Seria Tytus, Romek i A'Tomek

Niezwykle popularna polska seria komiksów “Tytus, Romek i A’Tomek” . Od kilku dekad zachwyca małych i dużych czytelników.

 

“Tytus, Romek i Atomek” to zbiór świetnych, polskich komiksów przygodowych, które porwały już niejednego młodego Czytelnika w świat trójki, niesamowitych bohaterów!

Tytus, Romek i Atomek to postacie, które są głównymi bohaterami komiksu wydawanego początkowo na łamach “Świata Młodych” od roku 1957, aż po dzień dzisiejszy. To jedni z najbardziej lubianych bohaterów, którzy podbili serca wielu dzieci. Seria “Tytus, Romek i Atomek” zawiera książki, jakie opublikował Henryk Jerzy Chmielewski aka Papcio Chmiel, który zachęca nas do poznania bliżej niesamowitego, pełnego przygód świata trójki przyjaciół!

Autorem tej najdłużej publikowanej serii komiksów jest Henryk Chmielewski (którego możemy również znaleźć w komiksach pod postacią bohatera, Papcia Chmiela). Seria opowiada o przygodach dwóch przyjaciół, Romka i Atomka, którzy za cel postawili sobie uczłowieczyć szympansa Tytusa de Zoo. Co się okazuje: Tytus de Zoo ma więcej cech ludzkich niż małpich. Co wyniknie, kiedy ta trójka połączy siły? Wyruszając w ślad za przygodami Tytusa, Romka i Atomka możemy odkryć wspaniałe skarby i przeżyć niejedno wyzwanie. W końcu ta grupa doskonale wie, jak rozweselić nawet najsmutniejszy i pochmurny dzień.

Seria “Tytus, Romek i Atomek” zyskała ogromną popularność i odniosła sukces w Polsce. Z pewnością zapamiętają ją również kolejne pokolenia, gdyż oprócz rozrywki, dostarcza nam wielu wartości edukacyjnych. Przyjaciele narysowani w wyobraźni Papcia Chmiela nie próżnują i uwielbiają majsterkować, odkrywać nieznane ziemie i oczywiście psocić. Kolejne komiksy oraz książki pokazują przygody trzech bohaterów. Wszystkie części jednocześnie bawią i uczą, przekazując najmłodszym wiedzę z zakresu ochrony środowiska, geografii czy biologii. Ogromny wybór pozwoli nam spędzić miłe chwile z twórczością Henryka Jerzego Chmielewskiego.


Kilka słów o autorze

Henryk Jerzy Chmielewski urodził się w 1923 roku w Warszawie i jest polskim grafikiem, rysownikiem i publicystą. Za uczestnictwo w powstaniu warszawskim otrzymał Warszawski Krzyż Powstańczy. To najpopularniejszy autor komiksów w Polsce.