Melodia mgieł dziennych

Autor:

Marta Bijan

Średnia: 4.1 Ilość ocen: 21
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13.5 x 20.5 cm
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Ilość stron
176
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 20,18 zł
Nasza cena: 23,25 zł 36,90 zł Taniej o: 37%

"Melodia mgieł dziennych" jest niezwykle poetycką i poruszającą książką autorstwa Marty Bijan. Jeśli jesteś ciekawa losów dwóch młodych artystek, ta pozycja jest właśnie dla Ciebie.

"Melodia mgieł dziennych" stanowi kolejną książkę młodej, początkującej pisarki, Marty Bijan. Zamiłowanie do poetyckości i umiejętne operowanie słowem pisanym to tylko nieliczne przykłady tego, co oferuje swoim czytelnikom autorka w swojej najnowszej publikacji.

Historia "Melodii mgieł dziennych" obraca się wokół wydarzeń z życia dwóch młodych kobiet, Melodii i Es. Pierwsza z nich jest prawdziwą wschodzącą gwiazdą - nieposkromiona i pełna energii, wspina się na sam szczyt kariery wokalnej, dzięki niebanalnym, zapadającym w pamięć tekstom piosenek oraz oszałamiającemu i zwracającemu uwagę stylowi. Pod jej pozorną przebojowością skrywa się jednak wyjątkowa samotność i umiłowanie do niebezpiecznych używek.

Es, obecna menedżerka Melodii, zdaje się stanowić zupełne przeciwieństwo swojej "podopiecznej". Dawno porzuciła marzenia o karierze artystycznej, a jej poezje pisane do szuflady stanowią zamierzchłą przeszłość - albo tak wydaje się z początku. Coraz większe usuwanie się w cień budzi w Es bolesne wspomnienia, a tęsknota za tworzeniem staje się silniejsza, niż lęki z tym związane. Relacja kobiet, z pozoru zupełnie zwyczajna, z czasem wywołuje coraz więcej emocji, a wydarzenia w ich życiu zdają się powoli prowadzić je obie do nieoczekiwanego i bardzo mrocznego miejsca...

Pobierz darmowy fragment


Opinie o książce

Cudownie poetycka, niemal melodyczna opowieść wypełniona smutkiem, melancholią, muzyką... Marta Bijan czaruje nowym pisarskim głosem, snując swoją intymną historię, w której przebijają tęsknota i śmierć. Zaskakujące odkrycie!

Olga Kowalska, Wielki Buk


O autorce

Marta Bijan jest utalentowaną, wszechstronnie uzdolnioną artystką. Absolwentka Warszawskiej Szkoły Filmowej, szerszej publiczności z pewnością znana ze swojego udziału w czwartej edycji programu "X Factor", którego została finalistką. W 2018 roku wydała album "Melodia". Oprócz "Melodii mgieł dziennych" wydała też "Kwiat wielu nocy", będący tomikiem poezji.

Recenzje (21)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Autor: Marta Bijan

  Tytuł: Melodia mgieł dziennych.

  Melodia zachwyca swoją urodą oraz talentem do śpiewu. Zachwyca, ale także zwiastuje katastrofę. Dzięki swoim zdolnościom i tekstom wznoszą ją na szczyt popularności. Staje się muzyczną ikoną. Pod scenicznym makijażem skrywa jednak swoją pustkę i skłonność do uzależnień. Es trzyma w szufladzie to co dla niej najważniejsze, czyli słowa i dźwięki, lecz tej szuflady nie ma. Teraz została menadżerkom Melodii. Stopniowo staje się niewidzialną, a to sprawia, że zaczyna wracać do bolesnych wspomnień z czasów, kiedy była sobą a marzenia dawały jej nadzieję. Ich spotkanie na parkingu wytwórni muzycznej wywołuje lawinę zdarzeń i zamienia niespokojną relację, która nieuchronnie zmierza do mrocznego finału. Jak potoczą się ich losy? Jestem zdumiona

  lekturą, zaskoczyła mnie całkowicie. Chciałabym powiedzieć, że lektura jest genialna i na pewno zostanie w mojej pamięci na dłużej. Okładka jest prześliczna i dodaje uroku. Nawet nie zauważyłam a byłam już na końcu książki. Historia łapię za serduszko i szybko nie puszcza. Autorka pokazuje realne życie artystów. Bardzo mi się spodobała. Ocena 10/10.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Zaskakująca pozycja, krótka ale bardzo wymowna. Poznajemy w niej Melodię, która osiąga szczyty popularności, a także Es, dzięki której Mel staje się gwiazdą. Autorka zachwyciła mnie portretem samej Es. Powrót do przeszłości, niespełnione marzenia, stracona miłość i śmierć ojca, wszystko składa się w jedną całość sprawiając, że Es nadal walczy w cieniu Melodii. Skazuje się na cierpienie, wyrzeka się sama siebie, łapie jeszcze ostatnim tchem tą cząstkę nadziei. Próbuje uciec z tego przepełnionego patologią świata, ale wciąż na nowo do niego wraca. Czy uda się jej spełnić marzenia?

  Początek był bardzo chaotyczny. Nie wiedziałam do końca o co chodzi, a wiecie, że czytam okładki dopiero na sam koniec. Po pewnym czasie udało mi się jednak wciągnąć w tą zawiłą, a zarazem bardzo poetycką fabułę. Bardzo polubiłam Es i jednocześnie znienawidziłam Melodię. Dwa oddzielne światy , które łączy miłość do muzyki. Nie zawsze jednak marzenia są warte spełnienia. Niekiedy zabierają nam więcej, niż powinny. Czasem warto odpuścić, odkreślić się grubą krechą i zacząć żyć od nowa. Bardzo wylewna, przepełniona cierpieniem i samotnością książka, która ma w sobie także mądry przekaz. Melodia mgieł dziennych to z pewnością idealna pozycja na jesienny wieczór i szczerze wam polecam.

  Dziękuję @[Adres usunięty]ce @wydawnictwomova za egzemplarz.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Najpierw będzie go interesowało wszystko, co mówisz. Będzie patrzył na ciebie jak na impresjonistyczny pejzaż wśród niezrozumiałej sztuki nowoczesnej. Zapamiętaj to spojrzenie bardzo dobrze. Za parę lat będziesz marzyć, by chociaż jeszcze jeden raz tak na ciebie spojrzał. Będziesz wiele mówić, żeby znowu poczuć na sobie ten wzrok, ale im więcej słów z siebie wyrzucisz, tym mniej ON będzie słuchał...” (Marta Bijan, Melodia mgieł dziennych)

  Przyzwyczaiłam się już do tego, że Wydawnictwo Mova wydaje bardzo dobre książki. Nie przeczytałam w tym roku jeszcze żadnej która w jakiś sposób nie pozostała by na dłużej w mojej pamięci. Nie inaczej było i tym razem. Melodia mgieł dziennych to debiut literacki Marty Bijan. I jak na debiut ta wszechstronna artystka wypadła bardzo dobrze. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że to nie jest książka dla każdego i zapewne wielu osobom nie koniecznie przypadnie do gustu. To metaforyczna i melanchoniczna proza, przez co pewnie dla niektórych trudniejsza w odbiorze.

  Narratorką w Melodii mgieł dziennych jest Es. Es ma wielki talent- pisze teksty, śpiewa, komponuje. Kiedyś miała szansę zostać sławną artystką, jednak wzięły nad nią górę jej kompleksy i niskie poczucie własnej wartości. Pewnego dnia jednak zbiera się na odwagę i postanawia złożyć swoje demo w wytwórni muzycznej. Tam przypadkowo poznaje zupełne przeciwieństwo siebie – głośną i rzucającą się w oczy Melodię. Melodia jest dokładnie taka jak Es chciałaby być. Splot różnych zdarzeń powoduje, że Melodia i Es nawiązują współpracę. Es zostaje menedżerką młodej artystki. Staje się matką jej sukcesu, poprzez swoje teksty i pomysły na jej karierę. Melodia śpiewa to, co skomponuje jej menedżerka. Szybko zdobywa szczyty list przebojów i popularności. Dzięki Es Melodia staje się muzyczną ikoną. Jednak to tylko jej sceniczny wizerunek, pod którym ukrywa skłonność do uzależnień, bierność i brak charyzmy.

  Tymczasem Es przelewając swoją twórczość ma Melodię sama stopniowo staje się coraz bardziej niewidzialna. Coraz częściej wraca do bolesnych wspomnień sprzed kilkunastu lat. Do zdarzeń, które trwale utworzyły rysy na jej osobowości, a teraz wracają do niej ze zdwojoną siłą.

  Relacja jaka wytworzyła się pomiędzy kobietami nie zaprowadzi nas niestety do szczęśliwego finału.

  To bez wątpienia była bardzo smutna książka. Pełna tęsknoty, straconych złudzeń i niespełnionych marzeń. Niewielka objętościowo, ponieważ liczy nieco ponad 170 stron, ale jednocześnie przepełniona emocjami. Niektórzy zarzucają Marcie Bijan chaotyczność. Ja natomiast uważam, że autorka bardzo dobrze wiedziała co i w jakiej kolejności chce przekazać czytelnikowi. Jak puzzle, jak układankę, składamy życie Es. W końcu otrzymujemy jej pełny obraz i zaczynamy rozumieć jej postępowanie.

  W Melodii mgieł dziennych ciągle słychać muzykę. Widać, że autor to artysta (być może znacie utwory Marty Bijan), który swoją muzykalność przelał na papier.

  Melodia mgieł dziennych była dla mnie ciekawym doświadczeniem czytelniczym. Chętnie sięgnę kiedyś po inną prozę autorki, jeśli tylko się ukaże

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Melodia mgieł dziennych” jest bardzo smutną powieścią, pokazującą drugą stronę sławy. Jest przygodny seks, jest alkohol, są narkotyki i tabletki odurzające. Znajdziecie tutaj również myślenie o śmierci i bycie niewidzialnym. Dwie bohaterki Es i Melodia. Pierwsza po nieudanym, muzycznym debiucie postanawia być niewidoczna dla wszystkich. Pisze teksty dla Melodii i zazdrości jej kariery. Nikt o niej nie pamięta. Przykre. Do czego to może doprowadzić? Melodia, dzięki niesamowitym tekstom Es robi karierę. Jednak to jej nie wystarcza. Stacza się. Idzie do łóżka z każdym chętnym, pije alkohol aż do upadłego, bierze narkotyki i silne tabletki. Do czego to może doprowadzić?

  Powieść Marty Bijan „Melodia mgieł dziennych” jest jej debiutem. Czy udanym? Patrząc po ocenach innych czytelników bardzo udanym. Jednak ja nie za bardzo podzielam ich zdanie. Książka jest bardzo krótka – zaledwie 176 stron. Do tego bardzo smutna i trudna historia, pisana bardzo trudnym językiem. Nie jestem pewna czy młodzież zrozumie ten styl autorki. Czytając tą powieść miałam wrażenie, że całość jest jednym wielkim muzycznym utworem. Czy tylko ja mam takie wrażenie? Niestety nie polubiliśmy się, ale może akurat wam przypadnie do gustu.

  Przez jakiś czas wydawało mi się, że Es i Melodia to jedna i ta sama osoba. Myślałam, że Es jest chora na schizofrenie, a Melodia jest tylko jej wyobrażeniem. Melodia i Es żyją w toksycznym związku. Jak się to dla nich skończy musicie przeczytać sami. Jak spotkały się te dwie panie dowiecie się z książki „Melodia mgieł dziennych”. Czy polecam? Powiem tak, drugi raz jej nie przeczytam, ale to jest tylko moje zdanie. Możecie ją przeczytać i dać mi znać, czy podzielacie moje zdanie, a może akurat dla was będzie to strzał w dziesiątkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Melodia mgieł dziennych” – co tu dużo mówić – no nie porwała mnie, jak to jedna z Was powiedziała. Cały czas czytając miałam takie wrażenie, że jest ona o wszystkim i o niczym. I tak naprawdę to do opisania w całości tej książki wystarczył by opis zamieszczony z tyłu książki.

  .

  Główna bohaterka – Es – jest menadżerką Melodii, wschodzącej gwiazdy muzyki alternatywnej. Melodia jest uzależniona od narkotyków, alkoholu i jak tak na to spojrzeć to w sumie też od seksu. A jej menadżerka to szara myszka podporządkowująca się jej wybrykom, sama jest w głębokiej depresji, wiecznie na lekach. Jej samej nigdy nie wyszło w życiu, mimo że sama tworzyła teksty i grała na fortepianie. I tak spotkanie kobiet stało się początkiem końca Es. A ostatecznie dowiadujemy się jak potoczyło się dalej jej życie, kiedy już wykreowała Melodię.

  .

  Nie przypadła mi ta książka do gustu, niestety. Styl totalnie mi nie podpasował. Miałam wrażenie, jakby autorka chciała stworzyć prozę, ale zbyt siedziała w niej poezja. Niechronologiczne opowiadanie historii też niezbyt zachęca do czytania. Oczywiście, retrospekcje są zrozumiałe, ale tu skaczemy po wydarzeniach jak króliczek w grze komputerowej. Poza tym nie ma tu żadnych takich szybszych momentów, akcji, która zachęcałaby do czytania. Najzwyczajniej książka mnie znudziła.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 16 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Melodia litny rozdroża cienistego szlaku 0/5 Nasza cena:
34,71 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Melodia litny rozdroża cienistego szlaku

Wilczy kieł dla morderców, byczy róg dla gwałtowników, wężowy język dla stręczycieli – magiczne tatuaże piętnujące zbrodniarzy wszelkiej maści. Czy odważysz się poznać wyklętych? Wkraczającym na rozdroża cienistego szlaku nie dane jest rozkoszować się sielankową aurą czy towarzystwem śmiałków bez...
Dom mgieł 5/5 Nasza cena:
32,97 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom mgieł

Przeszłość zawsze Cię dogoni. Czy naprawdę chcesz spotkać swoich dawnych znajomych? Czwórka przyjaciół z młodości na wiele lat traci kontakt ze sobą. Kiedy w końcu odnajdują się dzięki internetowi i mediom społecznościowym, postanawiają spędzić ze sobą weekend na malowniczej wyspie Hiddensee....
Dwór cierni i róż. Tom 2. Dwór mgieł i furii 5/5 Nasza cena:
35,29 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór cierni i róż. Tom 2. Dwór mgieł i furii

Po tym, jak Feyra ocaliła Prythian, mogłoby się wydawać, że baśń dobiega końca. Dziewczyna, bezpieczna i otoczona luksusem, przygotowuje się do poślubienia ukochanego Tamlina. Przed nią długie i szczęśliwe życie. Sęk w tym, że Feyra nigdy nie chciała być księżniczką z bajki. Zresztą zupełnie nie...
Sukienka z mgieł 0/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sukienka z mgieł

Piwnica pod Liliowym Kapeluszem to miejsce niezwykłe. Podobnie jak i jej właścicielka – Weronika, która potrafi odpowiedzieć na pytanie, zanim rozmówca zdąży je zadać, przeczuwa, co się wydarzy, widzi więcej niż inni... I wie, że ludzie przychodzą do kawiarni niekoniecznie po to, żeby się napić...
eBook Melodia mgieł dziennych mobi epub 0/5 Nasza cena:
20,18 zł 26,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Melodia mgieł dziennych mobi epub

Świat muzyki, sztuki i uzależnień na tle hipnotyzującej Warszawy pełnej dźwięków Es ma trzydzieści dwa lata i jest menadżerką młodszej od siebie Melodii – najpopularniejszej wokalistki w kraju. Ich z pozoru niewinne spotkanie na parkingu wytwórni muzycznej wywołuje lawinę zdarzeń i zamienia się w...
Poza mną 4/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Poza mną

Książka “Poza mną” to przejmująca opowieść o najskrytszych pragnieniach, obawach i demonach każdego człowieka próbującego wstać z kolan. Zrozumienie problemów pacjentów nie równa się z otwartością na samą siebie. Przeszłość bezlitośnie dobija się do drzwi, a nadchodzące zdarzenia niczego nie...
Wyborny trup 5/5 Nasza cena:
22,63 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyborny trup

Dystopijna, prowokacyjna i niezwykle ważna powieść o moralności i ludzkich żądzach. Dla czytelników o mocnych nerwach. Po Przemianie kwitnie handel „mięsem specjalnym”. Marco, syn rzeźnika, wie, jakimi prawami rządzi się ta branża. Pogrążony w rozpaczy po stracie ukochanej osoby z goryczą obserwuje...
Ziemiożerczyni 5/5 Nasza cena:
21,92 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ziemiożerczyni

Magiczny realizm prosto z obrzeży Buenos Aires. Liryczna i brutalna powieść balansująca na granicy przerażającej rzeczywistości i ludowych wierzeń. „Dlaczego ja, ziemio?” Kiedy była małą dziewczynką, połknęła ziemię i doznała wizji, jak ojciec bije matkę na śmierć. Wtedy Ziemiożerczyni odkryła w...
No pasa nada! 5/5 Nasza cena:
24,88 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

No pasa nada!

Prawdziwe historie współczesnych mujeres. Kobiece oblicze męskiego świata Meksyku. Llorona, Malinche, Guadalupe. Szalona – zdrajczyni – święta. Prawdziwy macho szanuje jedynie Matkę Boską z Guadalupe. Reszta kobiet to zdrajczynie lub szalone. Zwłaszcza te, które mają odwagę mówić swoim głosem....
Matki. Niezwykła historia macierzyństwa 5/5 Nasza cena:
29,64 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Matki. Niezwykła historia macierzyństwa

Matka, matula, mama... Oto  fascynująca opowieść o roli matki na przestrzeni wieków. Sarah Knott zaskakuje i ożywia przeszłość, kolejne odkrycia zestawiając w szokującym kontraście z teraźniejszością. To intymny, liryczny, a jednocześnie bardzo dogłębny obraz macierzyństwa. Począć, poronić, poczuć...
Ciemność. W obronie mroku 5/5 Nasza cena:
21,92 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ciemność. W obronie mroku

CZY CIEMNOŚĆ RZECZYWIŚCIE POWINNA WZBUDZAĆ STRACH? Od wieków uważana za wroga – zagrożenie, zło, a nawet śmierć. Niegdyś trudna do pokonania, dziś coraz rzadziej spotykana. Czy ciemności należy się bać? Aż 60% Europejczyków nie ma szansy na to, aby zobaczyć Drogę Mleczną. Światło otacza nas przez...
Cycki. Czuła biografia piersi 5/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cycki. Czuła biografia piersi

Pełne, drobne, sterczące lub wiszące z wyraźnymi rozstępami. Są jedyną częścią ciała, która powstaje z niczego i wywołuje sprzeczne emocje: od dumy po wstyd, od obojętności po radość lub smutek. W życiu kobiety rola piersi zmienia się wiele razy. Kiedy Corien van Zweden dowiaduje się, że w jej...
Wybrane bestsellery
Kak raz. Język rosyjski. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Szkoła ponadpodstawowa 0/5 Nasza cena:
47,61 zł 52,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kak raz. Język rosyjski. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Szkoła ponadpodstawowa

Cykl podręczników Как раз jest przeznaczony dla uczniów liceum i technikum rozpoczynających naukę języka rosyjskiego od podstaw i niezdających matury z tego przedmiotu; nacisk został położony na realizację treści nauczania i kształcenie umiejętności wskazanych w...
Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
40,95 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oblicza geografii 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik "Oblicza geografii 2" do zakresu podstawowego zawiera treści dotyczące geografii społeczno-ekonomicznej ogólnej. Został przygotowany z myślą o uczniach, którzy nie przystępują do matury z geografii. Ułatwia poznanie aktualnych problemów współczesnego świata. Ułatwia naukę geografii...
Poznać przeszłość 2. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy - Szkoła ponadpodstawowa 5/5 Nasza cena:
40,95 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Poznać przeszłość 2. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy - Szkoła ponadpodstawowa

Obejmuje materiał z zakresu epoki nowożytnej. Prezentuje treści z historii powszechnej i Polski w przejrzysty, łatwy do przyswojenia sposób poprzez ciekawe fotografie, infografiki oraz ilustracje. Kształci umiejętności historyczne, takie jak praca z tekstem źródłowym, mapą czy danymi...
Srebrna łyżeczka 5/5 Nasza cena:
28,51 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Srebrna łyżeczka

Życie jest pełne niespodzianek i zwrotów akcji. Musimy tylko w to uwierzyć. Technika Kintsugi, sztuka naprawy porcelany, przypomina nam o tym, jak bardzo krucha jest miłość. Ale jeżeli bardzo się staramy, to wszystko można posklejać na nowo. Oto fragment mojej historii, kawałek świata, o którego...
Chemia 3. Maturalne karty pracy. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
22,41 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chemia 3. Maturalne karty pracy. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Maturalne karty pracy. Chemia. Klasa 3. Zakres rozszerzony. Liceum i technikum.
Nie zadzieraj z nim. Bezwzględna gra. Tom 1 0/5 Nasza cena:
30,73 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie zadzieraj z nim. Bezwzględna gra. Tom 1

Wszystko zależy od wygranej. Agencja upadnie, jeśli Dekker Kincade zawiedzie. A rodzinna firma to jedyne, co ojciec może przekazać dziewczynie i jej trzem siostrom. Co prawda one wciąż się ze sobą kłócą, ale też bardzo się kochają i są gotowe wiele dla siebie poświęcić. Zwłaszcza że z ojcem wcale...
Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy 0/5 Nasza cena:
40,95 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy

Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy: Zawiera treści dotyczące budowy i funkcjonowania organizmu człowieka zilustrowane atrakcyjnymi infografikami, dzięki którym łatwiej jest je zrozumieć. Pozwala łatwo zapamiętać objawy, sposoby diagnostyki...
Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
45,45 zł 50,51 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Oblicza geografii 3 do zakresu rozszerzonego zawiera treści dotyczące geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Polski. Został wzbogacony o nowe rozwiązania dydaktyczne i skutecznie przygotowuje ucznia do matury. Ułatwia przygotowanie do matury dzięki elementowi Sposób na zadania...
Wielkie żniwo. Rydzyk i przyjaciele. Tom 2 0/5 Nasza cena:
26,26 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielkie żniwo. Rydzyk i przyjaciele. Tom 2

Ciąg dalszy śledztwa Tomasza Piątka. Autor przedstawia rozwój i szczyt potęgi księdza Rydzyka od końca lat 90. do dzisiejszego dnia. To okres, w którym wpływy i finanse Rydzyka pozwalają mu oddziaływać bezpośrednio na politykę, kreować liderów, a nawet całe partie. Prawicowi politycy karnie się...
Pacjenci 4/5 Nasza cena:
37,33 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pacjenci

Sztuczna nerka, nowe serce. O początkach transplantologii Autor bestsellerowych Ginekologów i Stulecia chirurgów. Tym razem Jürgen Thorwald opowiada o powstaniu i rozwoju jednej z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej fascynujących dziedzin medycyny – transplantologii. Opisując historie...
To jest chemia 1. Podręcznik. Zakres podstawowy. Chemia ogólna i nieorganiczna. Podręcznik ze zbiorem zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum 0/5 Nasza cena:
43,11 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To jest chemia 1. Podręcznik. Zakres podstawowy. Chemia ogólna i nieorganiczna. Podręcznik ze zbiorem zadań dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Podręcznik To jest chemia, część 1. obejmuje treści z chemii ogólnej i nieorganicznej Ułatwia zrozumienie i przyswojenie nowych zagadnień dzięki przypomnieniu podstaw chemii na początku każdego działu w elemencie „To było w szkole podstawowej!” oraz różnym metodom na zapamiętanie pojęć lub...
Ponad słowami 3. Część 1. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
34,11 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ponad słowami 3. Część 1. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Ponad słowami dla klasy 3 część 1, obejmujący Młodą Polskę, w przystępny sposób przedstawia obraz epoki literackiej. Pozwala harmonijnie łączyć treści literackie, kulturowe oraz językowe. Ma uporządkowaną strukturę: poszczególne obszary nauczania są podzielone na czytelnie oznaczone...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula