Seria Stulecie Winnych

Seria "Stulecie Winnych" to trzytomowa epicka saga obyczajowa autorstwa polskiej pisarki Ałbeny Grabowskiej.
 
Pisarka snuje opowieść o rodzinie tytułowych Winnych, pochodzących z podwarszawskiego Brwinowa. To historia zwykłych ludzi, których życie zostało uwarunkowane przez burzliwe czasy. W książkach możemy prześledzić losy członków rodziny od dnia poprzedzającego wybuch I wojny światowej po czasy współczesne.
 
W przededniu I wojny światowej rodzą się bliźniaczki Maria i Anna, a ich matka umiera. Ojciec dziewczynek, Stanisław, musi je wychować i stawić czoło nadchodzącemu piekłu wojny. Pierwszy tom sagi "Stulecie Winnych" - "Ci, którzy przeżyli" -  obejmuje wydarzenia do od 1918 do 1939 roku.
 
W kolejnym, zatytułowanym "Ci, którzy walczyli", możemy śledzić losy Winnych w czasie II wojny światowej i w powojennej rzeczywistości. Ta część historii obejmuje lata 1942 - 1968.
Ostatnia część sagi - "Ci, którzy wierzyli" - zaczyna się w 1971 roku. Pisarka kontynuuje opowieść o losach rodziny aż do czasów współczesnych.
 
Autorka w mistrzowski sposób osadziła fikcyjne zdarzenia w realiach historycznych, wprowadzając nawet postaci autentyczne. W związku z tym książki z serii "Stulecie winnych" spodobają się nie tylko miłośnikom powieści obyczajowych, ale także fanom powieści historycznych.
 
Wszystkie tomy możesz nabyć również w formie jednej, inspirowanej serialem książki “Stulecie Winnych. Bestsellerowa trylogia w serialowej odsłonie” lub w 3-tomowym pakiecie. Uzupełnieniem serii jest natomiast zbiór opowiadań “Stulecie Winnych. Opowiadania”
 
Ekranizację serii "Stulecie Winnych" można obejrzeć na małym ekranie. Telewizja Polska wyprodukowała serial, który opiera się na epickiej sadze Ałbeny Grabowskiej. W rolach głównych zobaczymy m.in. Kingę Preis, Jana Wieczorkowskiego i Arkadiusza Janiczka. 
 
Zachęcamy Cię do poznania oryginalnej, książkowej historii przed obejrzeniem jej telewizyjnej wersji.