Seria To Jest Fizyka

“To jest fizyka” to seria składająca się z podręczników oraz zeszytów ćwiczeń przeznaczonych dla uczniów szkół podstawowych. Jest to zbiór wprowadzający do poszczególnych dziedzin fizyki. Konstrukcja zadań zachęca do nauki, co najważniejsze nauki efektywnej.
 
Przed likwidacją gimnazjów seria “To jest fizyka” były stosowana wyłącznie na tym etapie nauczenia. Po reformie w szkolnictwie seria przystosowała się do nauczania fizyki w klasach 7-8 szkoły podstawowej. Obecnie w jej ramach znajdziemy następujące pozycje:

 

Co wyróżnia podręczniki “To jest fizyka”?

W serii podręczników “To jest fizyka” zagadnienia są przejrzyście uporządkowane oraz skonstruowane w bardzo przystępnym języku. Nadto odwołania do sytuacji z życia codziennego, których analiza w połączeniu z intuicją uczniów daje fundament do zrozumienia zjawisk fizycznych i wielu innych elementów, jakie wiążą się z tą dziedziną. Zagadnienia fizyczne przedstawione są w przyjazny sposób, co ułatwia naukę uczniom, zaś nauczycielom daje miejsce na opracowanie skutecznego scenariusza poszczególnych jednostek lekcyjnych.
 
Podręczniki “To jest fizyka” opatrzone są ciekawymi fotografiami, propozycjami prostych do wykonania, ale wciąż bardzo ciekawych doświadczeń, a także przykładowych rozwiązań zadań, by wszystkim uczniom ułatwić nie tylko przyswajanie wiedzy, ale i rozumienie matematyczno-fizycznych łamigłówek.

Podręczniki z serii To Jest Fizyka

Może zainteresują Cię również