Szamańska seria - Aneta Jadowska

Seria dla wszystkich, którzy kochają nadnaturalne sprawy i odrobinę humoru. Odwiedź Toruń, w którym aż roi się od duchów i sprawdź, czego mogą chcieć od żywych.

"Szamańska seria" to cykl powieściowy skupiający się na postaci szamana, Piotra Duszyńskiego, najczęściej nazywanego po prostu "Witkacym". Seria należy do uniwersum, z którego pochodzi także inny cykl Anety Jadowskiej, "Heksalogia o wiedźmie", gdzie główną bohaterką jest z kolei koleżanka Witkacego, wiedźma Dora Wilk. W skład "Szamańskiej serii" wchodzą trzy tomy: "Szamański blues", "Szamańskie tango" oraz "Szamański twist". Dodatkowo wyszło też opowiadanie łączące tom drugi i trzeci: "Piekielna ortografia".

W "Szamańskim bluesie" Witkacego odwiedza jego dawna ukochana, Konstancja. Tylko ON może jej pomoc z problemami, które pojawiły się w jej życiu. Tylko ON może porozumieć się z duchami, odpowiednio je przekupić i przede wszystkim nakłonić do opowieści.

"Szamańskie tango" ukazuje rodzicielski trud bohatera, który musi jakoś pogodzić życie zawodowe z opieką nad nastoletnią córką, na dodatek bardzo wrażliwą na obecność duchów. To, czy wyjdzie z tego wszystkiego obronną ręką, a życie jego dziecka nie pozostanie zagrożone, zależy tylko od jego sprytu i właściwych posunięć.

W "Szamańskim twiście" Witkacy musi odejść na wcześniejszą emeryturę w policji. Z tego powodu szuka sobie nowego płatnego zajęcia. Kiedy tylko zostaje detektywem od spraw nadprzyrodzonych, natychmiast zgłasza się do niego klient, który szuka zaginionej magicznej siostry oraz sekty, wśród której się wychowali. Co gorsza, w mieście źle się dzieje i to prawdopodobnie właśnie Witkacemu przypadnie w udziale opanowywanie tego całego zamieszania.

Autorką cyklu o szamanie Witkacym jest Aneta Jadowska.