Zanim się pojawiłeś

Autor:

Jojo Moyes

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 45
Wysyłka w
Produkt niedostępny
Wydawnictwo
Rok wydania
2016
Ilość stron
382
Inne wersje (5)
Książka, op. miękka
od 6,46 zł
Audiobook CD
za 3,88 zł
Nasza cena: 8,40 zł 34,90 zł Taniej o: 76%

Produkt niedostępny

Międzynarodowy bestseller, nietuzinkowa powieść romantyczna, która skradła serca milionom czytelników na całym świecie.


Lou Clark jest młoda, energiczna i „wszystkowiedząca”. Ma chłopaka, którego nie kocha i pracę, którą lubi. Niespodziewanie zostaje zwolniona. Zatrudnia się jako opiekunka bogatego, niepełnosprawnego Willa, którego życie legło w gruzach po tragicznym wypadku sprzed kilkunastu miesięcy. Miłość do szybkiej jazdy na motorze przypłacił swoim szczęściem i spokojnym życiem. Uważa, że już nie ma po co żyć, wszystko straciło dla niego kolory. Jednak spotkanie z Lou wprowadziło do jego życia powiew radości, nadziei, którą już całkowicie stracił. Zanim Will się pojawił, świat Lou Clark był całkiem inny...


Powieść została zekranizowana – w rolach głównych wystąpili: znany z „Igrzysk śmierci” Sam Claflin oraz znana z „Gry o tron” Emilia Clarke.


Zabawna, zaskakująca i rozdzierająca serce. Powieść, która pokazuje cudowną złożoność miłości

- People

Ta powieść daje niezwykłą słodycz - będziesz się uśmiechać przez łzy.

- O, The Oprah Magazine

Mistrzowski łamacz serc w jego najlepszym znaczeniu.

- New York Daily News

Recenzje (45)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  16 z 27 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie mogę trzymać tego w sobie ani chwili dłużej, nie mogę ryzykować, że emocje wybuchną po raz kolejny, a ja znów nie będę w stanie się pozbierać. Zależy mi na przekazaniu tego, co pozostawiła we mnie Jojo Moyes ze swoją powieścią, bo nie jestem w stanie utrzymać wszystkich wrażeń w swoim wątłym książkowym serduchu, p o t r z e b u j ę podzielić się opinią o Zanim się pojawiłeś. Bo w innym przypadku czuję, że może dojść do przegrzania przewodów i wywalenia korków, a jeszcze trochę pozycji chciałam przeczytać.

  Will był rekinem biznesu. Niesamowicie utalentowanym w swoim fachu szefem firmy, młodym mężczyzną uwielbiającym sport, kobiety. A nader wszystko korzystanie z życia. Podróże, skoki na bungee, wszystkie czynności, z którymi związane są potężne emocje. Korzystał z każdej okazji, by zaszaleć, by mieć świadomość na starość, że zrobił ze swoim życiem tak wiele, że nawet jeśli gdzieś w głębi niego czaił się strach, to nie wycofywał się, ale z podniesionym czołem zmierzał w stronę przygód. A potem zdarzył się wypadek motocyklowy. Co najbardziej ironiczne, to nie ON prowadził. Był tylko zwyczajnym pieszym i w niczym nie zawinił. Tak oto pełny energii facet wylądował na wózku, dołączył do grona tetraplegów.

  Lou Clark jest chyba najbardziej ekscentryczką bohaterką z jaką ostatnio się spotkałam. Dwudziestosześciolatka jest ekscentryczną, bardzo oryginalną, ale i wesołą, pogodną osobą. Kiedy szef dzieli się z nią informacją, że zmuszony jest do zamknięcia kawiarni, Louisa udaje się do pośredniaka. Po kilku nie do końca udanych próbach w nowych miejscach, Lou trafia do domu Traynorów - ma być opiekunką Willa. Do jej obowiązków nie należy nic specjalnie skomplikowanego, wszystkimi medycznymi sprawami zajmuje się pielęgniarz Nathan, wpadający kilka razy dziennie. Ma po prostu dotrzymywać Willowi towarzystwa. Z czasem wychodzi na jaw, że jest u Traynorów po to, by dopilnować, by Will nie podjął kolejnej próby samobójczej.

  Nie czytam obyczajówek jakoś z wielką pasją. Owszem, zdarza się, że nie aż tak rzadko sięgam po new adult, czy pochodne, bo mimo wielu porażek szukam gdzieś tej dobrej, lekkiej lektury. Ale z pewnością na nich nie płaczę. Ani tym bardziej nie ryczę. Więc nie mam zielonego pojęcia, co do cholery zrobiła Jojo Moyes, czym ona naszpikowała tę książkę, że jeszcze teraz trzęsą mi się dłonie, że wciąż czuję gulę w gardle i litery zamazują mi się przed oczami.

  Chociaż tytuł książki obił mi się o uszy już w tamtym roku, to dopiero niedawno, kiedy dowiedziałam się o ekranizacji, zaczęłam brać ją za potencjalną lekturę. Pooglądałam zwiastun... i nie mogłam się doczekać aż zasiądę na sali kinowej. Choć nie wiem, jak jest z grą aktorską Emilli Clarke, to Sam Claflin jest absolutnie jednym z najbardziej utalentowanych i czarujących aktorów, jakich znam. Ale, jak prawdziwy książkoholik, postanowiłam, że nie obejrzę filmu, dopóki nie przeczytam książki, nie ważne jak słaba by nie była. I stało się. Przeczytałam i wciąż nie mogę uwierzyć, że jest tak świetna. Niejedna "wielce wzruszająca pozycja" nie zrobiła na mnie wrażenie, mimo setek zapewnień, więc do Zanim się pojawiłeś nie podchodziłam z wielkimi oczekiwaniami. I przysięgam, jeszcze żadna książka z tego gatunku tak bardzo mnie nie zachwyciła, jak zrobiła to powieść Jojo Moyes.

  Opowieść o tym, jak zmienia się życia człowieka przyzwyczajonego do wrażeń, ruchu, w obliczu tragedii. Co się dzieje z jego psychiką, jak zachowuje się społeczeństwo wokół. Diabelnie prawdziwa historia, opisana tak realistycznie. Gdzieś niedaleko od siebie każdy ma Willa Traynora. Ale nie każdy chce go dostrzec.

  Nie ważne, czy zgadzasz się z jego wyborem czy nie. Ale uszanuj go, nie zabieraj mu możliwości podjęcia decyzji, bo to jeszcze bardziej uświadamia mu jak ograniczone jest teraz jego życie.

  Czytałam książkę i za każdym razem, gdy pojawiał się fragment przedstawiony w zwiastunie, mimowolnie się uśmiechałam. Tylko kilkuminutowy zwiastun, zbitek paru scen, a tak dobrze przedstawionych, zagranych. Już wiem, że to będzie świetna ekranizacja. Zresztą, z taką obsadą ciężko zepsuć.

  Niewiarygodna, jak ta książka potrafi wpłynąć na czytelnika. Zaczyna się dostrzegać mnóstwo aspektów życia, które niemal automatycznie się pomija. Jojo Moyes wypełnia nasze serce nadzieją, pokojem, radością.

  To nie jest tak, że coś tu jest całkowicie nie do przewidzenia. Już gdzieś na początku lektury dowiadujemy się, że Will planuje za pół roku zakończyć swoje życie. To nie książka, gdzie bohater odkrywa swoje wyjątkowe moce i misję, od której powodzenia zależą losy świata. To coś zupełnie zwyczajnego, a jednocześnie oszałamiającego. Pozostawiającego ślad nie do zdarcia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  9 z 14 osób uznało recenzję za przydatną

  Sympatyczni bohaterowie i potężna dawka emocji to niezaprzeczalne zalety tej książki. Została napisana bardzo zgrabnie, więc czyta się ją szybko i z przyjemnością. Oby więcej takich tytułów.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  10 z 17 osób uznało recenzję za przydatną

  Lou Clark właśnie straciła pracę. Sytuacja finansowa rodziny jest niepewna, dlatego dziewczyna musi szybko znaleźć coś nowego. Umawia się na rozmowę w sprawie pracy przy niepełnosprawnym mężczyźnie. Nigdy nie robiła czegoś podobnego, jest przerażona myślą, że będzie musiała go myć. Na szczęście jej praca ma mieć inny charakter – ma głównie spędzać z nim czas, rozmawiać, rozweselać. Będzie bardziej przyjaciółką niż opiekunką. Niestety, Will, którym ma się zajmować, nie ułatwia jej zadania. Jest ironiczny, zamknięty w sobie i małomówny, traktuje Lou jak zło konieczne. Dziewczyna nie może jednak zrezygnować – jej pensja stanowi główne źródło utrzymania rodziny...

  Zanim się pojawiłeś Jojo Moyes to jedna z najbardziej znanych książek ostatnich tygodni. Historia opowiedziana główne oczami Lou, z pojedynczymi rozdziałami uzupełniającymi innych osób, została sprzedana w liczbie 6 milionów egzemplarzy na całym świecie.

  Lou jest młodą, dwudziestosześcioletnią, dziewczyną, która nie bardzo wie, czego chce od życia. Do tej pory było jej dobrze – miała pracę, którą lubiła, chłopaka, z którym była aż siedem lat, i rodzinę, która trochę w nią nie wierzyła. I nagle wszystko się zmieniło – siostra zajęła jej pokój, bo urodził jej się syn, ojciec zaczął lękać się o pracę, a Lou została zwolniona. I w tym właśnie momencie poznajemy bohaterkę.

  Lou jest sympatyczna, wesoła, dobra. Kocha swoją rodzinę, dlatego jest gotowa poszukać pracy, która postawi ich na nogi. Niestety, momentami miałam wrażenie, że Lou daje się bardzo łatwo podporządkować, nie ma własnego zdania i życia, bo chce, by innym było lepiej. Mimo to jest to dziewczyna, która zaraża optymizmem.

  Na drugim biegunie mamy Willa – dawniej aktywnego, zamożnego, rozwijającego się mężczyznę, który nagle został przykuty do wózka. Zrobił się zgorzkniały, ale nadal wie, czego chce – jest uparty, złośliwy, dumny. Nie chce litości. Lou ma sprawić, by jego podejście do życia się zmieniło. Czy jednak jej się uda?

  Głównym motywem książki jest sprawa uszczęśliwienia Willa i zmiany jego podejścia do życia, pokazania mu, że jego życie wcale się nie skończyło, tylko trochę zmieniło. Wszystko obraca się wokół tego. Temat niepełnosprawności jest tu mocno podkreślany – nie tylko gdy trzeba opiekować się Willem, ale też gdy Lou szuka informacji w Internecie, rozmawia z ludźmi na forum. Ważnym motywem jest też wolna wola, możliwość decydowania o sobie, co zaczynamy rozumieć z każdą kolejną stroną coraz lepiej. Do tego mamy całe spektrum tematów pobocznych – trudne relacje rodzinne w kilku kombinacjach, przeszłość rzucającą cień na teraźniejszość i przyszłość, codzienne problemy osób niepełnosprawnych i ich bliskich. Są kłopoty z pracą, miłością i przyjaźnią. Wszystko to łączy się i dopełnia całości.

  Dodatkowo jest tu też temat, na który Will mocno zwracał uwagę i ja również zaczęłam się nad nim zastanawiać. To temat możliwości. Tego, co dają nam nasze wybory, tego, że sami jesteśmy odpowiedzialni za swoje czyny. On namawiał Lou do ruszenia z miejsca – znalezienia lepszej pracy, wyprowadzki, podjęcia studiów. Zrobienia czegoś ze swoim życiem. Ona chciała mu pokazać, że wózek nie oznacza rezygnacji z aktywności, przyjemności i życia. To jest jedna z ważniejszych kwestii tej książki – pokazanie, że cokolwiek się dzieje, nie możemy stać w miejscu, bo wtedy jesteśmy przegrani, pokonuje nas bierność i stałość, marność życia. Potrzebujemy zmian, wyzwań, ale niekoniecznie takich jak pływanie z rekinami czy skoki ze spadochronem. Czasem nauka języka czy przeprowadzka mogą zmienić nasze życie – musimy tylko wymagać od niego więcej, widzieć, że zawsze jest szansa na zmianę.

  Zanim się pojawiłeś to książka wzruszająca, dająca do myślenia, bardzo ciepła, pełna humoru, ale i cierpienia. Nie brakuje w niej zabawnych dialogów, ironicznych odzywek, na które czytelnik nie może się nie uśmiechnąć. Do tego są też sceny pełne bólu, niepewności, smutku i zaskoczenia. To historia napisana przez życie – tak można określić powieść Jojo Moyes.

  Jeśli szukacie lektury, która dostarczy wam emocji i wzruszeń, powinniście sięgnąć po Zanim się pojawiłeś. Na pewno już wiecie, że nie będzie to lektura łatwa, lekka i przyjemna. Historia tu zaprezentowana jest urocza, ale też łamiąca serce. Nastawcie się na to, gdy będziecie zaczynać swoją przygodę z Lou i Willem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  12 z 21 osób uznało recenzję za przydatną

  "Zanim się pojawiłeś" to książka, o której słyszałam od bardzo wielu osób. Czy to grupa książkowa czy rozmowy- wszędzie pojawiają się informacje o tej powieści. Więc jak bym mogła nie było takiej szansy. Co dziwne- wiele z nich szuka książki ze starą wersją okładkową (ta powsstała w związku z premierą filmu). Mnie zauroczyła nowa wersja- w spojrzeniu filmowych Louise i Willa znalazłam coś, co mnie hipnotyzuje, przyciąga. Dzięki uprzejmości księgarni Tania Książka przychodzę dziś do Was z jej recenzją.

  Jeśli szukacie banalnej książki o miłości, spijania sobie z dzióbków i zgody między b0ohaterami- to nie ten adres. W "Zanim się pojawiłeś" nie znajdziecie czegoś takiego. Mimo to powieść pokochały miliony. Po lekturze wiem już dlaczego... jestem jedną takich osób.

  To kolejna z gatunku "nie odłożę póki nie przeczytam". Zaczyna się jak zwyczajna książka, jednak to, co dzieje się później.. Louise to młoda kobieta. Z dnia na dzień, po przepracowaniu 6 lat traci pracę. Niestety nie może sobie pozwolić na przestój- brakuje jej pieniędzy, dodatkowo pomaga rodzicom, którzy również są w trudnej sytuacji finansowej. Przypadkowo, jako osoba zupełnie bez doświadczenia trafia na rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą opieki nad osobą niepełnosprawną.

  Swoją uczciwością i prostolinijnością ujmuje swoich nowych pracodawców. Tak zaczyna się jej przygoda z Willem.

  Will to młody mężczyzna (35-latka nie można nazwać staruszkiem, nieprawdaż?). Kilka lat wcześniej uległ wypadkowi, który uczynił z niego kalekę. Teraz jego codziennością staje się porażenie czterokończynowe, ból, dreszcze i obniżona odporność. Pojawiają się również myśli samobójcze, apatia.

  Czy naszej bohaterce uda sprawić by Will na powrót poczuł radość z życia?

  Początkowo jest trudno, Lou czuje brak sympatii, niechęć do rozmowy. Mimo to pragnie przebić się przez mur obojętności i apatii niepełnosprawnego mężczyzny. Zwłaszcza, że czuje na sobie ciężar tajemnicy

  Jak już wspominałam- nie jest to zwykła powieść. Mówi o trudzie życia, o poszukiwaniu radości, przełamywaniu barier i pozbywania się smutków.

  Bardzo, bardzo nie podoba mi się zakończenie. Naprawdę bardzo.

  Z pewnością sięgnę po inne książki Jojo Moyes. Jestem dziwnie pewna, że są warte przeczytania. Film również obejrzę.

  I jeszcze mała uwaga: na rynku wydawniczym pojawiła się kontynuacja "Zanim się pojawiłeś". Nie radzę zaglądać, czytać opisów. Pojawiają się spojlery, dowiadujemy się o zakończeniu poprzedniej części.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  7 z 11 osób uznało recenzję za przydatną

  Nigdy wcześniej nie czytałam książek Jojo Moyes. Miałam pewne obawy co do autorki, ponieważ nie lubię czytać pozycji od nieznanych autorów. Jednak moje obawy okazały się być w 100% nie słuszne. Książkę "Zanim się pojawiłeś" przeczytałam na jednym oddechu. Bardzo mnie poruszyła historia przyjacielsko-miłosna. Z napięciem czekałam na zakończenie, które z pozoru nie wydawało się zaskakujące. Ostatnie strony książki przepłakałam. Książka autorki jest literaturą "przekraczającą bariery". Szczera, z humorem, i wielkimi emocjami napisana książka, przedstawia wydarzenia, które nie są zmyślone, a stają się udziałem wielu osób z niepełnosprawnością, którzy niejednokrotnie są wykluczeni ze społeczeństwa. Moyes postarała się pokazać w jaki sposób przekraczać bariery i włączyć osoby z niepełnosprawnością w życie społeczne, kulturowe, rodzinne. Polecam tą książkę, ponieważ spowodowała, ze moje spojrzenie na osoby z niepełnosprawnością stało się zupełnie inne. Wywołała we mnie wrażliwość na ich potrzeby oraz utwierdziła w przekonaniu, że nic człowieka nie powinno ograniczać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 40 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Zanim się obudzę 5/5 Nasza cena:
28,54 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zanim się obudzę

Z rzeki zostaje wyłowiona kobieta – wyziębiona i prawie martwa. W szpitalu zapada w śpiączkę. Ma nikłe szanse na wybudzenie się. Policja nie potrafi ustalić jej tożsamości, nikt nie zgłasza jej zaginięcia. Opiekująca się nią siostra Brygida nadaje jej imię Selena i od tej pory poświęca się opiece...
Zanim się poznaliśmy 4/5 Nasza cena:
31,90 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zanim się poznaliśmy

Najniebezpieczniejsze są te kłamstwa, które rodzą się tuż obok nas… Hanna, kobieta niezależna, uparta i zdecydowana, by nie iść w ślady matki, której małżeństwo skończyło się przykrym rozwodem, zawsze unikała związków. A potem pewnego upalnego lata spotkała w Nowym Jorku Marka Reilly’ego, tak jak...
Ostatni list od kochanka 5/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni list od kochanka

Odwaga jest początkiem działania, a szczęście jego końcem. Ellie, młoda dziennikarka, natrafia na ślad romansu sprzed lat. Po wielkiej miłości, która połączyła młodą mężatkę Jennifer i Anthony’ego, szorstkiego w kontakcie, ale wrażliwego reportera, pozostały tylko listy. Przejmujące i...
Moje serce w dwóch światach 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moje serce w dwóch światach

Nowa powieść o Lou Clark, bohaterce "Zanim się pojawiłeś" i "Kiedy odszedłeś". Josh ma spojrzenie zupełnie jak Will. Ten sam uśmiech, ten sam kolor włosów. Lou zaniemówiła, kiedy zobaczyła go po raz pierwszy. Czy to możliwe, że istnieje mężczyzna aż tak podobny do miłości jej życia? Miłości, która,...
Dwa dni w Paryżu 5/5 Nasza cena:
30,69 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwa dni w Paryżu

Paryż jest zawsze dobrym pomysłem, nawet jeśli nic nie idzie zgodnie z planem Zanim zdążyła się zastanowić, weszła do biura podróży i kupiła dwa bilety. To zupełnie nie w stylu Nell! Dwa dni w Paryżu, pierwsza szalona decyzja w jej życiu… Tylko że spełnia się najgorszy scenariusz i Nell zostaje...
Światło w środku nocy 5/5 Nasza cena:
32,12 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Światło w środku nocy

Nowość autorki „Zanim się pojawiłeś” Gwiazdy widać tylko w ciemności Alice czuje się jak wybrakowana wersja samej siebie. Szybki ślub z przystojnym Amerykaninem okazuje się pomyłką. W domu rządzi teść, który książki inne niż Biblia uznaje za stratę czasu. Na dodatek plotkuje o niej całe...
Zanim się pojawiłeś 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zanim się pojawiłeś

Lou, energiczna i pogodna dwudziestokilkulatka, ma opinię ekscentryczki. Jej kolekcja wielokolorowych butów wzbudza sensację, niezliczone gafy wywołują pobłażliwy uśmiech u bliskich, a praca w kawiarni wydaje się spełnieniem jej marzeń. Wszystkich zaskakuje więc, że Lou dostaje posadę opiekunki...
Dziewczyna, którą kochałeś 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyna, którą kochałeś

Nowa powieść autorki bestsellerowych „Zanim się pojawiłeś” i „Kiedy odszedłeś” Ten portret to moja ulubiona rzecz w całym domu. Właściwie na całym świecie. Przypomina mi o dziewczynie, którą kiedyś byłam. Która nie martwiła się na okrągło. I która potrafiła się bawić, po prostu… robiła różne...
Srebrna Zatoka 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Srebrna Zatoka

Lisa nie zamierza oglądać się za siebie. Czasem lepiej nie myśleć o przeszłości. Właśnie dlatego znalazła swój azyl nad malowniczą Srebrną Zatoką, w dzikiej części australijskiego wybrzeża, gdzie można obserwować delfiny, a coroczne pojawienie się humbaków jest dla miejscowych świętem. Mike pojawia...
W samym sercu morza 5/5 Nasza cena:
32,31 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W samym sercu morza

Opowieść inspirowana prawdziwą historią babci Jojo Moyes. Jak wiele może zmienić jedna podróż? Jennifer przypadkiem trafia na plażę pełną starych, zapomnianych statków. Nie spodziewa się, że w tym miejscu odnajdzie opowieść o podróży, która zmienia wszystko. Wojna się skończyła. Frances wchodzi na...
Kolory pawich piór 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kolory pawich piór

Urodziliśmy się nie po to, żeby być doskonali, lecz prawdziwi. Piękna, bogata i zepsuta do szpiku kości Athene zszokowała wszystkich. Uciekła od męża z domokrążcą, nie zostawiając nawet listu. Ponad trzydzieści lat później Suzanna Peacock musi zmierzyć się z mroczną legendą swojej matki. I z prawdą...
Kiedy odszedłeś 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kiedy odszedłeś

Nie myśl o mnie za często… Po prostu żyj dobrze. Po prostu żyj. Will Tyle że Lou nie ma pojęcia, jak to zrobić. I trudno jej się dziwić. A jednak Kiedy odszedłeś to nie tylko historia o podnoszeniu się po utraconej miłości, lecz także inspirująca opowieść o nowych początkach. Pamiętając o obietnicy...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula