Seria To Jest Fizyka


To jest fizyka to seria składająca się z podręczników oraz zeszytów ćwiczeń przeznaczonych dla uczniów przygotowujących się do egzaminu gimnazjalnego. Jest to zbiór wprowadzający do poszczególnych dziedzin fizyki. Konstrukcja zadań zachęca do nauki, co najważniejsze nauki efektywnej.

W serii zagadnienia są przejrzyście uporządkowane oraz skonstruowane w bardzo przystępnym języku. Nadto odwołania do sytuacji z życia codziennego, których analiza w połączeniu z intuicją uczniów daje fundament do zrozumienia zjawisk fizycznych i wielu innych elementów, jakie wiążą się z tą dziedziną. Zagadnienia fizyczne przedstawione są w przyjazny sposób, co ułatwia naukę uczniom, zaś nauczycielom daje miejsce na opracowanie skutecznego scenariusza poszczególnych jednostek lekcyjnych.

Seria opatrzona jest ciekawymi fotografiami, propozycjami prostych do wykonania, ale wciąż bardzo ciekawych doświadczeń, a także przykładowych rozwiązań zadań, by wszystkim uczniom ułatwić nie tylko przyswajanie wiedzy, ale i rozumienie matematyczno-fizycznych łamigłówek.

Podręczniki z serii To Jest Fizyka

Może zainteresują Cię również