Seria Lekcja Muzyki

Seria "Lekcja muzyki" to podręczniki kierowane do uczniów szkół podstawowych, które dzięki starannie dobranym informacjom skutecznie zachęcają do odkrycia swoich talentów.

Każda klasa to nie tylko kolejny stopień edukacji, lecz także nowe wyzwania. Pojawiają się nowe przedmioty, a z dotychczasowych dochodzi więcej informacji. Aby uczeń wykorzystywał czas spędzony w szkole jak najlepiej, należy wybrać takie podręczniki, które nie tylko przedstawią informacje, lecz także zaangażują w lekcję i pozwolą odkryć nowe pasje. Seria podręczników "Lekcja muzyki" to najlepszy sposób, aby pozwolić uczniom poznać bogaty świat muzyczny.

Muzyka często staje się przedmiotem pomijanym i traktowanym jako mało ważny. Nie jest to słuszne podejście. Godziny lekcyjne z tego przedmiotu można spędzić w sposób ciekawy i efektywny, który pozwoli uczniom rozwinąć kreatywność i wrażliwość na sztukę. Utwory muzyczne są elementem naszego bogatego dorobku kulturowego, a jego poznawanie powinno być fascynującą przygodą. Dzięki serii "Lekcja muzyki" tak właśnie się stanie i nawet nieco oporni uczniowie z chęcią będą aktywnie uczestniczyć w zajęciach, a po nich - już na własną rękę szukać nowych pasji.

Aby rozbudzić w dzieciach miłość do muzyki, przede wszystkim należy je zachęcić do aktywnego jej poznawania. Prezentowane podręczniki dzięki umiejętnie dobranemu programowi pomogą zrealizować ten cel. Wyselekcjonowany repertuar utworów do śpiewania i grania sprzyja umuzykalnieniu i kształceniu umiejętności wokalno-instrumentalnych. Co ważne, książki te kierowane są do odbiorców o różnych talentach, a wiadomo przecież, że niektórzy wolą grać, inni śpiewać, a jeszcze inni - poznawać historię muzyki.

Seria "Lekcja muzyki" angażuje uczniów o rozmaitych preferencjach i pozwoli na zindywidualizowane rozwijanie kreatywności. Poza informacjami praktycznymi zapewnia także odpowiednią bazę teoretyczną, w tym omówienie różnych stylów i epok w sztuce. Z kolei kolorowe infografiki i inne techniki nowoczesnego nauczania zagwarantują najwyższą efektywność przyswajania wiedzy.