Robert M. Wegner

Rober M. Wegner - debiutował w 2002 r. w 19 numerze „Science Fiction” opowiadaniem Ostatni lot Nocnego Kowboja. Następnie było Ponieważ kocham cię nad życie, Honor górala, I będziesz murem, dwa opowiadania tworzące mikropowieść – Sen przedwiecznych i Przebudzenie; Światło na klindze miecza, Gdybym miała brata oraz Wszystkie dzieci Barbie – wszystkie w SFF&H.

 

Mieszka i pracuje na Śląsku, gdzie, jak mówi, przeprowadził się za panią swojego życia, która też zjechała tu z innych stron – „I tak spotkaliśmy się mniej więcej pośrodku drogi”.

 

Debiut książkowy Roberta Wegnera to pierwszy tom cyklu Opowieści z meekhańskiego pogranicza: Północ  - Południe. Opowiadania zostały niezwykle ciepło przyjęte zarówno przez  czytelników, jak i krytyków. W plebiscycie „Fantastyka 2009″ portalu Katedra książka zdobyła tytuł „Najlepszej książki polskiej”, a opowiadanie Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami otrzymało nagrodę im. Janusza A. Zajdla za rok 2009.

 

Na 6 maja 2015 roku planowana jest premiera czwartej powieści z cyklu Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Będzie nosiła tytuł Pamięć wszystkich słów.