Seria Opowieści z meekhańskiego Pogranicza - Robert M. Wegner

Epicka seria fantasy polskiego autora, “Opowieści z meekhańskiego pogranicza”. Poznaj złożony świat i rozmaite opowieści, które zafascynują każdego entuzjastę tego gatunku.

 

“Opowieści z meekhańskiego pogranicza” to cykl epickiego fantasy, który zaskoczył niejednego czytelnika. Składają się na niego “Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ-Południe”, Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód-Zachód”, “Niebo ze stali”, “Pamięć wszystkich słów” oraz “Każde martwe marzenie”.

 

Pierwsze dwa tomy to właściwie zbiory opowiadań, które mają za zadanie wprowadzić odbiorcę w złożony świat Imperium wymyślonego przez autora. Każda część dotyczy innego bohatera i opisuje niesamowite historie, które dzieją się w fantastycznej krainie. Nie ma miejsca na niepotrzebne upiększanie świata przedstawionego. Nie brakuje szczegółów na temat bogów i innych sił nadprzyrodzonych, a także zwyczajnych postaci, które miewają niesamowite przygody.

 

Autorem serii “Opowieści z meekhańskiego pogranicza” jest polski pisarz posługujący się pseudonimem Robert M. Wegner. Jego debiutem literackim było opowiadanie “Ostatni lot Nocnego Kowboja”, które pojawiło się w 2002 roku w miesięczniku “Science Fiction”.  Największą sławę przyniosła mu  opisywana tutaj seria (pierwszy tom ukazał się 2009 roku). Cykl powinien przypaść do gustu każdemu, kto ceni sobie prozę J.R. R. Tolkiena czy Ursuli Le Guin. Powieści przedstawiają bardzo intrygującą rzeczywistość, która jest warta głębszego poznania.

Produkty z serii Opowieści Z Meekhańskiego Pogranicza

Może zainteresują Cię również