Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Lucky
Rok wydania: 2024
Ilość stron: 336
Opis

Co jeszcze może się przydarzyć pechowej Sylwanie? W ostatnich kilku miesiącach mąż zostawił ją dla młodszej, doprowadził do bankructwa jej firmę i próbował okraść z resztek pieniędzy, a córka sprzedała ich dom i zniknęła za granicą. Chociaż zaproszenie od dawnej przyjaciółki na pogrzeb jej małżeństwa brzmiało podejrzanie, kobieta postanowiła je przyjąć i wyjechać do Niemiec. Okazało się jednak, że koleżanka jak knuła w przeszłości, tak knuje nadal, więc Sylwana spakowała swoje rzeczy i uciekła z przypadkowo poznanym taksówkarzem. Nie wiedziała, że w jej niedawnym pokoju hotelowym wkrótce zostanie znaleziony zakrwawiony nóż, a fajtłapowaty niemiecki policjant ruszy jej śladem. 
Czy coś w końcu przerwie tę serię nieszczęść i niefortunnych zdarzeń?

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii obyczajowa

Jaka jest główna intryga kryminalna w książce "Morderstwo z malinką na deser"?

Główna intryga kryminalna w książce koncentruje się wokół tajemniczego znalezienia zakrwawionego noża w pokoju hotelowym, który niedawno zajmowała Sylwana. To zdarzenie rzuca cień podejrzeń na główną bohaterkę, zmuszając ją do ucieczki i sprawiając, że staje się celem śledztwa. Niemiecki policjant rusza jej śladem, próbując rozwikłać zagadkę morderstwa, co tworzy napiętą i nieprzewidywalną fabułę. Czy Sylwana ma związek z tym przestępstwem, czy jest jedynie ofiarą zbiegu niefortunnych okoliczności?

Kim jest Sylwana, główna bohaterka powieści, i jakie wyzwania ją spotykają?

Sylwana to bohaterka naznaczona serią nieszczęść, która w ostatnich miesiącach doświadczyła wielu bolesnych strat i rozczarowań. Mąż zostawił ją dla młodszej kobiety, doprowadził do bankructwa jej firmę, a nawet próbował okraść z resztek pieniędzy. Na domiar złego, córka sprzedała ich dom i wyjechała za granicę, pozostawiając Sylwanę samą z problemami. Te osobiste katastrofy popychają ją do impulsywnych decyzji i ucieczki, stawiając ją w centrum nieoczekiwanej kryminalnej intrygi.

Czy książka "Morderstwo z malinką na deser" to typowy kryminał, czy łączy w sobie inne gatunki?

Książka "Morderstwo z malinką na deser" wykracza poza ramy typowego kryminału, skutecznie łącząc elementy powieści obyczajowej z intrygą sensacyjną. Początkowo skupia się na osobistych dramatach i perypetiach życiowych Sylwany, wplatając w to wątki komediowe i ironiczne. Dopiero z czasem, wraz z odkryciem zakrwawionego noża i pościgiem policyjnym, fabuła nabiera wyraźnych cech thrillera kryminalnego. Ta mieszanka gatunków sprawia, że powieść jest wielowymiarowa i zaskakująca dla czytelnika.

Jakie znaczenie ma podróż Sylwany do Niemiec dla rozwoju fabuły?

Podróż Sylwany do Niemiec, początkowo podyktowana zaproszeniem od dawnej przyjaciółki na "pogrzeb jej małżeństwa", okazuje się kluczowym momentem w fabule. To właśnie tam Sylwana odkrywa, że jej koleżanka nadal "knuje", co zmusza ją do nagłej ucieczki z przypadkowo poznanym taksówkarzem. W tym czasie w jej byłym pokoju hotelowym dochodzi do tajemniczego zdarzenia, które uruchamia lawinę kryminalnych wydarzeń. Niemcy stają się zatem miejscem, gdzie życie bohaterki nabiera zupełnie nowego, niebezpiecznego kierunku.

Jaki jest ton narracji w książce, biorąc pod uwagę opisywane nieszczęścia Sylwany i postać "fajtłapowatego" policjanta?

Ton narracji w książce zdaje się być mieszanką dramatyzmu i czarnego humoru, balansując między tragicznymi wydarzeniami a lekkim, ironicznym spojrzeniem na nie. Opisywane nieszczęścia Sylwany są poważne, ale sposób, w jaki są przedstawione, wraz z pojawieniem się postaci "fajtłapowatego niemieckiego policjanta", sugeruje obecność komicznych akcentów. Można spodziewać się, że powieść, mimo poważnego wątku kryminalnego, dostarczy czytelnikowi również momentów rozbawienia i inteligentnej satyry, co jest charakterystyczne dla autorki. To tworzy unikalne doświadczenie czytelnicze.

Szczegóły
  • Autor: Monika B. Janowska
  • Wydawnictwo Lucky
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2024
  • Ilość stron: 336
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788367787802
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788367787802
  • EAN: 9788367787802
  • Wymiary: 13.5x20.5 cm
  • Dane producenta: Lucky Robert Stępień, Żeromskiego 33, 26-600 Radom, Polska, robert@wydawnictwolucky.pl, tel. 483638354
Recenzje książki Morderstwo z malinką na deser (4)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewelina Z. w dniu 2024-08-16
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Sylwana po rozwodzie z mężem, stracie firmy i pozbawiona przez córkę domu, wraca do matki, miłośniczki tureckich seriali. Znów musi zamieszkać w bloku, na 4 piętrze wśród wszystkowiedzącego sąsiedztwa. Kobieta, choć ledwo przekroczyła czterdziestkę, czuje, jakby już nic w życiu nie miało jej spotkać. Oczywiście nic dobrego, bo pech nieodtsępuje jej na krok. Pewnego dnia znajduje w skrzynce na listy zaproszenie od dawnej "przyjaciółki" na pogrzeb... małżeństwa. Uroczystość ma się odbyć w Niemczech, na zamku. Sylwana podejmuje decyzję, że pojedzie. Ten wyjazd zmieni wszystko... No prawie wszystko, bo niefortunne zdarzenia jak były tak będą..

    "Morderstwo z malinką na deser" to przezabawna opowieść, z którą spędziłam niezwykle miły czas. Fabuła pełna humoru, podkręconego dialogami i świetnie wykreowanymi postaciami, nie pozwoliła mi się nudzić nawet przez chwilę. Pechowa główna bohaterka, której nawet w szczerym polu cegła spadnie na głowę, to motyw, który zawsze mnie rozbawi. Jak głosi tytuł, historia Sylwany prowadzi nas przez wątek kryminalny, morderstwo (czy udane, to już inna sprawa), którym zajmuje się typowy policjant-gapcio. Przysparza to kolejnej dawki humoru. A dodatkowo z książki płynie życiowa mądrość, by nigdy nie tracić wiary w to, że najlepsze wciąż może nadejść, niespodziewanie, niezależnie od wieku.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Monika T. w dniu 2024-06-23
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    „Czasem trzeba spaść z roweru, aby zmienić perspektywę spojrzenia na swoje życie!"

    W końcu trafiłam na komedię kryminalną, podczas czytania, której bawiłam się wręcz rewelacyjnie, i to bez przewracania oczami na wymuszony humor, jak to czasem bywało przy innych książkach. Wszystko zagrało tu, jak należy i naprawdę nie mam się do czego przyczepić. Ale po kolei.

    Sylwana to kobieta, za którą pech chodzi krok w krok. Gdzie się nie obejrzy tam pojawia się nowy problem, któremu musi stawić czoła. Tylko w ostatnim czasie mąż zostawił ją dla młodszej, a na domiar złego próbował jeszcze okraść, a córka wyjechała za granicę, sprzedając uprzednio ich dom. Gorzej już chyba być nie może.

    Kiedy załamana i zmęczona tym wszystkim Sylwana otrzymuje zaproszenie od dawnej przyjaciółki na nietypową uroczystość pogrzebu jej małżeństwa postanawia wziąć w niej udział. Z duszą na ramieniu jedzie do Niemiec przecież w Legnicy nic ją już nie trzyma.

    Czeka ją tam jednak lawina kolejnych nieszczęść, w wyniku których kobieta nieoczekiwanie ląduje w obcym domu z obcym mężczyzną. A gdyby tego było jeszcze mało w ślad za Sylwaną rusza policjant próbujący rozwikłać sprawę pewnego morderstwa…

    Jak widzicie dzieje się tu naprawdę dużo i tak na dobrą sprawę trudno jest powiedzieć o fabule coś więcej w obawie, że można coś zaspojlerować. Powiem więc tylko, że książkę przeczytałam w jedno popołudnie, tak się wyciągnęłam. Bohaterów polubiłam z automatu, nie pomijając uroczego taksówkarza Bebe.

    „Morderstwo z malinką na deser” to połączenie kryminału z obyczajem doprawiony solidną dawką świetnego, bardzo smacznego humoru. Nie ukrywam, że właśnie wątki obyczajowe najbardziej mnie zaangażowały. Natomiast jeśli chodzi o sprawę kryminalną szybko się można domyślić, kto za wszystkim stoi. Normalnie pewnie by mi ta przewidywalność przeszkadzała, ale nie tym razem, ponieważ absolutnie nie odebrało mi to przyjemności z czytania.

    Książka Moniki B. Janowskiej to wspaniały umilacz czasu, przy którym można się zrelaksować i uśmiać.

    Żałuję, że o autorce dowiedziałam się dopiero teraz, ale wiem już, że będę chciała poznać pozostałe tytuły, które wyszły spod jej pióra. Polecam

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Monika J. w dniu 2024-06-06
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    [Współpraca barterowa z

    LUCKY Wydawnictwo ]

    "Sylwana zawsze była podatna na manipulacje, a pech polegający na spotykaniu sprytnych ludzi trzymał się jej, jakby był przyklejony mocnym klejem do podeszwy buta."

    Znacie książki Moniki B. Janowskiej?

    To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, z pewnością jednak nie ostatnie.

    Uwielbiam powieści, które poprawiają mi humor.

    Ta książka przypomina mi trochę stylistyką świetną komedię Zróbmy sobie wnuka z Andrzejem Grabowskim i Katarzyną Bujakiewicz, gdzie pech prześladujący Krysię Tuchałową doprowadza do wielu zabawnych sytuacji.

    Sylwanę również prześladuje pech. W ciągu ostatnich miesięcy mąż zostawił ją dla młodszej, doprowadził do bankructwa jej firmę, a ją próbował okraść z resztek pieniędzy, natomiast córka sprzedała ich dom i zniknęła za granicą.

    Złej passy wystarczyłoby do obdzielenia kilku osób. Tymczasem Sylwana dostaje zaproszenie od dawnej przyjaciółki na pogrzeb jej małżeństwa.

    Kto organizuje takie imprezy?

    Ech, w końcu, co złego może się wydarzyć?

    Ok, nie było pytania...

    Sylwana postanowiła przyjąć zaproszenie i wyjechać do Niemiec. Tam jednak okazało się, że "koleżanka" jak knuła spiski w przeszłości, tak knuje je nadal. Tak więc Sylwana spakowała swoje rzeczy i uciekła z przypadkowo poznanym taksówkarzem. Nie wiedziała, że w ślad za nią wyruszy fajtłapowaty, niemiecki policjant.

    Czy Sylwanie uda się przerwać złą passę i oddalić od siebie pecha?

    Morderstwo z malinką na deser to cudowna, wciągająca i zabawna historia, od której nie można się oderwać. Jestem oczarowana zarówno pomysłem, jak i lekkością pióra autorki oraz humorystycznymi dialogami.

    Sylwanę polubiłam od samego początku i gorąco jej kibicowałam przez całą książkę. To jedna z tych bohaterek, która uroczo nie zdaje sobie sprawy z własnych atutów, jednak w obliczu niesprzyjających okoliczności nie załamuje się, a uparcie dąży przed siebie. Z tą książką nie ma mowy o nudzie, a specyficzny, nieco czarny humor autorki ogromnie przypadł mi do gustu.

    "- A ty? Dlaczego już nie masz swojej firmy? - spytał Roman z lekkim uśmiechem.

    Sylwana nie poczuła się dotknięta, choć odpowiedziała ze smutkiem:

    - Bo jestem robalem ogrodowym, a nie harpią biznesu - odparła i podniosła się od stołu, by z prawdziwą ulgą wrócić do pracy."

    Dobrze jest móc liczyć na rodzinę, a przynajmniej jej część, podczas gdy druga jej połowa rzuca ci kłody pod nogi.

    "Chodzi o Sylwanę. Tej zawsze wiał wiatr w oczy(...) Zęby zjadła na swoim życiowym pechu. Potrafi wytrwać, walczyć. Może nie jak jakiś grecki heros, ale wyjdzie w końcu obronną ręką."

    Jeśli jesteście ciekawi losów Sylwany, a przy tym macie ochotę na relaks i dobrą zabawę z książką, gorąco polecam wam Morderstwo z malinką na deser. Ja z przyjemnością sięgnę również po inne tytuły autorki.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Wiesława B. w dniu 2024-06-01
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    “Szczęście samo się nie znajdzie. Czasem trzeba mu jakoś pomoc…”

    Sylwana czuje, że wszystko jej się wali, a końca katastrof nie widać. Mąż zostawił ją dla młodszej, jakby tego było mało, prawie okradł ją z resztek oszczędności, a prowadzona firma zbankrutowała. Córka też nie była lepsza, sprzedała ich dom i wyjechała za granicę. Co z nią było nie tak? Kobieta czuje się złość i zagubienie, a brak pracy potęguje jej frustrację. Wraca do domu matki, a tam czeka na nią zaproszenie od dawno niewidzianych znajomych na pogrzeb ich małżeństwa. Brzmi zaskakująco, groteskowo czy komicznie - sama już nie wiedziała. W obecnej sytuacji czując, że nie ma już nic więcej do stracenia, przyjmuje je i wyrusza do Niemiec. W pociągu spotyka znajomych Darię i Mateusza, koleżanka jak zawsze nie szczędzi Sylwanie kpiących docinek. Co jeszcze złego spotka naszą bohaterkę i o co zostanie posądzona? Koniecznie sprawdźcie, dobra zabawa i nie do końca kryminalna zagadka gwarantowane.

    Kiedy w końcu w życiu naszej bohaterki zagości spokój? Akcja powieści toczy się swoim rytmem i niezmiennie intryguje. Fabuła zajmująco poprowadzona niesie emocje i dobrą zabawę. Autorka ma lekkie, płynne, barwne pióro, ogromne poczucie humoru powoduje, że uśmiech często mi towarzyszył podczas czytania. Atutem powieści są bardzo płynne, przyjemne dialogi, a cięte riposty, słowne przepychanki robią pozytywne wrażenie. Rewelacyjnie ukazani bohaterowie, to zwykli ludzie, jakich mijamy w naszej codzienności, do większości z nich poczułam sympatię. Sylwanę polubiłam od razu, to pełna wewnętrznej energii, szczera, o niesamowitej wyobraźni, nietuzinkowa optymistka. Ma niesamowite poczucie humoru, ogromnego pecha i zdolność wpadania w tarapaty.

    Tutaj nie ma mowy o nudzie, Autorka z wyczuciem i z ironią pokazuje otaczającą nas rzeczywistość. Pod płaszczykiem humoru przemyca ważne i trudne problemy, z jakimi musi się mierzyć nasza bohaterka. Zwykła codzienność, zmaganie się z tym co niesie życie i absurdalne sytuacje, które wzbudzają uśmiech. Trup, który wcale nie jest trupem, rozwód, powódź, policja i nasza dociekliwa Sylwana. I te przepiękne, malownicze zakątki Europy od Legnicy, przez Saksonię po Pragę.

    Wciągająca, życiowa, wzruszająca i jednocześnie zabawna komedia kryminalna ze sporą dawką obyczajowości. Czytało się szybko i bardzo przyjemnie, pozycja wręcz idealna na poprawę humoru. Serdecznie polecam, Tatiasza i jej książki :)

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula