Wydawnictwo Poradnia K


Wydawnictwo Poradnia K powstało z potrzeby dzielenia się wartościowymi historiami.


"Naszą misją jest szerzenie tolerancji i wzajemnego zrozumienia. Wydajemy książki skupione wokół ważnych i odważnych, często nieoczywistych i trudnych, tematów: przemocy, spraw mniejszości, praw kobiet, dzieci, niepełnosprawności. Publikacje to nasz głos w publicznej debacie. Lubimy też popkulturę i dobrą rozrywkę.


Dbamy o jakość przekładów, współpracujemy z najlepszymi w branży tłumaczkami i tłumaczami, przywiązujemy dużą wagę do starannego redakcyjnego przygotowania tekstów."


Wydawnictwo Poradnia K współpracuje z kreatywnymi grafikami, dba o dobrą jakość produktów, rzetelne redakcję i korektę. Starannie sięga po kolejne tematy i tytuły. Szczególną uwagę poświęca stojącej na wysokim poziomie literaturze dziecięcej oraz młodzieżowej. Przyszłość jest w nowych pokoleniach.


Wśród ich propozycji, możemy natrafić na takich autorów jak: Justyna Bednarek, Stephanie Garber, Kristin Cashore, Nancy Springer, Suzanne Collins, a także Andre Aciman, Anna Sakowicz czy popularny duet Christina Lauren.


Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa Poradnia K znajdziemy między innymi serię "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek", trylogię "Caraval", cykl "Enola Holmes", a także takie słynne książki jak "Tamte dni tamte noce", "Unorthodox", czy "Małe kobietki".