Ten się śmieje, kto ma zęby

Autor:

Zyta Rudzka

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
12.3 x 19.4 cm
Rok wydania
2022
Wydawnictwo
Ilość stron
224
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 35,99 zł
Audiobooki mp3
za 37,71 zł
Nasza cena: 39,72 zł 49,99 zł Taniej o: 21%

"Ten się śmieje, kto ma zęby" Zyty Rudzkiej to chwytająca za serce opowieść o harcie ducha i wewnętrznej sile, która pozwala pokonać każdą przeciwność losu.

Wera zbliża się powoli do kresu swojego życia, ale zanim to nastąpi, musi podołać zupełnie innemu zadaniu. Jej niedawno zmarły mąż potrzebuje butów na pogrzeb, dlatego Wera zrobi wszystko, aby ukochany prezentował się w trumnie w odpowiedni sposób. Ograniczone fundusze jednak nie pozwalają na zakup nowego obuwia, dlatego kobieta odwiedza kolejne osoby ze swojej przeszłości, które mają jej pomóc w realizacji celu. Wera orientuje się, że straciła już niemal wszystko - młodość, pracę, męża i energię. Kobieta nie ma jednak zamiaru się poddać i jest w stanie zrobić wiele, aby pogrzeb mógł zostać odprawiony w taki sposób, jaki sobie zaplanowała.

Powieść Zyty Rudzkiej to przeszywająca analiza ludzkiej psychiki, która jest skryta pod płaszczem prostej, a czasami wręcz banalnej historii. Kluczową rolę odgrywają tutaj emocje, przez które postać głównej bohaterki książki staje się głosem siły i odwagi dla całej społeczności kobiet. "Ten się śmieje, kto ma zęby" to słodko-gorzki manifest przemijającego pokolenia, które pomimo wieku i ograniczeń fizycznych, wciąż jest zdolne do wielkich czynów.


O książce

Historia Wery jest wywrotowa, ponieważ nie próbuje wzruszać, przekonywać, edukować, uwodzić pięknem. Ciągnie za sobą i popędza, by nagle zwalniać i otwierać kolejne zaplecza, magazyny i nieokiełznane, idące z trzewi wątki.

Inga Iwasiów w laudacji jury Nagrody Literackiej Nike

Rudzka jest w polskiej literaturze zjawiskiem wyjątkowym. Zdania w jej nowej powieści tną jak noże, narzucają rytm lektury tak, że z impetem wchodzimy w monolog wdowy po dżokeju. Rudzka w swojej powieści wywraca na nice to, co znamy, i zarządza swoje porządki w zdaniu.

Justyna Sobolewska, „Polityka”

Książka Rudzkiej pojawia się na szczycie podsumowań wrażeń tak wielu odbiorców literatury. Dostaliśmy w tym roku wiele dobrych opowieści zmyślonych i wziętych z życia, ale - gdy idzie o nasze podwórko - historia Wery przebiła wszystko. Nie mam pojęcia, czy pisarka dostanie, jak najbardziej zasłużenie!, najważniejsze nagrody w roku przyszłym, ale jedno jest pewne: Zyta Rudzka wygrała więcej, niż się zdaje. Odwagą, szwungiem, rozumieniem języka, nieoglądaniem się na innych.

Michał Nogaś, „Książki. Magazyn do czytania"

Niekwestionowanym numerem jeden mijającego roku jest dla mnie powieść Zyty Rudzkiej.

Bernadetta Darska

Powieść roku! Napisała ją Zyta Rudzka. Już jej tytuł jest intrygujący: „Ten się śmieje, kto ma zęby”. A reszta jest odważna, zaskakująca i porywająca.

Leszek Bugajski, Wprost”

Ależ świetna jest ta nowa Rudzka. Napisanie takiej postaci to trudna sztuka. Trzeba przykuć uwagę czytelnika czymś innym niż sympatią; zaryzykować jego niechęć, zmieszanie, zarzuty promowania niezdrowych wzorców. Nie bać się niedopowiedzeń czy narracyjnych luk. Pisać bezczelnie, obok kanonu, oczekiwań i trendów. Niewielu się to uda. Rudzkiej znów się udało.

Emilia Dłużewska, „Gazeta Wyborcza”

Rudzka ma własne miejsce na mapie nowej polskiej prozy, a od koleżanek i kolegów po fachu dzieli ją całkiem spory dystans. Jest też rzadkim przykładem prozaiczki, która uprawia twórczość autotematyczną, łącząc fabuły kolejnych utworów w złożony projekt artystyczny. Z tego względu może najlepiej po prostu czytać Zytę Zytą. Na szczęście mamy z czego wybierać.

Joanna Piechura, „Dwutygodnik”


Od autorki

Moja bohaterka straciła miłość, męża, pracę. Niewielki dorobek wyprzedała na bazarze. Ale Wera jest nie do zdarcia. Nie celebruje utraty. Nie chce być wdową ani ofiarą. Kocha, kogo chce, i żyje, jak chce, stąd jej siła. Spotykam ciągle takie kobiety – chciałam oddać im głos.

Zyta Rudzka


O autorce

Zyta Rudzka to wielokrotnie nagradzana polska powieściopisarka i scenarzystka. W jej dorobku literackim dominują powieści obyczajowe, do których zalicza się "Tkanki miękkie", "Krótką wymianę ognia", "Ślicznotkę doktora Josefa" oraz "Mykwę".

 • Kicia Kocia i Nunuś. Czekamy na święta!

  Nunuś już nie może się doczekać Gwiazdki. Razem z Kicią Kocią otwierają po kolei okienka kalendarza adwentowego – na każdy dzień przeznaczone jest jedno okienko i jedno zadanie. Dzięki temu czas biegnie szybciej! Gdy otworzą 24 okienka, nadejdzie Boże Narodzenie.
  Książka, op. twarda
  27,99 zł Cena regularna: 44,90 zł
  w magazynie
 • Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta

  Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta to kolejna książka w serii o Kici Koci autorstwa Anity Głowińskiej. W środku mały czytelnik znajdzie aż 45 otwieranych okienek, które kryją w sobie niejedną (świąteczną!) tajemnicę. To idealna okazja, żeby zapoznać dzieci z bożonarodzeniowymi tradycjami. Zbliżają się...
  Książka, op. twarda
  27,99 zł Cena regularna: 44,90 zł
  w magazynie
 • Kicia Kocia i Nunuś. Jaka piękna zima!

  Kicia Kocia i Nunuś lubią zimę i zabawy na śniegu. Razem z nimi mali czytelnicy zobaczą, jak wygląda zima w mieście, w parku, a także na wsi i w lesie. Co robią zimą zwierzęta? Co jedzą? W co zimą bawią się dzieci? Najmłodsi poznają odpowiedzi na te pytania, otwierając kolejne okienka z Kicią Kocią...
  Książka, op. twarda
  27,99 zł Cena regularna: 44,90 zł
  w magazynie
 • Kicia Kocia. Zima

  Tym razem przyjaciele wybierają się... na sanki. Nie boją się zimna, wiatru i śniegu po kolana! Wspólnie się bawią ? wdrapują się na górkę, zjeżdżają, grają w hokeja na lodzie, lepią bałwana i rzucają się śnieżkami. Książka z pewnością zachwyci małych czytelników, którzy wraz kotką i innymi...
  Książka, op. miękka
  7,43 zł Cena regularna: 9,90 zł
  w magazynie
 • Kicia Kocia i Nunuś. Sporty zimowe

  Zimowa książka z czterdziestoma czterema otwieranymi okienkami! Kicia Kocia i Nunuś uwielbiają zimę. Mogą lepić bałwana, rzucać się śnieżkami, ale nie tylko. Zimą mogą także uprawiać sporty. Otwierając kolejne okienka, razem z Kicią Kocią i Nunusiem mały czytelnik pozna różne rodzaje sportów...
  Książka, op. twarda
  30,99 zł Cena regularna: 44,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • Kicia Kocia się złości

  Kicia Kocia, jak każde dziecko przeżywa wiele emocji! Emocje towarzyszą nam każdego dnia! W kolejnej książeczce z serii Kicia Kocia uczy się, jak radzić sobie z tak trudnym, lecz czasem ją ogarniającym uczuciem, jakim jest złość. A mali czytelnicy poczują się lepiej, wiedząc, że Kicia Kocia czuje...
  Książka, op. miękka
  7,43 zł Cena regularna: 9,90 zł
  w magazynie
 • Kicia Kocia. Wiosna

  Kicia Kocia wybrała się z mamą do parku, żeby podziwiać budzącą się wiosnę, pąki na drzewach ipierwsze kwiatki. Spotkały tam Packa i jego mamę – przyjaciele razem zaczęli obserwować przyrodę. Znaleźli też chore zwierzątko, któremu udzielili pomocy.
  Książka, op. miękka
  7,43 zł Cena regularna: 9,90 zł
  w magazynie
 • Kicia Kocia. Co zasiejemy w ogródku?

  Kicia Kocia jest bardzo przejęta. Razem z koleżankami i kolegami z przedszkola zakłada prawdziwy ogródek. Dzieci same proponują, jakie warzywa zasiać na poszczególnych grządkach. Zaczynają rozumieć, jakie to ważne, móc samodzielnie wybierać, a tym samym mieć na coś wpływ.
  Książka, op. miękka
  7,43 zł Cena regularna: 9,90 zł
  w magazynie
 • Kicia Kocia mówi: "Dzień dobry"

  Kicia Kocia wraz ze swoim przyjacielem Packiem przekonują się, że uśmiech ma wielką moc. Na spacerze mówią z uśmiechem napotkanym osobom "dzień dobry" i zauważają, że wszystkim natychmiast poprawia się humor. Postanawiają jak najczęściej się uśmiechać i mówić ludziom miłe rzeczy.
  Książka, op. miękka
  7,43 zł Cena regularna: 9,90 zł
  w magazynie
 • Kicia Kocia mówi: "Dzień dobry!" w języku ukraińskim

  Киця-Миця! Історії про Кицю-Мицю підкорили серця...
  Książka obcojęzyczna
  5,00 zł Cena regularna: 15,77 zł
  w magazynie
 • Dobble Kicia Kocia Rebel

  Rezolutna kotka teraz również na kartach Dobble! Kicia Kocia, bohaterka popularnych książek dla dzieci, wraz z przyjaciółmi zawitała do świata gier! Na co dzień uczą maluchy, jak zachowywać się w codziennych sytuacjach, a teraz będą wspierać je w ćwiczeniu spostrzegawczości i refleksu podczas...
  Gry
  47,23 zł Cena regularna: 62,97 zł
  w magazynie
 • Memos. Kicia Kocia Trefl

  Memos to popularna gra ćwicząca pamięć i spostrzegawczość, która podbiła serca graczy na całym świecie. Tym razem do gry zaprasza Kicia Kocia i jej przyjaciele. Na kartonikach znajdziesz postacie uwielbianej przez dzieci serii książeczek Kicia Kocia. Odkrywaj. łącz w pary takie same ilustracje i...
  Gry
  25,49 zł Cena regularna: 37,90 zł
  w magazynie
 • Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w lesie?

  Trzecia książka o Kici Koci i Nunusiu z otwieranymi okienkami. Tym razem jest ich 38. Każde kryje coś ciekawego, ponieważ Kicia Kocia i Nunuś wybrali się na ciekawą wycieczkę do lasu. Będą poznawać jego mieszkańców, a na koniec urządzą wspaniały piknik!
  Książka, op. twarda
  30,99 zł Cena regularna: 44,90 zł
  w magazynie
 • Kicia Kocia. Co z tymi śmieciami?

  Kicia Kocia wraz z babcią przygotowują deser, a potem sprzątają. Śmieci w zależności od rodzaju powinny trafić do odpowiednich kubłów. Kicia Kocia dobrze wie, jakie ważne dla ludzi i zwierząt jest segregowanie śmieci i dbanie o jak najoszczędniejsze używanie plastikowych opakowań. Po lekturze tego...
  Książka, op. miękka
  7,49 zł Cena regularna: 9,40 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • Puzzle 60 el. Kicia Kocia z przyjaciółmi Trefl

  Kicia Kocia z przyjaciółmi to puzzle składające się z 60 elementów, zaprojektowaną z myślą o wszystkich fanach i fankach przygód Kici Koci. Po ułożeniu układanki powstanie obrazek o wymiarach 330x220mm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego...
  Puzzle
  15,92 zł Cena regularna: 19,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • Pacek maskotka 16 cm Media Rodzina

  Kicia Kocia to ulubienica dzieci, natomiast ulubieńcem wszystkich rodziców jest... Pacek o zamglonym spojrzeniu! :) Lekko nieprzytomny wzrok najlepszego kolegi rezolutnej kotki od początku bawi dorosłych fanów serii. Teraz sympatyczny kociak Pacek wystąpił z kart książek i w wersji pluszowej...
  Pluszak
  23,32 zł Cena regularna: 29,90 zł
  w magazynie
 • Maskotka Kicia Kocia 30 cm Media Rodzina

  Kicia Kocia - maskotka 30 cm - od teraz ulubienica dzieci już nie tylko na papierze, ale i w małych rączkach! Specjalnie na życzenie wielu rodziców przygotowaliśmy nową, większą Kicię Kocię! Duża Kicia Kocia ma 30 cm wzrostu, jest mięciutka, lubi się przytulać, posiada wszystkie niezbędne...
  Pluszak
  46,72 zł Cena regularna: 59,90 zł
  w magazynie
 • Baby Puzzle Wesoła Kicia Kocia Trefl

  Puzzle Baby z Kicią Kocią to duże układanki z grubego kartonu przeznaczone dla najmniejszych dzieci, są idealne do rozpoczęcia przygody z układaniem puzzli. Żywe kolory i przyjazne kształty zachęcają maluchy do zabawy. Piękne, kolorowe ilustracje z Kicią Kocią przyciągają wzrok dzieci i sprawiają,...
  Puzzle
  25,52 zł Cena regularna: 31,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
Warto zwrócić uwagę na...
Druga księga zabawnych przygód małpki Fiki-Miki, opisanych przez Kornela Makuszyńskiego, a zilustrowanych przez Mariana Walentynowicza. Jest to ciąg dalszy księgi pierwszej: "Awantury i wybryki małej małpki Fiki-Miki". Następne przygody w księdze trzeciej: "Na nic płacze, na nic krzyki, koniec...
dodaj do schowka Do koszyka 8,28 zł Cena regularna: 9,90 zł
Nowy zaskakujący thriller autorki "Straconej". Dana Diaz jest początkującą stand-upperką szukającą dla siebie miejsca w zdominowanym przez mężczyzn środowisku komediowym. Amanda Dorn to silna i nieustępliwa programistka komputerowa. Kobiety szybko nawiązują nić porozumienia, kiedy odkrywają, że...
dodaj do schowka Do koszyka 26,88 zł Cena regularna: 39,90 zł
Batman, Który się Śmieje po starciu Ligi Sprawiedliwości z Mrocznymi Rycerzami opracował kolejny makiaweliczny plan podbicia nowej rzeczywistości. Wykorzystał moce pochodzące z mrocznego wszechświata, aby zarazić sześcioro ziemskich bohaterów, którzy wkrótce stawią czoło dwóm największym obrońcom...
dodaj do schowka Do koszyka 71,81 zł Cena regularna: 99,99 zł
W serii ?Batman Metal? Mroczny Rycerz stawił czoło drużynie składającej się z koszmarnych wersji samego siebie. Każda z postaci przybyła z innego świata mrocznego multiwersum, w których Batman w jakiś sposób zboczył z superbohaterskiej ścieżki. Większość koszmarnych Batmanów zginęła, ale pozostał...
dodaj do schowka Do koszyka 71,81 zł Cena regularna: 99,99 zł
Nowe wydanie niezwykłej powieści jednej z najciekawszych polskich pisarek, laureatki Nagrody Literackiej Gdynia, autorki „Krótkiej wymiany ognia” i „Tkanek miękkich”, które zachwyciły krytykę literacką oraz czytelników. „Ślicznotka doktora Josefa” to odważna, mocna i bezkompromisowa opowieść o...
dodaj do schowka Do koszyka 38,21 zł Cena regularna: 42,99 zł
Powieściowy powrót cenionej autorki po kilkunastu latach milczenia. Krótka wymiana ognia, czyli historia miłosnego piekła. Fragmenty losów różnych bohaterów tworzą historię rodziny, która rozpada się na kawałki. Związki z żoną, kochankami, córkami tworzą wielowątkową opowieść o seksualności kobiet....
dodaj do schowka Do koszyka 28,88 zł Cena regularna: 34,99 zł
Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Ten się śmieje, kto ma zęby
 • Autor: Zyta Rudzka
 • Wydawnictwo W.A.B.
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2022
 • Ilość stron: 224
 • Format: 12.3 x 19.4 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788383181981
 • Język: polski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788383181981
 • EAN: 9788383181981
 • Wymiary: 12.3 x 19.4 cm

Recenzje książki Ten się śmieje, kto ma zęby (4)

 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  "Ten się śmieje kto ma zęby " to historia, która w swojej prostocie potrafi człowieka porwać i sprawić, że zwykłe wybieranie butów nie będzie już takie samo.

  Bohaterką przemyśleń zawartych w książce jest Wera, kobieta, która nie tylko traci swój zakład fryzjerski męski, ale także nagle staje się wdową. Tylko do tego “wzorcowego” wdowieństwa, jej bardzo daleko. Jest kobietą twardo stąpającą po ziemi, z bardzo silną osobowością.

  Autorka w swojej książce zawiera wiele cennych przemyśleń, niejednokrotnie sposób ich przedstawienia może zaskoczyć, a nawet bulwersować. Natomiast warto tę książkę przeczytać do końca, bo styl autorki i siła osobowości Wery zdecydowanie wynagrodzą nam poświęcony na nią czas.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zyta Rudzka jest trochę jak jej bohaterki, pisze tak, jak jej się podoba, a jak się komuś nie podoba, to niech spada z hukiem! „Ten się śmieje, kto ma zęby” to historia znajomości Wery i Karola, pary dość osobliwej, ale miłość podobno ślepa jest. Niestety Karol nie ma już za wiele do powiedzenia, bo jako świeży nieboszczyk może jedynie z góry spoglądać na to, co też wyczynia jego kobieta, a wdowa, wbrew powszechnym założeniom, radzi sobie całkiem nieźle. Wyprzedaje dorobek życia, lustra, karty, puchary i zegary, wszystko to, na co znajdzie kupca. Przygotować pogrzeb i stypę to nie przelewki, trzeba mieć głowę na karku, a Wera ma. Poza tym jest indywidualistką ponad miarę, pali, pije i przeklina, i ma w nosie, co pomyślą o niej inni. Łącznie z czytelnikami :) Wera żyje i brnie do przodu. Autorka wyciska z języka polskiego ostatnie soki,  po raz kolejny bawiąc się przy tym zacnie. „Jak dżokeja zrobić w konia”, „każda jedna dała się ujeździć” i tym podobne kwiatki docenią ludzie z poczuciem humoru i lekko obruszoną piątą klepką. Osobiście preferuję, kiedy autorka mówi męskim głosem (dlatego dużo  bardziej podobały mi się „Tkanki miękkie”). Liczę na płodozmian i na kolejną książkę Rudzkiej w takim klimacie :)

  IG @angelkubrick

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nieczęsto sięgam po audiobooki, lecz gdy jednak zamierzam przesłuchać książkę, wybieram na ogół taką, którą mogę pochłonąć jednego dnia. Tak było i tym razem, kiedy to postanowiłam zapoznać się z historią Wery ukazaną w powieści Zyty Rudzkiej zatytułowanej „Ten się śmieje, kto ma zęby”. Jest to również tegoroczna zwycięska powieść Nagrody Literackiej Nike, a że nie przyszło mi jeszcze do tej pory obcować z żadną lekturą ani nominowaną do tej nagrody, ani zwycięską, stwierdziłam, że będzie to dobry początek.

  Wera i Karol całe życie ze sobą przeżyli. Zarówno te złe, jak i dobre momenty. Jednak teraz, gdy jej mąż nie żyje, ona chodzi po starych miłościach w poszukiwaniu butów do trumny dla nieboszczyka.

  Człowiek musi od czasu do czasu popatrzeć na drugi brzeg. Od tego mu lepiej.

  Przede wszystkim to bardzo specyficzna książka i nie wiem, czy przebrnęłabym przez nią, gdybym sięgnęła po nią w wersji papierowej. Słuchając powieści Zyty Rudzkiej, którą czyta Maria Maj, odniosłam wrażenie, że to dość chaotycznie napisana historia. Mimo iż podczas słuchania audiobooka nie robiłam nic wymagającego ode mnie uwagi, co pewien czas łapałam się na tym, że były fragmenty, które najprościej ujmując mi uciekły. Wracanie do nich było kłopotliwe. W tej chwili również chciałabym zaznaczyć, że zawsze słucham audiobooków na podwójnym przyspieszeniu i do tej prędkości jestem przyzwyczajona. „Ten się śmieje, kto ma zęby” jednak jest jedną z tych powieści, które wymagają trochę więcej uwagi czytelnika, dlatego słuchanie jej na tak dużym przyspieszeniu było błędem. Nie sądzę jednak, że moja opinia uległaby drastycznej zmianie, gdybym trochę zwolniła tempo.

  Nie miał talentu do życia. Umieranie lepiej mu poszło. Człowiek zabija się, jak umie.

  To, co chciałabym przede wszystkim docenić to styl autorki, który, mimo iż dość wulgarny i bezpośredni, to sprawił, że w odbiorze była ona interesująca. Książka dotyka trudnego tematu, jakim jest radzenie sobie ze śmiercią bliskiej osoby. Jednakże tym, co jest warte tutaj uwagi jest samo postrzeganie śmierci oraz żałoby, które książka przedstawia w inny sposób niż sobie na ogół wyobrażamy. Mimo wszystko, choć doceniam tę powieść za sam pomysł oraz oryginalny styl autorki, tak mam wrażenie, że samej fabuły nie jestem w stanie przyswoić na dłużej. Rozumiem konspekt oraz przedstawienie ni to przygnębienia, ale może i w pewnym sensie ulgi związanej z pogrzebem męża i jego brakiem, ale odczuwam również, że zabrakło tu miejsca na głębszą refleksję. Zamiast tego dostajemy bohaterkę, która w moim odczuciu przybiera pozę obojętnej na wszystko oraz roszczeniowej kobiety. Poza samym wątkiem związanym w przeżyciami seksualnymi głównej bohaterki niewiele udało mi się z niej wyczytać. Te związane są ze zdecydowanie większą częścią całej historii.

  Miłość to czysta kwasota, nie rozcieńczysz.

  Podsumowując, mimo iż dotyczy trudnego tematu, napisana jest ciekawie oraz oryginalnie, to nie dostrzegłam w niej tego, czego chciałam. Odnoszę wrażenie, że jak szybko ją przesłuchałam, tak szybko niestety o niej zapomnę, a szkoda. Zapewne moje opisane odczucia co do niej są równie chaotyczne jak sama historia, lecz nie jestem w stanie wytłumaczyć prościej, jak bardzo mieszane uczucia mam po jej przesłuchaniu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W sumie nie wiem, co mogę napisać o tej książce - z jednej strony byłam ciekawa, a z drugiej natomiast nie wiedziałam do końca, co autorka chciała przekazać. Mam naprawdę mieszane uczucia, jednak książka nie była dla mnie nudna. W niektórych momentach książka zmuszała mnie do refleksji. Na pewno trzeba zaznaczyć to, że książka wyróżnia się oryginalnością. Czytało się ją dość sprawnie i szybko. Jeśli ktoś lubi biografię, czy coś podobnego to mogę śmiało polecić.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 • Nie mylić z miłością

  Nie mylić z miłością – Najbardziej osobiste i najbardziej intymne teksty uwielbianej artystki. Katarzyna Nosowska powraca z najnowszą książką! Niczym najlepsza przyjaciółka, najwierniejszy partner z głębi swego przepastnego serca wysyła do nas najważniejsze przesłanie. Zaglądając w siebie,...
  Książka, op. miękka
  31,28 zł Cena regularna: 49,99 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • Dawno temu w Warszawie

  Stało się. Świat się skończył. Nadeszło Groźne i Inne. Przestańcie się mazać, to dopiero początek. Nie zapinajcie pasów. To bez sensu. 2014. Jacek Nitecki stoi samotny przed halą odlotów Okęcia. Zaczyna padać deszcz. Dzwoni telefon. Jacek odbiera, myśląc, że jego droga do piekła właśnie się...
  Książka, op. miękka
  43,85 zł Cena regularna: 59,90 zł
  w magazynie
 • Ślepnąc od świateł

  Zagadkowa, dynamiczna miejska odyseja, pełna zaskakujących zwrotów akcji i splotów wydarzeń, skłaniająca do zastanowienia, co znaczą w dzisiejszych czasach podstawowe wartości: miłość, przyjaźń czy wierność. A może raczej… ile kosztują? Zawsze chodzi wyłącznie o pieniądze. O nic innego. Ktoś może...
  Książka, op. miękka
  29,29 zł Cena regularna: 39,90 zł
  w magazynie
 • Informacja zwrotna

  Nazywam się Marcin Kania. Jestem alkoholikiem i zaraz zabiję człowieka. Syn Marcina Kani, żyjącego z tantiemów byłego muzyka, twórcy jednego z największych polskich hitów, pewnego dnia znika bez śladu. Jedyne, co po sobie pozostawia to zakrwawione prześcieradła. Kania wie, że poprzedniego wieczoru...
  Książka, op. miękka
  29,56 zł Cena regularna: 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • Ten się śmieje, kto ma zęby

  Nowa książka wielokrotnie nagradzanej autorki, laureatki m.in. Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. W zachwycającej niekonwencjonalną formą powieści „Ten się śmieje, kto ma zęby” Zyta Rudzka po raz kolejny śmiało eksperymentuje z językiem i urzeka oryginalnym,...
  Książka, op. twarda
  39,72 zł Cena regularna: 49,99 zł
  w magazynie
 • Powrót z Bambuko

  Książka, która pobudza szare komórki, sumienie i „mięśnie śmiechowe” Chociaż świat staje na głowie, a życie zmienia się z dnia na dzień, Nosowska zawsze znajdzie słowo, które doda otuchy. Gdy błądzimy przytłoczeni wątpliwościami, rozpala światełko nadziei. A gdy wydaje nam się, że pozjadaliśmy...
  Książka, op. miękka
  25,69 zł Cena regularna: 39,90 zł
  w magazynie
 • A ja żem jej powiedziała...

  A ja żem jej powiedziała... – ta książka to petarda Wydawało się, że nic już nas nie zaskoczy w internecie. I wtedy pojawiła się ona. Śmieszna gęba, która mówi mądrze o życiu. Prosto, zwięźle, szczerze i bez owijania w bawełnę. Ze zrozumieniem, bez pouczania. Mówi o show-biznesie, celebrytach,...
  Książka, op. miękka
  26,51 zł Cena regularna: 39,90 zł
  w magazynie
 • Jej wysokość kurtyzana

  Złota era paryskiego półświatka. Świadome siebie kobiety bezlitośnie podbijają męskie serca i gromadzą fortuny. Kim jest największa z nich? Ta, która rzuciła wyzwanie mieszczańskiej moralności, uciekła z moskiewskich slumsów i została paryską kurtyzaną, właścicielką trzech pałaców oraz...
  Książka, op. miękka
  30,37 zł Cena regularna: 47,00 zł
  w magazynie
 • Stany splątane

  Nasze losy się przeplatają, nawet jeśli jesteśmy rozrzuceni po świecie. Czasem zapach, dotyk czy znalezienie się w odpowiednim miejscu wystarczą, żeby nasze życie zmieniło się na zawsze. Nasze historie się łączą, chociaż pozornie nie mamy ze sobą nic wspólnego. Mężczyzna, którego po trudnym...
  Książka, op. twarda
  36,61 zł Cena regularna: 49,99 zł
  w magazynie
 • Ciężar skóry

  Ciało, trauma, magia. Codzienna groza życia i marzenia o wolności. Autorka głośnych reportaży o Bałkanach powraca do prozy. Polska, Albania, Kosowo. Graniczne sytuacje zamknięte w jedenastu zmysłowych opowieściach - o wyobcowaniu i szukaniu bliskości, o przemocy i codziennych klęskach. O tym, jak...
  Książka, op. twarda
  34,48 zł Cena regularna: 49,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • Dewajtis

  Najlepsza powieść Marii Rodziewiczówny. Umiejscowiona na Żmudzi historia zaściankowo-dworska, podobna w klimacie do wydanej niemal jednocześnie epopei nadniemeńskiej Elizy Orzeszkowej. Jak tam, życie bohaterów obraca się wokół jednej tylko sprawy: utrzymania ziemi, dziedzictwa, tożsamości. Śmierć...
  Książka, op. miękka
  27,39 zł Cena regularna: 44,90 zł
  w magazynie
 • Szklane ptaki. Opowieść o miłościach Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

  Miłość i śmierć na trzy serca Drobna twarz, mlecznobiała szyja, kasztanowy warkocz... Jej skóra pachnie miodem i pomarańczami, kiedy on szepcze jej do ucha: „Nie mogę dać ci, Basiu, nic oprócz siebie”. Po czterech dniach od pierwszego spotkania są już zaręczeni. Ale choć Krzysztof kocha Basię, jak...
  Książka, op. miękka
  32,79 zł Cena regularna: 44,99 zł
  w magazynie
Wybrane bestsellery
Empatyczny, wzruszający i otwierający oczy poradnik, który pokazuje, jak z córki trudnej, narcystycznej matki zmienić się w niezależną i prawdziwie wolną kobietę. Sięgnij po tę książkę, jeśli chcesz: • odciąć się od swojej trudnej matki bez poczucia winy, • zacząć żyć na własnych zasadach w oparciu...
dodaj do schowka Do koszyka 32,22 zł Cena regularna: 37,90 zł
Czy nauka mnożenia może być dobrą zabawą? Przekonajcie się, że tak! Oto dwustronna plansza, dzięki której dzieci z łatwością opanują mnożenie. Na jednej stronie znajdują się pola z działaniami, a na drugiej quizy z mnożenia w zakresie do stu. Dziecku w trakcie nauki towarzyszy jamnik Eryk, który...
dodaj do schowka Do koszyka 47,54 zł Cena regularna: 51,91 zł
Naprawdę łatwy w użyciu profesjonalny mikroskop do badania mikrokosmosu i powiększania go nawet 1200 razy. Zawiera 50 eksperymentów, ćwiczenia i specjalne objaśnienia. Wprowadza dzieci w świat nauki w łatwy i przyjemny sposób. Światło LED z regulacją natężenia i nachylenia. Wymaga zasilania 2...
dodaj do schowka Do koszyka 160,17 zł Cena regularna: 166,50 zł
Mikroskopy Levenhuk LabZZ – zupełnie nowe mikroskopy zaprojektowane z myślą o najmłodszych odkrywcach mikrokosmosu. Mikroskopy Levenhuk LabZZ posiadają unikalny, półprzezroczysty korpus dostępny w pięknych kolorach: Moonstone (biały), Amethyst (fioletowy), Azure (błękitny), Lime (limonowy) i Orange...
dodaj do schowka Do koszyka 159,99 zł Cena regularna: 199,99 zł
Ojciec Nasha, chłopaka Penny, został skazany za brutalne morderstwo czworga nastolatków. Wtedy rodzice zmusili dziewczynę do rozstania z ukochanym. Od tamtego strasznego wydarzenia minął rok, ale jej wciąż trudno zapomnieć o byłym chłopaku i o tragedii, która wstrząsnęła dotychczas spokojnym...
dodaj do schowka Do koszyka 28,80 zł Cena regularna: 44,90 zł
Przedstawiamy LOL Surprise Surprise Swap Tots! Każda lalka ma 2 unikalne wizerunki, które możesz zmieniać! Woda pomoże odkryć nowe oblicze lalki! W kolekcji 9 unikalnych lalek. Dostępne różne wzory wysyłane losowo. Cena za jedną sztukę.
dodaj do schowka Do koszyka 69,05 zł Cena regularna: 81,03 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula