Przyjaciel

Autor:

Sigrid Nunez

Średnia: 3.3 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
2 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
208
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 26,81 zł
Nasza cena: 23,88 zł 39,90 zł Taniej o: 40%

“Przyjaciel” to najnowsza powieść amerykańskiej pisarki Sigrid Nunez.

Porusza serca czytelników opowieścią o miłości, przyjaźni, żałobie oraz relacji człowieka i zwierzęcia.

Główną bohaterką historii jest bezimienna kobieta, która cierpi po stracie bliskiego przyjaciela - pisarza, który popełnił samobójstwo. Pozostaje po nim pies - ogromny dog arlekin, którym po śmierci właściciela nie ma się kto zaopiekować. Przyjaciółka zmarłego postanawia zająć się stworzeniem, które pomaga jej nie tylko w oswojeniu nowego rodzaju samotności, ale także w lepszym poznaniu samej siebie i dawnego przyjaciela. Poza więzią z wyjątkowym psem kobieta stara się jednocześnie wyleczyć swoją traumę poprzez przelewanie na papier swoich skomplikowanych emocji.

W toku przyjaźni z osamotnionym dogiem bohaterka odkrywa prawdziwe oblicze swojego przyjaciela i analizuje na nowo ich relację, spisując przemyślenia w formie dziennika. To właśnie notatki kobiety nadają nurt akcji powieści. Jej zapiski przeplatają się z obserwacjami zachowania psa, który również przeżywa swoistą żałobę po stracie najbliższego mu człowieka. Zwierzę cierpi momentami bardziej niż samotna kobieta, dlatego oboje starają się sobie nawzajem pomóc w tym trudnym okresie straty. Wyjątkowa więź, która tworzy się między nimi, staje się przepełnioną miłością i zrozumieniem relacją człowieka i psa, rozumiejących się lepiej niż niejedna para przyjaciół.

Dodatkowo bohaterka odkrywa okrutny świat pisarzy, do którego należał jej przyjaciel. Dowiaduje się także o jego mrocznej przeszłości i kłamstwach, którymi karmił także ją. W obliczu chaotycznych informacji o zmarłym zaczyna wątpić w obraz mężczyzny, który ukształtowała w swojej świadomości przed jego śmiercią. Jednocześnie prawdę o zmarłym przyćmiewa jej tęsknota i samotność, które utrudniają rekonstrukcję prawdziwej wersji historii samobójcy.


Opinie o książce

To jest książka, którą mogłabym napisać, gdybym umiała. Szczera, a zarazem baśniowa opowieść o miłości i żałobie. Analiza relacji z zesłanym miłosiernie przez opiekuńcze moce, choć rozsadzającym miniaturowe mieszkanie, psem. Podzielam zdumienie narratorki, która znajduje codziennie „spersonalizowane” reklamy kursów pisarskich, łączonych z gotowaniem, medytacją lub pobytem w spa. I jak ona odrobinę wierzę, że powieść może nas przeprowadzić przez najgorsze, lecz nikogo nie ocali. My możemy uratować kogoś, żeby ON uratował nas, choć po lekturze nie mam pewności, czy takie zdanie nie topi się we własnej, pozornej, głębi.

Inga Iwasiów

Książka Sigrid Nunez, mądra i do bólu szczera, to nie tylko opowieść o najważniejszych uczuciach i pragnieniach, których często nie można spełnić. To nie tylko dowód na to, jak wyjątkowymi stworzeniami są psy. To również brutalna prawda o zakłamaniu i fałszywych relacjach panujących w środowisku literackim. Lustro, w którym wielu powinno się przejrzeć.

Michał Nogaś, "Gazeta Wyborcza" / "Radio Książki"

Nunez pisze w sposób prosty, ale jest to prostota wypracowana, podszyta olbrzymią erudycją. Przez pierwsze strony książki brnęłam powoli, ponieważ byłam tak zachwycona, że musiałam skopiować do notesu co drugie zdanie.

Olga Wróbel, "Kurzojady"

Można przeczytać całą w jeden wieczór, ale nie warto tego robić. Każda minuta spędzona z tą książką jest cenna. Nie śpiesz się do końca, ciesz się „Przyjacielem” jak najdłużej, bo nieczęsto trafi a się tak mądra, a jednocześnie ciepła historia.

Agnieszka Kalus, "Czytam, bo lubię"

Nunez nie definiuje uczuć, nie nazywa ich; daje im wolność. „Przyjaciel” to literacki hołd dla wszystkich czworonogów, które zawsze są przy nas. W tej historii role się odwracają – to człowiek staje się najlepszym przyjacielem psa. Jedna z najpiękniejszych opowieści o (miłości?przyjaźni? szacunku?) byciu razem.”

Karolina Kurando, BOOKS SILENCE"


O autorce

Sigrid Nunez została nagrodzona za “Przyjaciela” prestiżową National Book Award w 2018 roku. W dorobku pisarki znajdziemy także kilka powieści oraz formy literackie pisane dla największych amerykańskich gazet, takich jak chociażby “New York Times”. Swoją najnowszą wzruszającą książką zachęca do refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze, oraz analizuje siłę wpływu zwierząt na ludzi.

Recenzje (3)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 1/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  To zbiór chaotycznych myśli i wspomnień bezimiennej bohaterki, która przeżywa śmierć wieloletniego przyjaciela. Przypomina czasy studenckie, kiedy to się poznali, przytacza przeprowadzone rozmowy oraz opowiada o swoich aktualnych rozterkach. Ponieważ oboje związani byli ze środowiskiem akademickim i literackim wiele jest tu odniesień do książek i pisarzy, chociażby krytyka kręgu literatów, zwłaszcza studentów twórczego pisania, którzy oczekują szybkiej i łatwo zdobytej sławy. Entuzjastą literatury okazał się jednak Apollo - dog arlekin, pies przyjaciela, któremu bohaterka próbuje pomóc poradzić sobie ze stratą swojego pana, wspólne czytanie pomaga obojgu przejść przez żałobę oraz tworzy wyjątkową więź.

  Na 200 stronach autorka poruszyła wiele wątków: nieodwzajemnionej miłość, przyjaźni, samotności, śmierć, żałoby czy radzenie sobie ze stratą, jednak uważam, że potraktowała je zbyt pobieżnie. Chętnie przeczytałabym więcej, ponieważ styl autorki oraz język jakim się posługuje bardzo mi odpowiadają. Doceniam też, że Nunez niestosuje tanich chwytów wyciskających łzy, nie ma tu rozdrapywania ran czy epatowania bólem. Za to sporo czułości i żalu. Przyznam, że fragment dotyczące literatury bardzo często nie nudziły, a naiwne zachowanie bohaterki irytowało. Książka ma swoje dobre i złe momenty dlatego niepotrafię jednoznacznie ocenić tej książki ani jej polecić. Cieszę się jednak, że sięgnęłam po nią ponieważ od dawna chciałam ją przeczytać jednak nie poruszyła mnie tak jak się spodziewałam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam Przyjaciela, wiedziałam, że będę chciała przeczytać książkę. Oczywiście poza tymi recenzjami dużo dobrego i zachęcającego zrobiła świetna okładka z psem, w tym wypadku majestatycznym i ogromnym dogiem arlekinem.

  Nie mogę sobie nigdy odmówić książek, w których występuje psi bohater, chociażby jego obecność miała być tylko epizodyczna. W przypadku Przyjaciela okładkowy Apollo jest tylko jednym z bohaterów książki - opowieści która jest bardziej wspomnieniem, pamiętnikiem, rozliczeniem z przeszłością i uporaniem się z teraźniejszością.

  Bezimienna bohaterka książki, wykładowczyni prowadząca warsztaty pisarskie dla studentów, traci bliskiego przyjaciela, który popełnia samobójstwo. Ten pomyślał o niej zawczasu, czyniąc ją właścicielką wielkiego, choć już podstarzałego doga arlekina. Jeden przyjaciel odchodzi, a jego miejsce zajmuje kolejny.

  W książce znajdziemy rozważania o śmierci, samotności, umiejętności nawiązania relacji ze zwierzęciem i zrozumienia, że ono również może czuć się samotne. Dużo miejsca zajmują również opisy życia codziennego bohaterki, pracy ze studentami, którzy już jako młodsze pokolenie mają całkowicie inne postrzeganie świata i literatury.

  Przyjaciel to książka, w której wiele różnych - zdawałoby się nie powiązanych ze sobą wątków - przeplata się ze sobą, będąc jednakowo ważnymi. I to moim zdaniem jest jej plusem, bo każdy odkryje w niej coś innego, wybierze ważne dla siebie rzeczy, zastosowana kolejność wyboru może być dowolna, a czytanie najlepiej niespieszne.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Istnieją książki, które na pierwszy rzut oka nie wyróżniają się niczym szczególnym. Niewielka objętość, pozornie prosta historia w przypadku powieści "Przyjaciel" napisanej przez pochodzącą z Nowego Jorku Sigrid Nunez to tylko zasłona dymna. To powieść przez duże P, wielopoziomowa, zachwycająca wyczuciem słowa, wnikliwością obserwacji i wrażliwością, stawiająca ważna pytania o miłość, stratę i sztukę.

  Bezimienna narratorka powieści, nauczycielka akademicka, która prowadzi kursy kreatywnego pisania traci najbliższą sobie osobę, swojego mistrza, nauczyciela, mentora, kochanka i przyjaciela. Zmarły zostawia jej nietypowy spadek, doga arlekina, którego ON sam adoptował na kilka lat przed swoją śmiercią. Choć ona sama woli koty od psów, a umowa najmu zabrania jej trzymania zwierząt w mieszaniu, to w końcu pozwala Apollowi wprowadzić się do jej 50- metrowego mieszkania, oddając mu swoje łóżko, samej przenosząc się na materac. Wie że zwierzę cierpi po stracie swojego pana. Wie, że zwierzęta "nie popełniają samobójstw. Nie płaczą. Ale mogą się rozpaść na kawałki i się rozpadają. Mogą mieć złamane serca i mają. Mogą stracić zmysły i je tracą."

  "Przyjaciel" to piękna opowieść o przepracowaniu żałoby, ogromnej pustce, którą zostawia po sobie śmierć bliskiej osoby. Żałobie człowieka i żałobie, o której mówi się znacznie mniej, a którą czują również zwierzęta, które tracą swojego pana. Narratorka i Apollo muszą przejść przez nią razem, oboje muszą pogodzić się z faktem, że ich przyjaciel na zawsze zniknął z ich życia. Autorka obrazowo opisuje emocje towarzyszące stracie, uczucie rozpaczy, złości i wreszcie zgodzie na to co się wydarzyło.

  "Przyznaję się do ataków złości. Centrum godziny szczytu, ludzie przelewają się w obu kierunkach, a ja idę, kipiąc gniewem, gotowa zabić. Kim są [motyla nóżka] Ci ludzie ?! I dlaczego w ogóle tak jest, jak to w ogóle możliwe, że wszyscy oni, całkiem zwyczajni ludzie, żyją sobie, a ty.."

  Początkowo Apollo jest dla bohaterki ciężarem, stałym przypomnieniem zmarłego przyjaciela.

  Z czasem czworonóg staje się jej drogą powrotną do życia i zyskuje prawo do tego, by tytuł powieści odnosił się również do niego. Sigrid Nunez pięknie opisuje relację, która tworzy się między człowiekiem a zwierzęciem, rodzącą się między nimi miłość, by w końcu znów opowiedzieć o stracie, o odchodzeniu zwierząt.

  "Przyjaciel" to również opowieść, w której autorka zajmuje się literaturą, która w dzisiejszych czasach została sprowadzona do roli produktu, rozprawia się ze środowiskiem pisarzy i wydawców, twierdząc, że współczesna literatura niewiele ma wspólnego z talentem i poświęceniem, nie jest świętością, ani niczym wyjątkowym, to męka, która nieustannie towarzyszy pisarzom, męka pisania i tworzenia. "Jakże rzadko spotyka się jednak osobę, która myśli, że to, co pisze, powinno zostać prywatne. A jakże często taką, która sądzi, że to co pisze, nie tylko daje jej prawo do publicznej konsumpcji, ale wręcz do sławy. Uważałeś, że ludzie idą złą drogą. Uważałeś, że to, czego szukają - sposobu wyrażenia siebie, wspólnoty, relacji - powinni znaleźć gdzie indziej. (...) Ale w naszej grafomańskiej epoce rzeczywistość się zagubiła. Teraz wszyscy piszą, tak jak wszyscy [motyla nóżka]ą, a słysząc słowo [dar], wielu ludzi chce łapać za spluwę. Rozwój samopublikowania to katastrofa - mówiłeś. To śmierć literatury. Czyli śmierć kultury."

  Bohaterka snuje podobne rozważania przez całą powieść, zwracając się na przemian do zmarłego przyjaciela - pisarza, jak i do Apolla. Właśnie dlatego "Przyjaciela" czyta się czasem jak zeszyt pisarza, wpisy w dzienniku (wspomnienia z okresu studiów, rozmowy z byłymi żonami, opisy codzienności) dzielą miejsce z literackimi anegdotami, cytatami, rozmyślaniami narratorki. Ta fragmentaryczność jednak nie drażni, nie irytuje, jest celowa, a u jej podstaw leży smutek spowodowany śmiercią przyjaciela.

  "Przyjaciel " to książka, która zachwyca, mnogością poziomów, wrażliwością, emocjami, które tak trafnie oddaje, celnymi obserwacjami. Sigrid Nunez stworzyła opowieść nad którą wisi widmo śmierci. Miłość i strata przenikają się tu i współistnieją, ale przesłaniem tej powieści jest życie. Strata będzie nam towarzyszyła zawsze, ale mimo powinniśmy żyć, cieszyć się słońcem, oddychać pełną piersią, zawsze pamiętać, że świat jest dla nas, nawet gdy czujemy na plecach oddech śmierci.

  Wyjątkowa powieść.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Mój przyjaciel król 0/5 Nasza cena:
37,88 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój przyjaciel król

Urodził się w r. 1732 jako syn generała Stanisława Poniatowskiego i Konstancji z Czartoryskich. To rodzice, wraz z wujami, książętami Czartoryskimi, czyli tzw. „Familia”, wymyślili, że Staś, po śmierci Augusta III Sasa, zostanie królem Rzeczypospolitej. Szykowali go do tego zajęcia od...
Mały przyjaciel 5/5 Nasza cena:
42,44 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mały przyjaciel

Alexandria w stanie Missisipi, Dzień Matki. Mały Robin Dufresnes zostaje powieszony na drzewie w ogródku rodziców. Dwanaście lat później zagadka jego śmierci pozostaje nierozwiązana. Harriet, która była niemowlęciem w momencie śmierci brata, postanawia znaleźć i ukarać mordercę i scalić rodzinę,...
Mój przyjaciel Maigret 0/5 Nasza cena:
19,74 zł 21,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój przyjaciel Maigret

Lakoniczność, żelazna logika i świetnie sportretowane środowiska to główne walory kryminałów Simenona. Jacek Szczerba, „KSIĄŻKI. MAGAZYN DO CZYTANIA” Do Paryża przybywa inspektor Pyke ze Scotland Yardu, bo do Anglii dotarła sława Maigreta i teraz policja brytyjska chce przyjrzeć się, jakimi...
Przyjaciel Maigreta z dzieciństwa 0/5 Nasza cena:
17,87 zł 19,01 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przyjaciel Maigreta z dzieciństwa

Maigret prowadzi śledztwa wśród przeciętnych ludzi, których okoliczności zmuszają do „przekroczenia samych siebie”... Jacek Szczerba, „Gazeta Wyborcza” Kolejne śledztwo Maigreta nie zaczęło się, gdy odkryto czyjeś zwłoki, ale od zjawienia się w jego policyjnym biurze kogoś dawno niewidzianego......
Jonatan. Syn Saula, przyjaciel Dawida cz.3 0/5 Nasza cena:
26,09 zł 30,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jonatan. Syn Saula, przyjaciel Dawida cz.3

Wspaniała proza i fascynująca kreacja postaci, to rys charakterystyczny serii „Synowie pocieszenia”. Historie pięciu mężczyzn, znanych z kart Pisma Świętego, którzy z wiarą poszukiwali Boga, żyjąc w cieniu wybranych przez Niego przywódców. Kaleb, Aaron, Jonathan, Amos, Sylas odpowiedzieli na...
Przyjaciele po grób 5/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przyjaciele po grób

Gdy pracownik zoo w Kronbergu znajdzie ludzką rękę, komisarz Oliver von Bodenstein i jego koleżanka Pia Kirchhoff wdrożą śledztwo, które zatoczy szeroki łuk, nie omijając bogatych udziałowców holdingów budowlanych, najwyższych urzędników miejskich, genialnych młodych informatyków oraz...
Pakiet Czary codzienności. Tomy 1-3: Siostry, Przyjaciele i rywale, Słoneczna przystań 0/5 Nasza cena:
55,57 zł 84,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Czary codzienności. Tomy 1-3: Siostry, Przyjaciele i rywale, Słoneczna przystań

"Czary codzienności", bestsellerowa saga Agnieszki Krawczyk! Trzy tomy: "Siostry", "Przyjaciele i rywale" i "Słoneczna przystań" w jednym pakiecie.  Niech uwiodą was czary codzienności zaklęte w magii górskiego miasteczka, położonego wśród lasów i pachnących kwiatami łąk.  Piękna saga o małym,...
Przyjaciele na całe życie bella i sebastian Tom 3 0/5 Nasza cena:
27,64 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przyjaciele na całe życie bella i sebastian Tom 3

NOWI PRZYJACIELE, NOWE PRZYGODY! Na podstawie filmu Clovisa Cornillaca oraz powieści Cécile Aubry. W Saint-Martin trwa wielkie święto. Angelina i Pierre, ojciec Sebastiana, biorą ślub. W życiu chłopca szykują się wielkie zmiany. Sebastian jednak nawet nie chce o nich słyszeć! Pragnie tylko...
Przyjaciele bez bonusu kółko singielek miejskich Tom 2 4/5 Nasza cena:
27,05 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przyjaciele bez bonusu kółko singielek miejskich Tom 2

„Przyjaciele bez bonusu” - drugi tom romantycznej serii „Kółko Singielek Miejskich” Penny Reid - ukaże się w Polsce 20 czerwca 2018 nakładem wydawnictwa Poradnia K. W pierwszej części, „Randce z homo sapiens”, jedna z singielek z kółka znalazła ukochanego. Jej przyjaciółce Elizabeth, która do tej...
Przyjaciele i rywale. Czary codzienności. Tom 2 5/5 Nasza cena:
27,84 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przyjaciele i rywale. Czary codzienności. Tom 2

Beztroskie i pełne niezmąconego szczęścia dni w Zmysłowie dobiegają końca – życie sióstr Niemirskich wkrótce bardzo się zmieni. Agata odkrywa bowiem starannie tajoną przez matkę tożsamość ojca swej najmłodszej siostry, Tosi. Czy będzie to początek czegoś nowego i dobrego, czy wręcz przeciwnie –...
Najwierniejsi przyjaciele niezwykłe psie historie 0/5 Nasza cena:
24,52 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Najwierniejsi przyjaciele niezwykłe psie historie

Niekiedy słyszymy historie o psach, które dokonały czegoś niezwykłego - uratowały człowieka, pomogły mu wyzdrowieć lub nie mogły się z nim rozstać. Takie przykłady psiej wierności, przywiązania i mądrości stały się inspiracją dla wzruszających i dających do myślenia opowiadań. Poznajcie górskiego...
Przyjaciele i niewolnice pani Tekli 0/5 Nasza cena:
36,66 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przyjaciele i niewolnice pani Tekli

Oleh Poliakov jest nazywany twórcą nowej prozy chimerycznej w literaturze ukraińskiej. Jego powieśc( druga, zatytułowana Dzieje mglistej Troi) nie łamią praw fizyki, nie przekraczają granic zdrowego rozsądku, a jednocześnie niektóre fragmenty są tak dziwne i nierealistyczne, że nie każdy pisarz...
Wybrane bestsellery
Becoming. Moja historia. Dla młodych czytelniczek i czytelników 5/5 Nasza cena:
31,31 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Becoming. Moja historia. Dla młodych czytelniczek i czytelników

Bestsellerowa autobiografia najbardziej lubianej Pierwszej Damy USA i cenionej liderki społecznej – teraz także w wersji dla młodzieży! Wspomnienia z dzieciństwa, historie sukcesów i porażek, chwil zupełnie prywatnych, jak i doświadczeń zawodowych – to wszystko składa się na obraz niesamowitej...
Almond 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Almond

Wielokrotnie nagradzany koreański bestseller, rekomendowany przez BTS – najpopularniejszy boys band na świecie. „Almond” to powieść uznana przez krytyków za wybitną historię o dorastaniu pośród rozmaitych trudności. Yunjae urodził się z aleksytymią, która utrudnia mu odczuwanie takich emocji jak...
Pakiet Wiedźmin. Tomy 1-8: Ostatnie życzenie, Miecz przeznaczenia, Krew elfów, Czas pogardy, Chrzest ognia, Wieża Jaskółki, Pani Jeziora, Sezon burz. Wydanie serialowe 5/5 Nasza cena:
376,50 zł 499,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Wiedźmin. Tomy 1-8: Ostatnie życzenie, Miecz przeznaczenia, Krew elfów, Czas pogardy, Chrzest ognia, Wieża Jaskółki, Pani Jeziora, Sezon burz. Wydanie serialowe

Kultowy cykl fantasy Andrzeja Sapkowskiego "WIEDŹMIN" w nowym serialowym wydaniu. Tomy 1-8. Osiem tomów w nowej szcie graficznej. Pierwszt tom z obwolutą filmową. Pakiet 8 tytułów sagi Wiedźmin Sapkowskiego: 1. Sezon Burz Oto nowy Sapkowski i nowy wiedźmin. Mistrz polskiej fantastyki znowu...
Drzewko szczęścia 5/5 Nasza cena:
24,57 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drzewko szczęścia

Tej zimy zejdzie lawina... śmiechu! Kornelia Trzpiot, dość leciwa dama, podczas wieczerzy wigilijnej oznajmia rodzinie, że do szczęścia, zarówno doczesnego, jak i wiekuistego, potrzebny jest jej wyłącznie herb. Nikt z osób zebranych przy stole nie zdaje sobie sprawy, że jest to głęboko przemyślana...
Czterdzieści dusz 5/5 Nasza cena:
26,99 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czterdzieści dusz

Czy działanie w imię wyższego dobra może gwarantować bezkarność? Czy wszyscy zasługują na drugą szansę? W klasztorze na odludziu, będącym schronieniem dla czterdziestu duchownych o nadwerężonej reputacji, dochodzi do makabrycznej zbrodni. Zamordowano opiekuna placówki, a jego ciało powieszono na...
Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim 5/5 Nasza cena:
36,82 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim

Missoula w Montanie tylko z pozoru jest sielskim miasteczkiem uniwersyteckim, zamieszkanym przez zżytą społeczność dumną ze swojej drużyny futbolowej. Tak naprawdę ta przyjemna fasada skrywa poważny problem, jakim są liczne przypadki przemocy, której ofiarami padają studentki tutejszego...
Wampirze cesarstwo. Tom 1 0/5 Nasza cena:
41,57 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wampirze cesarstwo. Tom 1

Wampirze cesarstwo to pierwszy tom niewiarygodnej nowej serii dark fantasy Jaya Kristoffa, autora bestsellerów z listy "New York Timesa". Ze świętego kielicha blask święty się sączy. Ład na świecie wyjdzie spod wiernego ręki, a przed obliczem męczeńskiej siódemki szary człowiek noc bezkresną...
Pacjent. Komisarz Eryk Deryło. Tom 9 5/5 Nasza cena:
24,20 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pacjent. Komisarz Eryk Deryło. Tom 9

Telefon ze szpitala to dopiero początek. Informacja przekazana przez dyspozytorkę wzbudza niepokój komisarza Deryły. Coś się stało z jego partnerką, Tamarą Haler. Po przeprowadzeniu serii badań kobieta zniknęła ze szpitalnego oddziału i nie ma po niej śladu. Gdzie jest? Dlaczego przepadła bez...
Pucio umie opowiadać 5/5 Nasza cena:
27,73 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio umie opowiadać

Poznajcie Pucia i jego bliskich! Ten sympatyczny maluch jest ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy. Piąta część przygód Pucia to dla dzieci potrafiących już mówić okazja do ćwiczenia umiejętności opowiadania. Zachętą do tego są perypetie związane z pojawieniem się...
CzaroMarownik 2022 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

CzaroMarownik 2022

To będzie rok pełen uroku! CzaroMarownik 2022 – solidna dawka magicznych inspiracji Magiczny kalendarz księżycowy CzaroMarownik to zupełnie wyjątkowe na polskim rynku połączenie wygodnego organizera z poradnikiem. Oprócz mnóstwa informacji i ciekawostek znajdziesz w nim miejsce na własne notatki,...
Świąteczne tajemnice. Tom 2 5/5 Nasza cena:
46,06 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Świąteczne tajemnice. Tom 2

Drugi tom unikalnej antologii najlepszych świątecznych opowieści kryminalnych. Ten wyjątkowy zbiór zawiera rozmaite opowiadania kryminalne, które łączy magiczny świąteczny klimat. Czytelnicy znajdą tu zarówno klasyczne, jak i współczesne utwory, pełne kryminalnych zagadek, mrocznych tajemnic,...
Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia 5/5 Nasza cena:
26,14 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia

To naturalne, że każdy pragnie być szczęśliwy, bogaty, żyć pełnią życia i doświadczać wszystkich wspaniałości świata. Joseph Murphy, twórca bestsellerowej „Potęgi podświadomości”, w przystępny sposób wyjaśnia, jak tego dokonać, nie pomijając zjawisk, które mogą nas w tym ograniczać. Murphy oferuje...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula