Seria Żelazne serca - Agata Polte

Mocna, a zarazem bardzo emocjonalna seria mafijna, w której napięcie nigdy nie opada. Przyjrzyj się postaciom należącym do przestępczego półświatka albo tym usiłującym się z niego wydostać i stań się świadkiem niezapomnianych historii.

"Żelazne serce" to seria powieści obyczajowych, w których pierwsze skrzypce, do spółki z miłością, gra mafia. Na cykl składają się takie tytuły, jak: "Żelazne zasady", "Żelazna zbrodnia", "Żelazna zemsta", a także "Żelazna zagrywka".

W "Żelaznych zasadach" Malia, która od dawna chciała uciec od swoich przestępczych powiązań, nagle otrzymuje prawdziwą szansę od losu. Jako że uratowała komuś życie, wreszcie może się odciąć od mafii. Właśnie dlatego przyjeżdża do Bostonu, gdzie zatrzymuje się u przyjaciółki, Laureen. Niestety, to właśnie tam staje na drodze Enzowi Tosellowi, czyli Diabłu z Wybrzeża. Kiedy ten dowie się, kim jest Malia, będzie chciał nią odpowiednio pokierować. Pech chce, że na taki sam pomysł wpadł też chłopak Laureen. Dziewczyna znajdzie się między młotem a kowadłem. Pytanie tylko, czy Enzo zdoła zrealizować swój plan nim zmieni zdanie co do Malii.

"Żelazna zbrodnia" opowiada o kłopotach Brynn, która, chcąc porozmawiać o spłacie długów swojego ojca, trafia pod adres, będący prawdziwą pułapką. Okazuje się jednak, że jeśli dziewczyna dostarczy pewną przesyłkę, otrzyma upragniony spokój. Niestety, Brynn przypadkiem staje się świadkiem morderstwa i musi uciekać, jeśli chce przeżyć. Nie ma pojęcia, że ktoś ją także zobaczył. Matheo, będący dziedzicem bostońskiej rodziny, nie zawaha się, by ją odwiedzić. Tylko co z tego wyniknie?

Bohaterką "Żelaznej zemsty" jest Adria, chętnie angażująca się w masę niebezpiecznych zleceń. W pewnym momencie udaje jej się wyprowadzić w pole głowę mafijnej rodziny, Maxima Antonova. Mężczyzna nie zamierza jej tego podarować. Sęk w tym, że pozostaje winny przysługę bratu kobiety, a w obliczu tego faktu zemsta nie wchodzi w grę. Ale Maxim nigdy się nie poddaje, więc i na to znajdzie jakiś sposób.

W "Żelaznej zagrywce" Nikolai Antonov, by spłacić dług wobec Isaaca Collinsa, ma sprowadzić jego zbiegłą narzeczoną, Rosalyn. Dziewczyna, mając już dosyć posłuszeństwa wobec rodziny i szybko pojmując, że związek z Isaackiem będzie dla niej prawdziwym piekłem, postanawia uciec. Kiedy jednak Nikolai i Rosalyn w końcu się spotykają, nic nie idzie zgodnie z planem.

Autorką serii "Żelazne serca" jest polska pisarka, Agata Polte.