Pisarka

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 10
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
336
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 31,92 zł
Audiobooki mp3
za 30,32 zł
Nasza cena: 29,53 zł 39,90 zł Taniej o: 26%

“Pisarka”, czterdziesta powieść w dorobku Katarzyny Michalak!

Najbardziej osobista książka autorki!

Odkryj ile samej pisarki jest w losach powieściowych bohaterów!

Ewa jest cenioną pisarką. Mieszka obecnie za granicą. Od swojego wydawcy otrzymuje propozycję napisania autobiografii. Przy tym ma to być taka autobiografia, w której nie sposób będzie odróżnić zdarzeń rzeczywiście mających miejsce od literackiej fikcji. Ewa zagłębia się we wspomnieniach. Wracając myślami do najwcześniejszych lat swego życia staje się Weroniką. Dzieciństwo Weroniki nie było usłane różami. Wychowywana w domu bez miłości szukała ucieczki do własnej wyobraźni, w wymyślonych opowieściach. Ciepło i szczęście odnalazła dopiero w przyjaźni z Wiktorem, chłopakiem w okularach, który mieszkał w tej samej kamienicy. Czy przyjaźń i miłość są wystarczająco silne, by przezwyciężyć wszelkie przeciwności losu?

Oto przepiękna opowieść o kobiecie, która przez całe swoje życie pragnęła przede wszystkim miłości. To również historia Weroniki i Wiktora, dwojga młodych ludzi, którzy mają tylko siebie i pragną cieszyć się swoim szczęściem za wszelką cenę. Czy uda im się wygrać nierówną walkę z losem? Powstaje w ten sposób opowieść poruszająca do głębi i na długo zapadająca w pamięć czytelnika. To wspaniała propozycja na długie, zimowe wieczory dla wszystkich wrażliwych, czytelniczych dusz!


Od autorki

Książka, którą oddaję do Waszych rąk, jest wyjątkowa. Nie tylko dlatego, że to czterdziesta powieść w moim dorobku, jest też najbardziej osobista ze wszystkich dotychczasowych. Nie muszę dodawać, że włożyłam w nią mnóstwo emocji i serca?

Nie zgadujcie, ile Katarzyny Michalak jest w „Pisarce”. Po prostu dajcie się porwać powieści pełnej miłości i nienawiści. Mam nadzieję, że historia snuta na jej kartach porwie Was, tak jak mnie porwała, a jej bohaterowie zapadną Wam w serce i pamięć. Szczególnie pewien czarnooki drań i pewna rudowłosa dziewczyna…


Fragment książki

- Tak pięknie opowiadasz, Nisiuniu – rzekła Stefania któregoś deszczowego wieczoru, z podziwem słuchając ośmioletniego dziecka, które ubierało w słowa to, co podpowiadała wyobraźnia. – Aż szkoda, że twoich historii słucham tylko ja. Może spisałabyś którąś? Tę o sarenkach na przykład?

Dziewczynka otworzyła szeroko oczy, zaskoczona i zmieszana.
– Ale… ja nie umiem, Buniu – wyszeptała.

Kobieta nic na to nie odrzekła, po prostu wstała z fotela, gdzie wyszywała serwetkę, słuchając Weroniki, przeszła do pokoju, który służył za gabinet, bibliotekę i spokojne miejsce, w którym udzielała okolicznym dzieciom korepetycji, po czym wróciła z cienkim kajecikiem, oprawionym w kolorowy papier. Podała go wnuczce.
– Jestem pewna, że potrafisz tak pięknie pisać, jak opowiadać.

Dziewczynka ujęła zeszyt w ręce i… po raz pierwszy poczuła TO COŚ. Ciche wołanie historii, która chce być napisana. Głos, który słyszą tylko ci, co kochają książki. Weronika do nich należała.

Stefania patrzyła na dziewczynkę długą chwilę. Z uśmiechem i tak wielką miłością, aż serce zaczęło ją kłuć w proteście, bo obok miłości pojawił się strach, co będzie, jak dziecko straci. A potem wyszła po cichu, przymykając drzwi.

Zdążyła dokończyć robótkę, a Weronika pisała. Upiekła ciasto drożdżowe na kolację, a dziecko ani razu nie oderwało się od swojej opwieści. Aż wreszcie zaniepokojona zajrzała do pokoju - mozże Weroniczka zasnęła z głową na biurku?

Nie! Dzieczynkę zastała tak, jak ją zostawiła parę godzin temu: z koniuszkiem języka, pomagającym wyobraźni wymyślać, a dłonom pisać.


O książce słowami innych

"Pisarka" to opowieść o kbiecie, która nade wszystko pragnęła miłości. Nawet nie próbuję zgadywać, które wydarzenia opisane w ksiażce były udziałem katarzyny Michalak, a które nie. Mimo to mam wrażenie, że po przeczytaniu jej najnowszej powieści, znam ją nieco lepiej, a jej osoba stała się jeszcze bliższa mojemu sercu...

Olga S

Jest to jedna z najpiękniejszych książek, jakie dotąd czytałam. Pełna miłości, bólu, nienawiści i namiętności. Nie przerwiecie czytania "Pisarki", dopóki nie przewrócicie ostatniej strony, a potem będziecie zawiedzenie, że już się skończyła!

Klaudia1998

Piękna opowieść o tym, jak człowiek staje się tym, kim od zawsze chciał być - wbrew wszystkiemu. Wzruszycie się przy niej i uśmiechniecie. Nigdy jej nie zapomnę...

Ja Anka


O autorce

Katarzyna Michalak, autorka czterdziestu bestsellerów, których nakład przekroczył półtora miliona egzemplarzy. Jej pełne emocji powieści skradłyserca czytelniczek w Polsce i za granicą. W roku 2015 zajęła pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych pisarzy, według badań Biblioteki Narodowej, wyprzedzając m.in. Norę Roberts, Pablo Cohelo i Stephena Kinga.

Czytaj całość

Recenzje (10)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-01-07
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  17 z 31 osób uznało recenzję za przydatną

  Książki Katarzyny Michalak towarzyszą mi niemal od dziesięciu lat. Szczególnie cenię je za emocje, które dzięki nim przeżywam - za to, że podczas czytania mogę się uśmiechnąć, wzruszyć, a nawet głośno rozpłakać.

  Za każdym razem, gdy otwieram kolejną jej książkę, czuję, jakbym przebywała w innym świecie. Z niecierpliwością czekam na kolejne premiery. Myślę, że "Pisarka" będzie wyjątkową powieścią, nie tylko ze względu na sugestywny tytuł. Nie mogę się doczekać, aż będę miała ją w swoich dłoniach - przeżyję wtedy piękne chwile z książką.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-01-26
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  16 z 30 osób uznało recenzję za przydatną

  Ta książka jest nieodkładalna! Chciałam wieczorem przeczytać kilka stron ale przeczytałam całą i już chcę następną część. ☺ Znana pisarka na prośbę swojego wydawcy i z potrzeby serca pisze swoją autobiografię, która tak całkiem autobiografią nie jest... podobno.

  Weronika wychowuje się w zimnym, nieczułym domu, nie kocha jej ani matka, ani ojciec, nigdy nie mają dla niej dobrego słowa. Matka jest dumna, że w jej domu się dziecka nie bije, ale karą jest stanie w kącie z rękami w górze np. przez godzinę. Wiktor jest rówieśnikiem Weroniki, mieszka w mieszkaniu obok, przez ścianę słychać płacze i protesty kobiety i dziecka, gdy pijany ojciec "wymierza sprawiedliwość". Weronika i Wiktor siedzą w jednej ławce, przyjaźnią się od pierwszego dnia w szkole, są dla siebie wsparciem, zawsze razem. Gdy Weronikę zabiera babcia nie zapominają o sobie. Tracą ze sobą kontakt, odnajdują się. Przyjaźń staje się miłością. Każde z nich zaznaje wielu trudów i nieprzyjemności, ale miłość jest zawsze światełkiem w tunelu. Tylko, że takie uczucie niektórym jest solą w oku i zrobią wszystko by je zniszczyć.

  Emocji w tej książce nie brakuje, pełna jest miłości i nienawiści, namiętności i zazdrości, bólu i życzliwości. Weronika jest dzielną dziewczyną, która konsekwentnie dąży do wyznaczonego celu, wbrew temu, że los ciągle rzuca jej kłody pod nogi. Tę książkę trzeba przeczytać, szczerze polecam! Wzruszenia gwarantowane!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-06
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  13 z 25 osób uznało recenzję za przydatną

  @ewa1may /EwaCzyta/

  Jestem
  świeżo po lekturze powieści "Pisarka" Katarzyny Michalak i cóż... mogłabym pisać o ciekawej konstrukcji tej książki, narracji, wątkach i fabule..... Tylko po co?

  Ta powieść jest po prostu niesamowita i wciągająca, koniec i kropka 😉💛💛💛💛

  Autorka wspaniale "gra" na emocjach czytelnika, zmuszając go jednocześnie do refleksji...., a wniosków nasuwa się wiele.

  Główną bohaterką jest pisarka, która pisze powieść o swoim życiu. Nie do końca wiadomo, czy wszystkie te wydarzenia jednak Jej dotyczą, co jest prawdą, a co fikcją literacką - i jest to taki chwyt marketingowy.... Pisarka opisuje więc swoje smutne dzieciństwo i młodość, pierwszą miłość do chłopaka, który pochodzi z równie dysfunkcyjnej /delikatnie mówiąc/, choć zupełnie innej rodziny.... Dla mnie jednak najciekawsze są tu losy trzech pokoleń kobiet: małej Pisarki - Weroniki, jej okropnej matki, komunistucznej prokuratorki - Marzeny i wspaniałej babci Stefanii, w które autorka bardzo subtelnie i trafnie wplata zdarzenia historyczne i układy polityczno-spoleczne. Wspomina m.in. o rzezi wołyńskiej, konspiracji podczas II wojny światowej, prześladowaniach w ubeckich katowniach.

  Nie jest to więc lekka powiastka, a liczba nieszczęść spadających na Weronikę i jej jedynego przyjaciela Wiktora jest ogromna... Mimo to nie sposób się od tej książki oderwać, jest wzruszająca, pełna emocji i porywająca... #pisarka @katarzynamichalak_pisarka to pierwsza część trylogii autorskiej, czekamy więc na Zagubioną i Marzycielkę💛

  Na uwagę zasługuje też ta niesamowita okładka, że złotymi literami - piękna jak w każdym z 40 bestsellerów Pani Katarzyny.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-26
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Świetna książka, która bardzo wciąga. Podziwiam bohaterkę za jej zachowanie, wytrwałość i w walkę o swój byt. Czekam z niecierpliwością na kolejną część książki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-16
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Słowa mogą niszczyć, ale mogą też ocalić. Oto historia Pisarki, która spośród tysięcy słów wybiera te najpiękniejsze, by je splatać w niezapomniane historie. To również opowieść o dwojgu młodych ludziach, Weronice i Wiktorze, którzy mają tylko siebie, pragną jedynie poczucia bezpieczeństwa i prawa do miłości. Czy mogą zwyciężyć w nierównej walce z losem?

  "Nie możemy obrażać się na los, że dla jednych jest łaskawy, dla nas zaś parszywy. Takie wylosowaliśmy karty. Nasza w tym głowa, by mimo wszystko wygrać nimi życie…"

  Już od pierwszych stron można zauważyć, iż książka napisana jest sercem. Z miejsca wciągnęła mnie ta historia. Szczerze mówiąc to nie spodziewałam się aż takiej lektury! Zaskoczona jestem ilością emocji, jakich doświadczyłam podczas poznawania tej historii. Pojawiło się wzruszenie, smutek, złość, bezsilność, ale i radość i nadzieja.

  Pomysł z pamiętnikiem, który pisała babcia Stefania to według mnie udany zabieg. Niezwykle trudno było mi czytać te fragmenty. Ba, samej Weronice nie było łatwo. Okazały się one dla mnie ważną lekcją historii, w której autorka przytacza rzeź wołyńską. Temat niełatwy, ale dzięki niemu książka nabiera realności.

  "Powiada się, że co nas nie zabije, to wzmocni. Powiada się, że człowiek może znieść wszystko. Tylko samobójcy o tym nie wiedzą. Powiada się, że najlepszą szkołą przetrwania jest samo życie."

  Bardzo polubiłam parę głównych bohaterów, zżyłam się z nimi na tyle, że jeszcze po skończeniu lektury chciałam poznawać ich dalsze losy. Ale na to trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Jedno jest pewne - to w nich tkwi siła powieści, gdyż są namacalni, posiadają wady i zalety, a przede wszystkim nie są irytujący. Pojawiają się również negatywne postacie, które wprowadzają element różnorodności i emocji, które nie pozostawiają nas obojętnymi na przedstawione wydarzenia i sytuacje z ich udziałem. I jest jeszcze niezwykle ciepła babcia Stenia. Jestem pewna, że tak jak ja, tak i Wy ją pokochacie.

  "Nasze serca są nieprzewidywalne. Potrafią kochać bez względu na wszystko nawet tych, którzy nie zasługują na cień miłości."

  Katarzyna Michalak ubrała tę historię we wszystkie detale, które tworzą spójną całość. Poruszyła wiele trudnych tematów, jak chociażby przemoc domowa, zarówno ta fizyczna, jak i psychiczna, ambicje rodziców wobec dzieci czy roli nauczyciela w szkole. Nie znajdziecie tu żadnych zbiegów okoliczności, do których autorka zdążyła już nas przyzwyczaić. Tu jest prawdziwość, szarość życia i to obok bohaterów kolejny mocny atut powieści. Wyraźnie widać, że książka jest przemyślana, dojrzała i tak bardzo różna od jej innych powieści. I jak to zazwyczaj bywa u autorki, napisana została lekkim stylem, i mimo iż pojawiają się trudne wątki, to nadal czyta się szybko i przyjemnie.

  "Mój talent - jestem pewna, że odkryła go już w pierwszym wypracowaniu - musiał ją nieźle sfrustrować. Jako wychowawca powinna schować własne niespełnione ambicje do kieszeni i pomóc uczennicy rozwinąć taki dar, ale… tego nie zrobiła. Tak jak tysiące jej podobnych nauczycieli, rodziców, trenerów, którzy nie widzą albo nie potrafią docenić wyjątkowych umiejętności dzieci."

  "Pisarka" to wzruszająca, ciepła, ale i smutna oraz bolesna powieść o trudach życia, o powrocie do przyszłości, o tęsknocie za prawdziwą miłością, o potrzebie akceptacji oraz przyjaźni. "Pisarka" to pierwsza część trylogii autorskiej. Mam nadzieję, że kolejne tomy "Zagubiona" i "Marzycielka" będą równie emocjonujące, a historia Wiktora i Weroniki jeszcze niejeden raz mnie zaskoczy.

  sza-terazczytam.blogspot.com

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula