Nasza cena: 24,08 zł 39,90 zł Taniej o: 40%

“Pierwsza miłość” to zbiór emocjonujących opowiadań o tym, co najbardziej podoba nam się w miłości. Pierwsze spotkanie, pierwsze spojrzenie zostaje w naszej pamięci.

“Pierwsza miłość” to jedenaście opowiadań przedstawiających sytuacje z życia tak różne, a jednak związane ze sobą tematyką. Pierwsza miłość to zdecydowanie coś, czego się nie zapomina, niezależnie od tego, jak zakończył się związek i czy formalnie w ogóle miał miejsce. To nie tylko wielka euforia, ale również ogromne rozczarowanie, gdy nie wszystko pójdzie po naszej myśli, a to, co braliśmy za bajkę, okaże się prawdziwym, często brutalnym życiem.

Prócz miłości damsko-męskiej, można też odnaleźć wśród opowiadań silną relację między matką i dzieckiem. Czytelnik doszuka się tu wielu współczesnych akcentów, takich jak chociażby poszukiwanie drugiej połówki za pośrednictwem Internetu.

Każde z opowiadań jest trochę inne. Przy jednych możesz się roześmiać, przy innych uronić łezkę, niektóre zaś wprawią Cię w melancholię. Przygotuj się na to, że tak jak w życiu, nie wszystko skończy się happy endem.

Za antologię opowiadań “Pierwsza miłość” odpowiadają najpopularniejsi pisarze polskiej literatury. Wśród nich znalazły się na przykład: Natalia Sońska, autorka takich powieści, jak “Co jeszcze mogę dla ciebie zrobić?”, “Uwierz w miłość, Calineczko”, “Listy (nie)miłosne” czy “Cała przyjemność po mojej stronie” oraz Katarzyna Berenika Miszczuk, która odpowiada za fantastyczne serie, takie jak cykl diabelsko-anielski (“Ja, diablica”, “Ja, anielica”, “Ja, potępiona”) lub cykl “Kwiat paproci” (“Szeptucha”, “Noc Kupały”, “Żerca”, “Przesilenie”).


O książce słowami innych

Delikatna i romantyczna czy gorąca i namiętna? Daj się porwać opowieściom o miłości. Wszak ma ona tak wiele twarzy… - Joanna Wolf, NIEnaczytana

Autorki opowiadań pokazują, że miłość ma wiele barw i odcieni. Pierwsza miłość bywa ważnym momentem w życiu każdego człowieka, czasem jest tą pierwszą i ostatnią, a czasami uświadamiamy sobie, że można kochać kilka razy w życiu. Wzruszające i nieoczywiste historie o tym, co ważne. - Marta Mrowiec

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  „Pierwsza miłość”

  Książka jest zbiorem jedenastu, cudownych opowiadań. Każde opowiadanie opisuje inną historię, każde wzbudza również inne emocje. Jedne czytałam ze łzą w oku, inne z uśmiechem na twarzy. Jednak wszystkie łączy jeden wątek, wątek miłości. Wątek jakże nam wszystkim znany. Myśle, że książka daje troszkę do myślenia, a z opowiadań możemy wyciągnąć wiele wniosków.

  Każde opowiadanie napisane jest przez innego autora. Głównie mamy tutaj grono cudownych polskich pisarek. Nie chciałbym tutaj wymieniać wszystkich nazwisk, żeby was nimi nie zasypać, a nie chcę pisać również kilku, aby reszta nie czuła się pominięta. Mamy również rodzynka w postaci Roberta Kornackiego.

  Książkę dosłownie pochłonęłam, czytając opowiadanie, za opowiadaniem. Za każdym razem, po przeczytaniu opowiadania, czułam niedosyt, że tak szybko zakończyła się moja przygodna z jego bohaterami. Jednak z drugiej strony byłam ciekawa, do jakiego świata przeniesie mnie historia kolejnych bohaterów. Książka skierowana jest głównie do kobiet. Nie wydaje mi się, aby jakiś mężczyzna odnalazł w tej lekturze.

  Książka opisana jest głowie oczami kobiet. Jednak jedno opowiadanie, opisane jest oczami mężczyzny i przyznaje, że chętnie przeczytałabym takich więcej.

  PS Ah te motylki w brzuchu, co one potrafią zrobić z człowiekiem.

  @gusiolec

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Rzadko sięgam po prace zbiorowe, ale tym razem postanowiłam zrobić wyjątek dla opowiadań o miłości.

  Tak naprawdę wszystkie historie chwytają za serce. Nie wszystkie się dobrze kończą, w niektórych jest sporo niedopowiedzeń. Mamy np. żonę, która zdradza męża, kobietę, która poświęciła swoje dobro dla dobra syna, bohaterkę, która po latach chce odnaleźć swoją pierwszą miłość.

  Wszystkie opowiadania są na mniej więcej tym samym poziomie i dość krótkie. Najbardziej chyba spodobało mi się to Joanny Szarańskiej, ale tylko ze względu na poruszaną tematykę i przesłanie, jakie niosło.

  Zbiór opowiada o różnych odcieniach miłości, zazwyczaj między kobietą i mężczyzną, ale jest też miłość matki do dziecka. Na uwagę zasługuje też opowiadanie być może umierającej matki, która pisze do córki. Nie chcę tutaj za wiele zdradzać, ale wszystkie te opowieści udowadniają, że miłość potrafi zdziałać cuda.

  ,,Pierwsza miłość" Praca zbiorowa to mały urywek twórczości naprawdę znanych i cenionych pisarzy i pisarek. Warto się z nim zapoznać zwłaszcza w tym walentynkowym okresie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Pierwsza miłość - zapewne większość z nas pamięta to uczucie i towarzyszące mu szybsze bicie serca, pierwsze zetknięcie dłoni, pierwszy pocałunek i wrażenie unoszenia się pół metra nad ziemią ze szczęścia. Jak każde uczucie, pierwsza miłość ma jednak wiele obliczy, może być spełniona lub nieszczęśliwa, trwać przez całe życie lub tylko przez chwilę, pojawić się w dobrym albo złym momencie, zakończyć się happy endem albo katastrofą. Jedno jest pewne - każda historia o pierwszym poważnym uczuciu jest inna. Takie właśnie historie, stworzone przez dwanaścioro popularnych polskich autorów, zostały zebrane w antologii “Pierwsza miłość”.

  Nieczęsto sięgam po opowiadania, zazwyczaj wolę dłuższe formy, które pozwalają mi naprawdę poznać bohaterów i ich historię. Ale nie mam nic przeciwko, żeby od czasu do czasu tylko na chwilę zerknąć do czyjegoś świata, poznając tylko niewielki ułamek jego życia. Gabriela Gargaś w swoim opowiadaniu pokazuje, że nie zawsze warto podążać za porywami serca, bo koszt może być bardzo wysoki. Katarzyna Berenika Miszczuk przedstawia historię miłości, której dopomaga aplikacja randkowa i miejscowa legenda. Joanna, bohaterka opowiadania Agnieszki Krawczyk, wybiera się w sentymentalną podróż w przeszłość, gdzie niespodziewanie odnajduje swoją przyszłość. Agata Przybyłek opisuje piękne wspomnienia o pierwszej i jedynej miłości umierającego człowieka. W historii Agnieszki Lingas-Łoniewskiej przeczytamy, że czasem to pierwsze prawdziwe uczucie przychodzi późno, po kilkunastu latach życia w małżeństwie z rozsądku. Natalia Sońska pisze o typowej wakacyjnej miłości, zrodzonej nad polskim morzem. Bohaterka opowiadania Karoliny Wilczyńskiej nie wierzy w miłość, ale w poszukiwaniu tematu do artykułu natrafia na historię nie z tego świata. Opowiadaniu Agnieszki Lis daleko do cukierkowej słodyczy, ponieważ tłem dla uczucia między bohaterami jest smutna rzeczywistość komunistycznej Polski - a może na odwrót, to historia miłosna jest tutaj tłem. Natasza Socha pisze o mężczyźnie, który nie potrafi poradzić sobie z utratą żony, swojej pierwszej miłości, co popycha go do nietypowych działań. Opowiadanie Joanny Szarańskiej mówi o zupełnie innej miłości - tej, jaką jest w stanie dać i zrozumieć tylko matka. Lidia Liszewska i Robert Kornacki w duecie stworzyli specyficzną historię uczucia, które rodzi się w… tramwaju.

  Jak widać, nie ma tutaj dwóch opowiadań, które byłyby do siebie choć trochę podobne, ale w całym zbiorze króluje różnorodność - bohaterów, stylów, obliczy tytułowej miłości. Choć po samym tytule można by się spodziewać banalnych historyjek o zakochanych nastolatkach, to w całym zbiorze tylko jedno opowiadanie jest bliskie temu schematowi. Reszta autorów głębiej zanurzyła się w zadany temat, niektórzy wręcz zaskoczyli mnie swoimi nieszablonowymi interpretacjami - choć nie zawsze pozytywnie.

  Nie jestem w stanie w krótkim tekście ocenić stylu i bohaterów książki, bo musiałabym napisać opinię o każdym opowiadaniu z osobna. Każdy czytelnik powinien jednak znaleźć w tym zbiorze coś dla siebie. Bywa zabawnie, smutno, wzruszająco, nie każda historia ma swój happy end, a czasem nawet szczęśliwe zakończenie ma słodko-gorzki posmak. Teraźniejszość przeplata się z przeszłością, a literatura obyczajowa z fikcją historyczną, czy nawet fantastyką. Najbardziej przypadły mi do gustu opowiadania Szarańskiej i Miszczuk, ale każda z przedstawionych historii miała w sobie coś interesującego, odróżniającego ją od reszty.

  Nadchodzi luty, Walentynki za pasem, miłość wisi w powietrzu. W tym okresie warto sięgnąć właśnie po zbiór “Pierwsza miłość”, aby wśród wszechobecnego kiczu zanurzyć się w piękne, nieprzesłodzone i nieoczywiste historie, które mogłyby wydarzyć się naprawdę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Czasami ci się wydaje, że nie masz nic, a potem okazuje się, że miałaś wszystko. Zastanów się zanim stracisz to, co naprawdę kochasz.''

  Najbardziej ze wszystkich 11 opowiadań, które można odnaleźć w tej antologii spodobały mi się historie stworzone przez Agatę Przybyłek ,,Pierwsza randka'', która mnie wzruszyła, poruszyła, wywołała uśmiech i łzy, radość, a także smutek. W tej krótkiej opowieści tyle piękna zostało zawarte. Tyle mocy, uczuć, miłości od pierwszego wejrzenia. W krótkim czasie przywiązałam się do bohatera, którego historię poznajemy i sama zapragnęłam tę postać poznać na żywo, wysłuchać jego opowieści o sile miłości, przywiązaniu.

  Druga historia, która najbardziej mi się spodobała była od Joanny Szarańskiej ,,Tamtej grudniowej nocy''. Opowiadała o ogromnej sile matczynej miłości do dziecka, ile była w stanie poświęcić dla tej małej istotki.

  Pierwsza miłość, ta prawdziwa o której pamiętamy do końca życia. Miłość przetrwa wszystko, zniesie bardzo wiele ciosów, upokorzeń, jest trwała, potrafi wybaczyć, nie potępia, jest cierpliwa, wspiera. Miłość ma wiele odcieni, tych pozytywnych jak i negatywnych. Wywołuje motylki w brzuchu, sprawia, że płyniemy niczym w chmurach, a życie staje się jaśniejsze, przejrzyste i bardziej kolorowe. Te opowiadania mają w sobie magię, pewien urok, ciekawy morał, przesłanie.

  Każdemu inna historia spodoba się mniej lub bardziej. Mnie reszta niestety nie przekonała tak bardzo jak te dwie wyżej wymienione. Były dobre. Jeśli jesteście ciekawi jak dany autor pisze i czy ich pióro wam się spodoba, to warto sięgnąć po taką antologię i samemu się przekonać. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Jeszcze kilka lat temu panowało przekonanie, że tylko opasłe tomiszcza mają rację bytu. Następnie stopniowo zaczęto wprowadzać pierwsze zbiory opowiadań. Zaczęło się od historii dla młodzieży. Teraz zbiory opowiadań są popularną formą. Autorami są najbardziej lubiani autorzy, a temat przewodni zawsze jest bliski czytelnikowi.

  Pierwsza miłość jest niezwykle silna, wyjątkowa. Niektórzy mówią, że jest niezapomniana do końca życia i może na nim w znaczący sposób zaważyć. Pierwsze zakochanie, to również często pierwsze rozczarowania. Większość z nas nie ma szczęścia i pierwsza miłość wcale nie jest jedyną i ostatnią. Musimy czekać, szukać, doznać rozczarowania, po to żeby znów poczuć szczęście. I właśnie to przeżycie jest głównym tematem zbioru opowiadań.

  "Pierwsza miłość" to zbiór opowiadań, który został stworzony przez najbardziej poczytnych autorów książek obyczajowych w Polsce. Każda historia jest inna, choć wszystkie łączy temat przewodni, a każdy z pisarzy w inny sposób potraktował pierwszą miłość. I to jest wyjątkowe. Czytelnik może utożsamić się z nowoczesnym poszukiwaniem partnera przez aplikacje randkowe czy przeczytać o romantycznej historii życia, która jest opowiadana przez staruszka.

  Po ten zbiór opowiadań sięgnęłam z myślą o zbliżających się Walentynkach. Nazwiska większości autorów są mi znane, więc przewidywałam czego mogę się spodziewać. Po przeczytaniu tych historii jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Antologia jest bardzo przemyślana, pozostawia po sobie ciepło w sercu i otula czytelnika niczym ciepły koc. Mimo, że opowiadania z reguły to krótkie formy, to historie w nich zawarte są świetnie rozwinięte, dopracowane i spójne, a czytelnik jest w stanie zżyć się z bohaterami, poczuć wieź emocjonalną.

  Jak to już bywa w takich zbiorach opowiadanie opowiadaniu nierówne. Nie odczuwałam jednak dużej rozbieżności pomiędzy poziomem poszczególnych opowiadań. Każde z nich jest inne, przyciąga uwagę, wzrusza i daje do myślenia. Wszystkie opowiadania są bardzo dobrze napisane, a każda z nich ma swój urok. Znajdziemy tu dużą dawkę wzruszeń i rozbawienia, ale także nostalgię. Każdy z autorów umieścił w sowim opowiadaniu coś charakterystycznego dla siebie. Oczywiście, można mieć swoich faworytów, ale nie mogę powiedzieć, że któreś z opowiadań mnie nie wciągnęło. Zdarzyło się nawet, że kilkakrotnie miałam łzy w oczach. Przez wiele opowiadań, pozornie lekkich i optymistycznych, przebija smutek i nostalgia. Nie zawsze są to opowiadania radosne, które kończą się happy endem. Często za to poruszają i skłaniają do refleksji. Są to opowiadania wartościowe, które przypadną do gustu córkom, matkom i babciom.

  Niektórzy mogą zarzucać tej książce, że historie w niej zawarte są zbyt naiwne, banalne, wręcz przesłodzone. Ale czy nie tego właśnie oczekujemy od tego typu opowiadań? Chcemy, żeby były urocze. W dodatku wyprzedza swoje koleżanki gatunkowe. Ostatnio byliśmy zalewani historiami świątecznymi, więc ta książka to lekki powiew świeżości.

  Niezwykle trudno jest oceniać zbiór opowiadań. Kilka historii tak mocno złapało mnie za serce, że żałowałam, że są tak krótkie. Z chęcią przeczytałabym ich dużo dłuższą wersję w postaci pełnowymiarowej książki. Dwa opowiadania rozłożyły mnie całkowicie na łopatki. "Pierwsza randka" Agaty Przybyłek i "List" Agnieszki Lis to według mnie najlepsze opowiadania z całej antologii. Autorki ujęły mnie swoim opowiadaniem za serce, wywołały łzy i musiałam chwilę odpocząć przed kontynuowaniem książki. Druga w rankingu jest Katarzyna Berenika Miszczuk. Uwielbiam jej książki, więc w stosunku do niej jestem mniej krytyczna niż w stosunku do pozostałych.

  "Pierwsza miłość" to antologia, którą z całego serca mogę polecić każdemu, kto wierzy w magię miłości. Historie zawarte w tym zbiorze wspaniale to udowadniają i pokazują, jak wielką rolę odgrywa w naszym życiu pierwsza miłość. Ta książka to gwarancja wielu emocji, wzruszeń, a także refleksji. "Pierwsza miłość" to piękny zbiór opowiadań nie tylko na okres walentynkowy.

  Myślę, że ta antologia bezbłędnie odpowiada na pytanie, które jest obecnie bardzo często zadawane. Czy można żyć bez miłości?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Pierwsza miłość, ostatnie posługi 0/5 Nasza cena:
25,58 zł 33,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pierwsza miłość, ostatnie posługi

Osiem wczesnych opowiadań Iana McEwana. Dzięki krótkiej formie widać w nich jak w soczewce wszystkie atrybuty, które przyniosły mu sławę, a opisane historie tchną świeżością typową jedynie dla pisarzy znajdujących się na początku swej drogi literackiej. Bohaterami większości opowiadań są młodzi...
Modlitwa o miłość 0/5 Nasza cena:
14,82 zł 19,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Modlitwa o miłość

Jedną z najważniejszych podróży jest podróż w nasze życie, zdarza się, że w tej podróży najważniejszym staje się znalezienie prawdziwej miłości. Często pomaga temu wiara, że ta miłość jest tuż-tuż za progiem. Jeśli jej nie znajdujemy, bywa, że nasza dusza, zwłaszcza dusza poety, zaczyna wołać,...
Miłość jest pierwsza miniperełki 0/5 Nasza cena:
4,43 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość jest pierwsza miniperełki

Chrześcijanin zobowiązany jest do okazywania miłości - taki testament zostawił nam sam Chrystus. Miłość jest najskuteczniejszym lekarstwem na każde cierpienie i zło. Prawdziwe uczucie wiąże się z dążeniem do doskonałości, bo - jak czytamy w perełce - "świętość to gwarancja, że nigdy nie przestanę...
Miłość i inne obsesje 4/5 Nasza cena:
33,15 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość i inne obsesje

Powieść autorki "Wielkich kłamstewek" Zakochanie jest stanem bliskim szaleństwa. Zwłaszcza gdy miłość zostaje odrzucona. Ellen nie wie, co powiedzieć, gdy podczas jednej z pierwszych randek jej nowy chłopak Patrick wyznaje z zakłopotaniem: Ktoś mnie nęka. Poprzednia dziewczyna prześladuje go i...
Miłość warta wszystkiego 5/5 Nasza cena:
26,60 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość warta wszystkiego

Upalne lato 1939 roku. Na horyzoncie wojna - nieprzewidywalna, mroczna. Ale teraz jeszcze słońce i jego spojrzenie: błękitne, gorące, jedyne. Sara Flinkierówna zakochuje się w Janie Górskim, to miłość zrodzona z przypadku. Łączy ich potężne uczucie, dzieli wszystko inne - ona jest Żydówką z...
Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość 5/5 Nasza cena:
27,84 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość

Za jaką cenę warto przetrwać? Czy w piekle można uratować swoje człowieczeństwo? Dramatyczne losy młodej kobiety, która, ratując się z koszmaru obozu Auschwitz-Birkenau, decyduje się pracować jako prostytutka w Kommandzie Puff, domu publicznym otwartym w 1943 r. przez SS w głównym obozie. Jej walka...
Miłość w czasach zarazy 5/5 Nasza cena:
31,99 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość w czasach zarazy

"Miłość w czasach zarazy", napisana przez Gabriela Garcię Marqueza z ogromną czułością, humorem i wyrozumiałością, to niezwykła powieść o miłości, która okazuje się silniejsza od samotności, od fatum i od śmierci. Jest to historia uczucia niewydarzonego bękarta i poety Florentino Arizy oraz...
Miłość leczy rany. Wiara, Nadzieja, Miłość. Tom 1 5/5 Nasza cena:
24,95 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość leczy rany. Wiara, Nadzieja, Miłość. Tom 1

Nowa seria kryminalna Katarzyny Bondy! Kryminał napisany z rozmachem, jakiego jeszcze nie widziano. Wielowątkowa powieść o walce i nadziei, zbrodni i miłości, przepełniona tajemnicą. Dwa plany czasowe i liczne wątki spaja opowieść o uczuciu Polki do uciekiniera z Kazachstanu. Igor jest znanym na...
Perska namiętność. Perska miłość. Tom 3 5/5 Nasza cena:
23,81 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Perska namiętność. Perska miłość. Tom 3

Nowa książka autorki bestselleru „Jestem żoną szejka”. Ile trzeba zapłacić, żeby być wolną i kochaną? Życie nie oszczędza Sary. Rodzina gotuje jej prawdziwe piekło. Z pomocą przychodzi przyjaciółka, która zaprasza ją na wspólne wakacje na Sri Lankę. Kiedy to nie pomaga, Sara, miotana silnymi...
Katarzyna i Igor. Wojna i miłość. Tom 1 5/5 Nasza cena:
36,43 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Katarzyna i Igor. Wojna i miłość. Tom 1

Polski romans historyczny, jakiego jeszcze nie było! Wystawiona na ciężką próbę miłość Katarzyny i Igora splata się z dramatycznymi losami rodziny Jaxa-Raweckich, których wojenny czas rozdzielił i ubrał w mundury wrogich armii. Poznali się na balu z okazji imienin carowej Aleksandry. To był...
Miłość w czasach zarazy 0/5 Nasza cena:
31,44 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość w czasach zarazy

"Miłość w czasach zarazy", napisana przez Gabriela Garcię Marqueza z ogromną czułością, humorem i wyrozumiałością, to niezwykła powieść o miłości, która okazuje się silniejsza od samotności, od fatum i od śmierci. Jest to historia uczucia niewydarzonego bękarta i poety Florentino Arizy oraz...
Perska nienawiść. Perska miłość. Tom 4 4/5 Nasza cena:
23,81 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Perska nienawiść. Perska miłość. Tom 4

Nowa książka autorki bestselleru "Byłam kochanką arabskich szejków". Znana z kart "Perskiej miłości" Lidka po dramatycznej ucieczce z Kuwejtu wiedzie w Polsce ustabilizowane życie. Razem z dziećmi wyjeżdża na wakacje na Majorkę, gdzie poznani mężczyźni zabiegają o jej względy. Czy kolejny raz...
Wybrane bestsellery
Pacjenci 4/5 Nasza cena:
37,33 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pacjenci

Sztuczna nerka, nowe serce. O początkach transplantologii Autor bestsellerowych Ginekologów i Stulecia chirurgów. Tym razem Jürgen Thorwald opowiada o powstaniu i rozwoju jednej z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej fascynujących dziedzin medycyny – transplantologii. Opisując historie...
Klatka dla niewinnych. Hubert Meyer. Tom 5 0/5 Nasza cena:
23,74 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klatka dla niewinnych. Hubert Meyer. Tom 5

Czterdzieści trzy ciosy nożem. Tak pożegnała się z życiem Róża Englot. Obok otwartych ran na jej ciele sprawca pozostawił coś jeszcze – klucz. Gdy mąż kobiety, skazany za to brutalne zabójstwo, kończy odsiadywać wyrok, w warszawskiej kamienicy rozgrywa się kolejna tragedia. Z balkonu na siódmym...
Ponad słowami. Język polski. Podręcznik do 2 klasy liceum ogólnokształcącego i technikum. Część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
34,87 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ponad słowami. Język polski. Podręcznik do 2 klasy liceum ogólnokształcącego i technikum. Część 1. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik "Ponad słowami" dla klasy 2 część 1, obejmujący romantyzm, w przystępny sposób przedstawia obraz epoki literackiej. Pozwala harmonijnie łączyć treści literackie, kulturowe oraz językowe. Charakteryzuje się uporządkowaniem poszczególnych obszarów nauczania w czytelnie oznaczonych blokach....
Spotkania z fizyką 8. Podręcznik do fizyki dla klasy ósmej szkoły podstawowej 0/5 Nasza cena:
37,01 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spotkania z fizyką 8. Podręcznik do fizyki dla klasy ósmej szkoły podstawowej

NOWA EDYCJA 2021-2023 „Spotkania z fizyką” dla klasy 8 szkoły podstawowej to podręcznik przyjazny w nauce, przedstawiający zagadnienia fizyki w zrozumiały sposób. Ułatwia zrozumienie zjawisk fizycznych i rozbudza ciekawość świata mi.n. dzięki czytelnie przekazywanym treściom, przykładom z życia...
Ponad słowami 3. Część 2. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
34,87 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ponad słowami 3. Część 2. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Ponad słowami dla klasy 3 część 2, obejmujący dwudziestolecie międzywojenne oraz wojnę i okupację, w przystępny sposób przedstawia obraz epoki literackiej. Pozwala harmonijnie łączyć treści literackie, kulturowe oraz językowe. Ma uporządkowaną strukturę: poszczególne obszary nauczania są...
Czarne serce 0/5 Nasza cena:
25,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarne serce

Witaj w świecie, w którym rządzą piraci. Bezduszni, bezwzględni, pozbawieni zasad moralnych ludzie, dla których liczą się tylko pieniądze i zwycięstwo w każdej walce. A wśród nich ON – najgorszy z bestii, które możesz spotkać na swojej drodze. Miguel Calva, przywódca załogi Fantasmas Negros, nie...
Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach 4/5 Nasza cena:
23,19 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach

Nowe wydanie bestsellerowej serii Grzegorza Kasdepke o uczuciach. Bywają czasem dni, kiedy atmosfera w przedszkolu trochę się psuje... Na szczęście dzieci mają panią Miłkę. Ona potrafi dać sobie radę ze wszystkim – ułagodzi naburmuszonego Bodzia, zorganizuje przedstawienie teatralne, a nawet...
W centrum uwagi 2. Podręcznik do wiedzy o społeczeństwie dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
41,86 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W centrum uwagi 2. Podręcznik do wiedzy o społeczeństwie dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik „W centrum uwagi 2” dla liceum ogólnokształcącego i technikum do zakresu podstawowego w nowoczesny sposób przedstawia zagadnienia dotyczące prawa, praw człowieka oraz spraw międzynarodowych. Ułatwia realizację podstawy programowej dzięki uporządkowanemu układowi treści oraz licznym...
To jest chemia 1. Podręcznik. Zakres podstawowy. Chemia ogólna i nieorganiczna. Podręcznik ze zbiorem zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum 0/5 Nasza cena:
40,72 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To jest chemia 1. Podręcznik. Zakres podstawowy. Chemia ogólna i nieorganiczna. Podręcznik ze zbiorem zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Podręcznik To jest chemia, część 1. obejmuje treści z chemii ogólnej i nieorganicznej Ułatwia zrozumienie i przyswojenie nowych zagadnień dzięki przypomnieniu podstaw chemii na początku każdego działu w elemencie „To było w szkole podstawowej!” oraz różnym metodom na zapamiętanie pojęć lub...
Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy 0/5 Nasza cena:
36,25 zł 39,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy

Podręcznik ściśle dopasowaliśmy do wiedzy i umiejętności absolwentów 8-letniej szkoły podstawowej. Dawkujemy w nim wiedzę tak, żeby uczniowie mieli wystarczająco czasu na jej przyswojenie. Po każdym fragmencie teorii mogą sprawdzić jej zrozumienie, rozwiązując specjalnie dobrane zadania. Książka...
Biologia 3. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
20,15 zł 21,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biologia 3. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Biologia Karty Pracy Ucznia 3 Liceum I Technikum zakres podstawowy.
Informatyka. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
46,83 zł 50,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Informatyka. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Informatyka. Zakres podstawowy. Klasa 3 to kolejna część serii skłaniającej do samodzielnego szukania rozwiązań i zachęcającej uczniów do ciągłego rozwijania umiejętności pisania programów. Zawiera atrakcyjne infografiki, które odwołują się do sytuacji z życia uczniów, porządkują zdobyte...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula