To nie jest twoje dziecko

Średnia: 3.4 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Ilość stron
320
Rok wydania
2018
Inne wersje (3)
Outlet, Książka, op. miękka
za 18,50 zł
eBook, mobi, epub
za 19,10 zł
Audiobooki mp3
za 21,20 zł
Nasza cena: 24,23 zł 36,99 zł Taniej o: 34%

Jak wysoka może być cena macierzyństwa?

Troje bohaterów: dobrze sytuowane małżeństwo, Anna i Paweł, oraz studentka Michalina, podejmuje brzemienną w skutkach decyzję, która nieodwracalnie zaważy na losie każdego z nich. "To nie jest twoje dziecko" jest mroczną opowieścią o jednym z największych pragnień ludzkości i o tym, że złe wybory są często początkiem końca. Intryga, niespełnione nadzieje dwóch matek i umiejętnie budowane napięcie sprawią, że lektura tej książki nikogo nie pozostawi obojętnym.

Historia, którą poznajemy z przeplatających się relacji Anny, Michaliny i Pawła sprawia, że wraz z bohaterami wikłamy się w psychologiczną grę. Wymyka się ona wszelkim schematom i zmierza do niespodziewanego, dramatycznego finału.


O autorce

Małgorzata Falkowska - autorka popularnych powieści obyczajowych: " Mąż potrzebny na już", "Gorzej być (nie) może", "Po co komu biała kredka?" "Poszukiwani, poszukiwany".

Recenzje (5)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „To nie jest twoje dziecko” Małgorzaty Falkowskiej jest książka intrygującą, nieprzewidywalną. Autorka nie boi się trudnych tematów i stworzyła ciekawą fabułę, powieść obyczajową z elementami grozy. Ja byłam przyzwyczajona do komedii romantycznych, które zgrabnie wychodziły spod pióra Falkowskiej, a tu taka niespodzianka.

  Jedną z bohaterek tego dzieła jest Michalina. Ambitna studentka, z ponurą przeszłością, która ma plany na przyszłość, a pierwszym punktem są studia. Jedna noc, jeden błąd i cała przyszłość traci już swoją jasność.

  Anna i Paweł to małżeństwo z długoletnim stażem, które osiągnęło w życiu wiele, na pierwszy rzut oka mają wszystko. Jednak do szczęścia brakuje im tylko dziecka.

  Drogi naszych bohaterów splatają się i po krótkim czasie zawierają oni układ, który ma uszczęśliwić obie strony. Na pozór dobre rozwiązanie stwarza wiele problemów, głównie natury psychologicznej.

  Los bohaterów prowadzony jest delikatnie. Wydaje się, że zwykła historia jakich wiele. Jedno zdanie, jedno wydarzenie w powieści, a może żonglować emocjami czytelnika, mylić tropy. Czujemy, że jeden z bohaterów może być negatywny, może nie udźwignąć brzemienia, które nosi. Czy to spokojny Paweł, który we wszystkim zgadza się z żoną? A może Anna, skrupulatna, pedantyczna, zorganizowana, ale czy zawsze? Michalina, dziewczyna już wiele przeżyła, ale czy poradzi sobie z kolejnym wyzwaniem, jakie stawia jej życie?

  Portret psychologiczny bohaterów jest ciekawie nakreślony. Możemy wyczytać, jaki wpływ ma dzieciństwo, młodość na naszą przyszłość. Jaką cenę gotowy jest ponieść człowiek, aby spełnić swoje największe marzenia, osiągnąć swój cel? Jakie mogą być konsekwencje jednej decyzji.

  Powiem tak. Spodziewałam się innego zakończenia. Oczywiście brałam pod uwagę różne scenariusze, ale takiego zakończenia się nie spodziewałam. Nie spodobał mi się finał, ale chyba o to chodzi, aby czytelnika zaszokować, zaskoczyć, nie pozostawić go obojętnym. Takie właśnie emocje mną targały i ta książka cały czas za mną „chodzi”. Brawo dla autorki!

  Na zakończenie jeszcze dodam, że dzięki tej książce, chciałabym bliżej poznać Toruń. Falkowska ładnie wplotła w treść powieści ważne miejsca w mieście i nie tylko chodzi tu o zabytki, ale o parki, uliczki, knajpki. Widać, że autorka dobrze się tu czuje i pokochała to miasto.

  Książkę polecam, choć na początku nie sprawia takiego wrażenia, to wstrząśnie wami.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Michalina jest pilną studentką, dla której nauka jest najważniejsza. Jedna noc będąca wyjątkiem od jej codzienności i rutyny, w ramionach studenta z wymiany Tarifa zmienia jej życie bezpowrotnie. Anna i Paweł są ze sobą od siedemnastu lat. Oboje są z zawodu ginekologami i prowadzą prywatną klinikę w Toruniu. Mają wszystko o czym może marzyć każdy przeciętny człowiek: dom, pieniądze, wymarzoną pracę ale nie mają najważniejszego - dziecka. Anna nie podejrzewa, że decyzja o przyjęciu dodatkowej pacjentki będzie elementem, który może spełnić jej największe marzenie. Michalina nie chce tego dziecka, inaczej zaplanowała swoją przyszłość. Anna ma plan jak upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Proponuje dziewczynie układ - za odpowiednią sumę Michalina ma urodzić dla nich dziecko a oni postarają się aby nikt nie dowiedział się o ich umowie. Jaką decyzję podejmie Michalina? Czy zgodzi się na układ zaproponowany przez Annę?

  Ludzie zrobią wszystko aby dostać to, czego pragną. Dowodem na to jest książka "To nie jest twoje dziecko". Autorka poruszyła w niej dwa bardzo kontrowersyjne tematy. Pierwszy z nich to macierzyństwo. Michalina nie chce dziecka, jest gotowa je usunąć. Po bardzo kuszącej propozycji Anny zaczynają się jednak pojawiać dylematy. Dziewczyna nie jest bez serca a więź matki z dzieckiem bardzo silna. Choć wydaje się, że podjęła już ważną decyzję to jednak ta najważniejsza jest wciąż przed nią. Z drugiej strony mamy kobietę, której chęć posiadania dziecka jest niewyobrażalna. Ona zrobi wszystko by mieć wymarzone dziecko. Drugim kontrowersyjnym tematem jest alkoholizm. Wiadomo, że życie w ciągłym strachu przed pijanym rodzicem ma ogromny wpływ na życie bezbronnego dziecka. Nie da się tego wykorzenić także w dorosłym życiu, ponieważ od pewnych spraw nie da się uciec. Autorka nie boi się kontrowersyjnych tematów i opisuje je z mistrzowską precyzją.

  "To nie jest twoje dziecko" jest powieścią fenomenalną. To rewelacyjna i trzymająca w napięciu historia. Kreacja bohaterów nie jest przypadkowa i bardzo starannie dopracowana. Sama fabuła jest bardzo oryginalna. Przy czytaniu Towarzyszy nam cały wachlarz emocji, często niepokojących. Powieść tę czytałam z wielkim niepokojem i już od samego początku wiedziałam, że nie jest to kolejna szablonowa lektura. Nie jest to lekka powieść, na pewno nie! Posiada w sobie elementy grozy, co czyni ją bardziej niezwykłą. Akcja nie zwalnia ani na chwilę, jest dynamiczna i sprawia, że od powieści ciężko się oderwać. Dreszczyk emocji towarzyszy nam już od pierwszych stron i utrzymuje się aż do samego zakończenia, które jest ... szokujące i zupełnie nieprzewidywalne.

  Najnowsza książka Małgorzaty Falkowskiej jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Jestem nią zafascynowana. Niepowtarzalna historia opisana w lekkim i przyjemnym stylu, który sprawia, że książkę się wręcz pochłania. "To nie jest twoje dziecko" to mroczna historia o ludzkim pragnieniu nad którym trudno zapanować. Jestem zachwycona tą historią. Polecam, polecam, polecam!

  " Życie ... to taka pojemna walizka, która wydaje się nie mieć dna. Upychamy w niej wszystko. Czasem złożone uważnie wspomnienia, które chcemy pielęgnować, czasem wrzucone luzem, jakbyśmy chcieli o nich zapomnieć. Każdego dnia dokładamy coś nowego, aż w końcu należy otworzyć kieszenie walizki, aby zdobyć dodatkowe miejsce. Coś, co wydaje się nie mieć końca, nagle znajduje dno. Wtedy właśnie nadchodzi kryzys. To ON pomaga nam wybrać, czy upychać wszystko dalej, czy wpierw pozbyć się niepotrzebnego. "

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Małgorzata Falkowska dała się poznać jako autorka lekkich powieści obyczajowych o komediowym zabarwieniu, które zdobyły wielu fanów, wśród których jestem i ja. :) Tym razem autorka pokusiła się o wypróbowanie sił w innym gatunku literackim (do czego sama ją namawiałam w jednej z pierwszych moich recenzji) i napisała powieść, powiedzmy obyczajową z elementami thrillera. Nie wiem, czy dobrze skategoryzowałam książkę, ale tak ją odebrałam. Mowa tu o powieści „To nie jest twoje dziecko”, którą spróbuję Wam przybliżyć.

  „Jak wysoka może być cena macierzyństwa? Troje bohaterów: dobrze sytuowane małżeństwo, Anna i Paweł, oraz studentka Michalina, podejmuje brzemienną w skutkach decyzję, która nieodwracalnie zaważy na losie każdego z nich.

  "To nie jest twoje dziecko" jest mroczną opowieścią o jednym z największych pragnień ludzkości i o tym, że złe wybory są często początkiem końca. Intryga, niespełnione nadzieje dwóch matek i umiejętnie budowane napięcie sprawią, że lektura tej książki nikogo nie pozostawi obojętnym.”

  Tak jak wspomniałam wcześniej bardzo lubię twórczość Małgorzaty Falkowskiej dlatego z bólem serca muszę przyznać, że mam mieszane uczucia co do tej pozycji. Zacznę od tego, że historia ma bardzo ciekawą fabułę, która wciąga już od samego początku i trzyma w napięciu do samego końca. Fabuła książki skupia się wokół bardzo kontrowersyjnego tematu, ale autorka udowodniła już nieraz i to z dużym powodzeniem, że nie obawia się kontrowersji i trudnych tematów, za co chapeau bas.

  Małżeństwo lekarzy ginekologów, które prowadzi własną klinikę, przyjmuje nową pacjentkę, młodą studentkę, która zaszła w niechcianą ciążę. Para proponuje młodej kobiecie układ. Ona urodzi dla nich dziecko, oni zapłacą jej odpowiednią sumę pieniędzy i zapewnią byt na czas ciąży.

  Wydawałoby się, że można przewidzieć, jakie będzie zakończenie, ale nic z tego. Małgorzata Falkowska uknuła skomplikowaną intrygę i wodzi czytelnika za nos, aż do ostatniej strony, co również dobrze rokuje.

  I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie jedno ale. Moim zdaniem, nagromadzenie komplikacji, dramatów i „trupów w szafie” z przeszłości bohaterów jest zbyt duże i całkowicie niepotrzebne. Gdyby okroić i dopracować niektóre wątki to jestem pewna, że cała fabuła i intryga nie straciłyby niczego ze swojej oryginalności i nadal wywoływałyby zamierzony efekt.

  Niemniej jednak Małgosia Falkowska niezmiennie pisze w swoim lekkim, dopasowanym do odpowiedniej grupy odbiorców stylu, który posiada charakterystyczne tylko dla niej niuanse. Jestem święcie, przekonana, że książka będzie miała rzesze fanów (jak to u Falkowskiej już jest :) ) i zbierze dziesiątki dobrych opinii. Moja recenzja to moja subiektywna opinia i być może się mylę, wytykając błędy autorce. Jeśli tak się stanie, to obiecuję, że odszczekam ;), a Wam proponuję, abyście sięgnęli po tę powieść i przekonali się sami!

  Za możliwość przeczytania książki dziękuje Wydawnictwu Lira i autorce.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 1/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Historia zaczyna się ciekawie: Michalina, młoda studentka zachodzi w niechcianą ciążę i postanawia ją usunąć, przypadkowo spotyka jednak na swojej drodze majętne małżeństwo, Annę i Pawła, którzy bardzo pragną mieć dziecko. Zawierają więc układ polegający na tym, że dziewczyna urodzi dziecko i im je odda, oczywiście nie za darmo. Nie wiedzą jednak, jak ten układ zmieni ich życie...

  Wydawać by się mogło, że jest to książka pełna emocji, fascynująca, jednak tak nie jest. Już sam sposób prowadzenia narracji jest irytujący, bowiem cała historia relacjonowana jest naprzemiennie przez głównych bohaterów - Michalinę, Annę i Pawła. Wydaje się, że to nic dziwnego, czy strasznego, bo taki typ prowadzenia akcji pojawia się często, jednakże w przypadku tej książki wypowiedzi/relacje postaci są bardzo krótkie i chaotyczne, a czasem nawet zbyt beznamiętne. Być może autorka chciała osiągnąć efekt bardziej naturalnego przekazu, jednak dla mnie czytanie tego było nużące.

  Kolejną wadą powieści są bohaterowie, ich charaktery i sposób przedstawienia. Michalina nie jest zbyt inteligentna, niby taka sprytna, taka oczytana dziewczyna, trochę kujonka, a przemyślenia i wypowiedzi ma jak tępa nastolatka. Państwo Krygier, Anna i Paweł, to z kolei lekarze ginekolodzy, ale w życiu nie widziałam tak nieprofesjonalnych osób. Ona jest zimna i wyrachowana, a jej przemyślenia na temat pacjentek są bardzo nie na miejscu, zresztą podobnie myśli jej mąż, który z kolei jest pantoflem uzależnionym od Anny. W życiu nie czytałam o tak antypatycznych postaciach jak ta cała trójka.

  Ponadto, w tej książce brakuje emocji. To wszystko jest takie brzydkie, beznamiętne, bez życia. To nie jest thriller psychologiczny, w ogóle nie trzyma czytelnika w napięciu, nie powoduje, że człowiek z emocjami przewraca strony, nie wciąga w swoją historię. Tematyka poruszana w tej książce jest trudna i ważna, ale została tak przedstawiona, tak spłycona, że wcale nie porusza. Język jest prosty, momentami wręcz bardzo potoczny.

  W tej powieści jest też trochę niepotrzebnych zapychaczy, byleby tylko książka była grubsza. Przykład? Michalina szuka ginekologa na szybko i udaje jej się zapisać do jakiejś lekarki z prywatnej kliniki, po czym zastanawia się ile kosztuje wizyta w tej klinice. Szuka więc tej informacji w Internecie i znajduje tabelkę z cennikiem, którą autorka pokazuje nam, czytelnikom, a która to tabelka zajmuje całą stronę...

  Jednym plusem tej książki jest jej zakończenie, mocne, nawet nieprzewidywalne. Szkoda tylko, że cała historia się długo ciągnie, jest rozwleczona i pełna zapychaczy, a ten finał jest taki szybki. Gdyby autorka go trochę rozbudowała, to znacznie by poprawiła odbiór tej powieści.

  "To nie jest twoje dziecko" to druga książka pani Falkowskiej, z którą miałam do czynienia i będzie to dla mnie ostatnie spotkanie z tą autorką. Utwierdziła mnie ona bowiem w przekonaniu, że jest to twórczość kompletnie nie w moich klimatach, nie przemawiająca do mnie w żaden sposób.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pragnienie dziecka potrafi spędzić sen z powiek niejednej kobiecie, która wyrzuca sobie, iż nie jest pełnowartościowa. Niestety od pragnienia do obsesji niedługa droga...

  Anna i Paweł to z pozoru udane małżeństwo ginekologów, którym do szczęścia brakuje jedynie dziecka. Kiedy do ich prywatnej kliniki trafia Michalina, młoda dziewczyna pragnąca usunąć ciążę, w głowie Anny pojawia się plan zaadoptowania maluszka. Jednak wraz z biegiem czasu dzieją się różne wydarzenia, pokazujące, że nie wszystko jest takie proste, jakby mogło się wydawać.

  Książka jest bardzo nierówna - początkowo zapowiada się całkiem nieźle, po czym środek jest kompletnie oderwany od całości, jakby autorka w pewnym momencie pogubiła się w tym, co chce napisać, więc wrzuciła zbyt dużą ilość dramatów, nie zastanawiając się za bardzo nad ich sensownością. Owszem, zakończenie okazało się ciekawe, podciągając nieco moje wrażenia, aczkolwiek nie da się ukryć, iż mimo wszystko było nieco przekombinowane.

  Mam także spore zastrzeżenia odnośnie kreacji bohaterów, którzy w moim odczuciu są niedopracowani. Najpierw wykreowani są na idealną parę, po czym nagle Anna staje się zupełnie kimś innym, a jej zachowanie jest nie do zniesienia. Nie wspominając o tym, iż mąż nadal ją ubóstwia - zaciskałam zęby za każdym razem, gdy wychwalał ją pod niebiosa, zachwycając się jej perfekcyjnością.

  Jednak tym, co najbardziej mnie poirytowało i zniesmaczyło to obecność niektórych wypowiedzi, które Małgorzata Falkowska wkłada w usta swoich bohaterów-ginekologów. Mianowicie z tekstu można wywnioskować, iż brak oporów przed zrobieniem cytologii u kobiety, oznacza, że lubi ona rozkładać nogi i to nie tylko przed lekarzem. Do tego kompletny brak researchu autorki - jestem totalną przeciwniczką picia alkoholu w ciąży, aczkolwiek drink wypity przed stosunkiem, podczas jakiego może dojść do zapłodnienia, nie sprawi, że dziecko urodzi się z FAS. A to jedynie niektóre "smaczki" pochodzące z tej książki...

  Z tej historii można byłoby wyciągnąć o wiele więcej, ale niestety nie udało się. Nie wystarczy rzucić czytelnikom szokującego zakończenia, aby poczuli zachwyt - wypadałoby także zadbać o resztę, czego tutaj zabrakło. Na rynku wydawniczym pojawił się ogrom tytułów o podobnej tematyce, dlatego polecam chociażby "Surogatkę" czy "Drogie maleństwo", ponieważ są dużo lepsze niż "To nie twoje dziecko".

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
To nie jest opowieść o miłości 0/5 Nasza cena:
30,80 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To nie jest opowieść o miłości

Czy po latach można kochać wciąż tak samo? Czy nieobecność może wypełnić tęsknotę? Czy wspomnienia pozostają rzeczywistością? Jej nie ma, ale jest pamięć o bliskości i dotyku jej kruchego ciała. Czy pamięć jest mniej czy bardziej realnym doświadczaniem istnienia? Oto opowieść drogi zrodzona z...
Miłość to wszystko, co jest 5/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość to wszystko, co jest

Ona, Sonia, jest dwudziestopięcioletnią absolwentką prawa. On, Łukasz, czterdziestoletnim dziennikarzem zajmującym się muzyką i filmem. Ona jest córką jego najbliższych znajomych. On razem z żoną mieszkają tuż obok jej rodziców. Ona jest młoda, na początku swojej drogi, cały czas niezdecydowana jak...
To tylko dziecko 2/5 Nasza cena:
24,89 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To tylko dziecko

Siedmioletni Alex Andersson bezustannie sprawia problemy w szkole. Agresywny wobec kolegów i nauczycieli, to wdaje się w bójki, to znów popada w apatię. Pewnego dnia jego wychowawczyni uświadamia sobie, co kryje się za dziwnym zachowaniem dziecka. Sprawą zajmują się pomoc społeczna oraz policja,...
Błękit T.2 To, co jest we krwi 0/5 Nasza cena:
25,70 zł 37,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Błękit T.2 To, co jest we krwi

Oddajemy w ręce czytelników kilka nowe autorstwa Alexa Aragona. Powstały one na przestrzeni kilku lat. Tematem nowel jest miłość, a w większości nowel czołową postacią jest Bóg. Autora ciekawi człowiek. Jak twierdzi autor jest to jedyna istota żyjąca na Ziemi, która ją niszczy. Zabija z innych...
Kto to jest ten Jan Olik ? 0/5 Nasza cena:
18,27 zł 21,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kto to jest ten Jan Olik ?

"Językiem zastanym nic nowego powiedzieć już nie można. Zatrzymał się w rozwoju i gnije. Cokolwiek wyrazimy w literaturze pięknej za pomocą tego tzw. języka poprawnego polonistycznie, zabrzmi banalnie. Ubogo. Grzecznie. I niepotrzebnie" - fragment manifestu "Istotna swoistość", jaki ogłosiła przed...
To nie może być prawda 5/5 Nasza cena:
28,62 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To nie może być prawda

Przeszłość, która miała pozostać zamkniętym rozdziałem. Spotkanie, które zmienia wszystko. Małgorzata jest kobietą szczęśliwą. Ma pracę, którą lubi, zakochanego w niej męża – utalentowanego lekarza, oraz przyjaciółkę jeszcze z czasów studiów, którą traktuje jak siostrę. Spokój kobiety burzy...
Gosiaczek 39. Nikt nie zasługuje na to by być zdradzany 0/5 Nasza cena:
26,01 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gosiaczek 39. Nikt nie zasługuje na to by być zdradzany

"Szybko rozwijające się portale randkowe są aktualnie najprostszą formą nawiązywania nowych znajomości. Długie godziny spędzane przed ekranem monitora zastąpiły osobisty kontakt z drugim człowiekiem. Anonimowość sprawia, że często prowadzone w sieci rozmowy są dużo śmielsze od tych, które miałyby...
Nie piękność ile jest warta twoja uroda 4/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie piękność ile jest warta twoja uroda

Nasturcja ma dwadzieścia osiem lat i piękne imię, choć sama czuje się kwintesencją brzydoty. W czasach, gdy uroda determinuje wszystko, Nasturcja coraz bardziej zamyka się w sobie. Flirtuje przez Internet z nieznajomymi mężczyznami, uwodząc ich pod maską anonimowości. Czterdziestopięcioletnia...
Paleta marzeń. Na zawsze razem 0/5 Nasza cena:
29,22 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Paleta marzeń. Na zawsze razem

Były mąż kontra prawdziwa miłość. Kto będzie zwycięzcą? Czy Magda i Alek odnajdą się mimo przeciwności? Po bolesnej rozmowie z Magdą Alek nie wyobraża sobie dalszego życia w Toruniu. Decyduje się poszukać na nowo swojego miejsca, nie oglądając się za siebie. Magda szybko żałuje swojej decyzji i...
Serce w kopercie 4/5 Nasza cena:
29,30 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Serce w kopercie

Czy w ferworze świątecznych przygotowań jest czas na miłość? Poznajcie Natalię – studentkę, wegetariankę i przedsiębiorczą dziewczynę, która by zarobić na życie przerabia kupione w second handach ubrania. A do tego… nienawidzi świąt. Rezolutna dziewczyna poznaje w randkowej aplikacji Janka –...
Wyspa singli 0/5 Nasza cena:
16,39 zł 19,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyspa singli

Jak daleko można posunąć się w walce o widza i o siebie nawzajem? Chyląca się ku upadkowi stacja telewizyjna szuka pomysłów na doścignięcie konkurencji. Tworzy kontrowersyjny reality show, w którym główną nagrodą jest... miłość. Michał, Karina i Marta zaczynają zaciekłą rywalizację na oczach...
Porozmawiajmy o pierwszej miłości 5/5 Nasza cena:
26,65 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Porozmawiajmy o pierwszej miłości

Pierwsza miłość. To coś więcej niż uczucie. To siła. To coś, co siedzi głęboko w nas. Czasami zainteresowanie jest jednostronne, dusząco nieodwzajemnione. Zauroczenie, które nie przeradza się w nic więcej. Ale gdy nadchodzi dzień, w którym zainteresowanie jest obustronne, wyczekiwane i...
Wybrane bestsellery
Billy Summers 0/5 Nasza cena:
28,87 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Billy Summers

Najnowsza książka mistrza gatunku. Billy Summers jest najlepszy w swoim fachu. Eliminuje ludzi, ale tylko tych naprawdę złych. Był snajperem w Iraku, więc zna się na rzeczy i zawsze strzela celnie. Tym razem przyjmuje ostatnie zlecenie. Czas w końcu na zasłużoną emeryturę.  Niestety, coś idzie nie...
Nie wiesz nic 5/5 Nasza cena:
27,97 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie wiesz nic

Szokujący thriller psychologiczny autora NIE WIESZ WSZYSTKIEGO W naszych czasach wyrazem najwyższej odwagi jest bycie sobą Życie jest za krótkie, by tracić je na nieustanny strach. Nie chcę już dłużej się bać. Tragiczna śmierć Alana, kapitana drużyny siatkówki z liceum Freuda, wpływa niekorzystnie...
Odkryć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
43,15 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odkryć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

"Odkryć fizykę" dla klasy 2. to podręcznik ze zbiorem zadań przedstawiający zagadnienia fizyczne przystępnie i atrakcyjnie, z licznymi nawiązaniami do życia codziennego. Pomaga zainteresować uczniów przedmiotem i zrozumieć im kolejne zagadnienia dzięki prostemu językowi, małym porcjom wiedzy,...
Chemia. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
47,59 zł 50,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chemia. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Chemia. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres podstawowy został opracowany z myślą o wszystkich uczniach, którzy kontynuują poznawanie tej dziedziny wiedzy. Podstawy te ułatwiają poznawanie świata, zrozumienie wielu zjawisk, procesów oraz pozwalają lepiej i bezpieczniej żyć. Podręcznik do...
Język Polski 3. Maturalne karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
22,54 zł 24,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Język Polski 3. Maturalne karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Język Polski Maturalne Karty Pracy 3 Liceum I Technikum Zakres Podstawowy Linia I.
Geografia 3. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
20,15 zł 21,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Geografia 3. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Geografia Karty Pracy Ucznia 3 Liceum I Technikum zakres podstawowy.
Srebrna łyżeczka 5/5 Nasza cena:
28,51 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Srebrna łyżeczka

Życie jest pełne niespodzianek i zwrotów akcji. Musimy tylko w to uwierzyć. Technika Kintsugi, sztuka naprawy porcelany, przypomina nam o tym, jak bardzo krucha jest miłość. Ale jeżeli bardzo się staramy, to wszystko można posklejać na nowo. Oto fragment mojej historii, kawałek świata, o którego...
Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
38,68 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Oblicza geografii 3 do zakresu podstawowego zawiera treści dotyczące geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Polski. Został przygotowany z myślą o uczniach, którzy nie przystępują do matury z geografii. Ułatwia poznanie wielu aktualnych zagadnień dotyczących naszego kraju. Ułatwia...
Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia 0/5 Nasza cena:
16,27 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio zostaje kucharzem, czyli o radości z jedzenia

Pucio postanawia spróbować nowego dania w restauracji Wesoła Marchewka. Zamówiony makaron wygląda inaczej niż ten jadany w domu, ale smakuje wyśmienicie! Na dodatek kucharz daje dzieciom przepis na pyszne placuszki, więc szykuje się rodzinne gotowanie. Ach, ile przy tym zabawy! Każdy ma swoje...
Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy 0/5 Nasza cena:
36,25 zł 39,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy

Podręcznik ściśle dopasowaliśmy do wiedzy i umiejętności absolwentów 8-letniej szkoły podstawowej. Dawkujemy w nim wiedzę tak, żeby uczniowie mieli wystarczająco czasu na jej przyswojenie. Po każdym fragmencie teorii mogą sprawdzić jej zrozumienie, rozwiązując specjalnie dobrane zadania. Książka...
Biologia na czasie 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
41,86 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biologia na czasie 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Pozwala łatwo zapamiętać i zrozumieć ważne procesy dzięki czytelnemu i uporządkowanemu ich przedstawieniu, m.in. w postaci infografik. Odwołuje się do życia codziennego i wykorzystywania wiedzy w praktyce poprzez tematy poruszane w elementach O tym się mówi! oraz Bliżej życia. Przyspiesza naukę...
Żyję i działam bezpiecznie. Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa dla szkoły podstawowej 0/5 Nasza cena:
19,88 zł 20,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żyję i działam bezpiecznie. Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa dla szkoły podstawowej

NOWA EDYCJA 2021-2023 Podręcznik „Żyję i działam bezpiecznie” jest przeznaczony dla uczniów klas ósmych szkoły podstawowej. Kształci nawyki ratownicze dzięki praktycznym wskazówkom, czytelnym zdjęciom i przejrzystym instrukcjom postępowania. Oswaja z sytuacjami kryzysowymi poprzez ich szczegółowe...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula