Nasz ostatni dzień

Autor:

Adam Silvera

Średnia: 4.1 Ilość ocen: 10
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
408
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 24,41 zł
Nasza cena: 27,79 zł 36,90 zł Taniej o: 25%

"Nasz ostatni dzień" to kolejna bestsellerowa książka Adama Silvery. Przekonaj się, że nawet ostatni dzień może przynieść niezapomnianą przygodę.

"Nasz ostatni dzień" to powieść młodzieżowa napisana przez Adama Silverę. Opowiada o stracie, przygodzie i pogodzeniu się z losem, które nie zawsze musi być łatwe. Wszystko zaczyna się i kończy piątego września. To właśnie wtedy, zaraz po północy Rufus Emeterio oraz Mateo Torrez dostają zaskakującą wiadomość. Zgodnie z nią, jeszcze tego samego dnia mają umrzeć i nic nie będzie w stanie ich przed tym uchronić. Otrzymują możliwość właściwego przygotowania się na tę chwilę.

Ani Rufus nie zna Matea, ani Mateo nigdy nie widział Rufusa. Nieuchronność końca sprawia, że obaj poszukują bratniej duszy, kogoś, z kim mogliby spędzić ten ostatni dzień. Jeden i drugi korzystają z aplikacji Ostatni Przyjaciel. W taki sposób poznają się i ostatecznie spotykają, chcąc wspólnie przeżyć największą przygodę w swoim krótkim życiu.

Adam Silvera to obecnie jeden z popularniejszych amerykańskich pisarzy kierujących swoje powieści do młodego odbiorcy. Przez jakiś czas zajmował się pracą w branży wydawniczej, a w jej ramach sprzedawał książki dla dzieci, jak również był agentem literackim. Pracował także jako recenzent książek dla dzieci i młodzieży. Jego debiut literacki zatytułowany "Raczej szczęśliwy niż nie" wyróżniono przez "Publishers Weekly". Silvera rozważał możliwość rozpoczęcia kariery aktorskiej, jednak zdecydował, że dużo bardziej odpowiada mu rola pisarza.
Recenzje (10)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  5 września, trochę po północy, Prognoza Śmierci dzwoni do Mateo i Rufusa, aby przekazać im złą wiadomość: obaj dzisiaj umrą. Mateo i Rufus szukają nieznajomych, osoby, z którą będą mogli spędzić Ostatni Dzień i która nie będzie ich opłakiwać. Dobra wiadomość: stworzono do tego aplikację o nazwie "Ostatni przyjaciel". Dzięki niej, Mateo i Rufus, spotykają się, aby razem wyruszyć na swoją pierwszą i ostatnią wielką przygodę - aby przeżyć całe życie w ciągu jednego dnia.💀⌛

  -

  Od pierwszych do ostatnich stron tej książki, towarzyszyły mi 3 uczucia: smutek, nostalgia i niepokój. Historia Mateo i Rufusa, to opowieść miażdżąca serce czytelnika. Naprzemiennie daje i odbiera nadzieję, zaskakuje i zmusza do przemyśleń. Takie młodzieżówki uwielbiam! Choć wiedziałam, jak skończy się ta opowieść (orginalny tytuł They Both Die at The End - to nie spojler!) i tak miałam nadzieję, że bohaterom uda się "oszukać system" lub okażą się wyjątkami. Jednakże istotą nie jest tutaj możliwa śmierć głównych bohaterów, lecz ich ostatnie godziny życia. Gdy zaczynają rozumieć, że to koniec i nie spełnią już swoich wyobrażeń o przyszłości. Kiedy myślą o swoim życiu i wiedzą, że nie do końca żyli takim życiem, jakie chcieli mieć. Kiedy dociera do nich, że nie będzie ani jutra, ani żadnych kolejnych szans. Jest tylko dzisiaj. Smutne? Owszem. Nie jest to radosna książka, choć zdarzają się wesołe momenty, ale jest warta uwagi i poświęconego jej czasu.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Doba ma za dużo godzin na rozmyślania, a za mało na to, by mogła zorganizować nam jako tako życie." tak twierdzi Beata Ostrowicka w swojej książce "Świat do góry nogami". A jak zareagowalibyście na wiadomość, że właśnie tyle pozostało Wam do końca, że oto nadchodzi Wasz Dzień Ostateczny? Próbowalibyście zmienić swoje życie do góry nogami czy może popadlibyście w apatię, twierdząc, że i tak na wszystko jest już za późno? Taki problem porusza Adam Silvera w swojej książce "Nasz Ostatni Dzień".

  Dwaj młodzi chłopcy, Mateo i Rufus, otrzymują w tym samym dniu telefon, iż pozostało im maksymalnie dwadzieścia cztery godziny życia. W chwili przypływu emocji zakładają konta w aplikacji "Ostatni Przyjaciel"-dzięki której ścieżki ich życia stykają się ze sobą i pozwalają na spontaniczne spotkanie. Nie przewidują, że w tak krótkim czasie nastąpi diametralna zmiana w ich życiu, i chociaż jest to ostatni dzień, to okaże się ON owocny w przemiany wewnętrzne, które przyniosą im ukojenie i spokój. Na ich drodze spotykają również innych ludzi, którzy na pierwszy rzut oka są jedynie epizodami, bezimiennymi przechodniami, lecz skrywają oni swoje własne tajemnice, lęki i obawy.

  Książka niewątpliwie godna jest lektury ze względu na sposób przedstawienia rozterek młodych bohaterów, którzy pełni są bólu i cierpienia, nieporównywalnego do ich wieku. Chcąc przeżyć ostatnie godziny ich życia z bliską osobą, pragną choć raz nie być postrzeganym przez pryzmat dawnych doświadczeń, uzyskać świeży pogląd na ich samych, rozpocząć z czystą kartą, być jak 'tabula rasa' która będzie zapisana na nowo sytuacjami, na które w innym przypadku się nie zdecydowaliby. Książka ma za zadanie poruszać i wzruszać- mnie poruszyła, gdyż posiada w sobie rozważania, które na co dzień nie poruszamy, między innymi o przemijaniu i sensie istnienia. A sam sposób rozważania o tych sprawach jest przedstawiony w sposób luźny i przystępny, co lubię. Fabuła również była niezwykle interesująca. Czy wzruszyła? Osoby wrażliwsze wzruszy na pewno, mnie mało co potrafi doprowadzić do łez 😉

  Za możliwość przeczytania bardzo serdecznie dziękuję wydawnictwu We Need Ya!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  To już druga książka Adama Silvery, która wpadła w moje ręce. Tak jak miałam problem z książką "Raczej szczęśliwy niż nie", tak tutaj wiedziałam, że jest to dobra książka, lepsza niż jej poprzednik, ale też nie jakaś wybitna.

  Na samym początku naszej historii poznajemy Rufus Emeterio, który nie wiedzie raczej spokojnego życia. No i również Mateo Torreza dostaje telefon od Prognozy Śmierci, ON natomiast stara się być spokojny, raczej jest ułożonym chłopakiem. I można powiedzieć, że książka jest lekko fantastyczna i mało realna. No bo w końcu w normalnym świecie nie wiemy kiedy spotka nas śmierć. Czy ktoś z was kiedyś dostał telefon z terminem swojej śmierci? No bo ja nie. Bardzo spodobał mi się sposób w jaki jest przedstawiona śmierć. Najczęściej w naszym normalnym życiu boimy się śmierci, nie chcemy aby ona nadeszła. Natomiast nasi bohaterowie, gdzieś z tyłu głowy mają zakodowane, że dostaną taki telefon, ale kiedy to już nie wiadomo. Każdy z nich szuka sobie przyjaciela/kolegi na ten dzień. Jak można się domyślić znajdują siebie. Adam Silvera pokazuje, że czasami warto zaryzykować i poznać kogoś przez internet. No bo teraz dużo mówi się o niebezpieczeństwie jakie czyha na nas w internecie. Mateo i Rufus są zdecydowanie inni z charakteru, ale to ich wyróżnia i pokazuje, że jednak przeciwieństwa się przyciągają.

  Książka wcale nie jest gruba. I chociaż ma swoje 400 stron i czasami ciężko się ją czytało to jednak jakoś fabuła wciąga. Zdarzały się momenty, że nudziła mnie pozycja. Za dużo było tych opisów, niepotrzebnych wątków. Możliwe, że gdyby nie one książka byłaby cieńsza. W poprzedniej książce nie zrozumiałam motywu jaki ją kieruje. Tutaj wiedziałam, że warto każdy dzień spędzić tak jak by był naszym ostatnim. W dzisiejszych czasach ciężko tak myśleć, ciągły bieg po pieniądze, awanse w pracy, ale gdzie znajdujemy czas na przyjaciół, rodzinę ? Te ważne aspekty są w tej książce i bardzo bym chciała aby książka trafiła do szerszego grona odbiorców. I nie tylko dlatego, że to jest ADAM SILVERA, ale też warto ją przeczytać aby zastanowić się co my robimy dla swojego życia, jak my nim kierujemy i ustawiamy ścieżki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie rozumiem fenomenu tej książki. Sporo rzeczy mi w niej nie pasuje i mnie nie porywa. Styl pisania Adama Silvera jest dla mnie niejasny. Nie wiem czy to wina polskiego tłumaczenia, ale niekiedy dialogi napisane są tak, że do końca nie wiadomo, który bohater co powiedział, albo co jest tylko myślą, a nie słowami wypowiedzianymi na głos.

  Występują nieścisłości w fabule (na początku Mateo rozrywa mapę na części, a na końcu Rufus podnosi ją całą, przy czym było zaznaczone, że Mateo nie ma czasu na jej sklejenie). Poboczne wątki niektórych dodatkowych postaci są niepotrzebne. Nie wnoszą czegoś istotnego do fabuły, jak i nie mają w sobie jakiegoś głębszego przekazu (np.: Dalma Young, Andrea Donahue). Rozumiem zabieg wspominania o tych postaciach, z którymi Mateo i Rufus przypadkiem spotykają się po drodze. Jest to jakiś łańcuch, splot wydarzeń. Tak czy siak, coś mi się tu nie spaja.

  Cały motyw Prognozy Śmierci nie jest wystarczająco pociągnięty. Nie wiemy co to tak naprawdę jest, skąd pracownicy mają taką informację. Moim zdaniem powinno być to jakoś wytłumaczone, bo łatwo coś takiego wymyślić i pod to podpiąć ckliwą historię, ale trudniej jest uzasadnić funkcjonowanie takiego "programu".

  Nie podoba mi się również eksponowanie Instagrama czy aplikacji: Ostatni Przyjaciel, w tak pozytywnym ujęciu. Sądzę, że może to być szkodliwe dla młodych ludzi, którzy są już wystarczająco uwiązani z social media. A zostawianie karteczki ojcu leżącemu w śpiączce, typu: "wejdź na moje konto na insta i sprawdź jak żył Twój syn" emanuje do mnie pewnym niesmakiem. Niby cała książka skupia się na tym, żeby żyć chwilą i przeżywać swoje życie żyjąc, ale jednak niektóre rzeczy po prostu się z tym gryzą. Z jednej strony Mateo wie, że to dzięki Rufusowi stał się kimś, kim zawsze chciał być, ale i tak wychwalana jest aplikacja, dzięki której się poznali, mimo że większość jej użytkowników była przedstawiona źle (seryjni mordercy, zboczeńcy, brak empatii i płytkość - sprzedaż kanapy czy ćwiczenie do swojego pierwszego razu). Można po prostu wyjść na świat i tak poznawać ludzi, nie potrzeba do tego żadnych specjalnych aplikacji :)

  Kończąc, uważam również, że wątek miłosny Rufusa i Mateo był niepotrzebny. Ta historia mogła stawiać po prostu na więź, która zbudowała się pomiędzy dwojgiem, nieznanych sobie osób. Myślę, że ujęcie ich relacji na płaszczyźnie ogromnej wartości, jaką jest sama przyjaźń, kontakt z drugim człowiekiem, byłoby wystarczające, a może nawet i lepsze. Jednakże w tym wypadku jest to poniekąd urocze, ale również przesadzone i ckliwe.

  PS.: Jak nienawidzę spoilerów, tak oryginalny tytuł tej książki jest dla mnie bardzo ciekawym zabiegiem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka opowiada przepiękna historie dwójki chłopaków. A ja nie pamiętam kiedy tak się rozpłakałam w trakcie czytania, bardzo polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Adam Silvera
 • Wydawnictwo We need Ya
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 408
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788379761159
 • Język: polski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788379761159
 • EAN: 9788379761159
 • Wymiary: 13.5x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Dzień ostatnich szans 4/5 Nasza cena:
32,10 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzień ostatnich szans

Lane jest ambitnym siedemnastolatkiem, który ma zaplanowaną przyszłość – jest w niej miejsce na prestiżowy uniwersytet, ale nie na chorobę. Mimo zdiagnozowania u niego lekoopornej gruźlicy postanawia żyć, jak gdyby nic się nie zmieniło. Pobyt w ośrodku dla chorych Latham House traktuje jak...
Ostatnie wakacje 0/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatnie wakacje

Życie siedemnastoletniej Ośki zostaje wywrócone do góry nogami. Dziewczyna musi opuścić przyjaciół i przeprowadzić się na drugi koniec Polski, chociaż nie ma ochoty mieszkać z macochą, trojgiem przyrodniego rodzeństwa i nieznanym dotąd ojcem. Nie rozumie, dlaczego ten ją zaprosił, a teraz ignoruje....
Kamienie na szaniec wyd. 2014 5/5 Nasza cena:
27,92 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kamienie na szaniec wyd. 2014

Opowieść o Bohaterach Szarych Szeregów - Rudym, Alku, Zośce, zilustrowana ponad osiemdziesięcioma zdjęciami ze wszystkich epok Ich życia - od gniazda rodzinnego, poprzez czas harcerstwa, miłości, walki, po dni ostatnie! Po raz pierwszy pełny tekst, bez skreśleń cenzury PRL. Wydanie wzbogacone...
Zostań, jeśli kochasz 4/5 Nasza cena:
18,75 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zostań, jeśli kochasz

Światowy bestseller przetłumaczony na ponad trzydzieści języków, na którego podstawie powstał wzruszający film z Chloë Grace Moretz i Jamiem Blackleyem w rolach głównych. Mia straciła wszystko. Czy miłość pokona śmierć? Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie...
Pan Tadeusz 5/5 Nasza cena:
12,05 zł 15,65 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan Tadeusz

Wydanie Pana Tadeusza kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach...
Ostatni jednorożec 0/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni jednorożec

Jednorogini żyła w lesie liliowym i pędziła żywot samotny. Pewnego dnia ruszyła w podróż w poszukiwaniu podobnych sobie. W towarzystwie nieudolnego magika Szmendryka i nieustraszonej Molly po raz pierwszy od urodzin poznaje uroki i trudy życia. Jej droga wiedzie do zamku podupadłego monarchy – i do...
Riverdale. Dzień wcześniej 4/5 Nasza cena:
24,29 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Riverdale. Dzień wcześniej

Lektura obowiązkowa dla wszystkich fanów serialu Jeśli chcesz się dowiedzieć, co stało się w miasteczku tuż przed wydarzeniami z serialu, koniecznie przeczytaj tę powieść! Skąd wziął się dystans między Jugheadem i Archiem? Jak wyglądało życie Veroniki w Nowym Jorku? Skąd obsesja Diltona na punkcie...
Ostatni mag. Tom 1 5/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni mag. Tom 1

Manhattan, Nowy Jork. Nieliczni żyjący tu Magini - obdarzeni nadprzyrodzoną mocą - ukrywają swą prawdziwą tożsamość. Każdy Magin przybywający na Manhattanie staje się bowiem więźniem Krawędzi, bariery energetycznej, której przekroczenie grozi utratą mocy, a nawet śmiercią...
W 80 dni dookoła świata 4/5 Nasza cena:
16,79 zł 21,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W 80 dni dookoła świata

Kiedy szanowany angielski gentleman Mr Phileas Fogg zakłada się z kolegami, że w wyznaczonym czasie objedzie dookoła Ziemię, nikt mu nie wierzy! A zwłaszcza już wtedy, gdy w ślad za nim wyrusza agent angielskiej policji... Dlaczego wciąż depcze mu po piętach i co z tego wszystkiego wyniknie?...
Nasze wszystkie światła 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nasze wszystkie światła

Wzruszająca i pełna zwrotów akcji opowieść o przyjaźni i stracie z tajemniczą zbrodnią w tle Elliott i Catherine poznali się, gdy byli dziećmi. Między nimi szybko nawiązała się przyjaźń, jednak pewnego dnia chłopak musiał opuścić miasto. Akurat w dniu, w którym mała Catherine potrzebowała go...
Przy naszej piosence 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przy naszej piosence

Zwyciężczyni konkursu na najlepszą powieść! Po głośnym debiucie - "Jedynym takim miejscu", każda jej książka jest jeszcze lepsza. Ta bestsellerowa autorka młodego pokolenia potrafi poruszyć do łez. Antek jest baristą i właścicielem świetnie prosperującej kawiarni. Niestety nie ma szczęścia w...
More happy than not raczej szczęśliwy niż nie 4/5 Nasza cena:
27,79 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

More happy than not raczej szczęśliwy niż nie

W swojej rewelacyjnej debiutanckiej powieści stanowiącej połączenie Zakochanego bez pamięci z Innymi zasadami lata, Adam Silvera zachwyca i porusza do łez.Po samobójstwie ojca szesnastoletni Aaron Soto nie może się pozbierać i znaleźć szczęścia. Dzięki pomocy swojej dziewczyny Genevieve i...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula