Książki i poradniki pedagogiczne

Bestsellery - Pedagogika

Nowości - Nauki humanistyczne

Pedagogika to złożona dziedzina nauki, skupiona na wychowaniu, a także różnego rodzaju procesach wychowawczych oraz celach, jakie ze sobą niosą. Na przestrzeni lat powstało wiele publikacji z jej zakresu i to one właśnie zostały umieszczone w tej kategorii.


W dziale "Pedagogika" odnajdziesz książki z zakresu historii oraz teorii tej dziedziny. Zebraliśmy tu także pozycje dotyczące kształcenia zintegrowanego, oświaty i organizacji wychowawczych i ogólnie kwestii wychowania. Nie zabrakło też publikacji związanych z pedagogiką specjalną.


W ofercie można znaleźć, takie propozycje jak: "Szczęśliwi nauczyciele zmieniają świat" autorstwa Thich Nhat Hanh i Katherine Weare. Znajduje się tam szereg porad odnośnie tego, jak radzić sobie z obowiązkami nauczyciela, a jednocześnie czerpać z tego przyjemność. Z drugiej strony, pojawia się też kwestia odpowiedniego wpływu na uczniów oraz ogólnej poprawy ich wyników w nauce.


W tej kategorii można także dotrzeć do rozmaitych podręczników wyjaśniających różne metody nauczania. Tak na przykład można natrafić na "Edukację w systemie Marii Montessori". Zostało tam przedstawione, w jaki sposób kształci się w oparciu o tytułową metodę. Nie brakuje tam też barwnych ilustracji, które pozwalają lepiej zrozumieć część zagadnień. Można też znaleźć pozycje poruszające, takie jak chociażby "Dzieci pustyni. Pamiętnik matki zastępczej" autorstwa Hanny Tomlak. Książki proponowane w ramach kategorii "Pedagogika" przydadzą się zarówno nauczycielom, jak i studentom tego kierunku lub kierunków pokrewnych na studiach.