Łzy wojny

Autor:

Wilbur Smith

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
480
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 33,92 zł
Nasza cena: 27,36 zł 39,90 zł Taniej o: 31%

Jedno niespodziewane spotkanie w czasach, gdy każdy może okazać się wrogiem, zaważy na życiu dwójki młodych ludzi. Czy narodzi się między nimi uczucie?

Dzieciństwo Saffron Courtney jest bardzo spokojne. Żyje ona od zabawy do posiłku w posiadłości w Kenii, a jej zmartwienia odchodzą szybciej niż się pojawiają. Sielanka zostaje jednak przerwana przez tragedię rodzinną, która zmusza dziewczynę do zrewidowania poglądów i szybkiego dorośnięcia. Jednak Saffron jest niesamowicie bystra i ciekawa świata, a chęć przeżywania przygód zaprowadza ją aż do Anglii. W Brytanii trafia jednak w sam środek burzy poprzedzającej II wojnę światową.

Z drugiej strony obserwujemy życie młodego Gerharda von Meerbacha. To spadkobierca fortuny przemysłowej, który jest dodatkowo zagorzałym zwolennikiem partii nazistowskiej. Chłopak stara się pozostać wiernym własnym zasadom, ale przyjaźń z Żydem naraża go na niebezpieczeństwo. Jeśli chce dalej żyć w spokoju, będzie musiał przeciwstawić się wrogowi, który próbuje zapanować nad jego krajem i rodziną. Trafia jednak w ślepy zaułek, przez co może stracić wszystko, na czym mu zależy. Saffron i Gerhard spotykają się, gdy nad Europą zaczyna szaleć wojenna zawierucha. Czy będą w stanie się zrozumieć? A może połączy ich coś więcej niż przypadkowa znajomość?

"Łzy wojny" Wilbura Smitha to kolejny tom "Sagi rodu Courtneyów". Autor ponownie zabiera nas w podróż po wojennym krajobrazie, w który zaplątani zostają zwyczajni obywatele. Chociaż w jego książkach jest wiele cierpienia, to zawsze znajduje się też miejsce na miłość i współczucie. Na tym skupiają się właśnie "Łzy wojny", na uczuciu, jakie nie powinno zaistnieć w obliczu zagrożenia. To poruszająca książka, która udowadnia, że wsparcie można znaleźć wszędzie, nawet w świecie, gdzie każdy dba jedynie o siebie samego.


O autorze

Wilbur Smith, brytyjski pisarz specjalizujący się w powieściach historycznych rozgrywających się w Południowej Afryce na przestrzeni kilku stuleci. Jego debiut, "Gdy poluje lew", spotkał się z międzynarodowym uznaniem, a cała Saga rodu Courtneyów pozostaje jedną z najlepiej sprzedających się serii książkowych.

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak sam tytuł wskazuje, wylałam na tej książce wiele łez. To bardzo wzruszająca powieść, która zapadnie w pamięci na długo.

  Wydawałoby się, że czasy wojenne to najgorsze czasy na miłość.

  Wydawałoby się, że są marne szanse na odnalezienie bratniej duszy, ale z opowieści dziadków na pewno wiecie, że pomimo wojny miłość rodziła się każdego dnia dając na dzieję na lepsze jutro.

  Tak też jest w tej powieści.

  Uczucie jakie rodzi się pomiędzy dwójką młodych osób jest wręcz zakazane, ale dlaczego ... musielibyście dowiedzieć się sami ;)

  Jak wiecie ja uwielbiam powieści historyczne. Nie ważne czy jest ona na faktach, czy to tylko fikcja literacka. Po prostu każdą książkę pokocham i znajdę w nich pozytywy. Tak też było tym razem. "Łzy wojny" to niezwykle prawdziwa, wzruszająca i przerażająca powieść. Okrucieństwa drugiej wojny nie mieszczą mi się nadal w głowie, tym bardziej miłość w tamtych czasach wydaje mi się ogromnym wyzwaniem.

  To pozycja nakłaniająca do refleksji, która mimo ciężkiej tematyki sprawi, że poczujesz się odrobinę zrelaksowany.

  Przez kilka dni nie mogłam dojść do siebie i pisząc tę recenzję, nadal nie potrafię zebrać odpowiednich słów, które pozwoliłyby mi określić tę książkę.

  Jedyne co, to mogę wam ją polecić

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie spodziewałam się, że powieść, której akcja dzieje się w czasie wojny, może tak mnie wciągnąć. Tematyka wojenna nie jest najbliższa mojemu sercu, ale ta wzruszająca lektura na zawsze zostanie ze mną, będę do niej wracać. Przyjemnie spędziłam z nią czas, chociaż tematyka nie była łatwa i zawsze przyjemna. Ale powieści, które się znacznie wyróżniają, są z nami i zawsze zostawiają w nas swój mały ślad. Podobnie było ze Łzami wojny, nie spodziewałam się, że tak się wzruszę i nie będę mogła zapomnieć o bohaterach …

  Piękna historia opisana w tej powieści rozgrywa się w czasach II wojny światowej. Światowe mocarstwa walczą między sobą, atakują się wzajemnie, dążą za wszelką cenę do poszerzania strefy swoich wpływów. Giną ludzie w imię wzniosłych haseł głoszonych przez faszystów. I pośrodku tych walk, gdzie kule świstają nad głowami, rodzi się miłość. Miłość, która nie ma szans na realizację. Dlaczego? Jeżeli młodzi ludzi, zakochani w sobie, reprezentują interesy wrogich państw, to raczej sytuacja im nie sprzyja. Ktoś z nich, w imię wspólnego dobra, powinien porzucić swoje ideały i dać się ponieść emocjom. Nie jest to łatwe i wymaga wielu wyrzeczeń. A co na to najbliżsi, gdy się dowiedzą, że partnerem ich dziecka, jest nieprzyjaciel – wróg? Takiej osobie grozi rodzinne wyklęcie, a w najlepszym przypadku zerwanie więzi.

  Safrron Courtney wychowana jest przez rodzinę w Kenii, żyje w dobrobycie, rodzice dbają o nią i jest ich oczkiem w głowie. Niespodziewanie umiera jej matka, wychowanie córki spada na barki ojca. Zapewnia ON jej staranne wykształcenie i dba o jej rozwój. Po latach los zaprowadzi Saffron do Anglii, gdzie wiele wydarzy się w jej życiu, nastąpią diametralne zmiany i zawirowania.

  Młody Gerhard von Meerbach, spadkobierca fortuny rodzinnej, wbrew swoim przekonaniom staje się zwolennikiem faszystowskiej partii. Popiera Hitlera i jego poczynania na froncie, chwali wyznawane zasady, by ocalić życie swoje i najbliższych, również przyjaciół. Jego przyjaźń z Żydem zostaje wystawiona na próbę. Pytanie, czy poświęci przyjaciół by chronić siebie? Czy też stanie się wrogiem Hitlera i postawi na szali życie innych? Każdy wybór niesie za sobą określone konsekwencje, nie ma drogi, która zadowoliłaby wszystkich.

  Niespodziewanie, pośród wojennej zawieruchy, drogi Saffon i Gerharda się przecinają. Los ich postawił na swojej drodze. Co wyniknie z tego przypadkowego spotkania? Warto dodać, że już raz los zadrwił z ich rodzin w przeszłości i efekty ówczesnych zdarzeń są niewiarygodne. Czy historia się powtórzy? A może to los przeznaczenia chce, aby jeszcze raz przedstawiciele tych rodów mogli spojrzeć sobie w oczy i wyznać prawdę?

  „- Nie wybiegaj myślą za daleko – pouczył ją przy śniadaniu tato. - To bardzo ważna życiowa zasada. Jeśli masz poważne, trudne zadanie do wykonania, nie martw się tym, jak będzie ciężko. Rozłóż je na mniejsze, łatwiejsze cząstki i z każdą po kolei się uporaj, aż na końcu zobaczysz, że dałaś radę”.

  Łzy wojny chwytają ze serce od pierwszych chwil. Już po kilku stronach wiemy, że od nadmiaru emocji nie będziemy mogli się wyzwolić. Krótkie wstępne spotkanie z bohaterami daje nam jednoznaczny obraz, co autorzy chcą nam zaserwować w tej powieści. Co mogę stwierdzić po zakończeniu lektury? Nie myliłam się, ale przyznam, że nie doceniłam kunsztu autorów. Otrzymałam więcej niż się spodziewałam, dostałam w prezencie moc niezapomnianych wrażeń, z którymi zmagam się do dziś, pomimo, że podróż z książką już skończyłam.

  Łzy wojny wzruszają, ale nie może być inaczej, gdy motywem przewodnim jest miłość. Wewnętrzne rozterki bohaterów, nierówna walka ze zbrodniczym aparatem władzy, istniejąca groźba zesłania do obozu koncentracyjnego czy wyrządzenia krzywdy najbliższym – z takimi rozterkami walczą bohaterowie. Mają prawo, jak każdy z nas, kochać i być kochanym, tylko na przekór czasy w których przyszło im walczyć o swoje szczęście nie napawają optymizmem, wręcz są ich wrogiem. Ale prawdziwa miłość ma wielką moc i potrafi pokonać wszystkie przeciwności losu. Dodaje motywacji, skłania do refleksji i pobudza do działania, realizacji planów i zamierzeń. Czy ta miłość dostanie szansę od losu? Czy będziemy świadkami szczęśliwego zakończenia czy też toczące się walki o przetrwanie wezmą górę nad wszelkimi pozytywnymi uczuciami? Warto samemu się dowiedzieć, czy miłość niemożliwa do spełnienia w czasie wojny ma szansę na szczęśliwe zakończenie? Przyznam, że to bolesna bardzo lektura, smutna i z nutą goryczy. Ale miałam tego świadomość. To lektura obok której nie można przejść obojętnie. Ona tak głęboko w nas wnika, że nie ma możliwości na nią nie zareagować. Pozostawia w nas trwały i niezapomniany ślad.

  Trzeba przyznać, że cała wielowątkowa historia spójnie się komponuje, wszystkie elementy są skrojone na miarę mistrzów pióra. Świadczyć o tym może fakt, że cały weekend spędziłam w ramionach tej ciepłej i życiowej przygody. Co prawda nie były to łzy wojny, ale po moim policzku spływały łzy bólu i smutku, nie było sposobu, by się nie wzruszyć. Zakończenie powieści zaskoczyło mnie, sama sobie wyreżyserowałam inny scenariusz, ale jak widać, scenarzysta ze mnie mierny. Jestem pewna, że autorzy nie zostawią nas z wielkim znakiem zapytania przez oczami, tylko możemy liczyć na dalszy ciąg tej emocjonującej historii.

  Oczywiście, jak w każdej powieści, byli bohaterowie źli i dobrzy, nie wyobrażam sobie, aby mogło być inaczej. Kreacje zarówno bohaterów pozytywnych, jak i negatywnych są wyraziste, często emocjonalnie i wewnętrznie rozdarte, walczące ze swoimi przekonaniami i racjami, próbujące znaleźć równowagę między dobrem a złem. Czy wszystkim się to uda? Tak wiele zależy od nich samych ...

  Ta wrażliwa i zarazem intrygująca powieść wydobywa z nas emocje, potrafi nas zmusić do uzewnętrznienia swoich myśli i uczuć. Pokazać, że nie jesteśmy obojętni na zło i krzywdę, że liczy się dla nas drugi człowiek, niezależnie od narodowości czy przekonań politycznych. To ważna lektura również w obecnych nam czasach, bo czyż nie jest tak, że rodziny są dzisiaj skłócone jak nigdy, jak rządzący potrafią zaognić rodzinne relacje i więzi? Nie potrzeba wojny, wystarczą określone realia polityczne, a naród potrafi być skłócony. Cieszmy się dniem dzisiejszym, szanujmy to co dzisiaj mamy i dziękujmy, że nie musimy żyć w czasach niszczycielskich i bezwzględnych działań wojennych.

  Powieści nie trzeba reklamować, wystarczy chwilkę się zatrzymać i zastanowić nad tytułem i wszystko jest oczywiste. Tak, tytuł celnie odzwierciedla fabułę, emocje i charakterystykę bohaterów. W dwóch niepozornych słowach Łzy wojny jest ujęta całą kwintesencja powieści.

  Prawdziwa uczta mocnych marzeń i emocji na wyciągnięcie ręki! Wystarczy się tylko poczęstować ...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wydaje mi się, że śmiało mogę polecić tę historię wszystkim fanom literatury wojennej, rodzinnych sag czy romansów z historią w tle. Opowieść ta ma wiele do zaoferowania, jest wielowątkowa, emocjonalna i porusza sporo motywów. Do tego jest naprawdę przyjemnie napisana, więc z pewnością spędzicie z nią miłe chwile i nie będziecie patrzeć na zegarek!

  Cała recenzja: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pierwszym, na co warto zwrócić uwagę przy czytaniu książki „Łzy wojny” Wilbura Smitha, są wspaniałe opisy miejsc, w których rozgrywa się akcja. Autorowi udało się to napisać tak, aby czytelnik mógł rzeczywiście wyobrazić sobie okolicę, gdzie rozstrzygają się wydarzenia – spokojna i upalna Kenia lub mglista i deszczowa Anglia – wszystkie miejsca wzbudzają takie samo zainteresowanie.

  Na początku poznajemy dziewczynkę – Saffron Courtney – mieszkającą z rodzicami w Kenii. Jej ojciec prowadził działalność handlową, natomiast matka zajmowała się wychowywaniem córki. Niestety, przez rodzinną tragedię nastolatka musi szybciej dorosnąć i zacząć podejmować własne decyzje. Dziewczyna, chcąc kontynuować naukę, wyruszyła do Anglii, dokładnie w przededniu wybuchu II wojny światowej.

  W międzyczasie pojawił się drugi bohater – Gerhard von Meerbach – młody, przystojny potomek niemieckich właścicieli fortuny przemysłowej. Miał starszego brata – Konrada, – który wyjątkowo go nienawidził. Gerhard był przeciwnikiem nazistowskich Niemiec. Musiał się jednak podporządkować nowym zasadom, ze względu na brata, który był zapatrzony w Hitlera. Nie wszystko jest jednak takie proste, szczególnie, gdy młody Aryjczyk zechce pomóc dawnemu przyjacielowi rodziny, Żydowi.

  Oprócz wojny pojawia się również cudowny wątek miłosny, który z pewnością nie będzie łatwym przeżyciem dla bohaterów. Ból i smutek, miłość i zaskoczenie – to wszystko miesza się ze sobą, tworząc naprawdę wspaniałą historię, którą warto przeżyć osobiście. Dodatkowo, atmosferę wzmacnia pojawienie się tajemnic, ukrywanych przez nieżyjącą już matkę Courtney.

  Mimo że nie jestem fanką dłuższych wątków miłosnych lub tematyki wojennej, to opowieść wciągnęła mnie na kilka godzin w kompletnie inny świat. Po zaskakującym zakończeniu nadal czułam niedosyt i chciałam czytać jeszcze więcej. Dlatego gorąco polecam „Łzy wojny”, nawet jeśli nie jest się miłośnikiem tego typu książek.

  WL, lat 16

  źródło: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Mma Ramotswe i łzy żyrafy 0/5 Nasza cena:
16,52 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mma Ramotswe i łzy żyrafy

Drugi odcinek cieszącego się dużym uznaniem cyklu powieściowego o Kobiecej Agencji Detektywistycznej Nr 1 autorstwa Alexandra McCalla Smitha ukazuje dalsze losy zajmującej i rezolutnej Precious Ramotswe, właścicielki jedynej botswańskiej agencji detektywistycznej prowadzonej przez kobiety. Tym...
eBook Łzy Nemezis mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,25 zł 26,18 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Łzy Nemezis mobi epub

Powiadają, że na bezbrzeżnych piaskach pustyni rycerze trzeciej krucjaty i władcy Arabii toczyli walkę ze złem. Powiadają, że nie przyniosła im ona nieśmiertelnej sławy. Oto historia miłości, przyjaźni, zdrady, zemsty i przeznaczenia. Oto opowieść, która wycisnęła łzy z oczu nieprzejednanej...
Bohaterowie i dowódcy II wojny światowej 0/5 Nasza cena:
19,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bohaterowie i dowódcy II wojny światowej

Druga wojna światowa była globalną konfrontacją państw demokratycznych z dyktaturami - brytyjskie imperium i Stany Zjednoczone przeciwstawiły się wspólnie tyranii nazimu i faszyzmu. W tym konflikcie zbrojnym walczono na wszystkich kontynentach i oceanach, a w każdym z uwikłanych w wojnę kraju...
Pokłosie czekoladowej wojny br. 0/5 Nasza cena:
12,95 zł 25,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pokłosie czekoladowej wojny br.

Rok szkolny powoli się kończy, historia z czekoladkami należy już do przeszłości, ale w Trinity nikt nie zapomniał "czekoladowej wojny". Przebiegły Archie Costello, przewodzący tajnej organizacji uczniowskiej o nazwie Vigilsi, przed uzyskaniem dyplomu chce jeszcze zlecić kilka ze swych słynnych...
Mma Ramotswe i łzy żyrafy 0/5 Nasza cena:
9,95 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mma Ramotswe i łzy żyrafy

Drugi odcinek cieszącego się dużym uznaniem cyklu powieściowego o Kobiecej Agencji Detektywistycznej Nr 1 autorstwa Alexandra McCalla Smitha ukazuje dalsze losy zajmującej i rezolutnej Precious Ramotswe, właścicielki jedynej botswańskiej agencji detektywistycznej prowadzonej przez kobiety. Tym...
eBook Wonder Woman. Zwiastunka wojny mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,50 zł 30,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Wonder Woman. Zwiastunka wojny mobi epub

Zostanie jedną z najsławniejszych bohaterek wszech czasów: WONDER WOMAN. Na razie jednak jest Dianą, księżniczką Amazonek, a jej walka dopiero się zaczyna… Marzy o tym, żeby zaimponować swoim legendarnym siostrom-wojowniczkom, ale kiedy wreszcie nadarza się ku temu okazja, odrzuca swoją szansę na...
Kampania wrześniowa 1939 roku Historia II Wojny Światowej Tom 1 0/5 Nasza cena:
5,00 zł 9,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kampania wrześniowa 1939 roku Historia II Wojny Światowej Tom 1

Seria wydawnictw firmowanych przez Oficynę Wydawniczą ‘Mówią Wieki’, opisująca w syntetyczny sposób najważniejsze zagadnienia związane z historią II wojny światowej, każdy tomik kolekcji wzbogacony jest ilustracjami, mapami, wykresami.Media Regionalne, ISBN: 978-83-62000-00-5, 155x210, 48 s.,...
Za murami getta Historia II Wojny Światowej Tom 6 0/5 Nasza cena:
5,00 zł 9,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Za murami getta Historia II Wojny Światowej Tom 6

Seria wydawnictw firmowanych przez Oficynę Wydawniczą ‘Mówią Wieki’, opisująca w syntetyczny sposób najważniejsze zagadnienia związane z historią II wojny światowej, każdy tomik kolekcji wzbogacony jest ilustracjami, mapami, wykresami.Media Regionalne, ISBN: 978-83-62000-05-0, 155x210, 48 s.,...
Polski rząd i armia w Wielkiej Brytanii Historia II wojny światowej 8 0/5 Nasza cena:
5,00 zł 9,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polski rząd i armia w Wielkiej Brytanii Historia II wojny światowej 8

Seria wydawnictw firmowanych przez Oficynę Wydawniczą ‘Mówią Wieki’, opisująca w syntetyczny sposób najważniejsze zagadnienia związane z historią II wojny światowej, każdy tomik kolekcji wzbogacony jest ilustracjami, mapami, wykresami.Media Regionalne, ISBN: 978-83-62000-07-4, 155x210, 48 s.,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula