Maybe Now. Maybe Not

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 10
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2019
Seria
Ilość stron
464
Nasza cena: 28,07 zł 39,99 zł Taniej o: 30%

Pełna emocji opowieść o miłości, przyjaźni i zrozumieniu. Sprawdź, jak potoczą się losy bohaterów, których zdążyłaś poznać w "Maybe Someday".

"Maybe Now. Maybe Not" to zbiorcze wydanie dwóch tekstów o charakterze romansu z silnym zabarwieniem erotycznym. Pierwszy z nich opowiada losy postaci, które Czytelniczki miały okazję poznać we wcześniejszym tomie serii "Maybe" zatytułowanym "Maybe Someday". Ridge jest bardzo szczęśliwy u boku Sydney, do której pasuje wprost idealnie. Ma jednak zadanie do wykonania: oto jego przyjaciółka, a zarazem była dziewczyna, potrzebuje pomocy. Teraz, gdy jest sama, stara się jak najwięcej korzystać z życia. Gdy jednak skacze ze spadochronem, przypadkiem wpada na mądrego, a zarazem niezwykle przystojnego Jake’a. Czy zdecyduje się poznać go bliżej, czy jednak będzie wolała dalej unikać rozczarowań?

"Maybe Not" to z kolei opowiadanie o innej dwójce bohaterów. Tym razem pojawia się przebojowy i całkiem dowcipny Warren. Sytuacja zmusza go do tego, by zamieszkać z Bridgette, która wszystkich odpycha, a złośliwość to jej drugie imię. Warren zrobi wszystko, by pokazać jej, że nie wszyscy wokół są okropni, że czasem warto zdjąć maskę, za którą wciąż się chowa.


O autorce

Colleen Hoover jest amerykańską pisarką, która tworzy w gatunku New Adult oraz Young Adult. Urodziła się jedenastego grudnia 1979 roku. Jej książki często trafiały na listę bestsellerów "New York Timesa". Choć najpierw pisała hobbystycznie, porzuciła zawód pracownika socjalnego na rzecz tego zajęcia.

Recenzje (10)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Sidney Blake, musisz wybaczyć sobie to, że się we mnie zakochałaś. W naszej książce jest mnóstwo rozdziałów, których nie wyrwiemy tylko dlatego, że coś ci się w nich nie spodobało. To część naszej historii. każde zdarzenie przybliża nas do szczęśliwego zakończenia.”

  Kolejna książka, która wyszła w pod pióra mojej najukochańszej, najbardziej realnej i jednej z nielicznych autorek, która tworzy historie, które się chłonie, przeżywając razem z bohaterami wszystkie wzloty i upadki. Tym razem jest to kontynuacja historii, która wyszła już jakiś czas temu, a mianowicie „Maybe someday”.

  „Maybe Now” opowiada historię całej gromadki przyjaciół, z którymi się bardzo zżyłam, a mianowicie Ridge, Sidney, Warrena, Maggie oraz Bridgette. Pierwsza część książki to historia „maybe not”, czyli odrębna historia Warrena i Bridgette. Ta dwójka jest dosyć specyficzną i wybuchową mieszanką. Warren jest bardzo zdeterminowany by dotrzeć do Bridgette już od pierwszych chwil, gdy tylko ją zobaczył poczuł coś więcej, czego nigdy nie przepuszczał czuć. Bridgette działała mu na nerwy, ale również rozpalała wszystkie zmysły. W tej krótkiej historii jest trochę humoru oraz wzruszenia, ale co najważniejsze, że czasem dwie wybuchowe osoby stanowią świetnie zgraną parę i pomimo złego pierwszego wrażenia mogą być naprawdę oddanymi przyjaciółmi.

  „Jedna różnica między byciem w kimś zakochanym, a miłością do kogoś, polega na tym, że w tym pierwszym wypadku twoje serce wie już to, czego umysł jeszcze nie przyznał.”

  Druga część rusza od momentu gdzie skończyła się „maybe someday”, ci co czytali doskonale wiedzą, a ci którzy nie to zdecydowanie odsyłam do części pierwszej.

  Życie Sidney i Ridge toczy się dalej. Pomimo wielu zakrętów, próbują żyć z bagażem doświadczeń jaki już mają. Na pozór wszystko wydawało być normalne, rany zaczęły w końcu się goić, ale to tylko pozory.

  „Znaleźć coś, co się kocha, to jedno. Zupełnie czymś innym jest dzielenie się tą miłością z kimś, kogo się kocha.”

  Uważam, że w tej części autorka miała potrzebę wykrzyczeć emocje jakie nosili w sercu wszyscy bohaterowie. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak autorka przedstawiła postaci i ile serca włożyła, aby przedstawić ich lęki, rozterki i momenty radności. Szczególnie postawa Sidney jest tutaj godną podziwu. Kilka razy próbowałam analizować, co bym zrobiła na jej miejscu. Nie potrafiłabym mieć tyle cierpliwości i zrozumienia. Jestem pod ważeniem jak przedstawiała sytuacje i tłumaczyła zachowania.

  I postać Maggie w tę część są też wplecione jej losy i tak jak autorka sama napisała, „że była jej coś winna”. Maggie to dziewczyna, która wie, że nie ma zbyt dużo czasu, ale próbuje żyć, a na jej drodze pojawia się nowe uczucie, którego się wypiera do ostatnich chwil. Nie chce potem cierpieć i nie chce, żeby ktoś przez nią cierpiał. Pomimo swojej odwagi jest wewnątrz małą, przerażona dziewczynką, która pragnie miłości i troski.

  Colleen Hoover uwielbiam za to, że nikogo nie uzdrawia, że czasem nie ma szczęśliwych zakończeń i że kreuje bohaterów tak, że zostają w sercu na długo. Jej książki wstrząsają tobą na różne sposoby i za cholere nie odpuścisz ani jednej. I co najważniejsze nie są to ckliwe, płytkie romanse, każda jej kolejna książka, PRZYCHODZI do nas z przesłaniem jak iść przez życie, żeby nie patrzeć tylko na czubek własnego nosa, ale troszczyć się o najbliższych przyjaciół, ale i wrogów.

  „Właśnie takie drobnostki, które robimy dla innych świadczą o tym, jakimi jesteśmy ludźmi.”

  Jeżeli jeszcze nie znasz tej autorki, zdecydowanie wiele tracisz, ale jeżeli poznasz, gwarantuje, że zakochasz się w jej słowach i sercu, które jest widoczne w każdej książce, każdym rozdziale i każdym słowie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,, W naszej książce jest mnóstwo rozdziałów, których nie wyrwiemy tylko dlatego, że coś ci się w nich nie spodobało. To cześć naszej historii”

  Cała historia jest bardzo poruszająca, pokazuje żeby nie oceniać ludzi po wyglądzie czy chwili, nie znając ich naprawdę. Warto dać sobie chwile na zapoznanie niż z góry zakładać jakie coś jest.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Od kilkunastu miesięcy jestem wierną fanką Colleen Hoover, śledzę na bieżąco zapowiedzi wydawnicze, bo wiem że na kryzys czytelniczy jej książki są wspaniałym, złotym środkiem. Nie skojarzyłam, że książka Maybe Now. Maybe Not, to druga część książki która była już bestsellerem a mianowicie Maybe Someday, akurat ta powieść nie przypadła mi do gustu i dobrze, że tego nie połączyłam razem. Ta powieść wołała do mnie. Mamy tu najpierw krótkie opowiadanie, a później właściwą powieść. Warto znać część wcześniejszą, ja mniej więcej coś kojarzyłam, a że czytałam chyba w 2018 roku to detale umknęły mi z pamięci. Jeśli jednak chcecie poznać tę serię, zalecam prawidłową kolejność.

  Zaczynamy od Warrena, którego czeka ciężka próba, gdy do mieszkania które dzieli z Ridgem i jego bratem wprowadza się nowa lokatorka, od początku zwraca uwagę na jej atrakcyjny wygląd, równie dobrze widać jej ostry język i mocny charakter. Okazuje się, że Bridgette ma swoje słabe strony nie jest taka niezłomna jak mogłoby się wydawać, chociaż swiat zwykle widzi jej wredne wydanie. To opowiadanie to właśnie ich historia. Następnie wracamy do historii, która zaczęła się w pierwszym tomie, Ridge wiedzie udany związek z Sydney, a Maggie próbuje się pozbierać, skacząc ze spadochronem poznaje pewnego mężczyznę, który wkrada się jej w serce, ale dziewczyna obiecała sobie, że już nikomu nie będzie ciężarem, a mukowiscydoza dla niej to odroczony wyrok śmierci

  Jak to u Hoover będzie działo się wiele i emocji będzie sporo, niestety – to moje prywatne rozczarowanie, to nie sprawa Jacka i Maggie jest na pierwszym planie. Ta książka wciąż opowiada o paczce przyjaciół, która wiele przeszła i przeżyła niedawno kryzys związany ze zdradą, dokonały się pewne roszady, ale ci młodzi ludzie czują się za siebie odpowiedzialni, wspierają siebie. Może nieco utopijne ale piękne. Tutaj tak naprawdę na pierwszym planie jest Ridge i Sydney ich sposób na bycie razem w związku który zaczął się w sposób, którego większość romantyczek nie pochwali, związek w cieniu byłej dziewczyny, która tak wrosła w to środowisko że nie da się jej odłączyć od tego zestawu. Niby wiedziałam jak to się skończy ale była jednak we mnie ciekawość no i autorka mnie absolutnie nie zawiodła.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nawet w najbardziej romantycznym związku jaki dane nam było poznać pojawiają się burzowe chmury. To czy zostaną rozwiane zależy tylko od determinacji.

  Od "Maybe Someday", czyli pierwszego tomu serii Maybe wszystko się zaczęło. To przy tej książce spędziłam niezapomniane chwile, śmiałam się i płakałam wraz z bohaterami mówiąc sobie jednocześnie, że Colleen Hoover to najlepsza autorka jaką do tej pory poznałam. W dodatku do projektu zaproszono piosenkarza Griffina Petersona, który skomponował piosenki wpisując je w styl artystyczny głównego bohatera i przyznaję, że przepadłam. Cała historia tak mocno na mnie wpłynęła, że po latach, gdy pojawiła się kontynuacja wiedziałam, że muszę ją poznać. Pojawiły się oczywiście obawy, czy drugi tom dorówna pierwszemu, ale zupełnie nie słusznie.

  "Maybe Now" to ścisła kontynuacja "Maybe Someday", więc nie polecam czytać bez znajomości wcześniejszych wydarzeń. Dowiadujemy się zatem jak dalej potoczyło się życie naszych ulubionych bohaterów, którzy zdecydowali się na wspólne życie mimo dzielących ich barier. Sydney i Ridge byli moją ulubioną książkową parą, szczerą, wiarygodną, nie pozbawioną wad i przy tym bardzo ludzką, więc z przyjemnością ponownie wkroczyłam do ich świata pełnego miłości choć jednocześnie po raz kolejny wystawionego na próbę. Nawet największe uczucie zawaha się pod naporem powrotu byłej dziewczyny, więc gdy Maggie upomniała się o uwagę a Ridge zdecydował się jej pomóc, nic dziwnego, że Sydney poczuła się zdradzona. Tylko, że okoliczności są wyjątkowe. Więc może można to zrozumieć? Zaakceptować?

  Hoover po raz kolejny otwiera przed nami całą paletę przeróżnych emocji, tym silniejszych, że już od dawna czułam się mocno związana z głównymi bohaterami. Nie chciałam kontynuacji, bo uważałam ją za kompletnie niepotrzebną a jednak po lekturze cieszę się, że powstała, ponieważ wypełniły się wszystkie moje luki z domysłami. W dodatku otrzymałam szereg wspaniałych motywów, będących dla mnie lekcją pokory i zrozumienia, gdy patrzyłam na cierpienie Maggie i jej walkę z mukowiscydozą. Ridge nauczył mnie oddania, zrozumienia i bezinteresowności a Sydney pokazała, że w obliczu trudnych spraw mimo wszystko warto zachować człowieczeństwo. Każdy z tych bohaterów reprezentuje sobą inną postawę a jednak uczą tego samego - otwartości na świat oraz różnych odcieni miłości.

  Jestem zachwycona tą lekturą, ponieważ płynie z niej prawda, szczerość oraz otwartość. Podobała mi się kreacja bohaterów, tempo akcji oraz zwroty w fabule. Uważam także, że dołączony do lektury dodatek "Maybe Not" to miły ukłon w stronę fanów, nie przesadzony a uroczy i przywołujący uśmiech na twarz. Wszystko jest zatem w tej książce na plus, przede wszystkim emocje stojące na równi z głównymi bohaterami, bo chociaż fabuła sama w sobie jest prosta i nie ma w niej większych komplikacji to jednak potrzeba chwili, by zrozumieć co czują i myślę bohaterowie w tej konkretnej sytuacji.

  Jestem pewna, że Colleen Hoover jeszcze nie raz nas zaskoczy i zachwyci, ale teraz jest czas by powrócić wspomnieniami do serii Maybe, odświeżyć sobie pierwszy tom i koniecznie przeczytać wspaniałą kontynuację. "Maybe Now" otwiera przed czytelnikiem świat problemów z którymi i my radzimy sobie na co dzień, więc to historia z życia wzięta, realna i możliwa do zrozumienia choć jednocześnie bolesna. Przygotujcie pudełko chusteczek i przeczytajcie, koniecznie! Takie powieści zasługują na to, by stać na półce, gdzie inne bestsellery.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Najnowsza książka Hoover opisuje dwie historie - Warrena i jego drugiej połówki oraz drugą część "Maybe someday".

  Szczerze, nie jest to moja ulubiona pozycja Hoover. Lekka, przyjemna... Jak to romanse tej autorki. Nic nie wnosi, nic nie zabiera. Miła lektura, ale nie zapada w pamięć. Romans, ot co.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Colleen Hoover
 • Wydawnictwo Otwarte
 • Seria Maybe
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 464
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381350211
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Maybe not Maybe now
 • Tłumacz: Piotr Grzegorzewski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381350211
 • EAN: 9788381350211
 • Wymiary: 135x205
Warto zwrócić uwagę na...
Maybe Someday 5/5 Nasza cena:
28,49 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Maybe Someday

Nowa książka autorki powieści HopelessBestseller „New York Timesa”Drugie miejsce w plebiscycie Goodreads Choice Awards 2014 w kategorii RomansOn, Ridge, gra na gitarze tak, że porusza każdego. Ale jego utworom brakuje jednego: tekstów. Gdy zauważa dziewczynę z sąsiedztwa śpiewającą do jego muzyki,...
Księżyc w nowiu 0/5 Nasza cena:
26,34 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Księżyc w nowiu

W drugiej części bestsellerowego cyklu "Zmierzch" nie brak wydarzeń mrożących krew w żyłach. Edward to wciąż dla Belli najważniejsza osoba pod słońcem. Jest im razem cudownie. Gdyby tylko chłopak nie był wampirem! Niestety, ten fakt wszystko komplikuje, także z pozoru niewinną zażyłość dziewczyny z...
Wszystkie nasze obietnice 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystkie nasze obietnice

Idealna miłość. Nieidealni ludzie. Quinn i Graham przysięgali sobie miłość, wierząc, że wspólnie poradzą sobie z wszelkimi przeciwnościami losu. Ma to upamiętniać szkatułka, którą Graham podarował ukochanej w dniu ślubu. Przez kilka następnych lat wzajemne przyrzeczenia stają się źródłem...
Gdyby nie ty 5/5 Nasza cena:
28,07 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gdyby nie ty

Gdyby nie ona, moje życie wyglądałoby inaczej. Gdyby nie on, nie dałabym sobie rady. Gdyby nie ty… Gdyby nie córka, przyszłość Morgan wyglądałaby inaczej. Nie planowała ciąży w młodym wieku i szybkiego ślubu. Teraz jest zdeterminowana, żeby uchronić Clarę przed błędami, które sama popełniła. Gdyby...
Too Late 5/5 Nasza cena:
28,49 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Too Late

Asa prowadzi nielegalny biznes, jest obsesyjnie zakochany w Sloan. Nie cofnie się przed niczym, by zniszczyć każdego, kto choć spróbuje stanąć między nimi. Sam natomiast pogrąża się w uzależnieniu od imprez, narkotyków, seksu.Sloan jest gotowa znieść wiele, nawet jeśli ceną jest jej godność. Tkwi w...
Never Never 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Never Never

Nie kocham cię. Nic a nic. I nie pokocham. Nigdy, przenigdy. Czasem wspomnienia mogą być gorsze niż zapomnienie. Charlie i Silas są jak czyste karty. Nie wiedzą, kim są, co do siebie czują, skąd pochodzą ani co wydarzyło się wcześniej w ich życiu. Nie znają swojej przeszłości. Pomięte kartki,...
November 9 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

November 9

Kryminał kończy się, gdy zabójca zostaje schwytany. Biografię wieńczy ostatnie słowo o opisywanym życiu. Historia miłosna powinna połączyć zakochanych, prawda? W takim razie to chyba nie jest opowieść o miłości... 9 listopada to data, która zaważyła na losach Fallon i Bena. Tego dnia spotkali się...
Slammed. Tom 3. This girl. Ta dziewczyna 4/5 Nasza cena:
25,30 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Slammed. Tom 3. This girl. Ta dziewczyna

Bestsellerowa trylogia Colleen Hoover Przepiękne i ciepłe opowieści o miłosnych perypetiach Layken Cohen i Willa Coopera. Oboje wcześnie stracili rodziców i teraz muszą poradzić sobie wychowaniem rodzeństwa. Wygląda na to, że są dla siebie stworzeni, jednak los postawi przed nimi wiele trudnych...
Slammed. Tom 1 5/5 Nasza cena:
25,30 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Slammed. Tom 1

Bestsellerowa trylogia Colleen Hoover Przepiękne i ciepłe opowieści o miłosnych perypetiach Layken Cohen i Willa Coopera. Oboje wcześnie stracili rodziców i teraz muszą poradzić sobie wychowaniem rodzeństwa. Wygląda na to, że są dla siebie stworzeni, jednak los postawi przed nimi wiele trudnych...
It ends with us 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

It ends with us

Czasem te osoby, które najmocniej nas kochają, potrafią też najmocniej ranić. Lily Bloom zawsze płynie pod prąd. Nic dziwnego, że otworzyła kwiaciarnię dla osób, które… nie lubią kwiatów, i prowadzi ją z pasją i sukcesami. Gdy poznaje przystojnego lekarza Ryle’a Kincaida i rodzi się między nimi...
Without Merit 4/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Without Merit

"Without Merit" to powieść poruszająca temat trudnych relacji i problemów rodzinnych. Opowiada o nastolatce, która chciałaby zacząć zupełnie nowe życie, z dala od przykrej przeszłości. Kiedy czujemy, że gdzieś nie pasujemy...
Ugly Love wyd. 2016 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ugly Love wyd. 2016

Kiedy Tate, początkująca pielęgniarka, wprowadza się do mieszkania swojego brata, nie spodziewa się tak gwałtownych zmian w życiu. Wszystko przez przystojnego pilota Milesa Archera. Miles ustala tylko jedną regułę ich związku: nie pytaj o przeszłość i nie oczekuj przyszłości. Gdy ta sytuacja staje...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula