Świętujemy Światowy Dzień Krwiodawstwa!

Świętujemy Światowy Dzień Krwiodawstwa!

14 czerwca to szczególna data w kalendarzu. Cały świat skupia wtedy swoją uwagę na karminowym płynie, którego mimo rozwoju nauki nadal nie da się wyprodukować poza ludzkim organizmem, w choćby najbardziej nowoczesnej fabryce. Księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl przez cały rok wspiera krwiodawców, dziękując im za ten szlachetny gest. Z okazji Światowego Dnia Krwiodawstwa organizujemy dodatkową akcję, do której dołączyło kilkanaście oddziałów Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w całej Polsce!

Dlaczego warto oddawać krew?

Krew to jedyne lekarstwo, którego nie można kupić. To, czy będziemy mieli do niej dostęp, gdy będziemy jej bardzo potrzebować, zależy od chęci i dobrej woli drugiego człowieka. Dlatego tak ważne jest, by oddawać krew i jednocześnie doceniać tych, którzy to robią. Oddawanie krwi ratuje bowiem zdrowie i życie ludzkie.

Dlaczego jeszcze warto zostać krwiodawcą? Ponieważ dzięki temu można skorzystać z wielu przywilejów. Od 26 stycznia 2021, w związku z pandemią COVID-19 za oddanie krwi przysługują dwa dni wolne od pracy (lub uczelni), płatne w 100% normalnego wynagrodzenia, jak za urlop - w dniu donacji i w dniu następnym. Za każdym razem wykonywane są również badania laboratoryjne, dlatego można mieć regularny wgląd w stan swojego zdrowia. Oddawanie krwi uprawnia również do ulgi na przejazdy komunikacją miejską (częściowej lub całkowitej, w zależności od miasta) oraz rabatów na zakupy w niektórych sklepach po okazaniu legitymacji Honorowego Dawcy Krwi lub dowodu donacji. Dla Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi przysługują zniżki na wybrane lekarstwa, a każdy, kto oddał łącznie 5-6 litrów krwi może liczyć na świadczenia poza kolejnością w szpitalach, przychodniach i aptekach.

Każda donacja krwi może również zostać wpisana do PITa jako zmniejszenie przychodu, na takich samych zasadach, jakie obowiązują przy darowiznach na rzecz organizacji pozarządowych. Maksymalnie można odliczyć w ten sposób 6% dochodu, a jeden litr krwi zmniejsza dochód aż o 130 zł.
Jaki jest jeszcze jeden dobry powód, by oddać krew? Oczywiście czekolada! Każdy krwiodawca po oddaniu krwi otrzymuje bowiem posiłek regeneracyjny o wartości 4000 kcal, najczęściej w formie słodkich, czekoladowych tabliczek. Ta przepyszna nagroda pozwala szybko zapomnieć o chwilowym dyskomforcie, związanym z zabiegiem.

TaniaKsiazka.pl wspiera krwiodawców

Jako księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl w ramach Światowego Dnia Krwiodawstwa chcielibyśmy w sposób szczególny podziękować krwiodawcom za ich bezcenny dar, wręczając zniżkę na zakupy w naszym sklepie.

Na współpracę z nami w ramach tej akcji zdecydowało się aż 13 oddziałów Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w całej Polsce! Placówki, z którymi połączyliśmy siły, znajdują się w Białymstoku, Bydgoszczy, Kaliszu, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Raciborzu, Szczecinie, Wałbrzychu i Wrocławiu.

W każdym z tych oddziałów każda osoba, która odda krew w dniach od 14 czerwca do 14 lipca, otrzyma kupon na 10 zł zniżki na zamówienie za min. 99 zł w księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl. Kupony uprawniające do rabatu będą również rozdawane w Oddziałach terenowych tych miejskich placówek. To zatem kolejny dobry powód, dla którego warto oddać krew - jeszcze tańsze książki!

Ponadto księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl przez cały rok wspiera stałych krwiodawców, oferując im rabat w wysokości 5% na cały asortyment na każde zamówienie w ramach akcji “Dawcom w Darze” - inicjatywy wspierającej ideę krwiodawstwa w Polsce. Więcej szczegółów znajduje się na stronie.

Zachęcamy do oddawania krwi. Być może ktoś właśnie teraz czeka na Twoją.


Zapisz się na newsletter

Promocje, obniżki, kody rabatowe - bądź na bieżąco!

Warto nam zaufać