Strupki

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Seria
Wydawnictwo
Rok wydania
2019
Ilość stron
256
Nasza cena: 30,17 zł 39,99 zł Taniej o: 25%

"Strupki", debiutancka powieść Pauliny Jóźwik, znakomicie wpisuje się w obecny w polskiej literaturze nurt wiejski. Bohaterka usiłuje rozliczyć się z przeszłością swoją i swojej rodziny.

Hanna Maj żyje po cichu. Stara się nikomu nie wchodzić w drogę, zresztą świat na zewnątrz coraz mniej ją obchodzi. Choroba sprawia, że żyjący powoli znikają z jej pamięci, za to coraz częściej odwiedzają Hannę ci, których dawno już nie ma. Wracają duchy przeszłości ? trudnej, złożonej, nieoczywistej, którą trudno oceniać z perspektywy dnia dzisiejszego. Jednak Hanna gorączkowo pragnie zrozumieć, dlaczego jej życie potoczyło się właśnie w taki, a nie inny sposób. Próbuje odkryć rodzinne tajemnice i dociec, czy nad jej losami rzeczywiście ciąży klątwa?

"Strupki" to debiutancka powieść Pauliny Jóźwik. Wrażenia z pracy nad książką streszcza autorka tymi oto słowami: "Odkryłam, że pisać to pamiętać, a snucie opowieści ocala pamięć, dzięki której istniejemy". Jest to właśnie książka o wspominaniu życia, o próbie rozliczenia się z nim. W miarę przywoływania kolejnych wspomnień poznajemy coraz to nowe fakty z życia głównej bohaterki. Stara się ona dociec, co poszło nie tak, co natomiast można zaliczyć do sukcesów. To subtelna, wyciszona i pełna nostalgii opowieść o międzyludzkich, a zwłaszcza rodzinnych relacjach. Książka napisana jest poetyckim i bardzo wysmakowanym stylem. Tutaj każde słowo ma swoje miejsce, a każde zdanie trafia w punkt, choć możemy się zachwycać także pięknie rozbudowanymi metaforami. To naprawdę znakomita proza!

Paulina Jóźwik dorastała na Śląsku, wśród szarzyzny i specyficznego klimatu tamtejszych blokowisk. Obecnie mieszka w Krakowie. W swoich tekstach najchętniej natomiast przenosi się na wieś, gdzie człowiek żyje o wiele bliżej natury. Jej największą literacką inspiracją jest twórczość Magdaleny Tulli i Elizabeth Strout. "Strupki" ukazały się nakładem wydawnictwa Znak w serii wydawniczej "Proza.pl". Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z innymi tytułami tego cyklu, które znaleźć można na naszych stronach.
Recenzje (5)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niezwykle refleksyjna, skupiająca się na wspomnieniach, na powrotach do przyszłości.

  Pola główno bohaterka wychowana była przez babcię na wsi wraz z swoją siostrą Ireną.

  Spędzała czas beztrosko, korzystając z uroków polskiej wsi, w książce można dostrzec duży sentyment do tych czasów. Po beztroskim dzieciństwie Pola opuszcza rodzinną wieś i wyjeżdza na studia wymazując po częsci ze swojego życia ten świat. Gdy po layach wraca, rodzinnu dom utożsamia z czasem wspomnień, odnoszącym się do życia na wsi. Gdzie czas zdecydowanie wolniej płynął, wspomina ser odciskany przez tetrową szmatkę, naleśniki, konfitury czy wodę z kwaskiem cytrynowym na nocne pragnienie. To takie obrazy które i ja wspominam z swojego dzieciństwa.

  Powrót Poli na wieś to nie tylko czas wspomnień, lecz również rozliczenie się z przeszłością czy odkrycie tajemnic rodzinnych.

  Książka o tęsknocie, samotności i poszukiwaniu siebie. Szukanie odpowiedzi na nurtujące pytania i powracanie do bycia tu i teraz, główna bohaterka dochodzi do wniosku, że jednak było jej za mało, gnała nie wiadomo za czym. A teraz trudno odzyskać te utracone chwile.

  Uciekała przed tym co najbardziej kochała.

  Bardzo dobry debiut.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Nie znam Boga ani ludzi, ale wiem, że są tacy, co żyją i umierają po cichu. Cichą śmierć miała moja babka Hanna. Cichą śmierć miał jej brat Stefan. W ciszę zamienialiśmy nasze rozmowy. W milczenie wkładaliśmy to,co nas najbardziej bolało. Po cichu kochaliśmy tych, którzy byli nam przeznaczeni. Sprawy załatwialiśmy tak, żeby nikt przypadkiem nie usłyszał. To, co ważne, nosiliśmy w sobie, jak najcenniejszy skarb ukryty w koszach pełnych zboża, w które nikt nie miał odwagi włożyć ręki. Żyliśmy na utrzymaniu strachu. Po cichu uciekałam z rodzinnej wsi. W drodze gubiłam korzenie, ale one były jak pępowina, która oplotła mi wnętrzności grubym supłem. Mogłam uciekać jak najdalej, ale wciąż czułam jej ucisk. Przeszłość, która swymi mackami dopadała mnie w każdym możliwym miejscu i pozbawiała schronienia przed tożsamością”.

  Już ta pierwsza strona mnie zachwyciła. To piękna powieść. Napisana pięknym językiem i opisująca kruchość i sekrety relacji rodzinnych w niezwykły sposób. Jest tu i tęsknota za dzieciństwem, i smutek utraconej miłości, właściwie niespełnionej, mocno niedopowiedzianej, a może źle zrozumianej? Są też związki duszone w zarodku i takie, które rodziły się z przymusu otoczenia. Wszędzie sekrety, stare, tajemnicze zdjęcia, a w tym wszystkim Pola, kobieta, która próbuje zrozumieć samą siebie, odnaleźć swoje miejsce w rodzinie, od której uciekła. Po prostu szuka domu, swoich korzeni, jakiejś przynależności i prawdy. Czy to odnajdzie?

  Pola przyjeżdża do rodzinnej wsi na pogrzeb swojej babci, która umarła tak naprawdę już parę lat temu. „Śmierć siedziała na wózku, w serdaku, grubych rajstopach i góralskich kapciach, i poruszała ledwo widoczną linią warg. […] Myślałam o tym, na co babce były te wszystkie modlitwy, te pacierze, klękanie każdego wieczora i ranka. Na co te różańce, nabożeństwa majowe. Na co te msze, roraty i litanie. Na co to jej „Jak Bóg da”. Na co to wszystko, skoro tak wyglada koniec”. Alzheimer nie zna litości i babka Hanna od kilku lat nie była już tą samą babką. Właściwie nie wiadomo, kim się stała. Mówiła od rzeczy, ciągle widziała swojego zmarłego brata Stefana, ukrywała jakieś zdjęcia.. Jaka tak naprawdę była historia babci Hani? bo na pewno nie taka, jaką do tej pory znała Pola.

  Sama Pola nie potrafi pogodzić się ze śmiercią babci, podobnie jak nie potrafi zapomnieć śmierci swojej matki i nie bardzo akceptuje, że jej ojciec znalazł sobie nową kobietę. Relacje Poli z ojcem są bardzo trudne, podobnie jak relacje z siostrą Irką, która mieszkała z babcią i która ma żal do Poli, że zostawiła ją samą i uciekła do miasta robić karierę ilustratorki, zamiast pomóc w opiece nad chorą. Rodzinna wieś stała się kiedyś dla Poli miejscem przytłaczającym, przypominającym o beznadziei losu, o dzieciństwie, w którym wydarzyło się coś, co stało się drzazgą w sercu. Wszystkie te wydarzenia z przeszłości, choć kiedyś były ranami, teraz są na dobrym etapie do zagojenia się. Strupki jak te na kolanie, kiedy zdzieramy skórę, przewracając się na rowerze, kiedyś odpadną, ale ziarenka piasku, jakie wniknęły w tkankę, mogą dalej uwierać. „Ile musi minąć czasu, żeby mieć naprawdę już pewność, kim się jest?”

  To cudowna powieść, historia opowiedziana z czułością i wrażliwością, pełna wyrazistych postaci i emocji. Na długo zostanie w mojej pamięci. Bardzo dobry debiut. Świetny klimat wsi, natury, z aurą wspomnień z dzieciństwa, no i jeszcze pies Blues.. No i piękna okładka projektu Anny Niklewiz.

  Czekam z niecierpliwością na kolejne książki pani Pauliny.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Są takie historie, które trafiają do nas bardziej i mocniej, niż byśmy tego chcieli. Takie opowieści, które zawiązują nam olbrzymi supeł w gardle i w sercu, którego nie da się rozplątać. Takie, które urzekają, ale wywołują namacalny ból, który chcielibyśmy wyrwać z siebie i wyrzucić, aby już do nas nie wracał, ale jednocześnie pragniemy o nim pamiętać, aby nie zatracić tego, kim jesteśmy i co nasz ukształtowało.

  Taka właśnie jest książka „Strupki” Pauliny Jóźwik. Jeżeli nie słyszeliście nazwiska autorki, to nic dziwnego – ta powieść to debiut młodej pisarki, która szturmem wdarła się na rynek wydawniczy i urzekła czytelników. Jestem ciekawa, jak dalej pani Paulina będzie się rozwijać, bo skoro debiut jest aż tak dobry, to aż chce się dowiedzieć, co będzie dalej.

  Pani Paulina Jóźwik w „Strupkach” główne role oddała dwóm postaciom – Pol, narratorce oraz Alzhaimerowi, który zamieszkał razem z jej babką oraz siostrą i stał się niechcianym lokatorem, którego nie można się pozbyć. Młoda kobieta wyjechała ze wsi, od babki i siostry, aby się uczyć i pracować. Teraz wraca na pogrzeb najbliższej osoby, która ją wychowała, gdy zabrakło rodziców, bo wyjechali do pracy. Bohaterka wspomina swoje życie na wsi, przedstawiając czytelnikowi sceny, wydarzenia, ale także skupia się na teraźniejszości – pogrzebie, żałobie i wszystkich emocjach, które aż trudno nazwać.

  Dlaczego ta książka jest mi tak bliska? Bo na Alzhaimera chorowała moja babcia. To nie tylko zapominanie wydarzeń z życia czy miejsca, na które odłożyło się przedmiot; to powolne zatracanie siebie, kawałek po kawału. To tracenie swojego życia, zapominanie bliskich: dzieci i wnuków. Alzhaimer to choroba, która zakrada się i powoli niszczy człowieka, a także całą jego rodzinę. Staje się domownikiem, które uprzykrza życie, wywołuje łzy, strach i smutek. Paulina Jóźwik w swojej książce przekazała wszystkie te emocje, które towarzyszyły i mi. Wyparcie, cierpienie, ból, smutek, żal. Każda osoba, której bliski chorował na Alzhaimera, powinna odnaleźć w Strupkach kawałek siebie i swoich uczuć.

  Narratorka wspomnieniami buduje w głowie czytelnika obraz swoje życia, wszystkich wydarzeń, które ją ukształtowały. Wspomina swoją pierwszą miłość, skupia się na najbliższej rodzinie, a babcia wciąż przewija się przez te retrospekcje, co pokazuje, że była bardzo ważną osobą dla Poli. Starsza pani była dla dziewczynki drogowskazem, obrońcą, powiernicą. Kochała ją całym sercem. Z wzajemnością. Ucieczka była dla Poli ratunkiem, oderwaniem, bo choroba babci sprawiała jej olbrzymi ból.

  „Strupki” to książka, którą czyta się w jeden wieczór. Proza Pauliny Jóźwiak charakteryzuje się prostotą, ale jest bardzo nacechowana emocjonalnie i uczuciowo. Ta powieść wywołuje kaca książkowego, skłania do refleksji, wspomnień. Dla tych, którzy nie znają Alzhaimera, przybliża obraz tego „niechcianego lokatora” i pokazuje, jak wpływa nie tylko na osobę chorą, ale także i na jej bliskich.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Strupki" to książka na wskroś nostalgiczna. Pięknie skomponowane, krótkie zdania, celnie opisujące prawdziwe życie, uderzają czytelnika już od pierwszej strony. Start z wysokiego C. Poziom ten utrzymuje się aż do zakończenia. Już wiem, że nie każdy to przetrzyma, ale osoby spragnione piękna i prostoty w literaturze, poczują się bezwstydnie rozpieszczane.

  "Strupki" to opowieść o poszukiwaniu fundamentów własnej tożsamości i miłościach utraconych, bo tak chciał los. To też snująca się powoli gawęda człowieka chorego na Alzheimera, pamięci wypalającej się jak las, o zgliszczach wspomnień, których nie sposób już rozpoznać. W końcu to też próba zobrazowania śmierci, która zagarnia wszystkie rodzinne historie, zubożając poczucie bezpieczeństwa. Choć Pola, główna bohaterka, stara się pozbierać wszystkie strzępki przeszłości, tworzące filar jaźni, ten po stracie najbliższej osoby, pozostaje na zawsze już zachwiany.

  Autorka poprzez swój sielski, nostalgiczny, momentami prosty przekaz pragnie zwrócić uwagę na rodzinę, na to, że niesnaski i tajemnice nie służą budowaniu silnej osobowości pokoleń, które miast czerpać siłę z gniazda rodzinnego, gonią za prawdą, która została przed nimi utajona. W roku 2020 zwróćcie uwagę na ten debiut, zapewniam, że warto!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Strupki, Paulina Jóźwik

  Śmiało mogę powiedzieć, że jest to książka na poziomie. Cudowny język, piękny styl, słownictwo. Takiego rodzaju książki aż się chce czytać. Nie jest to błaha książka, nawołuje do refleksji i do różnych rozmyślań. Te wszystkie opisy jakie Autorka zawarła w swojej książce są fenomenalne, bardzo malownicze. Miejscami miałam wrażenie, że jestem w danym miejscu, które akurat opisuje Paulina. Ta przyroda, te miejsca, cały ten urok i magia.

  Dużo tutaj emocji, oj dzieje się i to od pierwszej strony. Nie jest to kryminał czy thriller, że akcja brnie jak szalona, ale właśnie przez wzgląd na tą emocjonalność zatracamy się w pięknie tej bardzo oryginalnej historii. Jeszcze raz powiem, że ta historia jest bardzo prosta, bo właśnie ta idealność tej książki tkwi w prostocie, w odpowiednim doborze słów, w detalach i szczegółach, które dopiero pojawiają się nam przed oczami po przeczytaniu całości.

  Powiedziałabym, że znajdziemy tutaj wiele aspektów psychologicznych, o trudnościach, o poszukiwaniu prawdy, o walce…

  Pola- główna bohaterka, wraca do swoich rodzinnych stron tuż przed pogrzebem swojej babki. Rodzinne otoczenie budzi wspomnienia, przez co Pola zaczyna żyć wspomnieniami Hanny. Chce dowiedzieć się jak najwięcej o tej osobie, a także o jej tajemniczym bracie babki, który w pewnych okolicznościach jakiś czas temu zaginął. Co się z nim stało? Co ukrywała Hanna? Jakie wspomnienia były dla niej kluczowe? Ocena 8/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Najczęściej kupowane razem
 • -30%
  Czarne Miasto

  Czarne Miasto

  Losy śląskiej rodziny splecione niczym warkocz z tego, co realne, i z tego, co magiczne, prowadzą do odkrycia tajemnicy sięgającej wiele lat wstecz... Wanda mieszka samotnie w Czarnym Mieście w ogromnym mieszkaniu pełnym mebli i wspomnień. Jej mąż Zdzisiek zginął w kopalni w Roku Zaćmienia, kiedy...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 31,70 zł 44,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -42%
  Matki i córki

  Matki i córki

  Prababka, babka, matka i córka zmagają się z przeszłością. Maria podążyła za mężem zesłańcem na Sybir. Sabina była więźniarką obozu koncentracyjnego Ravensbrück, przebywała na bloku, gdzie dokonywano eksperymentów medycznych na kobietach. Magdalena straciła ukochanego i samotnie wychowywała córkę w...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 21,84 zł 37,91 zł
  w magazynie
 • -39%
  Zadra

  Zadra

  Są kości i ślady, które rzucają nowe światło na tajemnicze zaginięcie pary studentów. Jednak zmowa milczenia trwa od lat. Kiedy w podchełmżyńskim Grodnie opadają wieczorne mgły, komisarz Bernard Gross bada sprawę odnalezionych w pobliskim lesie kości. Nowe tropy zaprowadzą go do sprawy zagadkowego...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,42 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -29%
  Światło w środku nocy

  Światło w środku nocy

  Nowość autorki „Zanim się pojawiłeś” Gwiazdy widać tylko w ciemności Alice czuje się jak wybrakowana wersja samej siebie. Szybki ślub z przystojnym Amerykaninem okazuje się pomyłką. W domu rządzi teść, który książki inne niż Biblia uznaje za stratę czasu. Na dodatek plotkuje o niej całe...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 31,86 zł 44,99 zł
  w magazynie
 • -30%
  Bezmatek

  Bezmatek

  W brawurowej prozie Miry Marcinów wszystko jest dzikie i dziwne, a najdziwniejsza jest śmierć, której miało nie być. Bo na świecie są tylko dwie okoliczności końca: ktoś zmarł śmiercią tragiczną lub po długich cierpieniach. W tej książce jest inaczej. Są lata dziewięćdziesiąte i te teraz, są małe...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 28,11 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -28%
  Pianie kogutów, płacz psów

  Pianie kogutów, płacz psów

  WOJCIECH TOCHMAN POWRACA Z NOWĄ REPORTERSKĄ OPOWIEŚCIĄ Świat po ludobójstwie. Kambodża po Pol Pocie. Przez lata dręczyli i mordowali, Khmerzy Khmerów. Ci, którym udało się przeżyć, zostali bez domów, bez bliskich, z traumą, chorobą, obłędem… Bywa, że ich niewola trwa od dziesięcioleci. Samotność,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 27,47 zł 38,00 zł
  w magazynie
 • Zgubiona dusza

  Był sobie raz pewien człowiek, który bardzo dużo i bardzo szybko pracował i już dawno zostawił swoją duszę gdzieś daleko za sobą. Bez duszy żyło mu się nawet dobrze – spał, jadł, pracował, prowadził samochód, a nawet grał w tenisa. Czasem jednak miał wrażenie, że wokół niego jest zbyt płasko, jakby...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 49,40 zł 49,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -90%
  Gliniany most

  Gliniany most

  Długo wyczekiwana nowa powieść Markusa Zusaka, autora światowego fenomenu - Złodziejki książek. Pięciu braci Dunbar mieszka w pogrążonym w chaosie domu bez dorosłych. Pewnego dnia nagle pojawia się ojciec, który porzucił ich po śmierci matki chłopców. Teraz chce, żeby jeden z nich wybudował z nim...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 6,49 zł 64,90 zł
  w magazynie
 • -36%
  Gdzie śpiewają raki

  Gdzie śpiewają raki

  Jak długo zdołasz chronić swoje serce? Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po Barkley Cove, sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Dlatego pod koniec 1969 roku, gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego Chase`a Andrewsa, miejscowi zwrócili się przeciwko Kyi Clark, zwanej...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,45 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -29%
  Drań

  Drań

  Agent sił specjalnych ściga mężczyznę podejrzanego o zabójstwo Prezydenta i kobietę, która go ukrywa. Hubert Karling i jego żona Danka, próbują nie tylko przeżyć, ale też oczyścić swoje imię. Wiktor Jedynym spoiwem łączącym go z przeszłością jest Zadra. Mężczyzna, który zabrał mu wszystko....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,25 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
Warto zwrócić uwagę na...
Moja kochana dumna prowincja 5/5 Nasza cena:
35,92 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moja kochana dumna prowincja

Nowy wybór legendarnych opowiadańDla mnie to jest jeden z najczystszych, najwybitniejszych naszych prozaików, który swą bezpretensjonalność posunął wręcz do wirtuozerii.Jarosław IwaszkiewiczWieloletni partner Wisławy Szymborskiej, miłośnik przyrody, piewca małych miasteczek. Przyjaźnił się między...
Sanatorium pod klepsydrą 0/5 Nasza cena:
35,99 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sanatorium pod klepsydrą

"Sanatorium pod klepsydrą", drugi zbiór opowiadań Brunona Schulza, ukazał się w 1937 roku z ilustracjami autora. W 1973 roku doczekał się ekranizacji Wojciecha Hasa. Fragment Cofnięty czas… w samej rzeczy pięknie to brzmi, ale czymże okazuje się w istocie? Czy dostaje się tu pełnowartościowy,...
Romans prowincjonalny i inne historie 5/5 Nasza cena:
35,92 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Romans prowincjonalny i inne historie

„Kiedy po latach wróciłam do opowiadań Filipowicza, zadziwiło mnie, jak bardzo współczesnym zdaje się pisarzem, jak wiele mówi o nas”.Justyna SobolewskaNowelista, powieściopisarz, scenarzysta, poeta. Jeden z najważniejszych powojennych prozaików. „Realista metafizyczny”, „piewca polskiej...
Sklepy cynamonowe 0/5 Nasza cena:
33,20 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sklepy cynamonowe

"Sklepy cynamonowe" to pierwszy zbiór opowiadań Brunona Schulza, który ukazał się w 1934 roku. Po jego wydaniu skromny nauczyciel rysunku z Drohobycza stał się znanym i cenionym pisarzem. Wydanie wzorowane na pierwodruku zostało wzbogacone o autorskie ilustracje Schulza. Fragment W taką noc nie...
Wielka liczba 0/5 Nasza cena:
26,40 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielka liczba

Życie jest sztuką, do której nie sposób się przygotować. Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce. W ogromnej przestrzeni świata, absolutnie niemożliwej do ogarnięcia, wciąż podążamy utartymi ścieżkami. Wisława Szymborska w pozornie lekki sposób demaskuje schematy i stereotypy naszego...
Człowiek, który widział więcej 4/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Człowiek, który widział więcej

O co zapytałbyś Boga, gdybyś mógł z Nim porozmawiać? Huk, błysk. Chwilę potem gorąca fala powietrza, która podrzuca w niebo nawet najcięższe przedmioty. Augustin niewiele pamięta z momentu wybuchu. Widział sprawcę, to pewne. Ale kim była postać, która mu towarzyszyła? Tego Augustin nie jest pewien...
Jądro ciemności 0/5 Nasza cena:
23,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jądro ciemności

Bolesne i niebezpieczne arcydzieło w nowym przekładzie. Anglia, koniec XIX wieku. Trzech gentlemanów słucha opowieści żeglarza włóczęgi Charliego Marlowa o jego wyprawie do Konga będącego wówczas kolonią belgijską. Podróż do placówki przedsiębiorstwa handlującego między innymi kością słoniową...
Na ścieżkach pragnienia. Księga jubileuszowa profesora Karola Tarnowskiego 0/5 Nasza cena:
35,92 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na ścieżkach pragnienia. Księga jubileuszowa profesora Karola Tarnowskiego

Uczyć się u Karola, to znaczy być zdolnym do nieskrępowanego myślenia w dialogu z Innymi, o tym, co jest i co powinno być. prof. Krzysztof Mech Z okazji osiemdziesiątych urodzin profesora Karola Tarnowskiego ofiarowujemy Jubilatowi eseje skupione wokół Jego twórczości, a także wokół pytań o...
Czekając na barbarzyńców 0/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czekając na barbarzyńców

Miastu grozi najazd barbarzyńców koczujących wzdłuż granic Imperium. Rozpoczyna się brutalne dochodzenie mające na celu zdemaskowanie planów wroga. Wkrótce jednak przestaje być jasne, kto tak naprawdę nim jest. Wartka akcja i mistrzowska narracja nie pozwalają oderwać się od lektury. Czekając na...
Formikarium, czyli w moim świecie mrówek. Opowiadania 0/5 Nasza cena:
37,72 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Formikarium, czyli w moim świecie mrówek. Opowiadania

Pierwsze dziecięce wyprawy do lasu i nad rzekę. Migotanie odcieni zieleni i pulsowanie zapadającego zmierzchu. Zachwyt, strach, zaciekawienie. Śmiała próba udomowienia mrówek - i zdumienie, że nie chcą żyć w szklanym słoju. Powolny spacer ze zniedołężniałym psem, ostatnim towarzyszem w długim...
Rona i nasze Miasto 5/5 Nasza cena:
31,86 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rona i nasze Miasto

Kiedy populistyczne hasła przeradzają się w rzeczywistość, a fundamentaliści i samozwańczy zbawcy narodu dochodzą do władzy, świat zmienia się nieodwracalnie. W pełnej groteskowego poczucia humoru prozie autor przedstawia fundamentalizm inaczej – o przyjaznej twarzy. Bohaterowie zamieszkujący...
Trucicielka 4/5 Nasza cena:
25,02 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trucicielka

Książka wyróżniona najważniejszą francuską nagrodą literacką. Marie wyznaje na spowiedzi, że zamordowała swoich trzech mężów. Czy opisane przez nią zbrodnie to prawda, czy tylko perfidna gra, w której stawką jest dusza młodego księdza? Obsesja towarzyszy wszystkim bohaterom opowiedzianych w...
Wybrane bestsellery
Noc na ulicy Czereśniowej 5/5 Nasza cena:
24,69 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Noc na ulicy Czereśniowej

Pełna zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji książka obrazkowa, w której nie pada ani jedno słowo. Nocna wyszukiwanka z bestsellerowej serii, która podbiła świat. Zapada noc. Ludzie i zwierzęta układają się do snu. Ale nie wszyscy spędzą tę noc w ciepłym łóżku....
Cienie zła 5/5 Nasza cena:
30,22 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cienie zła

Stare zbrodnie są jak drzewa. Głęboko zapuszczają korzenie. Podobno nie ma zbrodni idealnej. Niektórzy mordercy są jednak bardzo sprytni. Nie mają skrupułów, wyrzuty sumienia nie mącą im precyzji myślenia. Zdają się nie mieć ludzkich cech, a przede wszystkim słabości. Ale dla pewnego mordercy...
Zbuduj swój dom wokół mojego ciała 5/5 Nasza cena:
31,74 zł 52,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbuduj swój dom wokół mojego ciała

Zbuduj swój dom wokół mojego ciała Powieść „Zbuduj swój dom wokół mojego ciała” została uznana przez  „The New York Times” i „Kirkus” za jedną z najlepszych książek 2021 roku, znalazła się w finale 2021 First Novel Prize, jest określana jako „fantastyczna” („The Sunday Times”), „ robiąca ogromne...
LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203 5/5 Nasza cena:
35,87 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203

Świetny prezent dla siedmioletnich i starszych miłośników Iron Mana! Z zestawem LEGO® Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana (76203) zabawa w stylu Marvela wzniesie się na nowe wyżyny. Superfajne przygody dla młodych superbohaterów Wszystkie dzieciaki uwielbiają Iron Mana, prawda? A dzięki tej...
Szóstka wron. Tom 1 5/5 Nasza cena:
33,74 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szóstka wron. Tom 1

Sześcioro niebezpiecznych wyrzutków. Jeden niewykonalny skok. Przestępczy geniusz Kaz Brekker otrzymuje ofertę wzbogacenia się ponad wszelkie wyobrażenie wystarczy w tym celu wykonać zadanie, która z pozoru wydaje się niewykonalne: włamać się do niesławnego Lodowego Dworu (niezdobytej wojskowej...
Moje skarby 5/5 Nasza cena:
104,96 zł 139,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moje skarby

Gra pełna niezwykłych, rzadkich i fascynujących przedmiotów! Któż nie lubi zbierać ciekawych przedmiotów, które często można znaleźć na przeróżnych szlakach, plażach czy w głębokiej dziczy? Jednak niewielu jest prawdziwych kolekcjonerów, potrafiących stworzyć naprawdę unikatowe zbiory. Zostań...
Życzę mu śmierci 5/5 Nasza cena:
29,19 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życzę mu śmierci

Pełna determinacji podróż w poszukiwaniu prawdy Dwadzieścia lat temu córka Susan Lentigo została brutalnie zamordowana. Kobieta nigdy nie pogodziła się ze stratą. Rozwiodła się z mężem, pracuje jako kelnerka w jadłodajni, mieszka w tym samym domu, co dwadzieścia lat wcześniej. Jedyne, co trzyma ją...
Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci 5/5 Nasza cena:
35,85 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci

Wybierzcie się na wieś z Puciem i Misią. Odwiedźcie gospodarstwo pana Henryka, stadninę pani Ewy oraz pracownię ceramiczną pani Moniki. Zobaczcie, jak się robi konfitury, i upieczcie wspaniały sękacz na festyn. Na pewno nie będziecie się nudzić! Siódma część przygód Pucia może służyć zarówno...
Ugly Love 5/5 Nasza cena:
30,11 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ugly Love

Kiedy Tate, początkująca pielęgniarka, wprowadza się do mieszkania swojego brata, nie spodziewa się tak gwałtownych zmian w życiu. Wszystko przez przystojnego pilota Milesa Archera. Miles ustala tylko jedną regułę ich związku: nie pytaj o przeszłość i nie oczekuj przyszłości. Gdy ta sytuacja staje...
LEGO Minecraft Królicza farma 21181 5/5 Nasza cena:
109,19 zł 139,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Minecraft Królicza farma 21181

LEGO® Minecraft® Królicza farma 21181 - zestaw konstrukcyjny i króliczy domek do zabawy; świetny prezent dla graczy w Minecrafta; zawiera tresera, króliki i zombie; fajny prezent dla dzieci i graczy od 8 lat (340 elementów) Przygody z gry Minecraft® w domu w kształcie ogromnego królika Zbuduj...
LEGO Marvel Avengers Mechaniczna zbroja Wolverine'a 76202 5/5 Nasza cena:
35,87 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Avengers Mechaniczna zbroja Wolverine'a 76202

Zestaw rozszerzający do zabawy w nurkowanie i pływanie na grzbiecie delfina! Przygotuj się na fantastyczną zabawę na plaży. Przebiegnij przez drewniany pomost, ale uważaj na wyskakujące z wody Cheep Cheepy! Wskocz do wody z trampoliny, robiąc przy tym imponujące salta, aby zdobyć dodatkowe cyfrowe...
Praktyczny słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski 5/5 Nasza cena:
17,79 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Praktyczny słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski

Niniejszy Słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski jest podstawowym zbiorem współczesnej polskiej i ukraińskiej leksyki. Prezentuje wyrazy stosowane w codziennej praktyce oraz nowe słowa i zwroty językowe, które pojawiły się w obu językach w ostatnich latach. W alfabetycznym zapisie haseł...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula