Pan Lodowego Ogrodu, tom 1

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
560
Inne wersje (1)
Audiobook CD
za 26,01 zł
Nasza cena: 30,16 zł 39,90 zł Taniej o: 24%

Polska literatura fantasy mniej obeznanym z nią czytelnikom kojarzy się przede wszystkim z nazwiskiem twórcy serii opowiadań i powieści o wiedźminie Geralcie, czyli z Andrzejem Sapkowskim. Jednak rodzime fantasy to nie tylko książki Sapkowskiego. Istnieje kilku innych, nie mniej utalentowanych autorów, którzy stworzyli równie bogate i fascynujące fikcyjne światy, Jednym z takich pisarzy jest niewątpliwie Jarosław Grzędowicz. Oczywiście, najważniejszą pozycję w dorobku tego niezwykle uzdolnionego polskiego pisarza jest czterotomowa saga nosząca tytuł "Pan Lodowego Ogrodu".

Nie jest to typowe fantasy, lecz połączenie fantasy oraz science fiction, połączenie które, zdaniem wielu recenzentów i znawców fantastyki, nie ma sobie równych nie tylko w obrębie literatury polskojęzycznej. Twórczość Jarosława Grzędowicza została wyróżniona wieloma prestiżowymi nagrodami literackimi, by wymienić tylko takie, jak Nagroda Zajdla, Nautilus oraz Sfinks.

Pierwszy tom sagi “Pan Lodowego Ogrodu” zaczyna się w momencie, gdy główny bohater, Vuko Drakkainen, w pojedynkę wyrusza na odległą, spowitą aurą grozy i tajemnicy, niemalże legendarną planetę Midgaard, gdzie w bliżej nieznanych okolicznościach zaginęła ekspedycja naukowa mająca na celu bliższe poznanie cywilizacji planety  Midgaard. Na miejscu okazuje się jednak, że to, co dzieje się na odległej planecie, najpewniej stanowi początek największego konfliktu w historii wszechświata.

Do walki przeciw sobie stają odwieczne moce, Bogowie, których koegzystencja była fundamentem wszechświatowego ładu. Teraz wszystko wskazuje na to, że dzieje, w których we wszechświecie panował porządek, dobiegły końca. To, co zrodziło się na mrocznej planecie  Midgaard, zwiastuje nadejście czasów Chaosu. Główny bohater, Vuko Drakkainen, zrobi jednak wszystko, aby przynajmniej w niewielkim stopniu skorygować bieg dalszej historii wszechświata. Przyjdzie mu zmierzyć się z mocami, których istnienia nawet nie podejrzewał, pozna najmroczniejsze zakątki wszechświata a jego odwaga i niezłomność zostaną poddane brutalnej próbie. Jednocześnie, pierwszy tom opowiada czytelnikowi dzieje młodego Władcy Tygrysiego Tronu, który okaże się jedną z najważniejszych postaci dla dalszych losów wszechświata.

"Pan Lodowego Ogrodu, tom 1" jest bez wątpienia powieścią porywającą, dosłownie przykuwającą czytelnika do książki, lecz jest to dopiero początek niezwykłej historii, która rozwija się na przestrzeni następnych trzech tomów.
 
Ponadto, Jarosław Grzędowicz jest również autorem wielu znakomitych opowiadań, a także powieści, takich jak "Księga jesiennych demonów", "Wypychacz zwierząt" oraz "Popiół i kurz", za którą w 2007 roku pisarz otrzymał nagrodę im. Janusza A. Zajdla.

Recenzje (5)
 1. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Do zakupu „Pana Lodowego Ogrodu” przekonała mnie genialna okładka. Wszyscy znamy popularne przysłowie mówiące, że po niej nie wolno oceniać, jednak ja to zrobiłam. Całkiem słusznie zresztą.

  Powieść zdecydowanie zasługuje na miano wyjątkowej. Fabuła jest przemyślana, ciekawa, inna niż wszystkie, często nieprzewidywalna. Jednak pozwólcie, że zacznę od początku.

