Naku*wiam zen

Autor:

Maria Peszek

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
14.8 x 22 cm
Rok wydania
2022
Wydawnictwo
Ilość stron
336
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 41,71 zł
Audiobooki mp3
za 52,16 zł
Nasza cena: 34,31 zł 54,90 zł Taniej o: 38%

Bliskość, która łączy dwoje ludzi, jest często niemożliwa do opisania słowami. Rzadko zdarza się możliwość ujęcia w prozę czegoś, co jest tak nieuchwytne. "Naku*wiam zen" to książka, która pokazuje, że, choć trudne, jest to w pełni możliwe. Opisuje historię prawdziwą, tworzącą biograficzną powieść, która jednak nie jest o osobach, a o nici ich łączących. Poznaj ojca i córkę, Marię i Jana Peszków.

Historia rozpoczyna się od kryzysu życiowego Marii, która próbuje znaleźć pomoc u swojego ojca. Niestety, ten nagle dostaje zawału, a jego życie wisi na włosku. Nie wiadomo, ile czasu mu pozostało, przez co nie można stracić żadnej sekundy, prawda? W ten sposób tworzy się rozmowa, której możesz być świadkiem. Rozmowa szczera do bólu, którego nie brakowało. O prostocie codziennego życia i wielkich myślach, które nigdy nie opuściły głowy. Książka o dwóch osobach, które pragną przekazać sobie wszystko, co zdołają.

Rzadko zdajemy sobie sprawę, że takie rozmowy są możliwe, a przecież dopiero je można określić mianem wartych każdej sekundy. Jest to książka, która wzrusza i rozśmiesza, nie pozostawiając nigdy w stanie nienaruszonym. Bezpruderyjność i święte myśli są tu jednym i dbają o przekazanie żywych ludzi - Marii i Jana.


Od autorki

Tym razem nie używam zapałek. Nie wzniecam rewolucji. Nie krzyczę: „Róbmy dym”. Zeszłam z barykad. Chcę się podzielić opowieścią o niełatwej, ale wspaniałej relacji z ojcem, i ogrzać nią serca. Chcę zabrać was w podróż do źródła mojej siły, a przy okazji sama zrozumieć, skąd się wzięłam, taka, a nie inna. To opowieść o sensie rozmowy i szansie na szczęście w każdych okolicznościach. O afirmacji życia. Jest trochę jak kompas, dzięki któremu łatwiej nawigować przez niespokojny czas.


O autorce

Autorką tej książki jest Maria Peszek, znana ze swoich muzycznych zdolności. Opisuje tutaj historię prywatną, mającą jednak uniwersalne przełożenie.

Bestsellery z kategorii Biografie >>

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Naku*wiam zen
 • Autor: Maria Peszek
 • Wydawnictwo Marginesy
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2022
 • Ilość stron: 336
 • Format: 14.8 x 22 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788367406512
 • Język: polski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788367406512
 • EAN: 9788367406512
 • Wymiary: 15x22 cm

Recenzje książki Naku*wiam zen (8)

 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Opinia potwierdzona zakupem
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Świetna książka w formie słodko-gorzkiej rozmowy ojca z córką, rozmowy pełnej osobistych dygresji. Rozmowy, która prowadzi nas w podróż przez bogate w emocje życie Jana Peszka. Dobrze się ją czyta. To książka na nasze chwile zwątpienia i troski. Mnóstwo trudnych pytań, na które dostajemy odpowiedź. Pomaga uporządkować emocjonalny ciężar tkwiący w duszy. Dla mnie pomimo ważnych, nierzadko gorzkich refleksji, z książki bije spokój i ciepło. Znalazłam w niej swoje poglądy, lęki, obawy i dylematy. Zazdroszczę szczerości w relacji ojciec-córka, akceptacji, wzajemnego zrozumienia i odwzajemnionego uczucia. Maria i Jan imponują odwagą. Skłaniają nas do zastanowienia się, co w życiu naprawdę ma wartość.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  15 z 19 osób uznało recenzję za przydatną

  "Naku*rwiam zen" to wywiad rzeka, a w zasadzie rozmowa pomiędzy ojcem a córka. Rozmowa szczera do bólu, bezpruderyjna, poruszająca wiele intymnych (dla większości tematów). Maria jest na życiowym i twórczym zakręcie, Jan ma być drogowskazem, stałością i mentorem. No i ojcem. Ciężko mi ocenić tę książkę jako książkę, ponieważ to jednak rozmowa. Rozmowę natomiast czytało się bardzo ciekawie. Poznajemy bardziej Jana, jego życie, karierę, jego życiowe zakręty i przepaście, spojrzenie na wiele spraw. Od teatru po kościół i politykę począwszy. Wielu te poglądy mogą szokować, obrażać i odpychać. Widać w nich szczerość, pasję, zaangażowanie. Jan żyje w pełni i widać, że szkoda mu czasu na bylejakość. Czytałam ze sporym zainteresowaniem o jego ścieżce kariery, życiowych turbulencjach, dzieciństwie dzieci.

  Ale muszę też przyznać, że w tej szczerości było pewnych rzeczy za dużo. O kwestiach fizjologicznych nie musiałam czytać, chociaż mnie to nie zniesmacza.

  Ta książka jest jak długi wywiad dla odważnych, ciekawych świata i innych. Tego jak od kuchni wyglądał zawód aktora lata temu."Naku*wiam zen" na pewno nie jest dla wszystkich odbiorców. Zwłaszcza w naszej zaściankowej Polsce. Mnie się podobało. Może zaryzykujecie?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  Szczera, pełna wyznań książka, w której nie ma mowy o fałszu i ukrywaniu informacji pod osłoną pięknych słówek. Czyta się fenomenalnie, bo jest to lektura inna niż wszystkie, oryginalna i autentyczna do bólu. Zresztą tak samo jak autorka. Bardzo cenię panią Marię i stąd moje żywe zainteresowanie książką praktycznie od momentu, w którym się ona ukazała. Polecam wszystkim osobom, które poszukują jakiejś lektury, która będzie skłaniała ich do przemyśleń i będzie ciekawą intelektualną rozrywką na długie godziny.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

  W Internecie można już znaleźć szereg opinii o bardzo głośnej książce „Naku*wiam Zen”. Większość

  z nich jest pozytywna i z tymi opiniami również się zgodzę. Pójdę krok dalej i stwierdzę, że książka jest oszałamiająca 👌

  Rozmowę między córką,

  a ojcem, czyli Marią a Janem, czyta się rewelacyjnie. Przede wszystkim dlatego, że jest autentyczna. Dialogi nie zostały przekształcone na potrzeby książki. Zostały zapisane w takiej formie, w jakiej została przeprowadzona rozmowa. Dlatego też oprócz odpowiedzi na pytania znajdziemy szereg przerywników, które powodują, że czytelnik ma wrażenie, że jest słuchaczem rozmowy odbywającej się w tym samym pomieszczeniu.

  Maria Peszek i Jan Peszek poruszają ważne tematy dotyczące rodzicielstwa oraz dzieciństwa artystki, a także zamieszkiwania na łódzkim Teofilowie (przyznaję, że byłam bardzo zaskoczona! Nie wiedziałam, że w naszym mieście Państwo Peszek mieszkali). Artysta opowiada jak wyglądało jego życie podczas wyjazdów, występowania na scenach teatrów. Najbardziej interesujące tematy dotyczą wiary, podejścia do życia oraz swojego wieku, polityki, miłości rodzica do córki, a także córki do ojca. Historia Jana Peszka jest niezwykle ciekawa, a jeszcze ciekawsze jest to jak jego życie przełożyło się na obecną sytuację Marii Peszek.

  Serdecznie polecam Wam tę książkę, ponieważ oprócz poznania życia prywatnego Marii i Jana, zapoznacie się również z wieloma życiowymi mądrościami, nad którymi warto na chwilę zatrzymać się.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Myślę że ani autorki, ani bohatera książki nikomu przedstawiać nie trzeba. Macie przed sobą bardzo szczerą i otwartą rozmowę córki z ojcem. Dwojga niebanalnych i pewnie dla niektórych kontrowersyjnych artystów, którzy wzajemnie się kształtowali.

  Nie jest to jednak typowy wywiad z aktorem, dotyczący jego pracy i kariery. Jest to bardzo osobista rozmowa na temat ich prywatnego życia, osób, które się w nim pojawiały, a przede wszystkim wydarzeń jakie miały miejsce i do których niewiele osób chciałoby, a nawet miało odwagę się przyznać. Jan Peszek otwarcie opowiada o nałogach, zdradach, ale też ogromniej miłości do żony. Maria mówi o tym jak w tym wszystkim czuła się Ona i jej brat Błażej, o dzieciństwie wypełnionym strachem o bezpieczeństwo ojca i odpowiedzialnością za oboje rodziców, czyli uczuciach jakich nie powinno doświadczyć żadne dziecko. Rozmowy są szczere i na pewno niełatwe dla obojga, podejrzewam że już są ludzie którzy chętnie stworzyliby portret psychologiczny skrzywdzonych dzieci. Ale ja czytając książkę nie miałam poczucia, że córka wywleka swoje traumy by rozliczyć je z ojcem, choć bywało że Pan Jan czuł się zaskoczony i mówił że nie zdawał sobie z pewnych rzeczy sprawy. Była to rozmowa przesycona ogromną miłością, zaufaniem i troską. Widać, że łączy ich ogromne uczucie, znają się na wylot, często wchodzili sobie w słowo i kończyli za siebie zdania. Ogromna ilość wspomnień - często zabawnych, czasem smutnych, absolutny brak pruderii i tematów tabu, a przede wszystkim umiłowanie wolności w każdym tego słowa znaczeniu i poglądy które i mnie są bliskie spowodowały, że książkę wręcz połknęłam, a moja sympatia dla obojga jest jeszcze większa niż wcześniej.

  Na wstępie znajdziecie takie słowa:

  "Ta książka może zranić Twoje uczucia. Jeśli nie chcesz, nie czytaj."

  I naprawdę radzę wziąć je sobie do serca.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Kiedy Maria w kryzysie życiowym i twórczym przychodzi do Jana po pomoc, ten nagle ma zawał i prawie umiera. Zanim umrze, dobrze byłoby jednak dowiedzieć się kilku rzeczy... Szczera do bólu, porywająca książka o nieszablonowej relacji dwojga wybitnych artystów, którzy są także ojcem i córką. Zderza...
dodaj do schowka Do koszyka 41,71 zł
Kiedy Maria w kryzysie życiowym i twórczym przychodzi do Jana po pomoc, ten nagle ma zawał i prawie umiera. Zanim umrze, dobrze byłoby jednak dowiedzieć się kilku rzeczy... Szczera do bólu, porywająca książka o nieszablonowej relacji dwojga wybitnych artystów, którzy są także ojcem i córką. Zderza...
dodaj do schowka Do koszyka 52,16 zł
Wydanie w oryginalnej okładce dla fanów serialu The Crown, ukazującego kulisy powstania książki. Ta przełomowa biografia nazwana „,najdłuższym pozwem rozwodowym w historii“, została napisana we współpracy z samą księżną i przy wsparciu jej przyjaciół. Nigdy wcześniej żaden członek rodziny...
dodaj do schowka Do koszyka 40,06 zł
"Moje życie z Simoną Kossak" autorstwa Lecha Wilczka to niezwykłe opowieści o magicznym świecie Puszczy Białowieskiej i Dziedzinki, uwiecznione na ponad 460 fascynujących zdjęciach. W tej starej leśniczówce, pozbawionej na początku prądu i wody, przez ponad trzydzieści pięć lat zamieszkiwała...
dodaj do schowka Do koszyka 54,82 zł
Porywająca opowieść o jednej z największych wirtuozek wszech czasów. Lipsk, 1835 rok: szesnastoletnia pianistka Clara gra przed pełną salą. Od pięciu miesięcy jest na tournée. Towarzyszy jej ojciec. To, co wydaje się harmonijną współpracą, w rzeczywistości jest dla dziewczyny piekłem. Apodyktyczny...
dodaj do schowka Do koszyka 31,18 zł
Kronika niezwykłej potęgi dynastii Guccich i jej równie niezwykłego upadku. W 1993 roku ta luksusowa marka znalazła się na skraju bankructwa, do czego przyczyniły się złe decyzje Maurizia Gucciego i jego zamiłowanie do ekstrawagancji. Dwa lata później Maurizio został zastrzelony w drodze do biura....
dodaj do schowka Do koszyka 28,06 zł
Wybrane bestsellery
Czy żeby z nijakiej cieciorki stać się fajną, trzeba nosić ciemne okulary? A może chodzi o sposób mówienia? Lub ciuchy? Żel na włosach? Nie? No więc o co? Ta mądra, pozytywna, a przy tym zabawna i wielopoziomowa opowieść o Cieciorku, który chciałby należeć do paczki popularnych kumpli, to sposób na...
dodaj do schowka Do koszyka 19,04 zł
Pewnego dnia Kicia Kocia słyszy za oknem hałas - pracują ciężkie maszyny. Czy niszczą plac zabaw? Kicia Kocia i jej przyjaciele dowiadują się jednak, że to tylko remont. Plac zabaw będzie jak nowy.
dodaj do schowka Do koszyka 9,12 zł
Prosta metoda, jak skutecznie rzucić palenie Allena Carra to książka, która skutecznie pomaga w rozstaniu się z nałogiem nikotynowym bez bólu, żalu i poczucia straty usuwa psychiczną potrzebę palenia.   Publikacja prezentuje wyjątkowo prosty sposób skończenia z nałogiem, który wymaga jedynie...
dodaj do schowka Do koszyka 26,09 zł
Autorka bestsellerowej powieści Co wyszeptał nam deszcz! Poruszająca historia córki bohaterów Kontraktu! Życie nie bywa łaskawe. Wyzwania, które rzuca, popychają ludzi do czynów wymagających decyzji: „być albo nie być”. Tristan Harmon, by przeżyć, musiał nauczyć się kraść. Jednak jedno zlecenie...
dodaj do schowka Do koszyka 32,13 zł
Tom z serii "Franklin. Historyjka z telewizji" Franklin i miś bardzo się przyjaźnią. Pewnego dnia żółwik przekonał się o tym, jak ważne jest słowo "przepraszam". Gdyby nie ono, przyjaźń z misiem zawisłaby na włosku. Seria opowieści o Franklinie opartych na odcinkach popularnej serii filmów...
dodaj do schowka Do koszyka 8,46 zł
300 stron starannie zebranych i zweryfikowanych faktów dotyczących historii, która rozgrywa się na naszych oczach, ale której realne znaczenie znają tylko nieliczni.Historii, którą czyta się jak najlepszy thriller polityczny, niebywałej i niewyobrażalnej dla wielu z nas – lecz prawdziwej.Historii,...
dodaj do schowka Do koszyka 38,13 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula