Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo: Novae Res
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2022
Ilość stron: 442
Opis

Droga do samej siebie zawsze prowadzi przez innych Mimo młodego wieku Alicja ma za sobą wiele traumatycznych przeżyć. Jest jednak coś gorszego od kompleksów dotyczących wyglądu i poczucia, że w przyszłości nie czeka na nią nic dobrego - przerażające sny, które podpowiadają jej, kim była w poprzednim wcieleniu. Być może to właśnie one są kluczem do odnalezienia właściwej drogi w życiu, ale zanim to nastąpi, Alicja będzie musiała zmierzyć się ze wszystkimi swoimi lękami. Kiedy decyduje się na podjęcie studiów medycznych, nie podejrzewa, że już wkrótce jednym z jej pacjentów stanie się mężczyzna, z którą niegdyś połączyło ją gwałtowne uczucie. Teraz jego los zależy między innymi od niej i od tego, czy uda jej się raz na zawsze odegnać demony przeszłości…

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii obyczajowa

Szczegóły
  • Autor: Anna Madejak
  • Wydawnictwo Novae Res
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2022
  • Ilość stron: 442
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788382199123
  • Język: polski
  • ISBN: 9788382199123
  • EAN: 9788382199123
  • Wymiary: 12x19.5 cm
  • Dane producenta: Grupa Zaczytani spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dawniej: Zaczytani spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.), Świętojańska 9/4, 81-368 Gdynia, Polska, sekretariat@novaeres.pl, tel. 660850200
Recenzje książki Siła wyboru (6)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    3/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna K. w dniu 2022-08-26
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Życie nigdy nie patyczkowało się z Joanną. Brak akceptacji ze strony ojca, utrata dziecka, przemoc w małżeństwie – to tylko nieliczne problemy, z jakimi musiała się zmagać. Do tego dochodzą dziwne sny, w których poznaje losy pewnych kobiet. Nadchodzi jednak moment, kiedy zapragnie zawalczyć o swoje szczęście. Nie będzie to łatwa droga, a decyzja o studiach medycznych to dopiero początek. Czy da radę? Co takiego działo się w życiu Joanny? Czy będzie szczęśliwa?

    Niestety osobiście mam do książki mieszane uczucia. Opis na tyle mi się spodobał, że chciałam tę historię poznać. Pomysł był fajny, wykonanie wcale nie takie złe, jednak dla mnie troszkę za dużo tych wątków jest i nie będę ukrywać, że troszkę się w nich gubiłam. Jednocześnie nie na tyle, abym z przeczytania książki zrezygnowała.

    Mamy w niej połączenie wielu różnych gatunków. Znajdziemy romans, kryminał, powieść historyczną, coś z medycyny i wiele więcej. Taki „miszmasz” i tak szczerze nie wiem, czy tym razem to będzie zaleta.

    Historia w książce to [Adres usunięty]. historia o Joannie – kobiecie która przeszła bardzo wiele. Nie jest to historia łatwa, kolorowa i z szybkim, szczęściem, jednak moim zdaniem jest na tyle ciekawa, że warto ją poznać. To historia poruszająca niełatwe tematy, a także pokazująca walkę o siebie.

    Główną bohaterką jest Joanna. Tak naprawdę poznajemy ją w różnych etapach jej życia, a na każdym jest trochę inna. Czy ją polubiłam? Ogólnie tak i na pewno mocno jej współczułam oraz kibicowałam, aby w końcu była po prostu szczęśliwa.

    „Siła wyboru” to książka, którą osobiście ani nie odradzam, ani nie polecam. Według mnie jest średnia i ma tyle samo zalet co i wad.

    Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    3/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Dominika P. w dniu 2022-07-27
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Przyznam szczerze, że nie często mi się zdarza sytuacja, w której nie wiem co napisać o książce. “Siła wyboru” autorstwa Anny Madejak to dla mnie całkowity misz masz. Połączenie wielu wątków oraz połączenie wielu gatunków w tym wypadku się nie sprawdziło. Elementem wspólnym jest nasza główna bohaterka - Alicja. Kobieta po przejściach. Życie nigdy jej nie oszczędzało. To zesłało na nią niewłaściwego faceta, to straciła dziecko, to musiała wiecznie sprostać oczekiwaniom ojca. Jednak ciągle stara się wyjść na prostą i walczy o swoje lepsze jutro. Rozpoczyna studia medyczne. To dzięki nim ponownie spotyka mężczyznę z przeszłości z którym kiedyś coś ją łączyło. Teraz on jest jej pacjentem. Czy kobiecie uda się dokonać dobrych wyborów? Czy wreszcie zazna szczęścia?

    To bardzo głębokie pytania, przy czym zarazem bardzo trudne. Ta powieść cała jest trudna. Z dwóch powodów. Po pierwsze porusza bardzo wrażliwe często intymne tematy. Zahacza o trudną przeszłość, często bardzo bolesną. Jest bardzo emocjonalna i życiowa. Natomiast z drugiej strony jest ona trudna ponieważ ja nie mogłam się wkręcić w tą historię. Na samym początku byłam ciekawa tego co ma mi do zaoferowania. Polubiłam zarówno Alicję jak i jej kompana z sali Jagodę. Jednak później to mieszanie wątków i ciągłe przeskoki prostu mnie nużyły. Dla mnie ta historia to jeden wielki chaos.

    Nie zrozumcie mnie źle, książka ma wiele plusów. Autorka zdecydowanie potrafi zaskoczyć czytelnika niespodziewanym wątkiem czy pojawieniem się nowej postaci. Jednak dla mnie tego po prostu było za dużo. Za dużo mieszania i kombinowania. Nie ukrywam, autorka miała bardzo ciekawy pomysł na fabułę. Czegoś takiego jeszcze nie czytałam. Najbardziej w tej historii intrygowały mnie właśnie sny Alicji.

    Nie mogę zaprzeczyć, że cała historia ma ręce i nogi. Jednak ja mam nadal niedosyt i myślę, że to po prostu nie była książka dla mnie, choć przyznam, że na swój sposób była ona wyjątkowa.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    2/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna K. w dniu 2022-07-22
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Szczerze mówiąc, nawet nie wiem od czego mam zacząć pisząc o tej książce. Główną bohaterkę poznajemy w momencie, w którym jest pacjentką szpitala i podejmuje decyzję o podjęciu nauki na kierunku lekarskim. Jej historia przeplatana jest z historiami wielu innych ludzi, którzy mieli większy bądź też mniejszy wpływ na jej życie. Niestety mnogość występujących chaotycznie bohaterów doprowadzała mnie do frustracji, gdyż nie potrafiłam nadążyć za dotyczącymi ich wszystkich wątkami.

    Zabrakło mi w tej pozycji również konkretnej fabuły, na której mogłam się skupić. Miałam wrażenie, że czytam o wszystkim i o niczym. I mimo tego, że pierwsze strony lektury ogromnie mnie wciągnęły i zainteresowały, to później było już tylko słabiej.

    Manewrowanie autorki pomiędzy bohaterami jak i czasami (przeskoki do wcześniejszego wcielenia bohaterki i wątki historyczne, z którymi była związana) skutecznie zniechęcały do dalszej lektury. Mimo wszystkich niedociągnięć książkę czytało się dość szybko i płynnie, a końcówka wyjaśniła wiele rozpoczętych wątków.

    Poznając Alicję poznajemy młodą kobietę, której życie nie oszczędzało, która przez zagmatwaną przeszłość nie wierzy we własne możliwości i mierzy się z licznymi kompleksami. Natomiast w trakcie całej lektury obserwujemy powolną, aczkolwiek wyraźną przemianę w pewną siebie i swoich wyborów osobę, która również chce nieść pomoc innym.

    Jako podsumowanie mogę tylko napisać, że to nie była książka dla mnie. Mimo ważnego przesłania i ukazanej przemiany głównej bohaterki ta wielowątkowość i połączona w jednej powieści wielogatunkowość po prostu mnie przytłoczyły. Niemniej jeśli ktoś lubi tego typu książki, w których przewija się właśnie to wszystko, co wymieniłam, to zdecydowanie zachęcam do sięgnięcia po tę pozycję.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Daria K. w dniu 2022-07-03
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Życie Alicji nie jest usłane różami. Choć jest młoda to los jej nie oszczędzał. Miewa straszne sny, które ukazują kim była w poprzednim życiu.

    By dzięki nim odnaleźć właściwą życiową drogę, będzie musiała stawić czoła wszystko lękom.

    Decyduje się na podjęcie studiów medycznych. Później jej pacjentem okazuje się mężczyzna z przeszłości. Osoba, z którą łączyło Alicję silne uczucie. Teraz jego los zależy od niej. Jednak, czy Alicja zdoła pokonać demony przeszłości by mu pomóc?

    Polubiłam postać Alicji. Niezwykle silna kobieta. Najpierw w dzieciństwie przeżyła wiele przykrych sytuacji. Później już jako dorosła została zdradzona przez męża a dodatkowo ten nie rozumiał że ona chce się rozwijać. Na szczęście poszła po rozum do głowy i się z nim rozwiodła. Nie chce chwilowo wchodzić w nową relacje i wcale jej się nie dziwię.

    Do tego te sny...

    Czytało mi się fajnie tę książkę. Ciekawa, dosyć złożona fabuła. Książka ma też 4 części, w każdej z nich są rozdziały.

    Ciekawe było nawiązanie do II Wojny Światowej.

    Ogólnie rzecz biorąc to pomysł na fabułę naprawdę ciekawy. Tylko troszkę za dużo poruszanych wątków było 🤔 Takie miałam wrażenie. Wydaje mi się, że lepiej byłoby gdy rozbić tę książkę na dwa tomy i wtedy nieco te wątki rozbudować. Jednak to moje nic nieznaczące zdanie 😅

    To historia o przeznaczeniu. Tak mi się wydaje. Nie mamy często wpływu na pewne rzeczy. One się po prostu dzieją i nie możemy nic zrobić. To dosyć ciekawy morał tej książki 🤔

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Paulina K. w dniu 2022-07-01
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Oprócz lektur, z którymi można zapoznać się w kilka godzin dużym uznaniem wśród wybieranych przeze mnie nowych tytułów do czytania cieszą się także te obszerniejsze pozycje. Ważne jest, by już od początku okazały się one ciekawe i wciągające, gdyż, gdy będzie odwrotnie, zapoznanie się z nimi będzie raczej udręką, niż przyjemnością. W ostatnim czasie na rynku pojawiła się nowa powieść, którą jest ,,Siła wyboru". Niewątpliwie z racji objętości nie jest to lektura na jedno dłuższe czytanie, gdyż czasowo nie uda się z nią zapoznać. Warto zaplanować sobie odpowiednią liczbę godzin, np. od rana do wieczora lub rozłożyć jej lekturę na kilka dni.

    Przeszłość odgrywa ważny wpływ w związku z teraźniejszością, przez którą ta jest ukształtowana. Wydarzenia, które miały miejsce kiedyś, wpływają na to, jak niektóre miejsca, sytuacje, wydarzenia są odbierane w tym czasie. Przekonać mogła się o tym główna bohaterka książki Anny Madejak, Alicja. To, co wydarzyło się kiedyś cały czas rzutowało na bieżące wydarzenia. Bohaterka musiała zmagać się z chorobą ojca, który z nią na dzień zaniemógł. Opiekowała się nim żona, a Alicja z bratem załatwiała sprawy na mieście. Już niedługo jednak życie Alicji pod wpływem pewnych wydarzeń i osoby miało ulec całkowitej zmianie.

    ,,Siła wyboru" to jedna z tych książek, z którymi miło można spędzić czas. Oprócz tematów z teraźniejszości porusza także wydarzenia historyczne. Osoby lubujące się w tego typu zabiegach, będą usatysfakcjonowane lekturą tego wydania. Sama chętnie sięgam po propozycje, w których przeszłość miesza się z teraźniejszością. Jestem więc zadowolona,, że postanowiłam skusić się na ,,Siłę wyboru" Anny Madejak. Warto dawać szansę debiutantom oraz twórcom, z którymi nie miało się jeszcze do czynienia, a mają na koncie więcej książek. To doskonała okazja, by poznać właśnie takie ciekawe historie.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula