Nielekarz, czyli jak wyleczyłem się z medycyny

Autor:

Adam Kay

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 12
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
334
Rok wydania
2022
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 22,49 zł
Audiobooki mp3
za 22,49 zł
Nasza cena: 34,71 zł 44,99 zł Taniej o: 23%

"Nielekarz, czyli jak wyleczyłem się z medycyny" Adama Kaya to pozycja wyjątkowa z kilku względów. Po pierwsze napisał ją jeden z najzdolniejszych brytyjskich autorów, a po drugie jest to jedna z jego zabawniejszych i najbardziej błyskotliwych książek. Jeśli podobała Ci się bestsellerowa powieść "Będzie bolało", to ta również skradnie Twoje serce.

Co dzieje się, kiedy lekarz decyduje się na odłożenie stetoskopu na bok? Okazuje się, że nawet wtedy medycyna nie może dać mu świętego spokoju. Ta przekomiczna, ale jednocześnie przejmująca i zmuszająca do refleksji książka opowiada zarówno o byciu lekarzem, jak i pacjentem. Jak to jest, kiedy wysadza się w powietrze całe swoje dotychczasowe życie i trzeba je poskładać na nowo? Szokujące epizody z czasu spędzonego w murach szpitalnych skrzą się ostrym jak skalpel językiem i nietuzinkowym poczuciem humoru, a Adam Kay wyjaśnia, dlaczego jego dawna praca pozostawiła w jego umyśle tak głębokie ślady.


Opinie o książce

Genialna – jeszcze lepsza od Będzie bolało.

Jacqueline Wilson, autorka cyklu „Dziewczyny”

Bardzo śmieszna, bardzo wzruszająca – Adam Kay, ten utalentowany s****syn, znowu to zrobił!

Charlie Brooker, twórca serialu „Czarne lustro”


O autorze

Adam Richard Kay jest brytyjskim pisarzem komediowym, komikiem oraz byłym lekarzem. Swoje doświadczenie zawodowe opisał po raz pierwszy w książce "Będzie bolało", która zyskała uznanie dziennika "The Guardian", stała się wielkim bestsellerem na całym świecie i zdobyła prestiżowe wyróżnienia. Do głośnych książek komika należą również docenione i przetłumaczone na wiele języków "Świąteczny dyżur" oraz "Twoja anatomia".

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Adam Kay
 • Wydawnictwo Insignis
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2022
 • Ilość stron: 334
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788367323406
 • Język: polski
 • Podtytuł: czyli jak wyleczyłem się z medycyny
 • Oryginalny tytuł: Undoctored
 • Tłumacz: Jóźwiak Michał
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788367323406
 • EAN: 9788367323406
 • Wymiary: 14x21 cm

Recenzje książki Nielekarz, czyli jak wyleczyłem się z medycyny (12)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  A może by tak rzucić szanowany zawód lekarza i zostać początkującym pisarzem-komikiem? Czyli historia Adama Kaya. Jeśli znacie już „Będzie bolało” albo „Świąteczny dyżur”, to wiecie, że i w „Nielekarzu, czyli jak wyleczyłem się z medycyny” prócz dawki humoru możecie spodziewać się też momentów poruszających, trudnych i szczerości do bólu.

  "Humor od zawsze był moim sposobem na ucieczkę od rzeczywistości”

  Najnowsza książka autora jest z jednej strony zbiorem zdarzeń, które doprowadziły do jego ostatecznego rozstania z medycyną, z drugiej bardzo osobistą próbą ukazania spustoszeń, jakich dokonało wtłoczenie go w ramy zbudowane z czyichś marzeń i oczekiwań. Wpływu, jakie wywarło na jego zdrowie i życie osobiste. Nie oszczędza w tej próbie siebie i innych. Obnaża swoje najbardziej intymne traumy, co zdaje się być formą spowiedzi, ale też aktem ogromnej odwagi, szczególnie u osoby nauczonej kryć emocje za fasadą profesjonalizmu lekarza.

  Autor dzieli się z nami swoimi początkami na nowej drodze, chwilami zwątpienia, reakcją najbliższych czy prozaicznym brakiem pieniędzy. Dzięki humorowi, który wcześniej był jego tarczą, sposobem na zachowanie zdrowia psychicznego i wentylem bezpieczeństwa udaje mu się osiągnąć cel i diametralnie zmienić swoje życie. Tylko, czy poszedłby tą ścieżką nie mając doświadczeń w służbie zdrowia? I ile go ta zmiana kosztowała?

  Ta książka jak wspomniałam jest bardzo intymna i szczera, a bezpośredniość autora niektórych może wręcz razić. Jednak dobitnie pokazuje, że nie warto brnąć drogą wybrukowaną cudzymi marzeniami, a mieć odwagę poszukiwać własnej ścieżki i nie bać się przyznać do błędu. Dla wielu osób jego historia może okazać się wręcz drogowskazem. Mam poczucie, że tym razem jej celem nie tyle było rozbawienie czytelnika (choć wielokrotnie śmiałam się w głos) i zwrócenie uwagi na luki i absurdy brytyjskiej służby zdrowia, co zmierzenie się autora z samym sobą. I choć momentami kontrowersyjna dzięki temu jest tak bardzo prawdziwa.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Adam Kay nie boi się w dobitny sposób opisywać zawodu lekarza w Wielkiej Brytanii. Choć za tą szanowaną profesją stoi wiele zastrzeżeń, daje ona stabilne źródło utrzymania i szacunek, przynajmniej w oczach niektórych. Jak więc się odnaleźć, kiedy ktoś postanawia zrezygnować z tego co mu dobrze znane i ma zupełnie inny pomysł na siebie?

  Adam rzuca pracę w zawodzie, a jego rodzina (chyba najbardziej mama) nie może się z tym pogodzić. Wszak to tradycja rodzinna, a „mój syn jest lekarzem” brzmi tak dumnie. Tak więc mamusia nie daje za wygraną i jeszcze przez kilka lat pyta syna o stetoskop, zakończenie przerwy w pracy, a nawet jest podejrzewana o skontaktowanie się w imieniu syna z firmą, która szuka lekarzy do pracy. Jakby tego było mało Adam przysparza kobiecie więcej zmartwień. Czas na nowy i oficjalny związek z J. Nie z Jane czy Julią, z J. producentem telewizyjnym. Teraz mama Adama może co najwyżej powiedzieć „mój syn jest gejem”.

  Adam (a może los) postawił życie do góry nogami, a teraz trzeba ułożyć je na nowo. Czy rezygnacja z zawodu była łatwa, a nowy plan na życie prosty do wdrożenia? Zdecydowanie nie. Jest więc o czym czytać. Nie zabrakło tu anegdot z sytuacji, kiedy sam musiał przyjąć role pacjenta, czy z pierwszych korków w branży jako komik. Okazuje się też, że jeszcze kiedy Adam nie był lekarzem, złowieszczy system już pokazywał swoje pazury.

  To świetna, błyskotliwa i szczera historia, która obnaża wiele wad (nie tylko) brytyjskich lekarzy, ukazuje kłopoty rodzinne, czy bardzo osobiste przeżycia z lękiem i zaburzeniami odżywiania. Nie brakuje tu żartów (także z samego siebie) i ironii, dzięki czemu całość jest lekka i często wywołuje uśmiech na ustach.

  Tą książkę czyta się niezwykle szybko, jak bardzo dobry felieton.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Przeczytałam dwie poprzednie książki autora: "Będzie bolało" oraz "Świąteczny dyżur" i podobały mi się, przede wszystkim dlatego, że były szczere. Ponadto powiadają o pracy lekarza w szpitalu, a jest to tematyka, która mnie interesuje. Z kolei książka "Nielekarz" jest opowieścią o prywatnym życiu autora, jego życiowych rozterkach i wyborach, których dokonał. Jest przy tym jeszcze ostrzejsza w humorze, niż poprzednie książki, dlatego myślę, że nie przemówi do każdego. Nie jest to książka dla kogoś, kogo interesuje tematyka stricte medyczna, raczej jest to książka dla kogoś, kogo interesuje życie prywatne Adam'a Kay'a.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tytuł: "Nielekarz"

  Autor:
  Adam Kay

  Data premiery: 09.11.2022r.

  Wydawnictwo: Insignis

  Lubicie czytać biografie/autobiografie?

  Jak wiecie u mnie na profilu jest znikoma ilość takich książek, a jakiś czas temu Instagram zalała opinia książki Adama Kaya "Nielekarz". Po przeczytaniu kilku recenzji stwierdziłam, że autor napisał dobrą książkę i chciałam sama poznać jego historię.

  .

  Jak było?

  Sprawdźcie!

  .

  .

  "Nielekarz" to prawdziwa historia autora. Opowiada o studicah medycznych, o tym jak doszło do tego, że na te studia poszedł... opowiada również o stosunkach z rodzicami i co spowodowało że rzucił swoją pracą...

  .

  Czytając było mi go żal, ponieważ od dziecka był popychany w stronę medycyny ze strony swoich rodziców, głównie ojca, który również był lekarzem👇

  "(...) jako małe dziecko bawiłem się w wanience strzykawkami i rozwijałem koordynację ruchową, budując wieże z pojemniczków na mocz. Funkcje żłobka pełnił zadymiony gabinet taty pełen kartotek pacjentów, a po naszym domu walały się czasopisma medyczne...(...)"

  - dlaczego rodzice czasami robią krzywdę swoim dzieciom nie dając im samym zdecydować o sobie i swojej przyszłości?

  Takie kreowanie dzieciństwa i zmuszanie do tego czego chcą rodzice nigdy nie wychodzi na dobre żadnej ze stron..

  Tutaj mocno widać, że przeszłość i studia medyczne których tak naprawdę nie chciał wybierać odcisnęły na nim piętno. Był nieszczęśliwy, zagubiony...

  A kiedy w końcu został lekarzem popełniał błędy - jak każdy człowiek. Niestety Adam Kay miał dobre serce i nie potrafił uodpornić się na to, że w jego pracy może wydarzyć się coś złego jak śmierć pacjenta.

  Pewnego razu poniósł stratę dziecka i matki przy porodzie...

  Ta sytuacja wracała do niego każdej nocy... budził się oblany potem...

  Chociaż już nie był lekarzem...

  .

  .

  Przyznam szczerze, że dobrze czytało mi się autobiografię Adama Kaya. Studia medyczne opisane przez niego... nie są na moje nerwy! Aczkolwiek wierzę, że są ludzie z powołania, którzy zostają dobrymi lekarzami... wiem, że w dzisiejszych czasach trafić na takiego lekarza jest ciężko, ale ważne że są. I niech im będzie coraz więcej...

  .

  .

  Podsumowując:

  Jestem zadowolona z lektury i mogę Wam ją polecić:)

  Macie w planach ją przeczytać? :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka ma ponad 300 stron, ale przeczytałam ją bardzo szybko i miałam przy tym mnóstwo zabawy. Adam Kay jest powszechnie znany z swojego świetnego poczucia humoru, ale tym razem naprawdę się popisał. Jednocześnie są też momenty, które łapią za serce, więc ogólnie to książka jest prawdziwą karuzelą wrażeń i nikt na pewno nie będzie się przy niej nudzić. Dlatego też z czystym sercem mogę ją polecić każdej osobie. A jeżeli w danym dniu ktoś ma zły humor to ta książka jest z całą pewnością dla niego!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Witaj w świecie 97-godzinnych tygodni pracy. W świecie decyzji, od których zależy życie. W świecie nieustannego tsunami płynów ustrojowych. W świecie, w którym dziennie zarabiasz mniej niż szpitalny parkometr. Pożegnaj się więc z bliskimi i przyjaciółmi... ...i witaj w świecie lekarza stażysty!...
dodaj do schowka Do koszyka 30,85 zł
Witaj w świecie 97-godzinnych tygodni pracy. W świecie decyzji, od których zależy życie. W świecie nieustannego tsunami płynów ustrojowych. W świecie, w którym dziennie zarabiasz mniej niż szpitalny parkometr. Pożegnaj się więc z bliskimi i przyjaciółmi? ?i witaj w świecie lekarza stażysty!...
dodaj do schowka Do koszyka 34,71 zł
Nowe wydanie z niepublikowanymi wcześniej wpisami Adama Kaya. Sprawdź, dlaczego nie znalazły się w pierwszej edycji książki...Witaj w świecie 97-godzinnych tygodni pracy. W świecie decyzji o życiu i śmierci. W świecie nieustannego tsunami płynów ustrojowych. W świecie, w którym zarabiasz dziennie...
dodaj do schowka Do koszyka 26,99 zł
Liczba ludzi, którzy żyli do tej pory na Ziemi, to jakieś sto miliardów. Gdyby ta książka miała opisywać ich wszystkich, byłaby zdecydowanie za gruba. Dlatego przeczytasz tu o zaledwie dziesięciu osobach – ale tych dziesięciu osobach, które zmieniły świat na zawsze. Kto to taki? Na przykład Ada...
dodaj do schowka Do koszyka 26,47 zł
Nowa okropnie śmieszna książka Adama Kaya, autora bestsellerowej „Twojej anatomii“! Dawno, dawno temu... było całkiem zabawnie, o ile ktoś lubił nosić kolczugę albo ścinać ludziom głowy. Istniał tylko jeden malutki problem - lekarze nie mieli bladego pojęcia, w jaki sposób funkcjonuje ludzkie...
dodaj do schowka Do koszyka 38,28 zł
Pierwsza książka dla młodych czytelników napisana przez autora głośnych bestsellerów ,,Będzie bolało" i ,,Świąteczny dyżur" Czy zastanawiasz się czasem, jak działa twoje ciało? Ludzkie ciało bywa niesamowite, fascynujące i... bardzo dziwne. Twoje ciało jest dziwne. Moje ciało jest dziwne. A ciało...
dodaj do schowka Do koszyka 38,10 zł
Wybrane bestsellery
Kontynuacja historii bohaterów z I Wanna Fall. Bright Side Po wypadku Raise`a świat Lei zupełnie się zmienia. Chłopak wydaje się kimś zupełnie innym. Jest zimny, niedostępny, obcy. Dziewczyna nie wie, co ma o tym wszystkim myśleć. Jedyne, co czuje, to ból złamanego serca. Jakby tego było mało,...
dodaj do schowka Do koszyka 35,93 zł
Kontynuacja Fourth Wing, bestsellerowej serii Empireum. Najlepsze romantasy 2023 roku według Goodreads! Wszyscy spodziewali się, że Violet Sorrengail umrze w trakcie pierwszego roku w Uczelni Wojskowej Basgiath. Jednak Odsiew był zaledwie pierwszym testem mającym na celu pozbycie się kadetów o...
dodaj do schowka Do koszyka 71,99 zł
Przedstawiamy książeczkę, którą pokocha każdy trzylatek! Nowoczesna i kolorowa grafika przykuje oko dziecka, a zadania idealnie dopasowane do poziomu rozwoju trzyletniego malucha sprawią, że sięgnie po nie chętnie i będzie się dobrze bawić. Ćwiczenia pomagają rozwinąć koncentrację, nauczyć się...
dodaj do schowka Do koszyka 5,03 zł
BEZ WZGLĘDU NA TO, W KTÓREJ ERZE JESTEŚ, TA KSIĄŻKA JEST DLA CIEBIE Każdy zna Taylor Swift – jej reputacja ją wyprzedza. Najbardziej popularna piosenkarka na świecie i pierwsza w historii kobieta czterokrotnie wyróżniona Grammy za najlepszy album roku. Nieustraszona skandalistka i delikatna...
dodaj do schowka Do koszyka 38,10 zł
Książeczka "Warzywa" to kolejna już pozycja w dobrze znanej serii "Pierwsze słowa Akademii Mądrego Dziecka". Tym razem mały czytelnik poznaje różne warzywa oraz ich kolory. Dowiaduje się, że pomidory są czerwone i rosną na krzakach, a różowe buraczki – w ziemi. W książeczce znajdzie też inne...
dodaj do schowka Do koszyka 18,49 zł
Jak oddać paraliżujący strach towarzyszący niechcianej ciąży i potajemnej aborcji? Jak opisać nastoletni seks, który bywa źródłem wolności, ale i upokorzenia? I jak sportretować rozkoszną władzę nad młodszym o trzydzieści lat kochankiem? „Liczy się nie to, co się zdarza, lecz to, co robimy z tym,...
dodaj do schowka Do koszyka 29,64 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula