Seria Banda z Burej

"Banda z Burej" to cykl wciągających i emocjonujących powieści detektywistycznych dla dzieci. Przygody, tajemnice i zagadki kryminalne to codzienność dla bohaterów książek napisanych przez Magdalenę Witkiewicz. Każda z przedstawionych historii zapewnia młodym osobom doskonałą rozrywkę i możliwość uczestniczenia w ekscytujących śledztwach!

Wiktor to jedenastoletni chłopiec, który jest bohaterem serii, a wszystko zaczyna się po jego przeprowadzce z rodziną do małego miasteczka. To właśnie tutaj dorastała mama Wiktora, chociaż ON sam nie przepada za tym miejscem, nazywając go "dziurą". Opuszczając Warszawę, w której wcześniej mieszkał, zostawił tam także przyjaciół i wszystko, z czym był związany. "Dziura" to z kolei według niego nudne miejsce i brakuje mu też dawnych kolegów. Na szczęście pewnego dnia pojawia się szansa na zmianę tego stanu rzeczy. Wiktor zostaje przyjęty do bandy z Burej i tak zaczynają się niezwykłe przygody tej wesołej grupy.

Każda z powieści zawiera historię z jakąś intrygującą tajemnicą w roli głównej. Już same tytuły wskazują, czego można się spodziewać: "Tajemnica piwnicy w bibliotece", "Tajemnica fałszywego Mikołaja" czy "Tajemnica lasu". Banda z Burej musi się zatem dowiedzieć, co takiego ukrywają bibliotekarki, kto pozbywa się starych książek, rozwiązują zagadkę związaną ze Świętym Mikołajem, jak i wyruszają do lasu badać tropy dotyczące dziwnych wydarzeń. A to tylko niektóre z ich przygód.

Ta seria jest idealna dla dzieci, które uwielbiają sekrety, są ciekawe i przede wszystkim marzą o tym, żeby zostać detektywami!

Magdalena Witkiewicz, autorka cyklu, znana jest z wielu książek. Specjalizuje się w różnych gatunkach - kryminał, sensacja, thriller, horror, romans i literatura piękna. Niektóre z jej powieści to: "Po prostu bądź", "Listy pełne marzeń", "Pierwsza na liście".