Podsumowanie roku 2020 w TaniaKsiazka.pl

Podsumowanie roku 2020 w TaniaKsiazka.pl

Koniec roku to dobry czas na podsumowania. Zwłaszcza wtedy, gdy naprawdę jest się czym pochwalić. To był trudny rok pełen nieoczekiwanych wyzwań, dlatego cieszy nas, że mimo wszystko udało się nam utrzymać wysoki poziom rozwoju firmy. Zdobyliśmy liczne, ważne dla nas nagrody, zanotowaliśmy trzycyfrowy wzrost przychodów oraz zorganizowaliśmy dwie edycje TargówKsiążki.Online. Jesteście ciekawi, co jeszcze się u nas działo? Zobaczcie podsumowanie roku 2020 w TaniaKsiazka.pl.

Podsumowanie roku 2020 w TaniaKsiazka.pl 

Przygotowując podsumowanie roku 2020 w TaniaKsiazka.pl, musieliśmy wziąć pod uwagę wiele aspektów naszej działalności. Różne statystyki, wyniki sprzedaży i wiele innych istotnych elementów, z których składa się nasze TanioKsiążkowe uniwersum. Po prześledzeniu dwunastu minionych miesięcy udało nam się znaleźć mocne punkty, z których jesteśmy bardzo dumni i chcielibyśmy się nimi z Wami podzielić.

Rośniemy w siłę!

Przybyło nam 45% więcej nowych klientów i zanotowaliśmy 35% wzrost klientów powracających - ten fakt cieszy nas szczególnie. Mówi bowiem o tym, że Polacy w trudnych chwilach sięgają po książki!

Zwiększeniu uległa również średnia wartość koszyka, co świadczy o tym, że coraz mniej oszczędzacie na literaturze.

Jako jedna z największych księgarni internetowych w Polsce możemy się pochwalić trzycyfrowym wzrostem przychodów rok do roku.

Zaufanie mierzone nagrodami

Otrzymaliśmy kilka nowych, prestiżowych nagród, o których przyznaniu decydują klienci, za co bardzo Wam dziękujemy.

Nasze tegoroczne wyróżnienia to m.in.: tytuł najlepszej księgarni internetowej w Polsce w rankingu Opineo, pozycja lidera w kategorii "Kultura i rozrywka" oraz drugie miejsce w kategorii "Najlepszy sprzedawca w Kup teraz" w rankingu Ceneo

Łukasz Kierus z nagrodą Podlaska Marka Konsumentów

Ponadto TaniaKsiazka.pl otrzymała tytuł Podlaskiej Marki Konsumentów 2019 w prestiżowym plebiscycie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Natomiast Spółka Glosel, do której należy sklep, pod koniec roku zajęła 3 miejsce w województwie podlaskim w rankingu Gazele Biznesu 2020, czyli zestawieniu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw.

TargiKsiazki.Online

W roku 2020 zorganizowaliśmy aż dwie edycje wydarzenia TargiKsiazki.Online (pierwsza odbyła się w czerwcu, druga w październiku), których zasięg przekroczył 2 miliony użytkowników, a co przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Pomysł tego typu imprezy w przestrzeni wirtualnej pojawił się w naszych głowach już jakiś czas temu. Pandemiczne realia i brak klasycznych branżowych imprez pomogły nam podjąć decyzję o jego ostatecznej realizacji.

TargiKsiazki.Online vol 2 - Dziękujemy!

Zorganizowaliśmy najdłuższy i najbardziej zróżnicowany pod względem treści internetowy event czytelniczy w Polsce, na który złożyło się ponad sto wydarzeń i spotkań z autorami.

Rozwijamy się dla Was

Biorąc pod uwagę, że realizujemy ok. 200 tysięcy przesyłek miesięcznie, w połowie roku przenieśliśmy firmę do nowoczesnego kompleksu magazynów Panattoni Park Białystok; zyskaliśmy tym samym jeszcze lepsze zaplecze logistyczne umożliwiające wysyłkę jeszcze większej liczby zamówień tego samego dnia, w którym zostały złożone. 

Nowy magazyn TaniaKsiazka.pl

Większa powierzchnia magazynowa pozwoliła nam poszerzyć asortyment, nawiązać współpracę z nową grupą dostawców i usprawnić kluczowe procesy, szczególnie w szczycie sezonowych zakupów. Dzięki temu łatwiej dostosowaliśmy się do przyspieszenia, jakiego z powodu pandemii doznał cały rynek e-commerce.

Znacząco zwiększyliśmy też liczbę pracowników - obecnie zespół TaniaKsiazka.pl tworzy ponad 400 osób!

#zakupomoc

Od początku współpracy z Fundacją "Pomóż Im" przekazaliśmy pół miliona złotych na prowadzone przez nią Domowe Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku. Nie wyobrażamy sobie, że mielibyśmy się z tej współpracy wycofać - zamierzamy nadal pomagać i zmieniać na lepsze świat nieuleczalnie chorych dzieci.

Jak co roku wsparliśmy Fundację Białystok Biega, a rozbiegana część naszej ekipy wzięła udział w najważniejszych biegowych eventach w naszym mieście.

Zorganizowaliśmy kilka akcji charytatywnych, m.in. przygotowaliśmy prezenty bożonarodzeniowe dla podopiecznych Domu Dziecka w Białowieży oraz pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Jak widzicie, rok 2020 był dla nas bardzo udany. Mamy nadzieję, że ten, który się właśnie rozpoczął, również przyniesie nam moc pozytywnych doświadczeń i niespodzianek. Po cichu liczymy, że zostaniecie z nami, ponieważ bez Was, naszych Klientów, nic z tych rzeczy wymienionych powyżej nie byłoby możliwe!

Życzymy zatem sobie i Wam wspaniałego zaczytanego 2021 roku!
Załoga Księgarni TaniaKsiazka.pl


Zapisz się na newsletter

Promocje, obniżki, kody rabatowe - bądź na bieżąco!

Warto nam zaufać