  Na Midgaard, planetę zamieszkałą przez istoty podobne do ludzi trafiamy razem z głównym bohaterem – Vuko Drakkainenem. Po drodze dowiadujemy się, że na obcym globie istnieje magia, a znane ludziom, nowoczesne technologie przestają działać (biedny Vuko nie może pochwalić się nawet zdjęciem na Snapchacie). Głównemu bohaterowi oprócz długiego szkolenia przygotowującego na niemal każdą sytuację (oczywiście taką, jaką dało się przewidzieć w ziemskich warunkach) zapewniono cyfrala – pasożytniczego grzyba umieszczonego w mózgu, który zmienia swojego „nosiciela” w nadczłowieka. Drakkainen przyjmuje nazwisko Ulf Nitj’sefni i rusza na swoją misję. A co jest jego zadaniem? Musi na obcej planecie odnaleźć grupę naukowców, która została tam wysłana kilka lat wcześniej i od jakiegoś czasu nie dawała znaku życia. Znaleźć i ewakuować lub znaleźć, "posprzątać" po nich i pozbyć się na zawsze.

  Równocześnie poznajemy drugą historię – opowieść o młodym następcy Tygrysiego Tronu, który przygotowuje się do zostania cesarzem. Osobiście, losy tego bohatera o wiele bardziej przypadły mi do gustu. Na początku poznajemy codzienne życie przyszłego władcy, jego nauki i rozterki. Kiedy poznajemy następcę tronu, widzimy jego codzienne życie, nauki i rozterki. Później, pod wpływem nieprzewidywanych wydarzeń wszystko obraca się o 180 stopni i jest jeszcze ciekawiej.

  Grzędowicz w swojej powieści stworzył wspaniały świat, w którym niemożliwe staje się możliwe, a co więcej – całkiem prawdopodobne. Mimo, że jest ON podobny do naszego, ziemskiego, to jednak na tyle różny, że jego opisy w żadnym wypadku nie są nudne. To wszystko doprawione naprawdę dobrym humorem, ciekawą narracją i świetną kreacją bohaterów, z pewnością składa się na sukces powieści.

  Sama fabuła jest dopracowana, nie pojawiają się w niej żadne rażące niedociągnięcia. Jednym z niewielu, choć dość sporym minusem jest to, że (przez wszystkie 3 tomy, które dotąd przeczytałam) przez pierwszą połowę książki nie mogłam „wciągnąć” się w historię. Czytałam po kilkadziesiąt (a czasem nawet kilkanaście) stron dziennie i odkładałam lekturę. Nie mam pojęcia, dlaczego tak się działo, nie mogę wyłapać żadnego konkretnego powodu, tym bardziej, że mniej-więcej od połowy powieści sytuacje tak nabierają tempa, kolorów i życia, że pochłaniałam tę część w maksimum 4 dni. Niemniej, nie przeszło mi nawet przez myśl, aby porzucić czytanie. Uważam, że dla tak dobrej opowieści można znieść naprawdę wiele. Książkę szczerze polecam wszystkim fanom fantasy i science-fiction, szczególnie tym, którzy poszukują czegoś nowego.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Pan z Wami! Jako i Ogród Jego! :)

  Powyższe stwierdzenia są cudownie enigmatyczne z perspektywy czytelnika pierwszy raz biorącego do ręki "Pana Lodowego Ogrodu", jednak z perspektywy kogoś, kto cykl już zna, słowa te budzą tylko i wyłącznie uśmiech zadowolenia :) I cieszą perspektywą odświeżenia sobie i tomu pierwszego i całego cyklu :)

  Midgaard... nazwa znajoma, prawda? ;) Kraina to pełna stworów żywcem wyjętych z obrazów Boscha, niebezpieczna i wroga... Wroga również dla ziemskich naukowców, którzy od wielu już lat nie kontaktują się z Ziemią, a którym na pomoc wyrusza Vuko Drakkainen (jedna z chyba najfajniejszych postaci literackich w polskiej fantastyce! :) ). Zadanie = ewakuacja badaczy. Nie wszyscy jednak przeżyli...

  ... jak to się ma do równolegle snutej opowieści, której bohaterem jest Filar, syn Oszczepnika, Władca Tygrysiego Tronu, następca tronu cesarstwa Amitrajów i Kirenenów? :) Z pozoru nic tych dwóch wątków nie łączy... Grzędowicz snuje obydwie historie obok siebie, naprzemiennie dokładając cegiełki do jednej i do drugiej, a ten zabieg... tylko wyostrza apetyt na ciąg dalszy w kolejnych tomach :) (zwłaszcza wobec zakończenia tomu I, które sprawia, że człowiek ma ochotę lecieć natychmiast po tom nr 2, pomstując w myślach na autora, że przerywa opowieść w takim momencie ;) ).

  Tom I "Pana Lodowego Ogrodu", sam w sobie... jest bardzo dobry, jednak być może nie powala. Robi to dopiero jako część większej całości :) , wraz z kolejnymi częściami tej historii. Świetnie jest móc mieć okazję do odświeżenia sobie tego "efektu wow" dzięki serii Mistrzowie Polskiej Fantastyki, "Pan Lodowego Ogrodu" to bowiem, dla mnie osobiście, obok "Achai" Ziemiańskiego i "Wiedźmina" Sapkowskiego najlepsze, co nasza rodzima fantastyka zrodziła na gruncie literackim :)

  Czy naprawdę muszę dodatkowo jeszcze zachęcać do lektury? :) ;)

  Dziękuję Fabryce Słów za egzemplarz recenzencki!

  Recenzja znajduje się także na moim blogu:

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 10 osób uznało recenzję za przydatną

  Nigdy nie byłam zagorzałą fanką polskiej fantastyki. I trudno mi powiedzieć precyzyjnie co było tego konkretnym powodem. Między Bogiem, a prawdą chyba pozwoliłam sobie hołubić kilku pisarzy zza wielkiej wody stanowczo zbyt mocno, niźli na to zasługiwali i to odciągało mnie od wielkich nazwisk z mojego rodzimego kraju.

  Wielkich, bo do wielkich Grzędowicz zalicza się bezdyskusyjnie. Po Pana Lodowego Ogrodu sięgnęłam zupełnym przypadkiem, szukając czegoś dla zabicia czasu, by w efekcie, po siedmiu godzinach, o czwartej nad ranem, przecierać zmęczone oczy i nie móc uwierzyć, że książka aż tak mnie wciągnęła.

  Niezwykle przemyślany, rozbudowany świat w którym toczy się plot dwóch wątków zachwyca różnorodnością, barwnością opisów od których nie sposób się oderwać. Historia Drakkainena, jego ciężkiej, zarówno fizycznie, jak i psychicznie, przeprawy przez Midgaard, rozterki rzeczowego bohatera w zderzeniu z niekoniecznie możliwą do naukowego wytłumaczenia rzeczywistością innej planety oraz plot zdarzeń z życia Młodego Tygrysa, syna władcy najpotężniejszego z narodów Midgaardzkich dają nam doskonale wyważoną dozę ekscytacji, zaskoczeń i idealnie utrzymane napięcie pomiędzy rodziałami.

  Książka jest fantastyczna w każdym tego słowa znaczeniu. Bez najmniejszego zastanowienia daje jej najwyższą ocenę i wierze, że każdy znajdzie w niej wiele godzin przyjemności. Polecam nie tylko dla zatwardziałych fanów gatunku, Grzędowicz dał mi w tej serii coś, czego, usychając z pragnienia, szukałam od dawien dawna.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Czuję się jak alkoholik na arabskim weselu.

  Nieadekwatnie.

  I samotnie."

  Jeżeli jesteś wyszkolonym żołnierzem któremu nie są obce różne form obrony i walki, najnowsze zdobycze techniki i nauki potrafiące modyfikować Twoje ciało i procesy w nim zachodzące to cóż wielkiego może Ci zaszkodzić? Tak mógł pomyśleć Vuko Drakkainen, który właśnie został zrzucony na planecie po drugiej stronie Wszechświata. Jednak nawet pewność siebie i pełna gotowość nie jest gwarancją w takim miejscu jak planeta Midgaard.

  Bohater ma jedno zadanie- znaleźć grupę ziemskich badaczy i naukowców którzy od lat nie dają znaku życia i zabrać ich bezpiecznie na Ziemie. Proste!... Ale czy na pewno?

  Drakkainen zostaje jakby wrzucony w grę przygodową w fantastycznym świecie, gdzie spotyka dziwne stwory chcące Cię zabić, mieszkańców żyjących własnym życiem i problemami oraz magiczne zjawiska które są niezgodne z wszelkimi prawami natury i nauki. Vuko z każdym dniem jest coraz bardziej wciągany w mroczny i drastyczny świat który na każdym kroku chce Cię zabić i wcale nie ułatwia znalezienia jedynych ludzi na tej planecie, którzy tak jak ON wiedzą co to jest sabotaż i cappuccino.

  Jednocześnie tez śledzimy losy młodego mieszkańca tej planety, który musi się mierzyć z oczekiwaniami wobec następcy tronu, trudami nauki i treningów oraz potomka odbudowującego się rodu. W jego życiu też gości mrok i drastyczność kiedy musi opuścić swój dom w towarzystwie wiernego sługi i przygotować się do odzyskania tronu bezprawnie odebranego przez wrogą mu religię.

  Czy Vuko uda się odnaleźć ziemskich naukowców? A co czeka młodego Filara- następce Tygrysiego Tronu? Jakie tajemnice skrywa tajemnicza planeta? Kiedy nasz bohater będzie mógł się w końcu napić herbaty, cappuccino albo chociaż rodzimej wódki??

  Ten świat jest na prawdę wciągający. Z każdy rozdziałem pojawia się coraz więcej pytań zamiast odpowiedzi, a czytelnik odkrywa nowy, tajemniczy świat razem z bohaterami. Fantastyka jakich mało!!

  Polecam z całego książkoholikowego serduszka :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ostatnio nastała moda na kolekcjonerskie wydania wybranych powieści. Mieliśmy możliwość zebrania wszystkich powieści Jodie Picoult, Stephena Kinga czy Tess Gerrtisen. Ja - chociaż nie jestem typem kolekcjonerki i lubię stawiać na pojedyncze wydania, dałam się namówić na serię fantasy, która obejmuje twórczość wielu cenionych polskich autorów tego gatunku. Mistrzowie Polskiej Fantastyki rozpoczyna powieść Jarosława Grzędowicza "Pan Lodowego Ogrodu".

  Pierwsze strony mocno mnie wystraszyły, bo już miałam ochotę krzyczeć, że ktoś to mnie oszukał. Sięgnęłam po dobrze rokującą fantastykę a tu pierwsze strony jak nic wskazują na mocny motyw science fiction z którym żyję w nie najlepszych stosunkach. Na szczęście to tylko chwilowe złudzenie, bowiem po kilku stronach niepewności rozpoczyna się historia typowa dla tego gatunku i przyznaję, że naprawdę intrygująca.

  Vuko Drakkainen, główny bohater powieści, wyrusza na planetę Midgarard, by podjąć misję ratunkową istot przypominających do złudzenia ludzi. Należy wyłącznie odnaleźć pracowników ze stacji badawczej z którą od dawna nie ma kontaktu i zatrzeć po sobie ślady. Niestety, nic nie idzie po myśli bohatera i rozpoczyna się największa przygoda jego życia. A muszę przyznać, że Vuko przyciąga wydarzenia jak magnes i prowadzi czytelnika przez liczne perypetie z pomysłem i zaangażowaniem. To zaskakująco dobrze wykreowana postać bez żadnego kanciastego brzegu, pełnowymiarowa i naszpikowana indywidualnymi cechami charakteru. Dzięki zbudowaniu postaci od początku, razem z jego przeszłością i bagażem doświadczeń, Vuko nabiera znaczenia, pokazuje że jak każdy człowiek ma swoje troski i zmartwienia a mimo to żyje normalnie i staje przed licznymi wyborami. Jednak patrząc na powieść z góry uważam, że to najlepsza postać w tej książce, wyraźnie kontrastująca z pozostałymi bohaterami, którzy na tle czołowej postaci nie wypadli już tak kolorowo a wręcz miejscami blado i zbyt oczywiście.

  Dla równowagi jednak powstał Midgaard, wykreowany na potrzeby powieści świat - bogaty i nieograniczony, jak wyobraźnia autora. Przyznaję, że chwytałam z zaciekawieniem każdy pojawiający się opis, bo Jarosław Grzędowicz wrzucił czytelników od razu w wir przygody i nie bawił się we wstępne wprowadzenia. Dla mnie to zaleta powieści i nie mam nic przeciwko, ale tym chętniej czytałam o każdych drobiazgach miejsca akcji. Autor z widocznym zaangażowaniem zabawił się w detale i dzięki temu powstał obraz warty każdego przeczytanego słowa, które autor barwił prostym językiem i przyjemnymi dla oka dialogami.

  Pierwsze spotkanie z twórczością autora uważam za udane. "Pan Lodowego Ogrodu" szybko pokazał mi ciekawą stronę polskiej fantastyki. Nie dziwę się, że właśnie ta lektura rozpoczyna kolekcję, bo aż trudno się powstrzymać od tego, by nie wyciągnąć rąk po kontynuację. Dynamiczna akcja, mocne zwroty akcji i emocje, które tak uwielbiam w literaturze nadają tej książce wyrazistości charakterystycznej dla wielowątkowej powieści fantasy. Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że kolejne tomy będą utrzymane na dokładnie takim (lub wyższym!) poziomie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

Warto zwrócić uwagę na...
Pan Lodowego Ogrodu. Tom 3 0/5 Nasza cena:
45,91 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan Lodowego Ogrodu. Tom 3

Władza... Wystarczyło zaledwie czworo obdarzonych jej pełnią Ziemian, by z planety Midgaard uczynić istne piekło. Vuko Drakkainen podąża śladami ich przerażającego szaleństwa. Z misją: zlikwidować! Odesłać na Ziemię, lub pogrzebać na bagnach. Problem w tym, że oni stali się... Bogami. Filar,...
Pan Lodowego Ogrodu. Księga 1 5/5 Nasza cena:
29,70 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan Lodowego Ogrodu. Księga 1

Księga pierwsza kultowego cyklu, która w jednym roku zgarnęła Zajdla, Nautilusa, Sfinksa i Śląkfę. Vuko Drakkainen samotnie rusza na poszukiwanie zaginionej ekspedycji naukowej, badającej człekopodobną cywilizację planety Midgaard. Misja: odesłać na Ziemię lub zlikwidować i zatrzeć ślady. Pod...
Pan Lodowego Ogrodu. Księga 1 5/5 Nasza cena:
36,48 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan Lodowego Ogrodu. Księga 1

Księga pierwsza kultowego cyklu, która w jednym roku zgarnęła Zajdla, Nautilusa, Sfinksa i Śląkfę. Vuko Drakkainen samotnie rusza na poszukiwanie zaginionej ekspedycji naukowej, badającej człekopodobną cywilizację planety Midgaard. Misja: odesłać na Ziemię lub zlikwidować i zatrzeć ślady. Pod...
Pan Lodowego Ogrodu. Tom 3 5/5 Nasza cena:
27,31 zł 41,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan Lodowego Ogrodu. Tom 3

Świat lodowego ogrodu Władza uzależnia, szczególnie w połączeniu z magią. Wyobraź sobie, że stałeś się bogiem ? ktoś miałby cię tego stanu pozbawić? No fuckin’ way! Nie liczą się sentymenty, dobro wspólne, misja i przyjaźń. Pan Lodowego Ogrodu to powieść napisana z rozmachem godnym dzieł Hieronima...
Pan Lodowego Ogrodu. Tom 3 0/5 Nasza cena:
30,54 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan Lodowego Ogrodu. Tom 3

Nafaszerowany magią, naszpikowany akcją. Nie spoczniesz, dopóki nie skończysz. Władza uzależnia, szczególnie w połączeniu z magią. Wyobraź sobie, że stałeś się bogiem ? ktoś miałby cię tego stanu pozbawić? No fuckin’ way! Nie liczą się sentymenty, dobro wspólne, misja i przyjaźń. Pan Lodowego...
Pani śmierci. Kroniki Nicci. Tom 1 5/5 Nasza cena:
33,52 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pani śmierci. Kroniki Nicci. Tom 1

Pierwszy tom nowego cyklu „Kroniki Nicci” pióra Goodkinda! Terry Goodkind swoim świetnie znanym i mającym wielu fanów cyklem „Miecz Prawdy” stworzył całkowicie nową jakość w literaturze fantasy. Teraz w doskonałym stylu wraca do tamtego intrygującego świata i jego bohaterów. Nowy cykl „Kroniki...
Pan Lodowego Ogrodu. Księga 2 5/5 Nasza cena:
33,01 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan Lodowego Ogrodu. Księga 2

Mówią, że zimna mgła żyje. Inni uważają, że to oddech bogów albo brama zaświatów. Midgaard. Planeta, gdzie nas, ludzi, postrzega się jako istoty o rybich oczach. Gdzie trwa wojna bogów, a samozwańczy demiurgowie hodują okrucieństwo kwitnące w mroku zła. Gdzie więdną najnowsze ziemskie technologie,...
Pan Lodowego Ogrodu. Księga 2 5/5 Nasza cena:
39,06 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan Lodowego Ogrodu. Księga 2

Mówią, że zimna mgła żyje. Inni uważają, że to oddech bogów albo brama zaświatów. Midgaard. Planeta, gdzie nas, ludzi, postrzega się jako istoty o rybich oczach. Gdzie trwa wojna bogów, a samozwańczy demiurgowie hodują okrucieństwo kwitnące w mroku zła. Gdzie więdną najnowsze ziemskie technologie,...
Pan Lodowego Ogrodu. Księga 4 0/5 Nasza cena:
51,92 zł 64,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan Lodowego Ogrodu. Księga 4

Pan Lodowego Ogrodu - finałowy, czwarty tom cyklu, ozdobionego kompletem nagród przyznawanych w polskiej fantastyce. Sztandarowe dzieło pisarza z legendarnego "Klubu tfurcuff", grupy której prace złożyły fundament pod współczesną polską fantastykę. Kontynuacja historii uznanej przez portal Onet za...
Pan Lodowego Ogrodu. Księga 4 0/5 Nasza cena:
43,92 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pan Lodowego Ogrodu. Księga 4

Pan Lodowego Ogrodu - finałowy, czwarty tom cyklu, ozdobionego kompletem nagród przyznawanych w polskiej fantastyce. Sztandarowe dzieło pisarza z legendarnego "Klubu tfurcuff", grupy której prace złożyły fundament pod współczesną polską fantastykę. Kontynuacja historii uznanej przez portal Onet za...
Ogrody księżyca. Malazańska Księga Poległych. Tom 1 5/5 Nasza cena:
34,52 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ogrody księżyca. Malazańska Księga Poległych. Tom 1

Krwawa i wyczerpująca wojna trwa już dwanaście lat. Rządzone twardą ręką Imperium Malazańskie podbija jedno Wolne Miasto po drugim. Jego niezwyciężone legiony, prowadzone przez potężnych czarodziejów prą coraz dalej na południe - w kierunku legendarnego Darudżystanu...Tam rozegra się ostatni akt...
Pakiet Wiedźmin. Tomy 1-9 0/5 Nasza cena:
304,45 zł 477,10 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Wiedźmin. Tomy 1-9

Andrzej Sapkowski, arcymistrz światowej fantasy, zaprasza do swojego Neverlandu i przedstawia uwielbianą przez czytelników i wychwalaną przez krytykę wiedźmińską sagę! Tom 1. Ostatnie życzenie Później mówiono, że człowiek ów nadszedł od północy, od Bramy Powroźniczej. Nie był stary, ale włosy miał...
Wybrane bestsellery
Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku 0/5 Nasza cena:
42,83 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku

Witaj Ukochana Przyjaciółko mojego serca! Napisałam tę książkę niemal jak list do Ciebie, w którym pragnę podzielić się dobrem i życiowym doświadczeniem. Pomysł na tę książkę zrodził się wśród moich czytelniczek i uczestniczek warsztatów. To one wymarzyły sobie książkę z przepisami na cztery pory...
2022. Rok pełen inspiracji 5/5 Nasza cena:
31,66 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

2022. Rok pełen inspiracji

Czasami narzekamy, że czas biegnie zbyt szybko i niepostrzeżenie mija rok za rokiem. Możemy mieć takie wrażenie, ale w istocie każdy rok to niezwykłe bogactwo chwil. Od nas zależy, jak je przeżyjemy, jak je wykorzystamy i co w danym roku zrobimy. Dla siebie i dla innych. Pragniesz żyć w równowadze...
Dom marionetek 5/5 Nasza cena:
27,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom marionetek

Czy zemsta jest słodsza od wybaczenia? Gdy najbliższa osoba rani, można wybrać zemstę lub odpuścić. Co przyniesie upragnioną wolność? Joanna, po zdradzie partnera i zakończeniu trudnego związku, postanawia wyjechać. Praca w luksusowym domu z bajecznym ogrodem i opieka nad rezolutną pięciolatką...
Pierwsza miłość 5/5 Nasza cena:
22,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pierwsza miłość

Anka i Rozalia to dwie kobiety z tego samego rodu. Dzielą je dziesiątki lat. Jedna mieszka we współczesnej Warszawie, druga w starym dworze w dziewiętnastym wieku. Pozornie dzieli je wszystko. Realia, problemy, ludzie, czasy. Ale niespodzianie okazuje się, że bardzo wiele łączy. Czy to prawda, że...
Odejdziesz ze mną? 0/5 Nasza cena:
32,88 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odejdziesz ze mną?

Finał bestsellerowej kryminalnej serii o duecie, w którym aż iskrzy. – Słyszałaś o seryjnym zabójcy ze Szczecina? – spytał Krystian. – Media nazwały go Krwawym Jastrzębiem. – Śledziłam sprawę. Pięć ofiar, dwie kobiety i trzech mężczyzn. Złapany, skazany na dożywocie, nawet nie apelował. – Od...
Samotni 0/5 Nasza cena:
26,27 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Samotni

W 1969 roku sześcioro młodych ludzi przyjeżdża do Uppsali. Tu krzyżują się ich drogi i zawiązuje się między nimi swego rodzaju przyjaźń. Jednak pewne wydarzenie zmienia wszystko. Koniec pobytu w Uppsali oznaczać będzie koniec czegoś jeszcze… Kilkadziesiąt lat później naukowiec z uniwersytetu w Lund...
Diabeł stróż 0/5 Nasza cena:
30,64 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diabeł stróż

Wrocławska ruletka Wrocław, rok 1934. Podczas perwersyjnej orgii zostaje porwany, a następnie zamordowany urzędnik pocztowy Sepp Frömel. Kilkanaście dni później z rąk oprawców ginie jego kochanka. Ich syn z nieprawego łoża, niemy, niepełnosprawny Rolf dziwnym zrządzeniem losu trafia pod opiekę...
Balwierz. Hubert Meyer. Tom 6 5/5 Nasza cena:
23,74 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Balwierz. Hubert Meyer. Tom 6

Wraz z ostatnią kroplą, która wypłynęła z żyły dziecka, narodził się ON. Balwierz z Narwi. Z ciała martwego Tymka upuszczono krew, w pobliżu torów snajper położył trupem księdza Donata. Kto to zrobił? Hubert Meyer szuka odpowiedzi. Po bójce z Kołomyjskim psycholog śledczy zaszywa się w leśnej...
Mów mi Win 0/5 Nasza cena:
26,23 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mów mi Win

Najnowsza powieść Harlana Cobena. Tym razem w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Król życia, który zawsze dostaje to, co chce. Przed ponad dwudziestoma laty dziedziczka fortuny Lockwoodów, Patricia, została uprowadzona...
Tylko ty mnie zrozumiesz 0/5 Nasza cena:
24,24 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko ty mnie zrozumiesz

Czy można zostawić kogoś, kogo tak bardzo się kocha? Po wszystkim, przez co przeszli, Jake i Charley, znani czytelniczkom z książki „Żyj szybko, kochaj głęboko”, ponownie są razem – tyle tylko, że odnalezienie siebie i wspólne życie to nie to samo. Świat Charley wywraca się do góry nogami. Dla...
Lepszy rok 2022 z Katarzyną Miller 0/5 Nasza cena:
33,44 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lepszy rok 2022 z Katarzyną Miller

Rok z Katarzyną Miller - rok radości i rozwoju. Każdy nowy rok to symboliczny nowy początek. Jeśli otworzysz się na zmiany może być ON lepszy. A któż może być lepszą przewodniczką po roku 2022 niż zachwycająca mądrością i humorem Katarzyna Miller. Dzięki jej poradom przypomnisz sobie jak zająć się...
Metro 0/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Metro

Wybuchowa mieszanka tajemnicy z przeszłości i politycznej korupcji Nowy thriller autora powieści: Zabawka i Lockdown Podczas otwarcia budowy trzeciej linii warszawskiego metra dochodzi do serii eksplozji. Zapada się strop tunelu, a gruzy grzebią pasażerów. Ci, którym udało się przeżyć, robią...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula