"#Portal Randkowy" to zbiór ośmiu opowiadań stworzonych przez Marcina Michała Wysockiego. Ich akcja rozgrywa się w różnych zakątkach świata - odwiedzamy osiem europejskich krajów: Włochy, Francję, Wielką Brytanię, Szwecję, Finlandię, Czechy, Łotwę i Kraj Basków. Choć bohaterowie opowiadań są niezwykle różnorodni (a ich historie barwne i czasem wręcz nieprawdopodobne), to łączy ich jedno: każdy z nich poszukuje miłości przez Internet. Co ciekawe, historie opisane przez autora inspirowane są prawdziwymi wydarzeniami.
Autor opowiada o ludziach, których internetowa znajomość wpędziła w potężne tarapaty, ale i o tych, którzy za sprawą poszukiwań w sieci, odnaleźli swoją bratnią duszę. Są więc tu zarówno opowiadania ku przestrodze, jak i historie z happy endem. Świadomość, że opowiadania są częściowo oparte na faktach, pozwala bardziej wziąć sobie do serca lekcję o zgubnych skutkach nieostrożnego korzystania z Internetu.
Marcin Michał Wysocki kreuje barwne postacie, opowiada np. o mieszkańcach Wielkiej Brytanii, którzy wymieniają między sobą długie i zabawne maile, czy też o zdradzonej Francuzce, która postanawia swojego szczęścia poszukać w sieci. Poszczególne opowiadania różnią się nie tylko miejscem akcji, ale i formą literacką czy sposobem narracji. Autor dba o szczegóły, przedstawiając obyczaje i kuchnię poszczególnych krajów, a o miłości pisze w sposób piękny, choć nie banalny. Każde z opowiadań jest nieprzewidywalne i zaskakuje swoim zakończeniem.
Marcin Michał Wysocki urodził się w 1965 roku. Ukończył kilka fakultetów na uczelniach w kraju i za granicą, może poszczycić się tytułem doktora nauk humanistycznych Uniwersytetu Łódzkiego. Imał się różnych zajęć, pracował jako asystent w Teatrze Ateneum, współpracował z TVP, tworzył muzykę, próbował swych sił jako spiker radiowy.
Wysocki ma na swoim koncie pracę naukową, monografię żołnierza AK, impresję historyczną "Remedium na śmierć - historie prawdziwe" oraz wspomnienia kombatantów "A jednak przeżyliśmy. Niezwykłe wspomnienia". Jako beletrysta zadebiutował w 2020 roku powieścią "Baku, Moskwa, Warszawa".