Ognista królowa. Królowa. Tom 2

Autor:

Emily R. King

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 5
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
352
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 24,90 zł
Nasza cena: 20,94 zł 34,90 zł Taniej o: 40%

Emily R. King powraca z drugim tomem "Setnej Królowej"!

Ulubieniec czytelników powraca na półki w nowej odsłonie z nowymi, wciągającymi historiami bohaterek. Najnowsza powieść autorki to gwarancja dobrej dawki literatury na zimowe wieczory. Poznaj bliżej Ognistą Królową i pozwól się wciągnąć w magiczny świat.

Tym razem czytelnikom ujawnia się postać Kalindy. Dziewczyna dopiero niedawno odkryła, że nosi w sobie niezwykłą moc władania ogniem. Jest także setną wybranką radży Tarka. To oznacza tylko jedno - pojedynek z pozostałymi żonami oraz kurtyzanami radży. Dziewięćdziesiąt dziewięć zdeterminowanych, żądnych władzy kobiet kontra jedna Kalinda, która najzwyczajniej w świecie wolałaby uniknąć tej całej afery. Krwawy pojedynek nie wróży przecież nic dobrego, a już na pewno nie zapowiada spokoju dziewczyny.

Jedynym ratunkiem i nadzieją dla Kalindy jest ucieczka z miasta, które opanowali rebelianci. Żeby jednak razem z kapitanem Davenem udało jej się opuścić miasto, musi wykonać jedno ważne zadanie - udowodnić swoją wartość synowi radży. Książę Ashwin pozwoli jej wyjechać, jeśli pokona trzy silne i wymagające rywalki. Czy Kalinda podejmie rękawicę i uda jej się uciec z miejsca zagłady? Czy imperium zjednoczy się za sprawą potężnych mocy Ognistej Królowej?

"Ognista Królowa" to kolejny już tom serii "Setna Królowa" z gatunku fantasy. Opowiada o sile wewnętrznej kobiet, ale również ukazuje, jak kruchą istotą może być człowiek. Wartości i morał zostały ukazane na tle królewskiego życia. Autorka znakomicie opanowała metodę wplatania mądrości we wciągające historie bohaterów.

Przeczytaj darmowy fragment:


O autorce

Emily R. King to amerykańska pisarka, specjalizującą się głównie w literaturze z gatunku fantasy. Jest członkinią the Society of Children’s Book Writers AND Illustrators, w którym aktywnie działa. Jako pisarka debiutowała w 2017 roku pierwszym tomem serii "Setna Królowa" o takim samym tytule książki. Bardzo szybko zyskała pozytywny odbiór i uznanie wśród czytelników. Zdobyła dwie nagrody The Whitney Awards w kategoriach Novel of the Year Youth Fiction oraz Best Novel by a Debut Author.

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Po śmierci radży Tarka, Kalinda nawet jako Pokrewna ludu musi uciekać. Na wygnaniu pozostaje wspierana przez Devena, kapitana i strażnika, który został uwięziony za zdradę. Jedyną nadzieją na uwolnienie Devena jest udział Kalindy w pojedynku, który ma na celu zjednoczenie impreium pogrążonego w chaosie i wspólne rządzenie wraz z księciem Ashwinem, synem radży Tarka. Odważna dziewczyna znów staje przed trudnym wyborem, od którego zależy los tak wielu ludzi.

  Recenzując pierwszą część serii - "Setną królową" początkowo skupiłam się na zachwytach nad piękną okładką i tym razem nie umiem postąpić inaczej. Śliczne zdobienia dodają tej książce uroku, a z tego, co podjerzałam, oryginalne okładki pozostałych dwóch tomów są równie piękne! Miejmy nadzieję, że treść również dotrzyma poziomu.

  Dalsze losy Kalindy zajęły mój wieczór i sprawiły, że zupełnie odsunęłam od siebie inne myśli. `Z tego cieszę się chyba podwójnie, bo nie ukrywam, że po trudnej sesji potrzebowałam książki, która mnie porwie i oderwie od rzeczywistości.

  Kalinda nie zmieniła się w ckliwą damę, tylko wciąż jest silną i odważną młodą kobietą, o której aż chce się czytać. W jej głowie roi się od emocji, ale jej poczynania się rozważne i opanowane, choć nie zawsze takie się wydają na pierwszy rzut oka. Dziewczyna wciąż pamięta o wartościach, które były jej priorytetami jeszcze przed wejściem w świat władzy.

  Akcja "Ognistej królowej", tak jak w pierwszej części, pędzi niemal od samego początku. Autorka nie daje nam odpocząć i co rusz wprowadza nowe postaci i nowe wątki, które w połączeniu w ognistym charakterem Kalindy i jej ucieczką tworzą mieszankę wybuchową. Jest to książka zarówno dla młodzieży, jak i młodych dorosłych, choć wydaje mi się, że i starszym osobom dostarczy przyjemności z czytania. Przeczytałam ją momentalnie i już nie mogę się doczekać premiery kolejnych tomów!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Myślałam, że „Setna królowa” była książką niemal doskonałą i Emily R. King nie będzie w stanie niczym mnie już zaskoczyć. Bardzo się jednak pomyliłam. Ponieważ „Ognista królowa” mimo podobnych schematów okazała się być zarówno pod względem konstruktywnym jak i fabularnym znacznie lepszą lekturą niż jej poprzedniczka. Już od pierwszej strony można zauważyć, że autorka znacznie poprawiła swój warsztat pisarski. Język stał się o wiele barwniejszy, a kreacja bohaterów uległa poprawie, w konsekwencji czego ich charaktery wreszcie nabrały wyrazistości. Sposób prowadzenia fabuły również uległ zmianie. Za sprawą polityki, intryg oraz spisków pojawiło się znacznie więcej akcji, niepozwalającej czytelnikowi się nudzi. Nie zdradzę Wam jednak więcej, aby uniknąć spoilerów, lecz z ręką na sercu mogę powiedzieć, że będziecie zachwyceni. Tym razem nie zabraknie magii i nadprzyrodzonych istot, a świat Kalindy okaże się jeszcze bardziej brutalny niż dotychczas.

  „Ognista królowa” zaskarbiła sobie moją przychylność nie tylko wspaniałą treścią, ale również przepiękna okładką. Wydawnictwo Kobiece wykonała przy niej kawał dobrej roboty. Utrzymana w odcieniach fioletu i złota z wytłaczanymi ornamentami, nie pozwala ani na chwilę oderwać od siebie wzroku.

  „Ja także - odpowiada szeptem. - Boję się, że usidliłaś moje serce.”

  „Ognista królowa” Emily R. King podobnie jak „Setna królowa” jest książką, w której nie brakuje młodzieńczych ideałów, miłości, nienawiści, okrucieństwa oraz czyhających na każdym kroku intryg i niesprawiedliwości losu. To jedna z tych serii, które wciągają czytelnika od pierwszej strony i długo nie pozwalają o sobie zapomnieć. Z ręką na sercu mogę polecić Wam tą lekturę. Myślę, że się nie zawiedziecie.

  Aleksandra

  Wszystkie cytaty pochodzą z książki „Ognista królowa” autorstwa Emily R. King.

  Więcej na : [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jeżeli czytaliście pierwszy tom, bez względu na to czy Wam się podobał czy nie, musicie sięgnąć po ciąg dalszy. "Ognista Królowa" to kontynuacja trzymająca poziom pierwszego tomu, jeśli nawet nie lepsza. I jakbym bardzo chciała opowiedzieć co może nas zachwycić, tak każda taka wzmianka będzie spoilerem.

  Drugi tom zapewnia nam więcej akcji, więcej polityki, więcej strategii. Nie obejdzie się bez spisków, zdrad i nielojalności. Nie ma mowy o tym, by przez sekundę się nudzić. Ale oprócz tych "militarnych"działań, autorka dodała dużo emocji, a wątek uczuciowy jest delikatny, subtelny i taki, który w fantastyce nieprzeszkadza, a dodaje lekkości. Będzie więcej magii, sił nadprzyrodzonych, demonów, smoków. Czyli wszystko to czym dobra fantastyka młodzieżowa stoi.

  Oprócz aspektu, powiedzmy "pisanego", na pewno trzeba zwrócić uwagę na wizualny. Przepiękna okładka, utrzymana w fiolecie, z dodatkiem błyszczących ornamentów - można się zakochać.

  Całość bardzo mi się podobała i już nie mogę doczekać się kolejnego tomu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak ja czekałam za kolejnym tomem, to wy sobie nie wyobrażacie!

  Kolejna część losów setnej królowej - Kalindy, która tym razem musi zawalczyć o imperium.

  Jeszcze bardziej wciągająca.

  Jeszcze bardziej brutalna.

  Jeszcze bardziej magiczna.

  Taka jest druga część serii Emily R. King. Książkę przeczytałam dosłownie w kilka godzin. Choć osobiście nienawidzę fantastyki, unikam jej jak ognia, to ta seria to niesamowity wyjątek. Odrobina magii, szczypta brutalności i powstaje mieszanka wybuchowa.

  W tej części z pewnością nie zabraknie emocji. Kolejna walka, w której zagrożone jest życie Kalindy jak i jej współtowarzyszy, ciąg niespodziewanych wydarzeń, ogromna ilość spisków, niedomówień i niepewności. Akcja poprowadzona jest w sposób, który nie pozwoli czytelnikowi na nudę.

  Nie chcę wam w żaden sposób zdradzać, co może się dziać w tej części, dlatego też staram się unikać jakichkolwiek opisów fabuły.

  Jako osoba, która za fantastyką nie przepada, a tutaj zrobiła wyjątek, zapewniam, że seria Emily R.King jest warta przeczytania!

  Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Radża Tarek nie żyje, władzę w Vanhi przejęli buntownicy. To jednak nie koniec problemów Pokrewnej Kalindy. Królowa ciągle musi się ukrywać i uciekać, ale nie jest sama. Towarzyszy jej kapitan Deven Naik, jego brat Brac, matka chłopaków Mathura i Yatin z Natesą.

  Jedną nadzieją na ocalenie pogrążonego w wojnie imperium jest odnalezienie księcia Ashwina, syna radży.

  W drodze do kolejnej świątyni Bractwa, podróżujących odnajduje dwoje Wietrznych, którzy przybywają z informacjami o aktualnym miejscu pobytu księcia. Rozdzielona grupa przyjaciół rusza do Jandardanu. Tam czeka na nich jednak wiele trudności i szokujących wydarzeń. Kalinda znów musi walczyć w turnieju o swoją pozycje, przeciwko trzem potężnym rywalkom. Trudnej próbie zostanie poddany również jej związek z kapitanem Naikiem. Deven obawia się mocy Kalindy, a książę Ashwin jest nią zauroczony. Uczucia naszej bohaterki są rozdarte między mężczyznami. Czy uda im się ocalić imperium? Co jeszcze Kalinda będzie musiała poświecić, aby odnieść zwycięstwo?

  Ta książka jest niesamowita. Naprawdę jestem zachwycona. Przyznam szczerze, że niecierpliwie czekałam na kontynuacje pierwszego tomu i cóż, rzuciłam się na nią jak wygłodniały wilk. Jeszcze więcej spisków, intryg, zdrad i przede wszystkim magii. Jeżeli mało wam było mocy buhtów w pierwszym tomie, tutaj jest jej pod dostatkiem. W Janardanie magia nie jest zakazana (no może nie całkowicie), przez co mamy z nią styczność prawie na każdym kroku. Autorka funduje nam świetne walki i pojedynki z użyciem czterech żywiołów - na co bardzo czekałam. Próby w których bierze udział nasza bohaterka, śledziłam z zapartym tchem i kibicowałam jej z całych sił. Bardzo spodobała mi się więź, która rodzi się między Kalindą i Natesą. To jak tragedia i wspólna niedola łączy te dwie kobiety jest naprawdę pięknym zjawiskiem. Na początku nie pałałam sympatią do kurtyzany radży, jednak w tym tomie moja opina na jej temat uległa diametralnej zmianie. Na jej miejsce pojawia się wielu innych irytujących bohaterów, ale za to świetnie wykreowanych. W tym tomie mój zachwyt z Devena przeszedł na księcia Ashwina. Spodobał mi od pierwszego spotkania, a moje zauroczenie z każdą przeczytaną stroną tylko się pogłębiało. Akcja nie zwalnia nawet na moment, przez co ciężko było mi się oderwać od książki! Jeżeli podobał wam się pierwszy tom serii, to drugi was oczaruje - i to dosłownie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Kroniki rodu Kane. Tom 2. Ognisty tron 0/5 Nasza cena:
31,37 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kroniki rodu Kane. Tom 2. Ognisty tron

Odkąd bogowie starożytnego Egiptu zostali wyzwoleni we współczesnym świecie, Carter Kane i jego siostra Sadie znaleźli się w tarapatach. Jako potomkowie Domu Życia Kane’owie są obdarzeni wyjątkowymi mocami, ale przebiegli bogowie nie dali młodym magom czasu na opanowanie choćby podstawowych...
P.S. Wciąż cię kocham. Chłopcy. Tom 2 4/5 Nasza cena:
20,42 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

P.S. Wciąż cię kocham. Chłopcy. Tom 2

Kontynuacja bestsellera „Do wszystkich chłopców, których kochałam”! W związku Lary Jean i Petera wszystko dobrze się układa. Dopóki do ich szczęśliwego duetu nie wtrąca się Genevieve, była Petera i… John Ambrose, piąty adresat listów Lary Jean. Każde z nich nie ukrywa, że liczy na coś więcej niż...
Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi. Tom 2 0/5 Nasza cena:
24,97 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi. Tom 2

Kontynuacja bestsellera „Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi” – książki stanowiącej zbiór inspirujących opowieści o wspaniałych mężczyznach służących za wzór chłopcom, którzy chcą wyrastać ponad przeciętność. Ben Brooks i Quinton Winter prezentują wachlarz kolejnych 100 niezwykłych...
Oblężenie i nawałnica. Trylogia Grisza. Tom 2 5/5 Nasza cena:
27,20 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oblężenie i nawałnica. Trylogia Grisza. Tom 2

Żołnierka. Przywoływaczka. Święta. Moc Aliny Starkov wzrosła, ale wszystko ma swoją cenę. Jest Przywoływaczką Słońca, poszukiwaną na Morzu Prawdziwym, prześladowaną wspomnieniem swoich ofiar w Fałdzie Cienia. Niestety ona i Mal nie zdołają zbyt długo wymykać się wrogom. Zmrocz bardziej niż...
Raven. Tom 2. Czarna wrona 4/5 Nasza cena:
20,94 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Raven. Tom 2. Czarna wrona

Drugi tom serii fantasy, w której cienie ożywają na twoich oczach! Piper próbuje zmierzyć się z konsekwencjami śmierci Rose. Jako jej następczyni musi szybko odnaleźć się w nowej roli i rozpocząć szkolenie, które pomoże jej przetrwać. Nie każdy patrzy przychylnie na Białego Kruka, a nad Raven...
Szklany tron. Tom 4. Królowa cieni 5/5 Nasza cena:
37,49 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szklany tron. Tom 4. Królowa cieni

Powraca, by podpalić świat Nadszedł czas walki o wszystko, co ważne. Aelin wraca do Adarlanu, by pomścić bliskich, odzyskać tron i stanąć twarzą w twarz z cieniami przeszłości. A przede wszystkim po to, by chronić tych, którzy jej pozostali. Mroczne bestie, magiczne moce, namiętność i pragnienie...
Baśniobór. Tom 2. Gwiazda wieczorna wschodzi 5/5 Nasza cena:
24,58 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Baśniobór. Tom 2. Gwiazda wieczorna wschodzi

W poprzednim tomie przygód Kendrze i Sethowi udało się uratować Baśniobór przed Stowarzyszeniem Gwiazdy Wieczornej, które zamierzało zniszczyć zaczarowany rezerwat i przejąć władzę nad światem. Jednak Stowarzyszenie nie daje za wygraną. W Baśnioborze ukryto jeden z potężnych artefaktów...
Królowa Mroku i Powietrza. Mroczne intrygi. Tom 3 5/5 Nasza cena:
34,30 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Królowa Mroku i Powietrza. Mroczne intrygi. Tom 3

A jeśli ceną prawdziwej miłości jest potępienie? Niewinna krew została przelana na podwyższeniu w Sali Narad, świętej twierdzy Nocnych Łowców. Po tragicznej śmierci Livii Blackthorn Clave znalazło się na krawędzi wojny domowej. Część rodziny Blackthornów udaje się do Los Angeles, by tam szukać...
Baśniobór. Nowe przygody. Smocza Straż. Gniew Króla Smoków. Tom 2 5/5 Nasza cena:
24,78 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Baśniobór. Nowe przygody. Smocza Straż. Gniew Króla Smoków. Tom 2

Smocza Straż to ciąg dalszy Baśnioboru - bestsellerowej serii Brandona Mulla. Pasjonująca przygoda pary nastolatków - Kendry i Setha trwa dalej. Siedem smoczych sanktuariów upada. Czy Wyrmroost będzie następne?
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula