Mój piękny syn

Autor:

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 6
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Format
13.5 x 20.5 cm
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
448
Do końca pozostało:
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 29,74 zł
Nasza cena: 23,99 zł 39,99 zł Taniej o: 40%

Ojciec i syn. Miłość i żal. Uzależnienie i terapia. Bunt i pojednanie.

“Mój piękny syn” to pozycja, która porusza bardzo trudny temat uzależnień. Osobista relacja przełożona na fikcyjny grunt z pewnością poruszy każdego Czytelnika.

“Mój piękny syn” to niezwykle porszająca książka amerykańskiego pisarza i dziennikarza, Davida Sheffa, w której opowiada ON o problemach, z jakimi przyszło mu zmierzyć się we własnej rodzinie. Stanowi ona swego rodzaju spowiedź ojca, którego syn Nic wpadł w sidła nałogu. Autor opowiada wydarzenia ze swojego życia i swojej rodziny, dzieląc się z czytelnikiem swoimi przemyśleniami i wątpliwościami, a także zdradzając mądrości życiowe, które posiadł z biegiem lat.

David Sheff wspomina, jak odkrył, że jego 12-letni wówczas syn zaczął próbować alkoholu i narkotyków. Opisuje rozmowy ze swoim synem, jego, wydawałoby się, mądre i dojrzałe reakcje. Szybko okazało się jednak, że chłopak nie jest tak odpowiedzialny, jak sądzą jego rodzice. Eksperymenty z zakazanymi substancjami stają się coraz częstsze i bardziej urozmaicone. Nic uważa, że wszystko ma pod kontrolą, ale gdy ojciec dostrzega, że syn oszukuje sam siebie, na ratunek zdaje się być za późno. David rozpoczyna prawdziwą walkę o syna.

Sheff w swojej książce pisze nie tylko o incydentach związanych z narkotykami, ale przedstawia własne przemyślenia, analizuje swoje zachowanie, a także poszukuje przyczyn nieszczęścia, które spotkało jego rodzinę. Czytelnik ma szansę poznać życie osoby współuzależnionej, jak również dowiedzieć się, jak funkcjonuje system terapeutyczny.

"Mój piękny syn" na ekranach kin

4 stycznia 2019 roku na ekrany kin trafił film "Mój piękny syn” oparty na dwóch bestsellerowych książkach świadectwach ojca i syna. W ich role wcielają się Steve Carell i Timothée Chalamet, którzy stworzyli wielkie, poruszające kreacje, docenione przez amerykańskich recenzentów i widzów. Timothée Chalamet zdobył nominację do Złotego Globu za najlepszą rolę drugoplanową i jest również pewnym kandydatem do kolejnej oscarowej nominacji. Dystrybutorem filmu "Mój piękny syn” w Polsce jest M2 Films.

Druga książka zatytułowana "Na głodzie" to pamiętnik młodego Nica, pełna nadziei historia wyzwalania się z nałogu.


O autorach

David Sheff to amerykański dziennikarz i pisarz mieszkający w Kalifornii. Publikował na łamach “Playboya”, “The New York Timesa”, “Rolling Stone Magazine” i innych czasopism. Jest autorem kilku książek, z których jak dotąd jedynie “Mój piękny syn” ukazał się w języku polskim.

Nic Sheff: scenarzysta i pisarz. Pracował nad scenariuszem obsypanego nagrodami serialu Netflixa "Trzynascie powodów” (2017).

Czytaj całość

Recenzje (6)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-20
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Piękna i poruszająca opowieść o miłości ojca do syna. Miłość rodzicielska jest bezwarunkowa. Mimo uzależnienia syna, David bardzo szczegółowo i delikatnie pielęgnuje swoja troskę o syn. Realistyczna książka, przedstawiająca życie całej rodziny w obliczu uzależnienia od narkotyków. Nieustanna walka o każdy dzień wolny od używek i kolejna nadzieja na zmianę i wytrwałość..... Lektura dla dorosłych i młodzieży, dla rodzica - obowiązkowa!!! Gorąco polecam a na dopełnienie .... film!!!. Monika.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-02-16
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Na tą książkę trafiłam tak naprawdę przypadkiem. Jako że tematyka narkotyków i uzależnień pojawiała się już w czytanych przeze mnie książkach to pomyślałam, że kolejna będzie dobrym pomysłem. To, co przeważyło szalę to fakt, iż do tej pory czytałam książki z punktu widzenia osoby biorącej. Stąd myśl, że wyznania członka rodziny będą jednak czymś zupełnie innym. David Sheff pisząc tę książkę zrobił dla mnie (myślę, że nie tylko) coś wspaniałego.

  „Mój piękny syn” to pierwsza (przynajmniej w moim przypadku) tak szczera i przy okazji napisana przez ojca historia. Tak jak wspomniałam za mną wiele tego typu historii, ale opowiadanych przez samych narkomanów. Nigdy nie miałam okazji poznać realiów członka rodziny. Nie było mi dane zobaczyć co przeżywają bliscy.

  David to zrobił. Otwarł drzwi do swojego życia po to by pokazać jak wygląda codzienne życie z nastoletnim, a później dorosłym już synem narkomanem. Pokazał codzienny strach najpierw o jego zdrowie, a potem już życie, niepokój, kiedy i czy w ogóle się odezwie lub pokaże. Obawy o resztę rodziny, a nawet przyjaciół.

  Nic uzależnił się zarówno od alkoholu jak i narkotyków. Miał zaledwie dwanaście lat, gdy zaczął eksperymentować. Najpierw była marihuana, a potem poszło z górki. Nim ktokolwiek się obejrzał był w objęciach twardych narkotyków, leków i alkoholu.

  "Mój piękny syn" to jednak nie historia Nica, ale jego rodziny. Przede wszystkim ojca. To David dniami i nocami zajmując się żoną i dwójką młodszych dzieci nie potrafił poświęcić im całej uwagi. Wiedział, że ich zaniedbuje, ale nie mógł zapomnieć o najstarszym synu - Nicu.

  Chłopak miał przed sobą świetlaną przyszłość. Inteligentny, młody z wieloma zdolnościami i kochającą i wspierającą rodziną. Niestety wybrał inną drogę. Tę, która skrzywdziła zarówno jego, jak i rodzinę. Jego nałóg kosztował zdrowie nie tylko samego Nica, ale również jego ojca. Tylko David wie ile nerwów i stresu kosztowało go to, co zafundował mu własny syn. I choć musiał być twardy, odmawiać i patrzeć jak chłopak się stacza to okazało się to być najlepszą postawą jaką mógł wybrać.

  David w niezwykle szczery sposób pokazuje nam stadium uzależnienia własnego dziecka. Obnaża każdy najsłabszy punkt i zastanawia się, która z najdrobniejszych nawet rzeczy mogła zawinić. Być tym konkretnym kamykiem, który wywołał lawinę.

  To, co zrobiło na mnie wrażenie to nie tylko ta bezpośredniość i obnażenie własnych słabości i problemów, jeśli chodzi o Davida. To fakt, że w swojej książce zawarł wiele rad jak postępować z dziećmi, które wpadły w ten paskudny nałóg, jakim są narkotyki. Daje wiarę i nadzieję, że można z tego wyjść. Pokazuje, że choć jest to naprawdę trudne to jednak możliwe. Najtrudniejsze to być twardym i umieć się sprzeciwić, nawet jeśli łamie nam się serce.

  "Mój piękny syn" to książka nie tylko o zdrowieniu narkomana. To historia powrotu do zdrowia całej rodziny, która próbuje odzyskać równowagę po latach życia w strachu, niepewności i rozczarowaniu.

  Dla mnie to prawdziwy bestseller, jeśli chodzi o problemy z narkomanią. Myślę, że tę konkretną książkę poleciłabym każdemu. Rodzicom, jak i ich dzieciom. Tym, którzy mają kontakt z narkotykami, ale i tym, którzy nic o nich nie wiedzą. To ostrzeżenie i pomoc w jednym. Przeczytajcie, a zrozumiecie co mam na myśli.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-01-21
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie da się obok tej historii przejść obojętnie... Poruszyła mnie bardzo ta książka, czytałam też historię syna pożniej, ale jakoś ta mocnij mną wstrząsnęła. Pokazuje, że wcale w domu nie musi być bardzo źle, żeby dziecko wpadło w uzależnienie, że ojciec, ktory jest z synem szczery, sam opowiada mu o swoich doświadczeniach z narkotykami będzie potrafił ochronić dziecko, albo chociaż ze dziecko przyjdzie do niego się zwierzyć. Mocna, szczera rzecz. Najbardziej uderza to, że prawdziwa.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2019-01-15
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Był czas, kiedy często sięgałam po książki o nałogach. Tytuł 'My, dzieci z dworca ZOO' jest znany chyba każdemu. Postanowiłam wrócić na chwilę do tej tematyki, między innymi ze względu na ekranizację. Jakie są moje odczucia po lekturze?

  'Na tym etapie naszej historii już wiem, że zamartwianie się nie ma sensu, ale mimo to zaczynam się niepokoić i czuję, jak strach gwałtownie ogarnia całe moje ciało.'

  David opowiada historię swojej rodziny. Właściwie głównym bohaterem opowieści jest najstarszy syn Nic, chłopiec z pierwszego małżeństwa. Jego dzieciństwo pomimo kochających rodziców nie było usłane różami. Wędrował pomiędzy domami matki i ojca, nie miał swojego stałego miejsca. Czy jednak to mógł być powód do tego, aby mądry i bystry chłopiec sięgnął po narkotyki? Być może tak...

  Wciągająca i poruszająca historia ojca, który walczy o swoje dziecko. Ile jest w stanie zrobić, aby chłopak wyszedł z nałogu? Bardzo wiele. Jednocześnie jednak stara się chronić swoją 'nową' rodzinę przed destrukcyjnym wpływem Nica, gdy ten jest na haju. Opowieść nie jest dynamiczna, nie ma w niej wielu dialogów. Jest jednak wstrząsającą historią młodego narkomana, przedstawiona oczami kochającego ojca. Podczas lektury otrzymujemy także wiele faktów, m. in. medycznych lub dotyczących odwyków.

  Dlaczego młody, pozornie szczęśliwy nastolatek sięgnął po narkotyki? Na to pytanie przez całą historię odpowiedzi szuka jego ojciec, David. Robi wszystko, co tylko zdoła, aby wyciągnąć Nica z nałogu. Potwierdza się jednak stwierdzenie, że nic na siłę. To przede wszystkim sam uzależniony musi chcieć się leczyć. I musi mieć wystarczającą siłę woli, aby tego dokonać i nie wrócić do narkotyków. Sam Nic spisał swoje wspomnienia i doświadczenia w oddzielnej książce, ale o tym za jakiś czas.

  'W swoich najgorszych chwilach nawet zazdrościłem Nicowi, ponieważ uzależniony, kiedy jest na haju, może przynajmniej na chwilę zapomnieć o swoim cierpieniu. Jednak rodzice, mężowie, żony albo inne osoby, które ich kochają, nie mogą liczyć na podobne wytchnienie.'

  Jeśli szukacie książki pełnej napięcia i akcji to ten tytuł nie jest dla was. Jeśli jednak chcecie przeczytać historię o bezgranicznej miłości i poświęceniu ojca wobec syna to polecam. Warto zapoznać się z tym tytułem. A później na dokładkę można zapoznać się z ekranizacją, która jeszcze przede mną.

  'Jak to możliwe, że te dwa wcielenia Nica, ten kochający, troskliwy i chętnie dzielący się z innymi, oraz ten drugi, autodestrukcyjny i skupiony na sobie, to jedna i ta sama osoba?'

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2019-01-12
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka, którą powinien przeczytać każdy rodzic. Pokazuje, jak trudne relacje rodzinne mogą zaważyć na życiu dzieci... Ukazuje trudna, momentami wręcz heroiczną walkę ojca o syna. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: David Sheff
 • Wydawnictwo Poradnia K
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 448
 • Format: 13.5 x 20.5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366005174
 • Język: polski
 • Tłumacz: Jarosław Mikos
 • Nr wydania: 2
 • ISBN: 9788366005174
 • EAN: 9788366005174
 • Wymiary: 13.5x20.5 cm
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula