Seria Dziedzictwo

Saga Dziedzictwo Christophera Paoliniego, która przez długi czas znajdowała się na listach bestsellerów New York Timesa, przenosi czytelnika w zupełnie inny świat – świat smoków, elfów, krasnoludów i magii. Jest to idealna propozycja dla każdego miłośnika literatury fantastycznej, który ma ochotę na dłuższą chwilę oderwać się od otaczającej go rzeczywistości.
 
Autor cyklu, Christopher Paolini, nad pierwszą częścią sagi pt. „Eragon” zaczął pracować mając zaledwie 15 lat. Została ona wydana dwa lata później. To dzięki rodzicom, którzy pracowali w branży wydawniczej, zaczął interesować się książkami w tak młodym wieku. Po wydaniu pierwszej książki, Paolini stał się fenomenem na skalę światową – nastolatek, który nie chodził do szkoły, stał się wielkim pisarzem, wzorem do naśladowania dla swoich rówieśników. Eragon znajdował się na szczycie listy najlepiej sprzedających się książek dla dzieci i młodzieży, wyprzedziła go jedynie piąta część przygód Harry'ego Pottera. 
 
Opowieść stworzona przez Paoliniego toczy się w magicznym świecie o nazwie Alagaesia. Eragon – tytułowy bohater – to młody chłopak, który pewnego dnia znajduje tajemniczy, niebieski kamień i zabiera go do domu. Kamień ten okazuje się jednak być czymś zupełnie innym, niż przypuszczał chłopak – smoczym jajem, z którego wykluła się szafirowa smoczyca. Pomiędzy chłopcem a smoczycą rodzi się wyjątkowa więź, stają się związani magiczną mocą. Więź pomiędzy nimi jest tak silna, że staje się wręcz nieprzewidywalna. Od tej pory Eragon i Saphira muszą stawić czoła wielu niebezpiecznym przygodom, a przede wszystkim uniknąć osób, które chcą schwytać smoczycę. Para przyjaciół musi uratować magiczną krainę od zagłady. Kolejne części sagi: Najstarszy, Brisingr oraz Dziedzictwo stanowią kontynuację przygód Eragona i smoczycy Saphiry.
 
W cyklu powieści Christophera Paolini można znaleźć wszystkie charakterystyczne elementy gatunku fantasy: tajemniczy spisek, wspaniale zobrazowane walki, historyczne bronie, magiczne istoty. Kraina Eragona jest wręcz przesycona magiczną mocą i mistycznymi symbolami. To wszystko sprawi, że czytelnik będzie miał ochotę założyć buty bohatera i wyruszyć z nim w ten fantastyczny świat.

Książki z serii Dziedzictwo

Może zainteresują Cię również