Seria Arcydzieła Literatury Światowej

Po pewne książki trzeba po prostu sięgać. W Serii Arcydzieła Literatury Światowej znajdziemy same perełki. Literatura ta jest od lat uznawana właśnie za arcydzieła.

W serii tej znajdziemy klasyki takie, jak:

 • Doktor Jekyll i Pan Hyde Roberta L. Stevensona, czyli intrygującą powieść o podwójnej naturze człowieka, w której to walczą ze sobą siły dobra i zła.
 • Trzech panów w łódce nie licząc psa Jerome Klapka, XIX wieczną powieść o wyprawie i przygodach trzech londyńczyków. Pełna humoru i niezwykle ciepła książka o losach ludzi i psa.
 • Fanny Hill Johna Clelanda, to niemalże anarchistyczna powieść, która nie liczy się z normami społecznymi, konwencjami i sztywnymi zasadami.
 • Kwiatki świętego Franciszka, opowiada o sielskich i niewinnych pierwszych wiekach naszej cywilizacji.
 • Jądro ciemności Josepha Conrada, czyli kultowa już książka o złowrogiej sile człowieka, jego słabościach, chęci przetrwania nawet w najgorszych, niegodnych warunkach.
 • Don Juan Moliera, jest to dramat, w którym tytułowy bohater nieliczący się z konwenansami podbija serca niejednej panny, a co gorsza nieraz bałamuci niewinne dziewczęta.
 • Hamlet Szekspira to pozycja obowiązkowa. Sztuka opowiadająca o trudnych wyborach, rządzy władzy i tragedii, która może z tego wyniknąć.
 • Zbrodnia Sylwestra Bonnard Anatola France'a, czyli opowieść o tajemnicy, średniowiecznych manuskryptach i podążaniu za swoimi marzeniami.

W serii Arcydzieła Literatury Światowej znajdują się jeszcze dwie sztuki, które po prostu trzeba znać. Makbet Szekspira oraz Świętoszek Moliera.

Cała seria jest dedykowana tym, którzy chcą być za pan brat z klasyką literatury. Na pewno należy znać ten kanon, są to książki kultowe, świetnie napisane i nie bez kozery nazywane są arcydziełami.

Produkty z serii Arcydzieła Literatury Światowej

 • -18%
  Jądro ciemności

  Jądro ciemności

  Istnieją książki, które po wciągnięciu do kanonu, osiadają w nim i tracą swoją wywrotową siłę. Istnieją też takie, które nawet wpisane na listę "zabytków klasy zero" pozostają groźne. Takie wydaje mi się Jądro ciemności - wspaniałe, wieloznaczne, mroczne i skandaliczne arcydzieło. Znaczenie Jądra...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 13,04 zł 15,90 zł
  w magazynie
 • -14%
  Doktor jekyll i pan hyde

  Doktor jekyll i pan hyde

  Fascynująca opowieść szkockiego neoromantyka i autora wielu książek przygodowych o dwoistości ludzkiej natury. Ceniony londyński lekarz Henry Jekyll uważa, że każdy nosi w sobie dwa przeciwstawne charaktery: jawną prawość i dobroć oraz skrywane zło, agresję i dążenie do destrukcji. Prowadzi...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 10,20 zł 11,90 zł
  w magazynie
 • Outlet
  -50%
  Mieszczanin szlachcicem (bez rabatu)

  Mieszczanin szlachcicem (bez rabatu) Outlet

  Głowny bohater, mieszczanin Jourdain, postanawia dostać się do wyższych sfer. Gotów jest popełnić każdą niedorzeczność i głupstwo, aby tylko osiągnąć swój cel. Między innymi opłaca drogich nauczycieli, od których ze zdumieniem dowiaduje się, że przez 40 lat "mówił prozą". Jego mania grozi mu ruiną...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 3,85 zł 7,69 zł
  w magazynie
 • -16%
  Trzech panów w łódce nie licząc psa

  Trzech panów w łódce nie licząc psa

  Trzech panów w łódce, nie licząc psa to humorystyczna, XIX-wieczna powieść angielska, opisująca wyprawę i przygody trzech londyńczyków: George`a, Harrisa, nieznanego z imienia narratora (którym jest sam Jerome), oraz psa Montmorency`ego, którzy wybrali się w rejs po Tamizie i przepłynęli 123 mile...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 11,71 zł 13,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -18%
  Fanny hill wspomnienia kurtyzany

  Fanny hill wspomnienia kurtyzany

  Pierwsze pełne wydanie oryginalnej, niepoprawianej przez autora, cenzorów i tłumaczy „niegodziwej książki stanowiącej jawną zniewagę wobec religii i dobrych obyczajów, oraz wyrzut sumienia dla honoru, rządu i praw”. „Nienawidząc szczerze długich i niepotrzebnych wstępów, wolę zawierzyć ci, pani, te...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 16,32 zł 19,90 zł
  wysyłka do 72 godzin

Może zainteresują Cię również

Bestsellery - książki - opowiadania zagraniczne

Nowości

więcej