Siedem zmysłów. Jak je zrozumieć i wykorzystać, by lepiej żyć

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 16
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Format
14.0 x 20.3 cm
Wydawnictwo
Rok wydania
2021
Ilość stron
304
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 29,72 zł
Nasza cena: 35,92 zł 44,90 zł Taniej o: 20%

Słuch, wzrok, smak, węch, dotyk, czucie, równowaga ciała – dzięki nim łączymy świat wewnętrzny z zewnętrznym. Za sprawą zmysłów jesteśmy w ogóle w stanie odbierać nasze otoczenie.

Doznania zmysłowe można wyostrzyć i zmienić. Nie jesteśmy wobec nich bezradni, pozwalają nam one kształtować nasze przeżycia i uczucia. Zmysły stanowią najbardziej bezpośrednią drogę do wzmocnienia psychiki oraz intuicji.

Uważniejsze korzystanie ze zmysłów umożliwia nam poszerzenie świadomości. Dziennikarz naukowy Rüdiger Braun zabiera czytelników w podróż poprzez zmysły ku duszy. Aktualne wyniki badań oraz rozmowy z naukowcami, muzykami, sportowcami i ekspertami z różnych dziedzin uzupełnia o ćwiczenia praktyczne, pozwalające usprawnić działanie zmysłów i zwiększyć uważność.

Autor wskazuje, jak poprzez kanały zmysłowe można wpływać na procesy psychiczne. W tym celu łączy najnowsze odkrycia naukowe z codziennymi ćwiczeniami percepcji.

Recenzje (16)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Codzienne postępowanie, nasze dokonania, kontakty międzyludzkie, tak naprawdę zależą od naszych zmysłów, a przede wszystkim od ich sprawności oraz odpowiedniego ukształtowania. Właściwie nikt z nas nie bierze tego pod uwagę, co jest przyczyną możliwości poruszania się, dzięki czemu widzimy, czujemy. Każdy z nas pędzi przez życie, a nie wie, dlaczego w pewnym momencie nasz organizm wysiada i stajemy się w najlepszym wypadku kalekami.

  Zarys fabuły

  W książce poznajemy zasady funkcjonowania, przyczyny uszkodzeń oraz możliwości pielęgnacji siedmiu zmysłów: słuchu, wzroku, smaku, węchu, dotyku i czucia, równowagi ciała oraz intuicji. Co do ostatniego zmysłu to przez dłuższy czas budził pewne kontrowersje wśród uczonych, ale w zasadzie do tej pory różne szkoły podają dużą zróżnicowaną gamę podziału zmysłów na różne kategorie. Tak, czy inaczej zaprezentowana funkcjonalność człowieka w dużej mierze zależy właśnie od sprawności naszych zmysłów. W przypadku uszkodzenia lub nawet zaniku któregokolwiek z nich, może wywołać to utratę chęci do życia, bo przykładowo niemożność smakowania potraw zniechęca nas do konsumpcji, a to prowadzi nas do złego samopoczucia i depresji. Czasem jest możliwość odzyskania sprawności za pomocą różnych zabiegów bądź ćwiczeń dostosowanych do danego zmysłu. Bardzo wartościowym składnikiem książki są opisane sposoby ćwiczeń, które poprawią nasza kondycję zmysłów, dzięki czemu możemy uniknąć bardzo wielu chorób.

  Zdrowie

  W książce zostały ukazane sposoby zapobiegania przykrego i dokuczliwego przeżywania starości. Wszak wiemy, że oprócz typowych chorób starczych, dochodzą liczne złamania kończyn, które często prowadza do zgonów, zwłaszcza przy chorobach współistniejących. Tymczasem wystarczy ćwiczyć równowagę, chociażby tańcząc i ryzyko upadków zmniejszy się. Praktycznie pielęgnacja i ćwiczenia dotyczące wszystkich zmysłów mogą poprawić nasze samopoczucie, sprawność oraz zdrowie. Myślę, że każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie, chociażby pomocne już będzie ostrzeżenie przed brakiem ruchu u dzieci wskutek przesiadywania przed telewizorem, komputerem i telefonem. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre nasze niewłaściwe zachowania rzutują na przyszłość przykrymi konsekwencjami.

  Dodatkowe właściwości

  Wszelkie działania terapeutyczne skierowane ku zmysłom, nie tylko zapobiegają, ale i leczą różne choroby fizyczne, jak i psychiczne. Znajomość działania niektórych z nich (np. dotyk, wzrok, zapach) może poprawić jakość życia w związku, gdyż dzięki temu staniemy się sobie bliżsi. Myślę, że takie podejście w pozycji naukowej jest dużo lepsze od zwykłego, suchego wykładu, którego nie przełożymy na naszą codzienność. Podawane te i inne przykłady zbliżają nas do treści, gdyż są dostosowane do różnej grupy wiekowej, a co za czym idzie książka jest wspaniałym poradnikiem dla każdego z nas.

  Podsumowanie

  Pozycję czyta się dość lekko, gdyż język używany przez autora jest przystępny dla każdego czytelnika i słowa typowo naukowe występują dość rzadko. Wszelkie niezrozumiałe nazwy, bądź obcojęzyczne treści są przetłumaczone, bądź wyjaśnione, co ułatwia korzystanie z tejże książki. Kolorowa okładka, jak najbardziej zachęca do sięgnięcia po nią. Dodatkiem w środku pozycji są ilustracje oraz opisy narządów odbierających poszczególne zmysły. Gorąco polecam książkę wszystkim czytelnikom poszukującym sposobów poprawy jakości życia, ale takich, które są poparte badaniami naukowymi, czyli w żadnym wypadku nie są zmyślone w celu nieuczciwego osiągnięcia korzyści majątkowych.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy wiecie, że nasze samopoczucie, choroby, czy też powrót do zdrowia jest zależne od bodźców działających na nasze zmysły?

  Albo..taka zwykła kromka świeżego, chrupiącego chleba z masłem.Potrafi swoim zapachem i smakiem przywołać najpiękniejsze wspomnienia z dziecinnych wakacji u babci.

  Słysząc zaś dźwięki znajomej melodii od razu widzimy przed oczami ukochaną osobę, z którą razem jej słuchaliśmy.

  Tak jak zapach perfum..

  Przykładów jest wiele.

  To właśnie dzięki zmysłom mamy swój własny, indywidualny świat, który pozwala chłonąć życie w tylko nam znany sposób.

  W swojej książce Rüdiger Braun zabiera nas ze sobą w fascynującą podróż do krainy zmysłów, gdzie rozmawiając z ekspertami, omawiając wyniki badań, przedstawiając testy i ćwiczenia , pokazuje jak wielką rolę odgrywają w naszym postrzeganiu rzeczywistości.

  Dla mnie najciekawszy był rozdział o intuicji, w którym nareszcie przedstawiono ten zmysł nie jako coś ulotnego i magicznego, ale z punktu widzenia nauki.

  To, że jest to podświadomy odbiór sygnałów z otoczenia, który nabywamy wraz z doświadczeniem.

  Bardzo mi się ta teoria podoba🤩

  W książce jest też wiele innych ciekawostek, więc jeśli macie ochotę poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie, to zapraszam do czytania.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Siedem zmysłów”

  Chyba
  każdy z nas wie, czym są zmysły, tylko czy wiemy jak je, wykorzystywać, aby poprawić sobie jakość życia?

  Ta książka prowadzi nas przez każdy zmysł, pokazuje, co zyskamy, kiedy odpowiednio będziemy je wykorzystywać.

  Ja nie pomyślałabym, że dzięki niektórym zmysłom, można poradzić sobie z różnymi problemami.

  Czytając tę książkę, poznałam lepiej siebie i swoje zmysły. Niektóre rady są naprawdę ciekawe i pomocne.

  Dodatkowo w książce są zamieszczone ćwiczenia, które możemy wykonywać, sprawdzić, czy to, co piszą, ma jakiś sens.

  Na przykład zwykłe parzenie herbaty, może być, całkiem interesującą czynnością, wystarczy się skupić na poszczególnych aspektach, tej czynności.

  Książka jest naprawdę fajnie i ciekawie napisana, naprawdę można lepiej samemu się poznać. Mnie się udało i było to ciekawe doświadczenie.

  Także nie bójmy się poradników, bo dzięki nim, możemy dowiedzieć się ciekawych rzeczy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "To, jak odnajdujemy się w świecie, w ogromnej mierze zależy od naszych doznań zmysłowych oraz sposobu przeżywania radości, smutku, miłości, gniewu, sympatii czy antypatii."

  Słuch, wzrok, smak, węch, dotyk, czucie, równowaga ciała - to dzięki nim łączymy świat wewnętrzny z zewnętrznym. Zmysły są naszą bramą do świata, dzięki nim jesteśmy w stanie odbierać otoczenie.

  "Siedem zmysłów" to książka napisana przez dziennikarza naukowego, który w oparciu o różne badania, źródła naukowe, metody terapeutyczne, opisuje wpływy na nasze samopoczucie, leczenie, stan duchowy i życie, właśnie zmysłów. Każdy z rozdziałów poświęcony jest innemu ze zmysłów. Mamy tutaj ciekawie udokumentowane wpływy poszczególnych z nich na ludzi. Choroby, samopoczucie, stan duchowy, wspomaganie leczenia i powrotu do zdrowia, stan umysłu, wszystko zależne jest w dużej mierze o właściwe bodźce działające na każdy z poszczególnych ważnych zmysłów.

  Osobiście mnie najbardziej zainteresowały opisy poświęcone działaniu zmysłów na stres, nerwy i stany kiedy czujemy się przemęczeni natłokiem obowiązków i spraw. Sama właśnie często tak się czuję. Warto zastanowić się jak czasem w błahy sposób możemy sobie pomóc. Dbając i odpowiedni zmysł, wykonując proste ćwiczenia, słuchając muzyki, otaczając się zapachami, pomagać sobie bez kosztownych terapii. Sama znalazłam kilka integrujących mnie metod, które przetestuję i sprawdzę jak będą oddziaływały na mój organizm. Lubię takie poradniki ponieważ, w zaciszu własnego domu mogę szukać rozwiązań, bez wielu reklam jak to się ma w internecie, a czytanie jest właśnie jednym z działań u mnie niwelującym stres i napięcia po ciężkim dniu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Już w szkole uczono nas, że posiadamy pięć zmysłów: wzrok, słuch, węch, smak i dotyk. Z tej książki dowiecie się, że jest ich znacznie więcej i jest to bardzo szczegółowo wyjaśnione. Eksperci spierają się ze sobą co do dokładnej liczby, ale dysponujemy około trzydziestoma zmysłami. Zaskakujące prawda? Autor Rudiger Braun skupił się jednak na tych pięciu podstawowych dodając do tego zmysł równowagi i intuicję. Mało tego wszystkie nasze zmysły możemy doskonalić, trenować i tak o nie dbać, żebyśmy mogli jak najlepiej je wykorzystać. Pewnie nie zastanawialiście się nigdy, albo rzadko, dlaczego dostajemy “gęsiej skórki”, pod wpływem emocji powiększają się źrenice, dlaczego czasem coś wymsknie się nam z rąk? Przeczytałam z uwagą wszystkie rozdziały, ale najbardziej zainteresował mnie ten o INTUICJI.

  Na pewno każdy pamięta takie przypadki kiedy zaufał swojej intuicji, a ta go nie zawiodła.

  Przeważnie nawet nie zdajemy sobie sprawy, że właśnie ten zmysł wykorzystujemy, po prostu działamy automatycznie, odruchowo. Dlaczego tak się dzieje?

  Otóż nie przeżylibyśmy bez intuicji, bez niej nie jesteśmy zdolni do działania w naszym świecie. I to nie chodzi tylko o sytuacje ekstremalne, ale również o codzienne funkcjonowanie. Zwykle nawet tego nie dostrzegamy, że nasz mózg pracuje, po prostu o tym nie myślimy. Intuicja to umiejętność decydująca o przeżyciu, i można ją trenować. Tak dzieje się na przykład wśród żołnierzy jadących na misje, którzy odbywają specjalne szkolenia , czy piloci samolotów ćwiczący zachowanie w kryzysowych sytuacjach, kiedy nie ma czasu na zastanawianie. Ale i my “zwykli ludzie” możemy wzmocnić naszą intuicję i inne zmysły, autor przychodzi nam z pomocą proponując testy i ćwiczenia.

  Wewnątrz książki znajdziemy również kolorowe ilustracje z budowy narządów zmysłów, które mogą was zainteresować, bardzo obrazowo pokazane w jaki sposób te zmysły odczuwamy i postrzegamy. Mam nadzieję, że rozbudziłam waszą ciekawość i sięgniecie po lekturę, bo jest warta uwagi.

  I takie podsumowanie na koniec:

  “Intuicyjny umysł jest świętym darem, umysł racjonalny jest jego wiernym sługą. Stworzyliśmy społeczeństwo, które szanuje sługę, a zapomina o darze.” Albert Einstein.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 11 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Siedem zmysłów
 • Autor: Braun Rüdiger
 • Wydawnictwo Muza
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 304
 • Format: 14.0 x 20.3 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788328716216
 • Język: polski
 • Podtytuł: Jak je zrozumieć i wykorzystać, by lepiej żyć
 • Oryginalny tytuł: Unsere 7 Sinne - die Schlussel zur Psyche
 • Tłumacz: Jatowska Magdalena
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788328716216
 • EAN: 9788328716216
 • Wymiary: 14.0x20.3x2 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Siedem łóżek malutkiej Popielicy 0/5 Nasza cena:
31,98 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem łóżek malutkiej Popielicy

Susanna Isern dorastając w otoczeniu Pirenejów, jak sama przyznaje, od najmłodszych lat biegała po okolicznych lasach i podpatrywała życie małych zwierząt. Tę fascynację i umiejętność zgrabnej antropomorfizacji widać też w jej najnowszej książce – „Siedem łóżek malutkiej Popielicy”. To zdecydowanie...
Wilk i siedem koźlątek 0/5 Nasza cena:
4,35 zł 5,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wilk i siedem koźlątek

Ta pouczająca baśń przekazuje dzieciom prawdy, o których zawsze trzeba pamiętać. Nie wolno otwierać drzwi obcym, trzeba zawsze słuchać rodziców - to przestrogi, które nie tracą na aktualności i dzisiaj. Podane są w formie ciekawej baśni, która została barwnie zilustrowana.Serdecznie polecamy!
Bajki z morałem wilk i siedem koźlątek trzy małe świnki Piękna i Bestia 0/5 Nasza cena:
8,53 zł 10,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bajki z morałem wilk i siedem koźlątek trzy małe świnki Piękna i Bestia

Na kartkach Bajek z morałem znajdują się: Wilk i siedem koźlątek, Trzy małe świnki oraz Piękna i Bestia. To pouczające opowieści, których lektura zawsze jest miłym spędzaniem wolnego czasu, co więcej każda z bajek została opatrzona rymowanym morałem, który niesie ponadczasowe przesłanie. Całość...
Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów 5/5 Nasza cena:
24,63 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wzrok, słuch, smak dają znak, czyli podróż do świata zmysłów

Po co owady wysyłają zapachowe esemesy? Co to jest kubek smakowy? Gdzie jest ukryty twój własny GPS? Czym się zajmuje papuga przeciwlotnicza? Dlaczego łokieć jest nieczuły? Które zwierzę używa ogona jako klimatyzacji? Po co ptakom żelazne kulki w uszach? Kiedy pies zachowuje się jak kompas?...
Wilk i siedem koźlątek. Czytam i rozwiązuję 0/5 Nasza cena:
9,47 zł 12,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wilk i siedem koźlątek. Czytam i rozwiązuję

Seria Czytam i rozwiązuję to pogodne i zabawne adaptacje najbardziej lubianych baśni. Dzięki wplecionym w tekst obrazkom mały czytelnik może brać aktywny udział w lekturze, dopowiadając brakujące słowa. Twórcze zadania odnoszące się do przeczytanej opowieści dadzą dużo zabawy i pozwolą doskonalić...
Siedem łyżeczek rozmowy o rodzinie 0/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem łyżeczek rozmowy o rodzinie

Ksiądz Jan Twardowski doskonale wiedział, że tym, co kształtuje człowieka, jego wrażliwość, osobowość, wychowanie, jest przede wszystkim rodzina. Sam wychował się w rodzinie wielopokoleniowej, bardzo licznej. Dorastał w szczęśliwym domu, pod opieką obojga rodziców, u boku trzech sióstr. Atmosfera...
Siedem pierwszych przygód rozalii grozy 5/5 Nasza cena:
23,12 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem pierwszych przygód rozalii grozy

W swojej pierwszej dziecięcej książce Justyna Bargielska po raz kolejny udowadnia literacką klasę. Przygody dziewięcioletniej Rozy Grozy rozpisane są na znakomite literacko opowiadania, łączące humor sytuacyjny ze słownym, zachowując przy tym językową świeżość. Świat widziany oczyma małej...
Siedem sowich piór 5/5 Nasza cena:
19,23 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem sowich piór

Wojtek, przez skłonność do siniaków zwany Maślakiem, na razie mieszka w szpitalu. Ma tu kolegów, z którymi dobrze się dogaduje, ale ma też wiele pytań, na które żaden z nich nie zna odpowiedzi. Na szczęście nocą wymyka się z sali i razem z dziadkiem odbywają dalekie podróże, podczas których dużo...
Serafina i siedem gwiazd. Tom 4 4/5 Nasza cena:
25,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Serafina i siedem gwiazd. Tom 4

Serafina i Braeden powracają! Niecierpliwie wyczekiwana czwarta odsłona bestsellerowej serii Roberta Beatty’ego nareszcie w Polsce. Po serii zmagań z mrocznymi siłami zła zapanował spokój. Ale Serafina, Strażniczka Biltmore, nie wierzy, że ciemne moce odeszły. Dniami i nocami patroluje posiadłość....
Angielski dla dzieci - 7 diamentów EDGARD 0/5 Nasza cena:
26,61 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Angielski dla dzieci - 7 diamentów EDGARD

Dzieci uczą się angielskiego przy okazji wędrówki po tajemniczym Mieście. Za poprawnie rozwiązane ćwiczenia lub gry otrzymują punkty. W nagrodę uzyskują też rozmaite skarby - przedmioty, dzięki którym odwiedzić można niedostępne części Miasta oraz diamenty pozwalające poznawać nowe piosenki w...
Kurka Śnieżka i siedem sówek 5/5 Nasza cena:
18,86 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kurka Śnieżka i siedem sówek

Dawno, dawno temu był sobie kurnik… Poznajcie nową, zabawną wersję kochanej przez wszystkich klasycznej baśni. Jej bohaterką jest urodziwa kurka o piórkach białych niczym płatki śniegu… Autorką zarówno uroczej historyjki, jak i przede wszystkim wspaniałych ilustracji jest znana włoska rysowniczka...
Siedem dni w "Willi wśród róż". Opowieść o Feliksie Nowowiejskim 0/5 Nasza cena:
16,50 zł 25,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siedem dni w "Willi wśród róż". Opowieść o Feliksie Nowowiejskim

„Mieszkamy w »Willi wśród róż«. W domu, w którym kiedyś żył i komponował Feliks Nowowiejski, mój dziadek, a Janka pradziadek […] cały dom pełen jest jego zdjęć i pamiątek”. Wnuczka Feliksa Nowowiejskiego, Bogna Nowowiejska-Bielawska, zabiera czytelników w niezwykłą opowieść o życiu tego wybitnego...
Wybrane bestsellery
Dziadku, opowiedz o sobie 0/5 Nasza cena:
41,31 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziadku, opowiedz o sobie

Darowując książkę „Dziadku, opowiedz o sobie”, dajesz swojemu dziadkowi więcej niż pięknie wydaną, ładnie oprawioną, nienapisaną jeszcze historię. Dajesz mu poczucie, że jest dla Ciebie ważny. Dzięki odpowiedziom na proste i wnikliwe, zawarte w dzienniku pytania dajesz dziadkowi możliwość spisania...
Odejdziesz ze mną? 0/5 Nasza cena:
32,88 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odejdziesz ze mną?

Finał bestsellerowej kryminalnej serii o duecie, w którym aż iskrzy. – Słyszałaś o seryjnym zabójcy ze Szczecina? – spytał Krystian. – Media nazwały go Krwawym Jastrzębiem. – Śledziłam sprawę. Pięć ofiar, dwie kobiety i trzech mężczyzn. Złapany, skazany na dożywocie, nawet nie apelował. – Od...
Metro 0/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Metro

Wybuchowa mieszanka tajemnicy z przeszłości i politycznej korupcji Nowy thriller autora powieści: Zabawka i Lockdown Podczas otwarcia budowy trzeciej linii warszawskiego metra dochodzi do serii eksplozji. Zapada się strop tunelu, a gruzy grzebią pasażerów. Ci, którym udało się przeżyć, robią...
Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1 0/5 Nasza cena:
25,17 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1

Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak...
Repetytorium maturzysty 2021. Język polski. Poziom podstawowy i rozszerzony 5/5 Nasza cena:
16,90 zł 29,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Repetytorium maturzysty 2021. Język polski. Poziom podstawowy i rozszerzony

Repetytorium Maturzysty język polski Wydawnictwa GREG jest książką wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom maturzystów - zawiera całość materiału potrzebnego do przygotowania się do matury w jej aktualnej formule. Całość jest zgodna z obowiązującą podstawą programową (matura 2021) i zawiera materiał...
Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty – świąteczna opowieść ostra jak imbir, słodka jak miód i ekscytująca jak niespodziewany prezent! Ginger najbardziej kocha święta. Co roku angażuje się w ich przygotowania, jakby od tego zależały losy świata. Wszystko powinno być piękne, pachnące...
Najsłabsze ogniwo 5/5 Nasza cena:
24,22 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Najsłabsze ogniwo

Zło czai się w każdym z nas. Dlatego wszyscy jesteśmy podejrzani. Spokojna podtoruńska wieś i kapryśne lato 2019 roku. Znany pisarz powieści obyczajowych, Piotr Warot, przeżywa najpotworniejsze wakacje swojego życia. W tajemniczych okolicznościach znika jego brat z dziewczyną. Policjanci...
Łowcy kości. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 6 0/5 Nasza cena:
45,43 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łowcy kości. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 6

Oto kolejny rozdział wspaniałej „Malazańskiej Księgi Poległych” Stevena Eriksona, epickiej opowieści, która z pewnością zdobędzie miejsce wśród klasyki fantasy. Bunt w Siedmiu Miastach zmiażdżono. Sha’ik nie żyje. Pozostał tylko jeden oddział, otoczony w mieście Y’Ghatan. Dowodzi nim fanatyk,...
Boginie 4/5 Nasza cena:
35,81 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Boginie

Nowa powieść autora bestsellerowej „Pacjentki”, thrillera, który podbił serca milionów czytelników. Edward Fosca jest mordercą. Mariana jest pewna. Ale Fosca jest nietykalny. Przystojny i charyzmatyczny profesor literatury greckiej na Uniwersytecie Cambridge jest uwielbiany zarówno przez...
2022. Rok pełen inspiracji 5/5 Nasza cena:
31,66 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

2022. Rok pełen inspiracji

Czasami narzekamy, że czas biegnie zbyt szybko i niepostrzeżenie mija rok za rokiem. Możemy mieć takie wrażenie, ale w istocie każdy rok to niezwykłe bogactwo chwil. Od nas zależy, jak je przeżyjemy, jak je wykorzystamy i co w danym roku zrobimy. Dla siebie i dla innych. Pragniesz żyć w równowadze...
Arabska kochanka. Arabska saga. Tom 12 0/5 Nasza cena:
26,80 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Arabska kochanka. Arabska saga. Tom 12

Jak świat światem, podczas wojny, czy zarazy, ludzie zakochiwali się w sobie i czerpali z życia pełnymi garściami. Kiedy nie wiadomo, czy za chwilę będziemy zdrowi i żywi, oddajemy się uczuciom, dzięki którym zapominamy o otaczającym nas złu. Tak też robią bohaterowie "Arabskiej kochanki",...
Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku 0/5 Nasza cena:
42,83 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku

Witaj Ukochana Przyjaciółko mojego serca! Napisałam tę książkę niemal jak list do Ciebie, w którym pragnę podzielić się dobrem i życiowym doświadczeniem. Pomysł na tę książkę zrodził się wśród moich czytelniczek i uczestniczek warsztatów. To one wymarzyły sobie książkę z przepisami na cztery pory...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula