Łowcy skór. Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
368
Rok wydania
2023
Nasza cena: 41,90 zł 54,99 zł Taniej o: 24%

Styczeń 2002 roku to czas, kiedy polską opinią publiczną wstrząsnęła tak zwana afera "łowców skór". Do tych wydarzeń powraca Tomasz Patora w książce "Łowcy skór. Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu".

Autor przywołuje ciąg zdarzeń związanych z ujawnieniem przez dziennikarzy procederu uśmiercania pacjentów w łódzkich karetkach pogotowia ratunkowego. Opowiada o faktach, które udało mu się ustalić w toku dziennikarskiego śledztwa: podawaniu leków zwiotczających mięśnie, celowym opóźnianiu wyjazdów ambulansów do chorych i niewyjaśnionych zgonach. Ujawnia powiązania pomiędzy pracownikami łódzkiego pogotowia ratunkowego a właścicielami zakładów pogrzebowych, którzy w zamian za gratyfikację finansową dostawały od lekarzy informacje o zmarłych.

Tomasz Patora drobiazgowo przygląda się zgromadzonym faktom i analizuje zebrany materiał dowodowy. Próbuje jednocześnie dociec, jak to możliwe, że ludzie, których misją powinno być ratowanie ludzkiego życia, stali się siewcami śmierci. Snując opowieść o zdarzeniach sprzed ponad dwóch dziesięcioleci, autor upublicznia niedostępne dotąd relacje świadków zbrodniczego procederu.


Opinie o książce

Jestem przekonany, że na podstawie tej książki powstanie hitowy serial. Czyta się ją z wypiekami na twarzy, jak doskonały thriller sądowo-kryminalno-lekarski. Tylko że to wszystko wydarzyło się naprawdę.

Szymon Jadczak, dziennikarz śledczy Wirtualnej Polski   

Łowcy skór to jeden z najważniejszych, najwybitniejszych i najbardziej wstrząsających tekstów prasowych w historii polskiego dziennikarstwa. Teraz możecie poznać kulisy jego powstania. Książka Patory powinna stać się podręcznikiem dziennikarstwa śledczego we wszystkich dziennikarskich szkołach...

Cezary Łazarewicz, laureat Nagrody Literackiej Nike


O autorze

Tomasz Patora jest dziennikarzem oraz nauczycielem akademickim w łódzkiej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej i na Uniwersytecie Wrocławskim. Przez lata związany był z łódzkim oddziałem dziennika "Gazeta Wyborcza", gdzie kierował działem miejskim. Od roku 2009 współpracuje z emitowanym na antenie telewizji TVN programem "Uwaga". Specjalizuje się w dziennikarstwie śledczym.

Recenzje książki Łowcy skór. Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu (4)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Afera, skandal, korupcja. Trzy słowa, które ponad dwie dekady temu były stale obecne w gazetach, telewizji, radiu. „Łowcy skór”. Dzisiaj nie wszyscy od razu kojarzą te czołówki i paski w różnorodnych telewizyjnych dziennikach. Jednak coś, gdzieś, ktoś słyszał, czytał, widział. Po tylu latach sprawa ta wciąż budzi emocji. Dlaczego? Czas minął, jednak pozostali skrzywdzeni ludzi i historia, z jakiej nie wyciągnięto wszystkich wniosków.

  Anonim uruchomił lawinę, dramatycznych informacji, jakie mogłoby się wydawać nierealne gdyby nie trafił do dziennikarzy, jacy zajmowali się dziennikarskimi śledztwami. Został potraktowany poważnie, zwłaszcza, że jego adresaci co nieco już poznali funeralny biznes przy okazji pracy nad innymi artykułami. Nieprawidłowości nie były aż taką tajemnicą jak mogłoby się wydawać, lecz to, o czym pisał nieznany autor przekraczało wszystko, o czym nieoficjalnie wiedziano. Ruszyło śledztwo, poszukiwania informatorów i przede wszystkim prawdy o tym, co miało i ma miejsce. Ale to dopiero początek, im dalej tym więcej relacji, dowodów i przede wszystkim śladów, mówiących o realiach, dalekich od tych branych za niepodważalną oczywistość. Śmierć zamiast życia, cenniejsza, zmonetyzowana i licząca się bardziej przez tych, którzy powinny stać na straży tego pierwszego. System jaki powstał działał sprawnie i to wcale nie krótko, jak mogłoby się wydawać. Dlaczego tak długo udawało mu się trwać i nawet zataczać coraz szersze kręgi? Znieczulica? Strach? Korzyści? Obojętność? Wszystko naraz i wcale nie po trochu.

  Czas mija, niektóre pytania pozostają bez odpowiedzi, na inne dopiero teraz zostają udzielone odpowiedzi, uzupełniają to, co już wiadomo i ujawniają nowe fragmenty prawdy. Trudnej i dla wielu niewygodnej. Tomasz Patora wraca do tematu, jakim żyliśmy dwadzieścia lat temu. Nie przebrzmiał, nie wydaje się wyblakły, wciąż poraża i warty przypomnienia. Analizując zgromadzone fakty, wyniki oficjalnego śledztwa oraz nieujawnione informacje uzupełniają obraz korupcyjnego i zabójczego układu, tak, iż staje się on jeszcze pełniejszy. Jak mógł on powstać i to na taką skalę? Rozdział po rozdziale lub raczej relacja po relacji, zeznanie po zeznaniu, rozmowa po rozmowie, czytelnik zapoznaje się z zaistniałymi powiązaniami, tworzącymi sieć, działającą niezwykle skutecznie i zbyt długo bezkarnie. „Łowcy skór” nie są fabularnym zapisem, ale przedstawieniem rzeczywistych wydarzeń, nie dziejących się gdzieś daleko, za granicą, lecz blisko nas, na oczach społeczeństwa. Tego nie wymyślili scenarzyści czy pisarze. Autentyczne sytuacje, potwierdzone przez świadków, nie jednostkowe, powtarzające się. Tomasz Patora odsłania oś procederu, przypomina to, o czym zdążyliśmy zapomnieć i nie było podane do ogólnej wiadomości. Jak mogło do tego dojść i trwać tak długo?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Prawda nie zawsze obroni się sama.

  Po ponad 20 latach od głośnej łódzkiej afery łowców skór możemy się przyjrzeć, jak wyglądała ta sprawa od podszewki. Nie da się czytać spokojnie, bo włos się jeży, ciśnienie rośnie, a na usta (poza brzydkimi słowami) ciśnie się pytanie: JAK TO MOŻLIWE???

  Nie wiem, co jest najbardziej zaskakujące: to, że pazerni tchórze zabijali na dużą skalę, z taką lekkością i czuli się bezkarni, czy trudności, które nieomal doprowadziły do umorzenia sprawy?

  Po reformach w służbie zdrowia „(…) w pogotowiu było coraz mniej medycyny, a coraz więcej interesów związanych z handlem skórami”. Brak kontroli nad dystrybucją silnych leków i duże łapówki za polecenie firmy pogrzebowej dawały powód i sposób. Dyspozytorzy, kierowcy, pielęgniarze, lekarze całą energię kierowali na swój zarobek, a nie na ratowanie życia.

  Drobne uchybienia, a później równia pochyła, słabnące hamulce moralne, chciwość i przyzwolenie na nią doprowadziły do wielu dramatów. Ilu pacjentów miałoby szansę przeżyć, gdyby karetka JECHAŁA RATOWAĆ? A nie stała pod blokiem czekając, aż będzie za późno? A jej załoga robiła to, do czego została powołana? Szacunkowe ilości są ostrożne, ale i tak porażające. Poziom degeneracji szokuje.

  Ujawnienie afery zaczęło się od anonimu. Dziennikarskie śledztwo, współpraca z prokuraturą, trudne decyzje ile wiedzy ujawnić w publikacji, by nie zaszkodzić wymiarowi sprawiedliwości, nie wywołać paniki, przewidzieć skutki, w jakim terminie wypuścić informację, a przede wszystkim jak udowodnić proceder? Szokuje początkowe ignorowanie sygnałów, brak reakcji i to jak mało brakowało, by wszystkie zarzuty zostały oddalone.

  „Zbrodnie bez zwłok i ich autopsji, bez świadków, bez śladów. Pozornie zbrodnia doskonała, ale jak się okazało, takiej zbrodni nie ma”.

  To szokujący, wstrząsający materiał, poruszył mnie bardzo mocno. To historia niesprawiedliwości…

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Historie na temat łódzkiego pogotowania ratunkowego to coś, czym żyła kilkanaście lat temu cała Polska. Osobiście z lektury nie dowiedziałam się wielu nowych informacji (ale to wynika również z faktu, że cała ta sprawa od dawna mnie mocno interesowała), ale doceniam prostotę języka i kunszt dziennikarski autora. Na pewno historia wstrząsająca, nie dla ludzi o słabych nerwach, bardzo ciekawa. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Łowcy skór. Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu" to pierwsza książka w tym roku, jaką skończyłam czytać. Co prawda, muszę się przyznać, zaczęłam ją czytać jeszcze w grudniu, gdy tylko na czytnik ją wrzuciłam. Ile to było szczęścia jak dostałam w formie cyfrowej i nie musiałam czekać na wersję papierową!

  Zainteresowałam się tą książką nie tylko ze względu na to, o czym jest (a o tym zaraz opowiem odrobinę, bez spojlerów), ale także dlatego, że jest na faktach. To znaczy, że to wszystko, co w niej zostało opisane, wydarzyło się naprawdę. A kolejnym smaczkiem dla mnie był fakt, że to łódzkie pogotowia. Trochę w Łodzi mieszkałam i z ogromną chęcią chciałam się dowiedzieć gdzie takie rzeczy się mogły dziać.

  Do rzeczy. To, że wydarzenia opisane w "Łowcach skór" są prawdziwe, to już wspomniałam i myślę, że to jeden z powodów, dla którego wiele osób po nią sięgnie. A czy warto ją przeczytać?

  Tomasz Patora, czyli autor, rozpoczął śledztwo wraz z kolegami po fachu, które miało ujawnić szczegóły dotyczące handlu informacjami o zgonach. Powiem od razu, że ostatnio wyszedł jeden taki serial, "Minuta ciszy", bardzo tematycznie podobny. Tam handel dotyczył pogrzebów. Domy pogrzebowe i ich układy z księżami. Tego typu sprawy, warto obejrzeć. Tylko, że to fikcja, a Patora sięgnął po fakty. W tej książce jest nieco bardziej... hardcorowo. Bo nie tylko informacje o śmierci były sprzedawane, ale także opóźniano wyjazdy karetek, trafiały się dziwne zgony. I to wszystko w końcu musiało wybuchnąć. To było kiedyś, pewnie wiele osób będzie to pamiętało. A autor postanowił teraz ujawnić więcej informacji.

  No właśnie, w książce znajdziecie mnóstwo dokumentów, relacji świadków. Ludzie przestali się bać o tym mówić, a wiadomo, być może łatwiej byłoby zamieść pod dywan.

  Tomasz Patora wykonał kawał dobrej roboty tworząc obraz służby zdrowia i nie tylko, która w zasadzie powinna pomagać, a jednak działy się różne rzeczy. Dystrybucja niebezpiecznych leków zahaczająca wręcz o dilerkę? Proszę bardzo. Opóźnienie wyjazdu ratowników i nagła śmierć? Proszę bardzo. Kto na tym korzystał? A oprócz pieniędzy, kogo nie męczyło sumienie?

  Włos się jeży podczas czytania i pewnie wiele osób by powiedziało, że to niemożliwe. A no, możliwe i prawdopodobnie nie tylko takie cuda się działy, tylko należałoby się zastanowić ile nie zostało ujawnionych. W tym miejscu mam tylko nadzieję, że Patora sięgnie jeszcze po inne dziennikarskie śledztwa i ubierze je w pełnoprawne reportaże.

  Książka napisana jest przystępnym językiem i każdy z powodzeniem zrozumie o co chodzi, nie ma skomplikowanych słów z dziedziny medycyny, aczkolwiek trzeba też przyznać, że autor nie traktuje odbiorcy jak głupka i nie tłumaczy wszystkiego jak przysłowiowemu szympansowi. Dlatego polecam, bo to nie jest opowieść do przeczytania dla przyjemności, a dla świadomości.

  Recenzja powstała we współpracy z Wydawnictwem Otwartym, a premiera jednej, uważam, z najgłośniejszych książek tego roku, będzie 25 stycznia 2023.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
Najczęściej kupowane razem
 • Kabalista

  TYM RAZEM BEHAWIORYSTA BĘDZIE MUSIAŁ ZMIERZYĆ SIĘ Z NAJGORSZYM KOSZMAREM Półtora roku po tym, jak Małgorzata Rosa wyjechała do Warszawy, szefostwo stacji telewizyjnej chce, by dziennikarka wróciła do rodzinnego miasta. Ma przygotować materiał na temat ofiary gwałtu, której opolska prokuratura...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 52,90 zł 34,08 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,84 zł
 • Uwięziona

  Przekłady na 40 języków. Ponad 3,5 miliona sprzedanych egzemplarzy „Za zamkniętymi drzwiami“ - w tym ponad 400 tysięcy w Polsce. 3 nominacje do tytułu Książki Roku Lubimy Czytać w kategorii kryminał, sensacja/thriller. Jest ciemno. Nie wiesz, gdzie jesteś. Słyszysz zbliżające się kroki. A potem......
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 33,32 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,26 zł
 • Magiczna chwila

  Wzruszająca opowieść o miłości do skrzywdzonego dziecka. napisana przez Kristin Hannah, uwielbianą na całym świecie autorkę powieści „Słowik“ oraz „Zimowy ogród“. Pewnego jesiennego dnia mieszkańców Rain Valley elektryzuje wiadomość o znalezieniu w parku dziwnego dziecka. Emocje sięgają zenitu, a...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 34,21 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,17 zł
 • Polski SOR

  Krew, łzy i czarny humor. Codzienność ratownika medycznego Podrzucane przed urlopem na oddział babcie, zalany imprezowicz z własną ręką pod pachą i pocięte łby kiboli do zszycia. O tej rzeczywistości politycy wolą nie wspominać, ale ratownik medyczny styka się z nią codziennie. To Polska biedy,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 54,90 zł 46,67 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 33,42 zł
 • Skarb. Rodzina Monet. Tom 1

  Zagubiona i odnaleziona jesteś jak skarb Hailie Monet ma niespełna piętnaście lat, gdy w wypadku samochodowym traci dwie najukochańsze osoby: mamę i babcię. Ze skromnego, ale pełnego miłości i ciepła domu trafia do luksusowej willi w Pensylwanii zamieszkanej przez pięciu władczych i zdystansowanych...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 26,94 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,49 zł
 • Królewna. Rodzina Monet. Tom 2. Część 1

  Nieważne, jakiej wagi ciężarki podniesiesz na siłowni lub jak często zapłaczesz w samotności. Siła to coś więcej, to determinacja, a ty, moja królewno, determinację masz we krwi. Jesteś Monet. Wydawałoby się, że życie młodej i poukładanej Hailie nareszcie będzie prostsze. Nastolatka powoli oswaja...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 26,94 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,49 zł
 • Ten drugi

  Był to jeden z najbardziej przejmujących obrazów dwudziestego wieku: dwóch młodych chłopców, dwoje książąt idących za trumną matki. Świat patrzył w smutku – i przerażeniu. Kiedy Diana, księżna Walii, została pochowana, miliardy ludzi zastanawiały się, co książęta muszą myśleć i czuć – i jak potoczy...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 64,90 zł 38,79 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 38,20 zł
 • Opowiedz mi naszą historię. Flaw(less). Tom 1

  Ta dziewczyna. Ten chłopak. Nie ten czas... Dwoje licealistów z małego miasteczka nieopodal Londynu: Josephine, wzorowa dziewczyna z tak zwanego dobrego domu, oraz Chase, chłopak, o którym można powiedzieć wiele, ale nie to, że jest ideałem. Dom rodzinny Chase`a też trudno byłoby nazwać dobrym ......
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 39,90 zł 26,28 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 25,84 zł
 • Atomowe nawyki. Drobne zmiany, niezwykłe efekty

  Atomowe nawyki to sprawdzona i poparta naukowymi dowodami metoda kształtowania dobrych przyzwyczajeń i wyzbywania się złych nawyków. Fundamentem książki jest model nawyków składający się z czterech kroków (wskazówki, pragnienia, reakcji i nagrody) oraz czterech praw zmiany zachowania, które z tych...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,90 zł 26,51 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 25,64 zł
 • Cieszę się, że moja mama umarła

  Światowa sensacja i popkulturowy fenomen - debiut Jennette McCurdy ("ICarly", "Sam i Cat"). To książka, o której mówią całe Stany Zjednoczone. Poruszające wspomnienia jednej z najsłynniejszych dziecięcych aktorek amerykańskich i pełen emocji zapis zmagań dziecka, które wbrew własnej woli zostało...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 45,00 zł 29,37 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 28,24 zł
 • The Inheritance Games. Tom 1

  Fortuna w spadku. Spadkobierczyni znikąd. Czterej rywale. Pierwszy tom bestsellerowej trylogii pełnej twistów, sekretów i niebezpieczeństw. Avery Grambs chce przetrwać szkołę średnią, zdobyć stypendium i uciec od swojego dotychczasowego życia. Ale jej losy zmieniają się w jednej chwili, gdy umiera...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 29,86 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 29,15 zł
 • Do cna

  Spowite mrokiem miasto budzi zwierzęce instynkty. Bez śladu znika młody mężczyzna, a w parku porzucono reklamówki pełne ugotowanych ludzkich kości. Kim jest grasujący w Żyrardowie psychopata? Zabija dla mięsa czy dla rozrywki? Jeśli detektyw Jakub Sobieski chce być dla niego godnym przeciwnikiem,...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 27,61 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,49 zł
Wybrane bestsellery
Zaginiona 5/5 Cena detaliczna 44,90 zł 34,24 zł Do koszyka dodaj do schowka

Zaginiona

Thriller kryminalny amerykańskiej mistrzyni gatunku, podziwianej przez Harlana Cobena, Lee Childa i Tess Gerritsen. Gdy ktoś, kogo kochasz znika bez śladu – jak daleko się posuniesz, by odzyskać ukochaną osobę? Dla byłego profilera FBI, Pierce’a Quincy’ego, właśnie zaczął się najgorszy koszmar: na...
najniższa cena z 30 dni: 32,57 zł
Red, White & Royal Blue 0/5 Cena detaliczna 59,99 zł 41,30 zł Do koszyka dodaj do schowka

Red, White & Royal Blue

Rozszerzone wydanie powieści, którą pokochały miliony czytelników na całym świecie! Alex Claremont-Diaz jest tą osobą, która jako jedyna w całych Stanach Zjednoczonych ma status równy księciu. Wraz ze swoją nieustraszoną siostrą June i genialną Norą, wnuczką wiceprezydenta USA, tworzą Trio z...
najniższa cena z 30 dni: 40,97 zł
Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem 0/5 Cena detaliczna 69,90 zł 48,14 zł Do koszyka dodaj do schowka

Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem

Najnowsza publikacja Jacka Bartosiaka nie jest poświęcona USA, Chinom czy Rosji – to książka o Rzeczpospolitej i o tym, czym ona jest i jakie mamy wobec niej marzenia. Konflikt o panowanie nad światem stał się faktem. Czy Polska ma pomysł na swoją pozycję w tej rozgrywce? Z jednej strony mamy...
najniższa cena z 30 dni: 46,58 zł
Zemsta jest słodka 5/5 Cena detaliczna 44,90 zł 34,04 zł Do koszyka dodaj do schowka

Zemsta jest słodka

Nie ma nic groźniejszego niż furia zdradzonej kobiety. No, chyba że… Trzy Furie! Trzy przyjaciółki – popularna piosenkarka, uwielbiana przez licealistów nauczycielka i spokojna gospodyni domowa – w jednym czasie dowiadują się, że niebawem każdą z nich czeka rozwód. Zdradzone i porzucone przez...
najniższa cena z 30 dni: 33,81 zł
Ognisty medalion 5/5 Cena detaliczna 54,90 zł 36,96 zł Do koszyka dodaj do schowka

Ognisty medalion

Kontynuacja bestsellerowej Szmaragdowej Tablicy. Odkryj tajemnicę Ognistego Medalionu, relikwii, która naznaczyła bieg historii! Madryt, XXI wiek. Ana García-Brest, historyczka sztuki, otrzymuje wiadomość od Martina Lohsego, mężczyzny, którego poznała w trakcie poszukiwania obrazu Astrolog...
najniższa cena z 30 dni: 34,92 zł
Drażliwe tematy 0/5 Cena detaliczna 49,00 zł 34,93 zł Do koszyka dodaj do schowka

Drażliwe tematy

Nowy zbiór opowiadań autora Amerykańskich bogów i Nigdziebądź. Gaiman, autor wszechstronny, wyrafinowany i niezrównanie twórczy, czaruje nas swoją literacką alchemią i przenosi daleko w nieznaną krainę, gdzie fantazja staje się rzeczywistością, a codzienność płonie własnym blaskiem. Drażliwe...
najniższa cena z 30 dni: 34,35 zł
Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem 5/5 Cena detaliczna 42,90 zł 25,74 zł Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem

Życie nastolatka czasami jest nie do zniesienia. Wszystko gwałtownie się zmienia. Masz poczucie, że nikt cię nie rozumie i wszyscy, poza grupką znajomych, patrzą na ciebie jak na przybysza z obcej planety.A do tego w szkole i w domu musisz się mierzyć z niekończącą się listą zarzutów i oczekiwań...
najniższa cena z 30 dni: 25,49 zł
Znajoma twarz. Five Nights At Freddy's. Fazbear Frights. Tom 10 0/5 Cena detaliczna 36,90 zł 22,14 zł Do koszyka dodaj do schowka

Znajoma twarz. Five Nights At Freddy's. Fazbear Frights. Tom 10

Edward nie może się pogodzić ze stratą najlepszego przyjaciela i ich wspólnego kota. Bez wahania zamawia w Fazbear Entertainment nowego animatronika, który ma być idealną imitacją pupila... Mott postanawia pozbyć się irytujących go zwierzątek hodowanych w akwarium przez brata. Kiedy spuszcza je w...
najniższa cena z 30 dni: 22,45 zł
Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem 0/5 Cena detaliczna 69,90 zł 51,28 zł Do koszyka dodaj do schowka

Czarny łabędź. Jak nieprzewidywalne zdarzenia rządzą naszym życiem

NAJBARDZIEJ PROROCZA KSIĄŻKA XXI WIEKU! Co łączy wynalazek koła, zagładę Pompejów, krach na Wall Street, Harry'ego Pottera i Internet? Dlaczego wszyscy prognostycy są oszustami? Co miłośnicy Katarzyny Wielkiej mogą nam powiedzieć o prawdopodobieństwie? Dlaczego nigdy nie powinieneś gonić...
najniższa cena z 30 dni: 47,84 zł
Warkocz ze Szmaragdowego Morza 0/5 Cena detaliczna 59,00 zł 42,94 zł Do koszyka dodaj do schowka

Warkocz ze Szmaragdowego Morza

Samodzielna opowieść w uniwersum Cosmere, która szczególnie przemówi do fanów "Narzeczonej dla księcia". Proste życie Warkocz na wyspie na szmaragdowym oceanie wypełniały proste przyjemności – zbieranie kubków przywożonych przez marynarzy z odległych krain i słuchanie opowieści przyjaciela...
najniższa cena z 30 dni: 42,71 zł
Sprawa Josefa Fritzla 5/5 Cena detaliczna 49,90 zł 44,91 zł Do koszyka dodaj do schowka

Sprawa Josefa Fritzla

Josef Fritzl był 73-letnim, emerytowanym inżynierem z Austrii. Wydawało się, że prowadzi normalne życie ze swoją żoną Rosemarie, mimo że jedna z ich córek Elisabeth, wiele lat wcześniej uciekła z domu, by dołączyć do religijnej sekty. Na przestrzeni lat troje dzieci Elisabeth w tajemniczy sposób...
najniższa cena z 30 dni: 30,75 zł
Abominacja 0/5 Cena detaliczna 99,90 zł 66,98 zł Do koszyka dodaj do schowka

Abominacja

Dan Simmons, kojarzony przez chyba każdego fana science fiction za sprawą popularnego i słusznie nagradzanego z cyklu "Hyperion", dał się też poznać miłośnikom grozy fenomenalnym "Terrorem", który w opinii niejednego entuzjasty gatunku zajmuje miejsce w czołówce najlepszych horrorów wszech czasów....
najniższa cena z 30 dni: 63,54 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula