem sportowym Cezarym Kowalskim, co gwarantuje wysoką jakość narracji. Tekst zachowuje charakterystyczny, dynamiczny sposób mówienia Tomasza Hajty, łącząc go z warsztatem profesjonalnego reportera i publicysty. Dzięki temu opowieść jest płynna, pełna konkretów i całkowicie pozbawiona zbędnych wypełniaczy treści. Czytelnik otrzymuje dynamiczną relację, którą czyta się jak pasjonujący reportaż z samego wnętrza niedostępnego świata sportu. Współpraca ta pozwoliła na precyzyjne oddanie faktów przy jednoczesnym zachowaniu unikalnego głosu głównego bohatera.

Szczegóły
  • Tytuł: Tomasz Hajto. Ostatnie rozdanie. Autobiografia
  • Autorzy: Cezary Kowalski, Tomasz Hajto
  • Wydawnictwo Sine Qua Non
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2020
  • Ilość stron: 324
  • Format: 14.0 x 20.5 cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788382100471
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788382100471
  • EAN: 9788382100471
  • Wymiary: 140X205
  • Dane producenta: WYDAWNICTWO SQN ROMAŃSKI, KUŚNIERZ, RĘDZIAK SPÓŁKA KOMANDYTOWA, ul. Huculska 17, 30-413 Kraków, Polska, biuro@wsqn.pl, tel. 12 261 17 49
Recenzje książki Tomasz Hajto. Ostatnie rozdanie. Autobiografia (5)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzent Wybitny
    Ocena:
    4/5
    Opinia potwierdzona zakupem
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest naszym Klientem i kupił ten produkt w naszym sklepie.
    Dodana przez Kacper S. w dniu 2021-05-30
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Sporo szczerych zwierzeń ale bez ... sensacji , a tego oczekuję jednak po takich publikacjach.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Krzysztof R. w dniu 2021-01-05
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Historia jednego z najbarwniejszych polskich piłkarzy w ostatnich latach. Tomasz Hajto na boisku rzadko kiedy zawodził i moim zdaniem książka jest taka sama. Zdarzają się oczywiście momenty w których każdy fan Pana Tomasza będzie oczekiwał większego rozwinięcia tematu, ale nie ma ich za wiele. Nie wszystkie fragmenty jednak są szalone, jak kariera naszego byłego kadrowicza, są też miejsca, gdzie trzeba się zatrzymać i przemyśleć kilka spraw. Dla mnie jedno z ciekawszych wydawnictw o tematyce piłkarskiej w ostatnim czasie. Tak jak pisałem czasami "chce się więcej" ale ogólna ocena bardzo pozytywna.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Mateusz Ł. w dniu 2021-10-04
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Najbardziej wymowny, a co za tym idzie wciągający, był jednak fragment o postrzeganiu reprezentacji Polski przez społeczeństwo. Tomasz Hajto postawił tezę, że za jego czasów i obecnie polska reprezentacja prezentowała podobny poziom, co nie miało jednak przełożenia na jej ogólny obraz. Kiedyś krytyka była na porządku dziennym, a obecnie mało kto decyduje się na otwartą krytykę polskiej reprezentacji, co jest spowodowane [Adres usunięty]. działalnością Polskiego Związku Piłki Nożnej, który w bardzo profesjonalny sposób prowadzi promocję kadry narodowej i dba o jej obraz. Nie jest to zarzutem ze strony Tomasza Hajty, ale jego zdaniem jego kadra nie mogła liczyć na pobłażliwość ze strony mediów czy kibiców i niejednokrotnie wieszano na niej psy.

    W końcówce swojej autobiografii Tomasz Hajto podejmuje dwa trudne tematy. Najpierw pisze o tym, co futbol mu zabrał, jakie były konsekwencje bycia profesjonalnym piłkarzem. W tym kontekście poruszone zostają relacje rodzinne oraz zakończone przyjaźnie. Były reprezentant Polski pisze także o najtragiczniejszym wydarzeniu ze swojego życia. W 2007 roku potracił na pasach 74-letnią kobietę, która w wyniku tego zdarzenia poniosła śmierć. Były piłkarz składa relację z tego, co się wtedy wydarzyło i pisze, jak wielką jest to dla niego traumą do dziś.

    Tomasz Hajto traktowany bywa z przymrużeniem oka. Nie zawsze na poważnie bierze się jego słowa, a zdecydowanie częściej powtarza się jego specyficzne komentarze. Nie można stwierdzić, że jest ON szanowanym ekspertem piłkarskim. Niemniej nie można mu odmówić bycia jedną z najbarwniejszych postaci polskiej piłki nożnej, w rozwój której miał niemały wkład. W autobiografii Hajto odsłonił przed czytelnikami swoje wnętrze i szczerze napisał o tym, jakim jest człowiekiem.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Tomasz K. w dniu 2021-02-08
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Książka jakoś mnie specjalnie nie zachwyciła, choć nie mogę powiedzieć, że jest słaba czy źle napisana. Czyta się ją dobrze, ale od tak barwnej i kontrowersyjnej postaci, jaką jest przecież Tomasz Hajto, oczekiwałbym jednak czegoś "więcej". Jego kariera piłkarska oraz wątpliwa aktywność medialna to temat na pasjonującą opowieść - tutaj czytelnik zostaje z dużym poczuciem niedosytu. Na plus należy również wyróżnić dobre pióro autora, bo mimo wszystko można się przy niej odprężyć i momentami potrafi wciągnąć. Lektura w sam raz na urlop lub popołudniowy wypoczynek w weekend. W swojej kategorii solidny średniak.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Małgorzata B. w dniu 2020-12-23
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Miałam okazję oglądać Tomasza Hajtę jeszcze, gdy biegał po boisku piłkarski, dlatego z niecierpliwością czekałam na jego biografię. Pokazuje w pewnym momentach prawdę o polskiej piłce, błędne decyzje, które podejmował oraz osobista tragedię związaną ze śmiertelnym potrąceniem. Miałam wrażenie, że wiele historii zostało jednak nieodpowiedzialnych lub pominiętych i czasami oczekiwałam większego rozwinięcia. W końcu jest to biografia jednego z najbardziej kontrowersyjnych piłkarzy w ostatnich latach o bardzo barwnym życiu pozaboiskowym. Całość odbieram pozytywnie, każdy kto pamięta Tomasza z czasów reprezentacji nie powinien się czuć jakoś szczególnie zawiedziony.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula