Seria Asteriks

Seria komiksów o Asteriksie to klasyka gatunku. Pierwszy komiks o Asteriksie został wydany w 1961 roku. Od tej pory komiks został przetłumaczony na wiele języków - w tym japoński, rosyjski i angielski. Na punkcie mieszkańców wioski Galów oszalał dosłownie cały świat.

Na podstawie przygód Asteriksa i Obeliksa powstały filmy pełnometrażowe - animowane i fabularne, a także animowany serial telewizyjny oraz gry komputerowe. Asteriks i jego przyjaciele stali się ikonami popkultury. Ich wizerunek znaleźć można na ubraniach i artykułach szkolnych. Wszędzie można też kupić liczne zabawki inspirowane postaciami z tego komiksu.

Istnieje także park rozrywki dedykowany bohaterom komiksu. Na czym polega fenomen sympatycznego Gala i jego przyjaciół? Nie ma innego sposobu by się o tym przekonać - trzeba sięgnąć po komiks i zabrać się do lektury.

Jednym z głównych bohaterów komiksów jest Asteriks - z pochodzenia Gal, mieszkający na terenie Francji, w 50 roku przed naszą erą. Jego najlepszym przyjacielem i nieodłącznym kompanem jest Obeliks - silny i potężny, lecz naiwny i prostolinijny oraz ich wierny towarzysz - pies Idefiks.

W przeciwieństwie do reszty Galii, wioska którą zamieszkują bohaterowie nie została przejęta przez Rzymian. Było to możliwe dzięki magicznemu napojowi, który wyzwala nadludzką siłę i niezwykłe umiejętności. Miksturę przygotowuje druid o imieniu Panoramiks. Wioskę zamieszkuje wiele indywidualności, których perypetie są nie mniej interesujące niż dziejąca się wokół wielka historia.

Liczne przygody i niespodzianki, które spotykają bohaterów, zabawne sytuacje, wielkie problemy, ironia i chwilami cierpki humor i bohaterowie z krwi i kości gwarantują doskonałą zabawę dla wszystkich Czytelników - zarówno w wieku szkolnym jak i tych trochę starszych.

Twórcą serii są René Goscinny (autor) i Albert Uderzo (rysownik). Po śmierci Goscinny'ego w 1977 roku, Uderzo samodzielnie kontynuował przygody Asteriksa. Autorem ostatniego, 35 komiksu z serii jest duet Jeana-Yves'a Ferriego i Didiera Conrada.

René Goscinny jest także autorem uwielbianych przez dzieci i rodziców na całym świecie serii książek o Mikołajku - humorystycznych opowieści o niesfornym kilkulatku, przeżywającym wraz z kolegami ze szkoły liczne przygody w szkole, w domu i na podwórku.

Produkty z serii Asteriks