Seria Dary Anioła

“Dary anioła” autorstwa Cassandry Clare to cykl science-fiction, który zabierze Czytelnika w niesamowitą podróż do świata pełnego chaosu, walk i zabójczo podstępnych intryg.

 

Miasto kości” jest pierwszym tomem serii "Dary anioła" (znanej również jako "Świat Nocnych Łowców"), gdzie poznajemy bohaterów i świat przedstawiony w dalszych powieściach. Historia rozpoczyna się tysiące lat temu, kiedy to Anioł Razjel postanowił zmieszać swoją krew z krwią zwykłego mężczyzny, na skutek czego utworzył zupełnie nową rasę - Nephilim. Jej przedstawiciele żyją w ukryciu wraz z innymi ludźmi i stanowią ich niezauważalną ochronę,

Nocni Łowcy - bo tak potocznie określają ich mieszkańcy, zobowiązani są do przestrzegania szeregu ustalonych praw, które zapisane zostały w Szarej Księdze. Do ich głównego zadania należy przede wszystkim ochrona świata ludzi przed innymi mieszkańcami i stworzeniami, podróżującymi między wymiarami.

Ważnymi elementami społeczności są także trzy boskie przedmioty przekazane przez Anioła Razjela: miecz, lustro oraz kielich. Strzegą ich bracia, którzy mają zaszyte oczy i usta. Oprócz pilnowania ważnego dziedzictwa swego przodka, zajmują się również Miastem Kości, czyli nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu. Spoczywają tu zmarli Łowcy, a Cisi Bracia prowadzą skrupulatne księgi zawierające informacje o tych, którzy jeszcze żyją.

Życie upływa w spokoju, dopóki nie wybucha powstanie, które przeradza się w wojnę domową pod przywództwem Valentine’a. Ten zbuntowany Łowca zniszczył podziemny świat. Pomimo, że od tamtej pamiętnej chwili minęło piętnaście lat, wyrządzone szkody wciąż są bardzo widoczne. Na początku uważano, że zdrajca nie żyje, teraz jednak nadchodzi informacja o tym, że Valentine’a powraca na czele armii wyklętych.

Miasto popiołów” to kontynuacja walki podziemia, w której dodatkowo poznajemy Clary Fray, łowczynię obarczoną wieloma problemami osobistymi. Jej mama leży w szpitalu, a najlepszy przyjaciel Simon oznajmia, że zakochał się w niej bez pamięci. Dziewczyna nie może jednak pozwolić sobie na chwilę oddechu. Staje do walki z demonami jednocześnie starając się ułożyć własne życie.

Miasto szkła” stanowi dalsze losy głównej bohaterki - Clary Fray, która wciąż toczy zaciętą walkę o wolność podziemia. Udaje się to w czwartym tomie pod tytułem “Miasto upadłych aniołów”. Koniec wojny oznacza wiele możliwości dla dziewczyny, jednak wszystko ma swoją cenę, nawet otrzymana wolność, która przestaje być aktualna w dalszych losach bohaterki.

Miasto zagubionych dusz” to piąty, ostatni tom cyklu Dary Anioła, w którym miłość przeplata się z nienawiścią, a walka toczy się na więcej, niż jednym froncie.

 

“Dary anioła” to świetna seria książek dla każdego fana science-fiction, w której wątek romantyczny przeplata się z trwającą wojną i nadchodzącymi siłami zła. Cassandra Clare w Świecie Nocnych Łowców stworzyła przekonujący świat, który żyje i wciąga.


O autorce

 

Judith Rumelt - autorka licznych powieści z gatunku fantasy i science-fiction. Urodziła się w amerykańskiej rodzinie w Teheranie. Dotychczas mieszkała we Francji, Anglii i Szwajcarii, Los Angeles i Nowym Jorku. Cassandra Clare to jej pseudonim artystyczny.        

Produkty z serii Dary Anioła

Może zainteresują Cię również