Zanim się pojawiłeś

Autor:

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 43
Wysyłka w:
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2017
Seria
Ilość stron
382
Inne wersje (5)
Książka, op. miękka
od 28,73 zł
Outlet, Książka, op. miękka
od 14,81 zł
Audiobook na CD, mp3
za 25,42 zł
Nasza cena: 14,79 zł 19,99 zł Taniej o: 26%

Międzynarodowy bestseller, nietuzinkowa powieść romantyczna, która skradła serca milionom czytelników na całym świecie.


Lou Clark jest młoda, energiczna i „wszystkowiedząca”. Ma chłopaka, którego nie kocha i pracę, którą lubi. Niespodziewanie zostaje zwolniona. Zatrudnia się jako opiekunka bogatego, niepełnosprawnego Willa, którego życie legło w gruzach po tragicznym wypadku sprzed kilkunastu miesięcy. Miłość do szybkiej jazdy na motorze przypłacił swoim szczęściem i spokojnym życiem. Uważa, że już nie ma po co żyć, wszystko straciło dla niego kolory. Jednak spotkanie z Lou wprowadziło do jego życia powiew radości, nadziei, którą już całkowicie stracił. Zanim Will się pojawił, świat Lou Clark był całkiem inny...


Powieść została zekranizowana – w rolach głównych wystąpili: znany z "Igrzysk śmierci” Sam Claflin oraz znana z "Gry o tron” Emilia Clarke.


Fantastyczny wyciskacz łez, który zapewni kilka godzin świetnej rozrywki!


Zabawna, zaskakująca i rozdzierająca serce. Powieść, która pokazuje cudowną złożoność miłości

- People

Ta powieść daje niezwykłą słodycz - będziesz się uśmiechać przez łzy.

- O, The Oprah Magazine

Mistrzowski łamacz serc w jego najlepszym znaczeniu.

- New York Daily News

Czytaj całość

Recenzje (43)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2015-04-21
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  28 z 35 osób uznało recenzję za przydatną

  Czytając tę powieść poznajemy dwudziestokilkuletnią Lou Clark, dziewczynę bez pomysłu na życie i – jak wydawałoby się - pozbawioną wyższych ambicji. Jej spokojne, ale też i nudne życie komplikuje niespodziewana utrata pracy. Louisa musi zmierzyć się z faktem, iż czas płynie nieubłaganie i nie może do końca życia mieszkać w ciasnym domu wraz z pięcioma innymi członkami rodziny. W końcu postanawia znaleźć pracę i w wyniku splotu okoliczności zostaje opiekunką sparaliżowanego młodego mężczyzny (zaznaczmy iż wbrew woli samego zainteresowanego). Will Traynor do momentu wypadku był bardzo aktywnym człowiekiem, dlatego fakt unieruchomienia i ciągłej zależności od innych osób jest dla niego szczególnie przykry. Mimo początkowej wzajemnej niechęci, miedzy tą dwójką powoli zaczyna budować się nić porozumienia…

  W tym miejscu wtrącę, że właściwie nigdy nie płaczę wraz z końcem książki czy filmu. Nie wzbudza we mnie większych emocji tragedia pasażerów Titanica, nie smuci mnie tragiczny los Romea i Julii, nie wylewam łez nad niedolą psa Hachiko, ale nad tą książką ryczałam jak bóbr. To pierwsza pozycja, która wywołała we mnie tak silne emocje. Myślałam o niej jeszcze długo po przeczytaniu, a nawet szukałam w Internecie informacji na temat poruszonych w niej wątków. Szczególnie zainteresowała mnie zasada działanie szwajcarskiej organizacji Dignitas, zajmującej się wspomaganymi samobójstwami, o której jest mowa w „Zanim się pojawiłeś”.

  Podoba mi się to, że Jojo Moyes poruszając ten bardzo kontrowersyjny temat związany z wyborem między życiem a śmiercią, nie zajmuje żadnego konkretnego stanowiska, pozostaje bezstronna. Przedstawiła argumenty obu stron, co tylko potwierdziło moje przekonanie, że tak naprawdę nie ma dobrych i złych decyzji. Książka uczy, że czasami poważne życiowe decyzje, które podejmujemy wpływają też w istotny sposób na życie otaczających nas osób. Dokonując słusznego w naszym mniemaniu wyboru, możemy skrzywdzić najbliższych nam ludzi. Will Traynor staje przed obliczem prawdopodobnie najważniejszego dylematu w ciągu całej swojej egzystencji. Do tej pory nie wiem jaką ja podjęłabym decyzję będąc w takiej samej sytuacji (co mam nadzieję nigdy nie nastąpi), niemniej jednak przeczytanie tej książki zmusiło mnie do głębokiej refleksji nad tą kwestią. Jeżeli więc zamierzeniem autorki było spowodowanie mętliku w głowie czytelnika, to z pewnością jej się to udało. Uwielbiam ją za to a zarazem nienawidzę 

  Kolejnym przesłaniem zawartym w powieści jest zapewne to, że należy cieszyć się każdym dniem i przeżywać go najpełniej jak się da, gdyż nie wiadomo czy nie jest ON tym ostatnim. Banalne? Być może ale niestety wielu zapomina o tej prostej prawdzie, goniąc za czymś, co w ostatecznym rozrachunku nie ma większego znaczenia.

  Co rzadko spotykane w tzw. romansidłach relacja głównych bohaterów rozwija się bardzo powoli. Nie ma tu schematu pt. ona i ON pierwszy raz się spotykają, jest sympatycznie, trach ! scena łóżkowa. Lou i Will subtelnie się docierają poprzez drobne gesty i pozornie mało znaczące słowa, ich znajomość do końca jest niejednoznaczna.

  Dużym plusem są tu bardzo wyraziste i ciekawe postacie, choć nie zawsze pozytywne. Oprócz głównych bohaterów szczególnie zapadła mi w pamięć siostra Louisy – Treena, z powodu swojego nieco wrednego charakteru. Stylistyce i sposobowi narracji nie mam nic do zarzucenia. Jedyne co mi się nie spodobało to polska okładka, która w anglojęzycznym wydaniu jest dużo bardziej oryginalna i milej się na nią patrzy.

  Z pewnością jeszcze nie raz sięgnę po książkę autorstwa Jojo Moyes.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2014-02-18
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  24 z 31 osób uznało recenzję za przydatną

  Lubię zatapiać się w książce bez pamięci. Uwielbiam jak każda kolejna strona pochłania mnie bez reszty. Jojo Moyes w swojej najnowszej powieści ,,Zanim się pojawiłeś" stworzyła tak niepowtarzalny klimat, że ja nie mogłam przestać czytać. Jestem zauroczona i zachwycona.

  Lou, bohaterka książki jest dość ciekawym typem kobiety. Pracowała w kawiarni jako kelnerka, jej styl ubierania mówiąc delikatnie jest nieco dziwny, a tak naprawdę jest indywidualny, chłopak nie ma chyba zamiaru się jej oświadczyć - nie ma się czym dziewczyna pochwalić, a na dodatek najbliżsi ciągle mają jej coś do zarzucenia.

  Will - przystojny, bogaty, aktywny mężczyzna, u boku ma wspaniałą kobietę i w sumie mówiąc krótko rewelacja. Niestety, któregoś dnia bajka zamienia się w koszmar. Will ulega wypadkowi, czego skutkiem jest kalectwo i resztę życia ma spędzić na wózku.

  Lou jest bezrobotna, a Will potrzebuje opiekunki. Los łączy tę dwójkę. Zaczynają się poznawać, choć wcale nie jest łatwo. Często mają serdecznie dość swojego towarzystwa. Nie zdają sobie jednak sprawy jak wiele ta znajomość zmieni w ich życiu ...

  Jojo Moyes stworzyła bardzo wzruszającą i piękną opowieść z lekką dozą romantyzmu. Bohaterowie wykreowani są z niezwykłą dokładnością i dbałością o nawet najmniejsze szczegóły. Cała akcja prowadzona jest delikatnie, przez co autorka stworzyła niesamowity klimat całej opowieści. Książka przepełniona jest emocjami i uczuciami, które zdecydowanie udzielają się czytelnikowi, przez co ja musiałam bardzo często sięgać po chusteczkę.

  Wydawca na okładce napisał, że tę książkę ,,przyjaciółki powinny sobie nawzajem przekazywać". Z wielką przyjemnością polecę tę opowieść mojej przyjaciółce oraz wszystkim tym, którzy lubią historie budzące emocje i wszystkim tym, którzy lubią zapamiętać na długo bohaterów i ich wykreowane przez autora życie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu 2013-10-25
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  19 z 32 osób uznało recenzję za przydatną

  "Zanim się pojawiłeś" to opowieść o miłości i przyjaźni, o życiu, z jego radościami i troskami.

  Główną bohaterką powieści jest dwudziestosześcioletnia Lou Clark. Ostatnio jej życie barwi wstęga niepowodzeń. Rozstała się ze swoim chłopakiem, a teraz straciła pracę w kawiarni. Nie jest jej łatwo znaleźć kolejną posadę, próbuje wielu zajęć, ale żadne nie jest na stałe.

  W końcu trafia na niecodzienną opcję zatrudnienia - ma zostać towarzyszką chorego mężczyzny. Will jest młody, atrakcyjny i

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-05-17
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  12 z 19 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie mogę trzymać tego w sobie ani chwili dłużej, nie mogę ryzykować, że emocje wybuchną po raz kolejny, a ja znów nie będę w stanie się pozbierać. Zależy mi na przekazaniu tego, co pozostawiła we mnie Jojo Moyes ze swoją powieścią, bo nie jestem w stanie utrzymać wszystkich wrażeń w swoim wątłym książkowym serduchu, p o t r z e b u j ę podzielić się opinią o Zanim się pojawiłeś. Bo w innym przypadku czuję, że może dojść do przegrzania przewodów i wywalenia korków, a jeszcze trochę pozycji chciałam przeczytać.

  Will był rekinem biznesu. Niesamowicie utalentowanym w swoim fachu szefem firmy, młodym mężczyzną uwielbiającym sport, kobiety. A nader wszystko korzystanie z życia. Podróże, skoki na bungee, wszystkie czynności, z którymi związane są potężne emocje. Korzystał z każdej okazji, by zaszaleć, by mieć świadomość na starość, że zrobił ze swoim życiem tak wiele, że nawet jeśli gdzieś w głębi niego czaił się strach, to nie wycofywał się, ale z podniesionym czołem zmierzał w stronę przygód. A potem zdarzył się wypadek motocyklowy. Co najbardziej ironiczne, to nie ON prowadził. Był tylko zwyczajnym pieszym i w niczym nie zawinił. Tak oto pełny energii facet wylądował na wózku, dołączył do grona tetraplegów.

  Lou Clark jest chyba najbardziej ekscentryczką bohaterką z jaką ostatnio się spotkałam. Dwudziestosześciolatka jest ekscentryczną, bardzo oryginalną, ale i wesołą, pogodną osobą. Kiedy szef dzieli się z nią informacją, że zmuszony jest do zamknięcia kawiarni, Louisa udaje się do pośredniaka. Po kilku nie do końca udanych próbach w nowych miejscach, Lou trafia do domu Traynorów - ma być opiekunką Willa. Do jej obowiązków nie należy nic specjalnie skomplikowanego, wszystkimi medycznymi sprawami zajmuje się pielęgniarz Nathan, wpadający kilka razy dziennie. Ma po prostu dotrzymywać Willowi towarzystwa. Z czasem wychodzi na jaw, że jest u Traynorów po to, by dopilnować, by Will nie podjął kolejnej próby samobójczej.

  Nie czytam obyczajówek jakoś z wielką pasją. Owszem, zdarza się, że nie aż tak rzadko sięgam po new adult, czy pochodne, bo mimo wielu porażek szukam gdzieś tej dobrej, lekkiej lektury. Ale z pewnością na nich nie płaczę. Ani tym bardziej nie ryczę. Więc nie mam zielonego pojęcia, co do cholery zrobiła Jojo Moyes, czym ona naszpikowała tę książkę, że jeszcze teraz trzęsą mi się dłonie, że wciąż czuję gulę w gardle i litery zamazują mi się przed oczami.

  Chociaż tytuł książki obił mi się o uszy już w tamtym roku, to dopiero niedawno, kiedy dowiedziałam się o ekranizacji, zaczęłam brać ją za potencjalną lekturę. Pooglądałam zwiastun... i nie mogłam się doczekać aż zasiądę na sali kinowej. Choć nie wiem, jak jest z grą aktorską Emilli Clarke, to Sam Claflin jest absolutnie jednym z najbardziej utalentowanych i czarujących aktorów, jakich znam. Ale, jak prawdziwy książkoholik, postanowiłam, że nie obejrzę filmu, dopóki nie przeczytam książki, nie ważne jak słaba by nie była. I stało się. Przeczytałam i wciąż nie mogę uwierzyć, że jest tak świetna. Niejedna "wielce wzruszająca pozycja" nie zrobiła na mnie wrażenie, mimo setek zapewnień, więc do Zanim się pojawiłeś nie podchodziłam z wielkimi oczekiwaniami. I przysięgam, jeszcze żadna książka z tego gatunku tak bardzo mnie nie zachwyciła, jak zrobiła to powieść Jojo Moyes.

  Opowieść o tym, jak zmienia się życia człowieka przyzwyczajonego do wrażeń, ruchu, w obliczu tragedii. Co się dzieje z jego psychiką, jak zachowuje się społeczeństwo wokół. Diabelnie prawdziwa historia, opisana tak realistycznie. Gdzieś niedaleko od siebie każdy ma Willa Traynora. Ale nie każdy chce go dostrzec.

  Nie ważne, czy zgadzasz się z jego wyborem czy nie. Ale uszanuj go, nie zabieraj mu możliwości podjęcia decyzji, bo to jeszcze bardziej uświadamia mu jak ograniczone jest teraz jego życie.

  Czytałam książkę i za każdym razem, gdy pojawiał się fragment przedstawiony w zwiastunie, mimowolnie się uśmiechałam. Tylko kilkuminutowy zwiastun, zbitek paru scen, a tak dobrze przedstawionych, zagranych. Już wiem, że to będzie świetna ekranizacja. Zresztą, z taką obsadą ciężko zepsuć.

  Niewiarygodna, jak ta książka potrafi wpłynąć na czytelnika. Zaczyna się dostrzegać mnóstwo aspektów życia, które niemal automatycznie się pomija. Jojo Moyes wypełnia nasze serce nadzieją, pokojem, radością.

  To nie jest tak, że coś tu jest całkowicie nie do przewidzenia. Już gdzieś na początku lektury dowiadujemy się, że Will planuje za pół roku zakończyć swoje życie. To nie książka, gdzie bohater odkrywa swoje wyjątkowe moce i misję, od której powodzenia zależą losy świata. To coś zupełnie zwyczajnego, a jednocześnie oszałamiającego. Pozostawiającego ślad nie do zdarcia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu 2016-09-13
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

  Sympatyczni bohaterowie i potężna dawka emocji to niezaprzeczalne zalety tej książki. Została napisana bardzo zgrabnie, więc czyta się ją szybko i z przyjemnością. Oby więcej takich tytułów.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 38 recenzji

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula