Oddaj krew i zgarnij 5% zniżki na zakupy w TaniaKsiazka.plDawcom w Darze

Krew i książki - czy mają coś ze sobą wspólnego? Teraz już tak!
 

TaniaKsiazka.pl uczestniczy w akcji “Dawcom w Darze”, inicjatywy wspierającej ideę krwiodawstwa w Polsce, co znaczy, iż każdy aktywny krwiodawca od teraz kupuje w TaniaKsiazka.pl z 5% zniżką! Promocja obowiązuje do odwołania.
Dlaczego warto oddawać krew?

 • ratujesz życie i zdrowie drugiego człowieka;
 • za każdym razem gdy oddajesz krew masz wykonywane badania laboratoryjne;
 • przysługuje Ci płatne w 100% normalnego wynagrodzenia 2-dniowe zwolnienie z pracy, szkoły lub uczelni;
 • każdy krwiodawca otrzymuje posiłek regeneracyjny o wartości 4000 kcal, najczęściej są to czekolady;
 • odliczenie od podatku - każda donacja krwi może zostać wpisana do PITa jako zmniejszenie przychodu. Obowiązują wtedy takie same zasady, jak przy darowiznach na rzecz organizacji pozarządowych. Maksymalnie można odliczyć w ten sposób 6% dochodu. Jeden litr zmniejsza dochód aż o 130 zł;
 • rabaty w wielu sklepach - po okazaniu legitymacji Honorowego Dawcy Krwi lub dowodu donacji w niektórych sklepach można otrzymać rabat na zakupy;
 • świadczenia poza kolejnością w szpitalach, przychodniach i aptekach - przy łącznej donacji 5/6 litrów;
 • ulgi w komunikacji miejskiej - w zależności od miasta, niektóre zdecydowały się udzielić ulg częściowych lub całkowitych na przejazdy komunikacja miejską dla osób, które oddały daną ilość krwi;
 • zniżki na niektóre leki - na wybrane lekarstwa przysługuje zniżka dla Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi.

Chcesz oddać krew, ale...

 • masz za mało czasu i to jest zbyt kłopotliwe?
  Nawet, jeśli jesteś bardzo zapracowaną osobą, to z pewnością uda Ci się wygospodarować chociaż cząstkę czasu na wizytę w punkcie krwiodawstwa. Gdy tylko uświadomisz sobie, ile dobra w ten sposób wyświadczysz okaże się, że te kilka godzin w roku wcale nie jest dużym wyrzeczeniem. W Polsce działa blisko 300 stacji poboru. Z pewnością któregoś dnia właśnie będziesz w pobliżu, a wtedy... nie musisz się wcześniej umawiać - po prostu wejdź ;)
 • boisz się?
  Za pierwszym razem każdy się trochę boi - to naturalne. Ale szybko przekonasz się, że obawy były zupełnie bezpodstawne. Nakłucie nie będzie bolesne - stosuje się w tym celu specjalnie ostrzone i profilowane igły. Nie przejmuj się również jeśli nie cierpisz widoku krwi - wokół siebie będziesz widzieć tylko uśmiechnięte twarze personelu. Wiele osób oddawało krew nawet ponad 100 razy - do tego naprawdę nie trzeba być supermanem!
 • myślisz, że nikt nie będziecie chciał Twojej krwi, ponieważ masz pospolitą grupę "0"?
  Codziennie potrzeba krwi od ponad 10 tysięcy dawców. Każda kropla krwi, niezależnie od grupy, jest na wagę złota - nigdy nie wiadomo, która grupa będzie w danym momencie najbardziej potrzebna i której może zabraknąć. Skoro grupa "0″ występuje tak często, to znaczy, że równie duże jest na nią zapotrzebowanie. Grupa "0″ jest szczególnie cenna także z tego powodu, że można ją przetaczać również wówczas, gdy zabraknie krwi innych grup.
 • masz za mało krwi i boisz się, że to Cię osłabi?
  Przeciętnie w żyłach dorosłego człowieka płynie około 5-6 litrów krwi. A jednorazowa donacja to zaledwie 450 ml. Nie odczujesz z tego tytułu żadnych dolegliwości. Proces uzupełniania rozpocznie się zanim wyjdziesz z punktu krwiodawstwa i dlatego możesz od razu wrócić bezpośrednio do swoich codziennych obowiązków. Przed pobraniem każdego kandydata bada lekarz. Granicą wieku dla dawców jest przedział 18-65 lat.
 • obawiasz się, że jeśli raz zaczniesz oddawać krew to będzie trzeba to robić zawsze?
  Tego typu obawy, mimo że są zupełnie bezpodstawne, to bardzo często powracają w pytaniach od przyszłych krwiodawców. Oddawanie krwi nie spowoduje wzmożonego jej wytwarzania. Nic Cię nie zmusza do regularnych donacji - oddanie krwi wywiera taki sam wpływ na jej produkcję, jak krwawienie z nosa, miesiączka czy skaleczenie w palec. Wielu systematycznych dawców oddaje krew regularnie nawet 6 razy w roku i robi to tylko dlatego że tak postanowili. Często podobne wątpliwości mają także np. sportowcy. Uprawianie sportu w żadnym wypadku nikogo tu nie dyskwalifikuje, a donacja nie wpłynie ujemnie na wyniki sportowe.
 • boisz się zarażenia AIDS?
  Jeśli chodzi o AIDS i inne choroby przenoszone przez krew, to jednego jesteśmy pewni, podczas poboru nie ma możliwości zakażenia. Wyposażenie stacji krwiodawstwa jest całkowicie sterylne, a krew od każdego dawcy pobierana jest za pomocą sprzętu jednorazowego użytku.
 • ostatnio chorowałeś i brałeś leki?
  Nie wszystkie leki mają wpływ na jakość krwi, ale istnieje prawdopodobieństwo, że trzeba będzie trochę poczekać z oddaniem krwi. Zasięgnij informacji w punkcie krwiodawstwa, czy biorąc dany lek możesz oddawać krew. Bez wątpienia nie możesz oddawać krwi podczas ostrej choroby lub przez pewien czas po poważnym zabiegu chirurgicznym. Nie pobiera się nigdy krwi od osób, których stan zdrowia budzi wątpliwość. Każdego kandydata na dawcę bada lekarz, aby mieć pewność, że upust krwi będzie dla dawcy bezpieczny.
 • nikt nigdy Cię o to nie prosił?
  W takim razie my prosimy Cię teraz! Nie wahaj się dłużej. Twoja krew to dar życia - to najcenniejsze, co możesz podarować drugiej osobie. Pomyśl tylko, że możesz w ten sposób ocalić życie choremu dziecku, ofierze wypadku lub pacjentowi na stole operacyjnym.


Regulamin akcji "Dawcom w darze":
 1. Każdemu aktywnemu Honorowemu Dawcy Krwi przysługuje zniżka w wysokości 5% na zakupy w TaniaKsiazka.pl. Rabat jest naliczany pod warunkiem, że ostatnia donacja odbyła się w ciągu ostatnich 6 miesięcy.
 2. Rabat udzielany jest na podstawie legitymacji Honorowego Dawcy Krwi lub dowodu donacji.
 3. Aby skorzystać z rabatu, należy złożyć zamówienie online przez stronę TaniaKsiazka.pl, nie dokonując jego opłaty.
 4. Po złożeniu zamówienia należy przesłać e-mail do Biura Obsługi Klienta (sklep@taniaksiazka.pl), podając numer swojego zamówienia oraz dołączając do maila zdjęcia dwóch stron legitymacji Honorowego Dawcy Krwi z imieniem, nazwiskiem oraz pieczątką potwierdzającą oddanie krwi w ciągu ostatniego pół roku lub skanu dowodu donacji (z widocznym imieniem, nazwiskiem oraz datą).
 5. Po przyznaniu zniżki należy dokonać opłaty za zamówienie.
 6. Pracownicy księgarni stacjonarnych nie mogą ingerować w zamówienia złożone online z odbiorem osobistym i przyznawać rabatów na miejscu.
 7. W przypadku zakupów w księgarni stacjonarnej dokument uprawniający do zniżki należy okazać przy kasie.
 8. Zniżka w wysokości 5% nie łączy się z rabatem lojalnościowym i innymi kodami rabatowymi.


Przypominamy również o naszej innej akcji, wspomagającej Fundację “Pomóż Im”, gdzie cześć zysku z każdego zakupionego produktu na TaniaKsiazka.pl przekazujemy na rzecz Fundacji. Sprawdź szczegóły >Zapisz się na newsletter

Promocje, obniżki, kody rabatowe - bądź na bieżąco!

Warto nam zaufać