Od urodzenia

Autor:

Elisa Albert

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 25
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2016
Format
135 x 205 mm
Ilość stron
272
Nasza cena: 22,69 zł 34,90 zł Taniej o: 35%

Prowokacyjna... Emocjonująca... Szokująca...

Książka określana mianem „skutecznej pigułki antykoncepcyjnej”... Tego nie można przegapić!


Ari – świeżo upieczona mama – zupełnie nie radzi sobie z obowiązkami, które spadły na nią po narodzinach syna Walkera. Kobieta przeżywa ogromne trudności w przystosowaniu się do nowej sytuacji. Tkwiąc w poczuciu głębokiej izolacji, Ari zaczyna przypominać samotne, chyboczące się na zimowym wietrze drzewo, któremu ni stąd, ni zowąd wyrwano korzenie.

Od urodzenia to niezwykły manifest współczesnego macierzyństwa – swoiste „laboratorium”, w którym pogłębionym analizom poddano kontrowersyjne emocje i uczucia młodej matki. To także pogłębione studium nad małżeństwem i kobiecą przyjaźnią.

Tak opisanego macierzyństwa jeszcze w literaturze nie było... Elisa Albert to wirtuozka współczesnej prozy feministycznej…

Przeczytaj darmowy fragment książki


O autorce

Elisa Albert jest autorką trzech książek: Od urodzenia, The Book of Dahlia oraz How This Night is Different. Fragmenty jej prozy pojawiały się w takich prestiżowych magazynach, jak: „The New York Times”, „The Guardian”, „Commentary”, „Los Angeles Review of Books”.

Dorastała w Los Angeles, zaś wykształcenie zdobyła na Columbia University w Nowym Jorku - jednym z najbardziej prestiżowych uniwersytetów świata. Laureatka nagrody czasopisma „Moment” dla debiutujących pisarzy, a także finalistka plebiscytu Sami Rohr Prize for Jewish Literature. Elisa Albert otrzymała też wiele różnych stypendiów, między innymi z The Virginia Center for Creative Arts, Djerassi, Vermont Studio Center oraz z The Netherlands Institute for Advanced Studies. Wykłada w Columbia University w Nowym Jorku.


Po prostu rewelacyjna… Elisa Albert odziedziczyła dom, który zbudowała Grace Paley, z jego wąskimi drzwiami, a jednak na tyle szerokimi, by zmieściły się w nim zarówno spryt i inteligencja, jak i tragedia oraz bolesna miłość. I nikt inny oprócz E. Albert nie potrafi tej posiadłości utrzymać w takim stanie, by pozostawała otwarta na kolejne generacje pisarzy i czytelników.

- Merritt Tierce, „New York Times Review”

 

A może… jedynym wyjściem dla kobiet, które nie chcą stać w miejscu, jest zachowanie postawy szczerości na temat własnych odczuć dotyczących dosłownie wszystkiego, w tym stosunku do innych kobiet, feminizmu, dzieci i rodzicielstwa, własnych matek, przyjaciółek itp. W szczerości nie trzeba zawierać okrucieństwa, ale powinnyśmy być przynajmniej szczere, zwłaszcza w kontekście swoich prawdziwych uczuć. Być może w ten sposób się uwolnimy.

- Rebecca Vipond Brink, „The Frisky”

 

Głos Ari, bohaterki powieści Elisy Albert, jest niezwykle zabawny, kontrowersyjny, ale też pełen zadziwiającego mroku. Używając takich zabiegów stylistycznych, autorka bierze na warsztat problematykę właściwą feminizmowi, pamięci o Holocauście, dziedziczonych traum, macierzyństwa oraz małżeństwa.

- Catjerine Carberry, „The Paris Review”

 

Mocny, poetycki, a zarazem zabawny głos – pełen trudnych prawd, o których wielu woli nie mówić.

- Ellen Akins, „The Star Tribune”

 

Elisa Albert przedstawiła w swojej powieści portret współczesnego macierzyństwa. Niektórych ON zainspiruje, w innych zaś wzbudzi pewne kontrowersje.

- „The Guardian”

 

Od urodzenia to powieść, która wzbudza w czytelnikach silne odczucia. Po pierwsze, jest zabawna, wzruszająca i naprawdę chwyta za serce. Co najistotniejsze jednak, Elisa Albert potrafi pisać. Jej proza jest niezwykle energetyczna. Niekiedy z kart powieści wyłania się typowo instynktowna energia, innym razem – nieco maniakalna. W każdym przypadku jednak sprawia, że od tej lektury trudno się oderwać.

- „The Independent UK”

 

Książką Od urodzenia Elisa Albert udowodniła, że jest nie tylko jedną z najważniejszych powieściopisarek naszych czasów, ale także jedną z najbardziej szczerych feministek. Mrocznie zabawna, a jednocześnie niemożliwie inteligentna, odsłania przed czytelnikami charakterystyczną pułapkę, w jaką wpada kobieta po urodzeniu dziecka. Od urodzenia to książka niebezpieczna, zabawna, ale i bardzo ważna.

- Diana Spechler, autorka książki Who By Fire

 

Zmysłowa, zabawna oraz niesamowicie szczera relacja macierzyństwa, jakiej jeszcze w literaturze nie było. Jestem wielką fanką pisarstwa Elisy Albert.

- Karen Russell, autorka Swamplandii

 

Głęboko emocjonalna, a jednocześnie bardzo zabawna powieść o dobrych i złych stronach miłości we wszelkich jej postaciach. Elisa Albert pisze z wyjątkową klarownością, ale też i furią o małżeństwie, macierzyństwie oraz o przyjaźni. Odsłania pozornie znajome krajobrazy życia, wzbogacając je od czasu do czasu o wyjątkowo szokujące fragmenty, o których długo będziemy pamiętać.

- Jenny Offill

Recenzje (25)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  16 z 19 osób uznało recenzję za przydatną

  Od urodzenia to bardzo kontrowersyjna książka, jedni będą zachwyceni inni zniesmaczeni (jak ja). Liczyłam na gorzki smak macierzyństwa, a dostałam mocno wulgarną i chaotyczną opowieść. Co by jednak nie mówić, historia ta może otworzyć odrobinę oczy na pewne problemy kobiet, nie jest schematyczna, jest oryginalna i świeża, ale mnie nie kupiła.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  13 z 19 osób uznało recenzję za przydatną

  Macierzyństwo zazwyczaj kojarzy się z najszczęśliwszym etapem w życiu kobiety, kiedy to na świecie pojawia się mała istotka wypełniająca cały dom krzykami, śmiechem i pomysłowością towarzyszącą jedynie dziecku. Na stronie wydawnictwa można przeczytać krótkie zdanie, właściwie idealnie opisujące tę powieść: Książka określana mianem "skutecznej pigułki antykoncepcyjnej".

  Ari od roku jest matką chłopca o imieniu Walker i nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji. Wciąż próbuje przyzwyczaić się do nowego trybu życia, do tego, że musi wciąż zajmować się zależną od niej istotą, że przez przypadek może zrobić mu krzywdę, do zmian jakie zaszły w jej ciele, a także psychice. W mieście pojawia się dawna gwiazda rocka Mina, która jest w ciąży i choć Ari zazwyczaj nie ufa kobietom, jest nią zafascynowana. Kobiety w końcu się zaprzyjaźniają i razem przeżywają to, co wiąże się z macierzyństwem.

  Ciężko określić odczucia towarzyszące po przeczytaniu książki. Z jednej strony jest to przepełniona czarnym humorem powieść, w której nie brakuje wulgarności, gdzie tak naprawdę pokazana jest druga, ta trochę ciemniejsza strona macierzyństwa, o której prawie się nie słyszy, bo przecież młode matki nie chcą zostać okrzyknięte mianem wyrodnych. W swojej powieści autorka dobitnie ukazuje te złe rzeczy towarzyszące życia po porodzie, cesarskiemu cięciu i towarzyszącej wielu kobietom depresji poporodowej. Z drugiej strony całość napisana jest w tak chaotyczny sposób, że czasami ciężko było się przestawić na to, co w danym momencie było opisane. Autora przeskakiwała z przeszłości bohaterki, do okresu ciąży, następnie do okresu po porodzie i teraźniejszości.

  Wiele momentów poświęconych zostało cesarskiemu cięciu, któremu została poddana bohaterka. Przeżyła traumę, nie potrafiła się cieszyć z pierwszych urodzin syna, ponieważ uważała, że jest to rocznica jej operacji. Właściwie zachowanie bohaterki jest irytujące, bo wciąż powtarza, że nienawidzi kobiet, w szczególności niepochlebnie wypowiada się o swojej zmarłej matce, bo nikt nie przygotował jej do bycia matką. Doskonale zdaje sobie sprawę, że ma depresję, ale nie robi nic, by jakoś sobie pomóc, nie szuka wsparcia u specjalistów, a nawet miałam wrażenie, że odczuwała masochistyczną radość z ciągłego zadręczania się. Przeszkadzało mi również trochę zbyt wiele opisów dotyczących ludzi, którzy przewinęli się przez całe życie Ari, ponieważ zabrakło podkreślenia tego najważniejszego tematu. Zakończenie niestety również nie należy do najlepszych, właściwie jest nijakie i nie bardzo wiem, co miało wspólnego z całością.

  "Od urodzenia" to książka wywołująca wiele, różnego rodzaju emocji. Osoby, które poród mają już za sobą powieść może skłonić do porównywania swoich doświadczeń z doświadczeniami bohaterki i stwierdzenia czy faktycznie bywa aż tak źle. Natomiast dla osób, które nawet jeszcze nie planują dzieci może być pewnego rodzaju odstraszaczem. Sama mogę stwierdzić, że książka robi sieczkę z mózgu, może nie jest to najlepsze porównanie pod względem stylistycznym, ale zdecydowanie najtrafniejsze.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  11 z 17 osób uznało recenzję za przydatną

  O nieszczęśliwych matkach pisze się i mówi znacznie rzadziej niż o tych szczęśliwych. Błąd. Dlaczego nie pokazać kobietom tej drugiej strony medalu? Decyzja o posiadaniu dziecka nie powinna być podejmowana pochopnie. Co może się wydarzyć, jeśli nie do końca jesteśmy gotowe na macierzyństwo? To ważne pytanie, a odpowiedź dla niejednej z nas może okazać się kluczowa. Dziecko to nie zabawka, to nie chwilowa zachcianka, to ogromna odpowiedzialność. Pojawienie się małego człowieka zmienia całe dotychczasowe życie. Historia Ari doskonale nam to przedstawia.

  "(...)Za każdym razem kiedy widzę kobietę w ciąży, mam ochotę chwycić ją za ramiona i nią potrząsnąć. Dosłownie p o t r z ą s n ą ć. Jesteś gotowa? Nie, nie czy wybrałaś dla swojego dziecka imię, płeć i styl! Nie, nie czy znasz wszelkie możliwe procedury medyczne! Chodzi mi o to, czy jesteś g o t o w a?! Tak duchowo, suko. Duchowo.(...)"

  Elisa Albert napisała książkę, o której długo nie zapomnę. Stworzyła realistyczny obraz kobiety samotnej i potrzebującej pomocy. Mam wrażenie, jakby główna bohaterka przelewała swoje myśli na papier. Nie przebierając w słowach ani się nie ograniczając, ujawniając skryte pragnienia i najgłębsze. Wracając do przeszłości, do wspomnień z dzieciństwa, do czasów dorastania. Jakby przelewała na papier swoje największe rozczarowania, żale i obawy. To stanowczy protest przeciwko przedmiotowemu traktowaniu kobiet. A wszystko to podane czytelnikowi jakby w formie pamiętnika, najbardziej sekretnego dziennika. Opowieść Ari jest ciekawą, niekiedy szokującą i poruszającą historią. Spisaną odrobinę chaotycznie, ale ma to swój urok i idealnie zgrywa się z tematem.

  Od urodzenia nie jest książką do przeczytania na raz. To jedna z tych, nad którymi chcemy zatrzymać się trochę dłużej. Przemyśleć, przeanalizować. To taka historia, po której na wiele rzeczy spojrzymy pod innym kontem - lepszym, czy gorszym - nie mnie oceniać. Nie każdemu się spodoba, tego jestem pewna. Jestem też pewna, że wywoła wiele kontrowersyjnych opinii. Mimo to myślę, że Od urodzenia powinna znaleźć się w rękach każdej kobiety. Nie koniecznie po to, by zmieniać postrzeganie macierzyństwa ale po to, by poznać i zrozumieć.

  [fragment recenzji pochodzi z bloga: [Adres usunięty]]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  7 z 10 osób uznało recenzję za przydatną

  Oblicza macierzyństwa

  „Czasami,
  kiedy jestem z dzieckiem, myślę sobie: jesteś moim sercem i moją duszą, oddałabym za ciebie życie. Innym razem myślę: ty mały debilu, zostaw mnie, kurwa, w spokoju, żebym mogła podciąć sobie żyły w wannie i spokojnie umrzeć”. Zaszokowana? Jeśli jesteś jedną z tych kobiet, które w dziecięcej kupce widzą ósmy cud świata, to zapewne tak – słowa te podniosły ci ciśnienie i zmotywowały do wygłoszenia mowy pochwalnej na cześć macierzyństwa. Jeśli rzeczywiście fakt, że wyciągnęli z ciebie kilka krzyczących i wydalających kilogramów, że twoje sutki są całe popękane i bolące, że po ciąży masz kilka (kilkanaście?) kilogramów więcej sprawia ci radość i plasuje cię w gronie najszczęśliwszych z ludzi, to gratuluję. Bardziej jednak prawdopodobne, że wstając po raz kolejny w nocy do płaczącego dziecka sama masz ochotę wyć, że zmieniając po raz kolejny śmierdząca pieluchę, masz ochotę podstawić ją mężowi pod nos, że patrząc na siebie w lustrze płaczesz i jedyne czego pragniesz, to stać się choć przez godzinę niewidzialną dla ryczącego potwora, który jest krwią z twojej krwi. Nie znaczy to, że darzysz dziecko nienawiścią – po prostu zmieniło się twoje życie, a ty wciąż przechodzisz proces przyzwyczajania się do myśli, że już nigdy nie będzie tak, jak było przed wydaniem na świat nowego człowieka.

  Takie skrajne nastroje, skłębione myśli prowadzące od nadziei po zwątpienie, od miłości po nienawiść, towarzyszą Ari, bohaterce kontrowersyjnej i do bólu prawdziwej książki o życiu i umieraniu, powstawaniu i przemijaniu, o cieniach i blaskach bycia matką. Elisa Albert w powieści „Od urodzenia” zmusza nas do polemiki ze sobą, do stawienia czoła fałszywemu wizerunkowi matki, do weryfikacji przekonania, że macierzyństwo to pełnia szczęścia i moment w życiu kobiety, na który warto czekać z utęsknieniem. Sięgnąć po książkę powinny szczególnie te matki, które nękane są wyrzutami sumienia z powodu bycia gorszą, z powodu pragnienia, by robić karierę, a także – by jej nie robić. Na stronach wydanej przez Wydawnictwo Kobiece książki znajdą one wszystkie rozterki, z którymi codziennie się mierzą, a także nadzieję, że nie są same i zapewnienie, że już nie muszą się wstydzić swojej niedoskonałości.

  Kiedy Ari obdarzyła uczuciem starszego od niej o piętnaście lat Paula nie przypuszczała, że za jego sprawa jej życie aż tak bardzo się odmieni. Ich związek miał posmak skandalu – ON profesor nadzwyczajny, ona obiecująca doktorantka pisząca o feminizmie, o „Algorytmach Dziewczyńskich”. Kto by pomyślał wówczas, że nie tylko połączą się węzłem małżeńskim, ale na dodatek z ich miłości narodzi się mały Walker. Jego przyjściu na świat towarzyszyła niezgoda na zaistniałą sytuację i bunt – Ari pragnęła urodzić o własnych siłach, zaś cesarka stała się dla niej traumatycznym przeżyciem, z którym nie może się pogodzić. Nieustannie ogląda filmy z różnych porodów, umieszczane przez rozentuzjazmowane kobiety na stronach internetowych, popadając jednocześnie w coraz większą depresję. Nie sprząta, nie ma siły o siebie zadbać, porzuciła nawet pracę nad doktoratem, choć na ten czas Walker ma zapewnioną opiekunkę. Kawałek po kawałku rozsypuje się, zaś symptomem poważnego stanu, w jakim się znajduje, są jej rozmowy prowadzone ze … zmarłą na raka matką.

  Paradoksalnie, wszystko zaczyna się zmieniać, kiedy Ari zaprzyjaźnia się z Miną, poetką, dawną gwiazda rocka, obecnie zagubioną dziewczyną w zaawansowanej ciąży. Fakt, iż towarzyszące Ari problemy nie są tylko jej udziałem sprawia, że mobilizuje ona wszystkie siły, by pomóc samotnej matce. Czy ta przyjaźń, dla kobiety która dotąd nienawidziła innych kobiet, rzeczywiście okaże się wybawieniem? Czy Ari uporządkuje swoje życie i wspomnienia o umierającej latami matce przestaną ją nękać? Czy poradzi sobie z depresją poporodową? Na te wszystkie pytania znajdziemy odpowiedź w książce, która wstrząsa nami, która przytłacza niekiedy swoim realizmem i emocjonalnością, która obala mit o idealnym macierzyństwie, ukazując jego prawdziwe oblicze.

  Powieść „Od urodzenia” nie ogranicza się tylko do tematów związanych z ciążą i wychowaniem niemowlaka. To także przywołanie wojennych historii i faktów z życia babki Ari, to wspomnienia z okresu dorastania wypełnionego powolną śmiercią matki, jej zmianami nastrojów, smrodem lekarstw i wszechobecnym niezadowoleniem, to także ulga po jej odejściu. Na kartach książki znajdziemy również szokujące fakty na temat praktyk podawania kobietom, mającym problem z donoszeniem ciąży, cudownego leku DES, który po latach okazał się przynosić skutki uboczne w postaci zwiększonej podatności zachorowania na raka wśród dzieci, a także deformacji narządów płciowych kobiet. Autorka nie oszczędza czytelnika, nie bawi się w subtelności, z pewną widoczną zaciętością utrwalając swój sprzeciw na papierze. Sprzeciwia się też jej bohaterka, która miota się niczym zwierzę złapane w pułapkę, która nie waha się przed ekspresyjnym wyrażaniem swoich emocji. Ich podkreśleniu służyć mają zapewne liczne wulgaryzmy, choć jestem bliższa raczej negacji zasadności ich użycia. Właśnie one, w połączeniu ze stylem narracji, z przenikaniem się teraźniejszości i przeszłości oraz wydarzeń i osób z tymi okresami związanych, czynią lekturę trudną (nierzadko irytującą) i wymagającą uwagi. Z pewnością nie jest to pozycja, do której wrócę po raz kolejny, ale jednocześnie jestem przekonana, że sięgnięcie po powieść Elisy Albert będzie dla wielu kobiet wybawieniem. Oto w Ari zobaczą samą siebie i zyskają pewność, że oto znalazły przyjaciółkę, która rozumie ich, jak nikt inny. Która obdarza czytelnika wielkim zaufaniem, nie wahając się przez odsłonięciem prawdziwej twarzy, kobiety dalekiej od ideału, dalekiej od zachwytu nad macierzyństwem, ale mimo wszystko kochającej …

  Justyna Gul

  ([Adres usunięty])

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  8 z 13 osób uznało recenzję za przydatną

  I tak oto pojawia się historia pełna smutnych wątków, ale i rodzącej się nadziei na to, że z mroku zawsze można się uwolnić. W powieści wbrew pozorom nie dominuje sam wątek rodzicielski, ale jest chyba najbardziej zakreślonym na tle pozostałych: przyjaźni, nieporozumień w rodzinie i siły kobiet. Dużo w tej książce pojawia się odniesień do feministycznego nurtu, który na pewno trafi do wyzwolonych kobiet, chociaż patrząc z punktu widzenia Arii wcale nie dostrzegłam tej jej pewności siebie i siły. Być może zatraciła ją pod wpływem starszego męża i dziecka, które z czasem zaczęło ją przytłaczać. Historia nie jest łatwa, ale myślę że warta uwagi - nie jest to monotonna powieść bez większego wydźwięku, wręcz przeciwnie! Potrafi naprawdę wstrząsnąć światem czytelnika.

  "Nie robię tego, ale się nad tym zastanawiam. A to już coś."

  Nie jestem mamą i wiem, że gdybym miała własne dzieci ta powieść okazałaby się dla mnie bardziej szokująca niż w przypadku, gdy czytałam ją z obecnej perspektywy. Nie mniej nie mogę nie napisać, że ta powieść mną nie wstrząsnęła, bo właśnie to zrobiła. I to potwornie. To przede wszystkim historia, która piorunuje swoją prawdziwą historią i szokuje jak żadna inna. "Od urodzenia" nie jest powieścią dla każdego, ale ten, który podejmie się jej lektury - nie pożałuje.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 20 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Elisa Albert
 • Wydawnictwo Wydawnictwo Kobiece
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2016
 • Ilość stron: 272
 • Format: 135 x 205 mm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365442024
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: After birth
 • Tłumacz: Weksej Aleksandra
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788365442024
 • EAN: 9788365442024
 • Wymiary: 13.5x20.5x2 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Obcy w kraju urodzenia 0/5 Nasza cena:
27,84 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obcy w kraju urodzenia

Co spodziewa się znaleźć w Polsce późnych lat osiemdziesiątych młody dziennikarz niemiecki, urodzony na Górnym Śląsku, trochę zagubiony w swoim zawodzie?Gdyby nie to, że już sypią się gruzy i próchno, a komunizm dogorywa, można by powiedzieć, że trafił do kraju baśni. Ale choć nie zna słów, jakie...
Jesienny pocałunek 5/5 Nasza cena:
25,68 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jesienny pocałunek

Samotny tata uroczego chłopca. Piękna kobieta z sąsiedztwa, która straciła wiarę w miłość. Romans drugiej szansy, który skradnie ci serce! Jedno jest pewne: Juliet nie wierzy już w miłość. Ma teraz wystarczająco dużo na głowie – otworzenie własnej kwiaciarni, wychowanie córki i nerwowy rozwód z...
O psie, który uratował święta 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O psie, który uratował święta

O psie, który uratował święta to nowa świąteczna opowieść W. Bruce’a Camerona, autora bestsellerowych książek z cyklu Był sobie pies! Kiedy rodzinne święta stają pod znakiem zapytania, czy jeden szczeniak może zmienić bieg wydarzeń? Julianna Goss, żona wiecznie zapracowanego Huntera i mama...
Świąteczny list 5/5 Nasza cena:
25,68 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Świąteczny list

Magiczna świąteczna opowieść o miłości, której nie może pokonać czas Pewnego dnia 30-letnia Eve Sharland natrafia w sklepie z antykami na mosiężną latarnię, w której znajduje list z 24 grudnia 1885 r. Zaskoczona odkrywa, że zaadresowano go do osoby o imieniu Evelyn Sharland, mieszkającej w Nowym...
Anhusz 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Anhusz

Na poły historyczna, na poły fabularna opowieść o trudnej miłości Ormianki i Turka na tle okrutnej wojny. Sielankowa sceneria wybrzeża Morza Czarnego oraz wesele przyjaciółki wprawiają Anhusz Czarkudian w nostalgiczny nastrój. Jednak pora nie sprzyja marzeniom i chwilom zapomnienia. Choć kobieta...
Gwiazdka z brokatem 4/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gwiazdka z brokatem

Gwiazdka z brokatem – piękna świąteczna powieść Anny Szczęsnej, autorki Sztuki dawania prezentów! Życie Basi wypełnia praca w sklepie papierniczym, który prowadzi. Bibuły, ozdobne papiery, naklejki, brokaty – to ją angażuje, pozwala zapomnieć o samotności i jest jej prawdziwą pasją. W pracy i w...
Dzień, w którym cię straciłam 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzień, w którym cię straciłam

Poruszająca, przepięknie opowiedziana historia o życiu, stracie i więzach, które są niezniszczalne Życie Jess zmienia się na zawsze, kiedy otrzymuje najgorsze wieści, jakie może dostać matka. Jej córka Anna zaginęła w lawinie podczas jazdy na nartach. Mimo wielkiego żalu i cierpienia Jess musi...
Dom nad jeziorem 5/5 Nasza cena:
31,37 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom nad jeziorem

O pierwszej miłości się nie zapomina Ujmująca opowieść w scenerii rodem z Przeminęło z wiatrem! Rok 1994. Upalne lato w Savanah. Powietrze wypełnia ciepła bryza i zapach różaneczników. Kiedy młody student Jim przyjeżdża do malowniczego domu nad jeziorem, nawet nie przypuszcza, że ten wyjazd zmieni...
Trzy i pół sekundy 5/5 Nasza cena:
23,99 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trzy i pół sekundy

Wzruszająca opowieść, która mogłaby zatrzymać bicie serca każdego z nas. Grace i Tom Penderford to zgodne i szczęśliwe małżeństwo, które mieszka w sielankowym domu na angielskiej prowincji, wychowując córeczkę Chloe. Mała dziewczynka jest ich oczkiem w głowie. Wkrótce po trzecich urodzinach Chloe...
Wyszczekana miłość. Bluff Point. Tom 2 5/5 Nasza cena:
23,99 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyszczekana miłość. Bluff Point. Tom 2

Kolejny tom romantycznej serii Bluff Point! Carly wraca do rodzinnego domu z uroczym labradorem i wyjątkowo wygadaną papugą. W lokalnej knajpie spotyka Jamesa, który postanawia zawalczyć o jej serce. Gdy kobieta w końcu ulega, na jaw wychodzą sekrety Jamesa, które mogą zniszczyć wszystko, co ich...
Kraina miłości i zatracenia 4/5 Nasza cena:
25,68 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kraina miłości i zatracenia

Karaibski czar, nadmorski klimat i rytmy Wysp Dziewiczych tłem do niesamowitej magii. Kraina miłości i zatracenia to niezwykła saga rodzinna w postaci nagradzanego debiutu pulsującego magicznymi rytmami karaibskich Wysp Dziewiczych. Na początku XX wieku dochodzi do znaczących zmian w polityce...
Po prostu Marta 4/5 Nasza cena:
22,69 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po prostu Marta

Jak rodzinne tajemnice wpływają na to, kim stajemy się w dorosłym życiu? Marta to młoda i zepsuta Meksykanka, która pochodzi z bogatej i wpływowej rodziny. Dobre nazwisko i zamożni rodzice sprawiły, że przyzwyczaiła się zawsze dostawać to, czego chce. Wszystko się zmienia, kiedy jej macocha, którą...
Wybrane bestsellery
eBook Znienawidzony rywal mobi epub 4/5 Nasza cena:
40,42 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Znienawidzony rywal mobi epub

T. L. Swan w Polsce!Firma Claire Anderson ma poważne kłopoty finansowe, jednak kobieta nie chce dopuścić do siebie myśli, że większe przedsiębiorstwo mogłoby przejąć jej biznes. Ta firma wiele dla niej znaczy. To "dziecko" jej zmarłego męża, jego marzenie i jej wspomnienia związane z ukochanym....
Kak Raz 4. Język rosyjski. Liceum i technikum. Podręcznik 0/5 Nasza cena:
52,26 zł 60,77 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kak Raz 4. Język rosyjski. Liceum i technikum. Podręcznik

Kak raz to seria podręczników bardzo dobrze ceniona przez nauczycieli. Zawiera atrakcyjne treści i słownictwo niezbędne do porozumiewania się w życiu codziennym. Tematyka i język podręczników są świetnie dostosowane do zainteresowań współczesnych nastolatków. Kak raz 4 składa się z 7 rozdziałów i...
Komplett plus 3. Książka ćwiczeń dla 4-letnich liceów i 5-letnich techników 0/5 Nasza cena:
36,77 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Komplett plus 3. Książka ćwiczeń dla 4-letnich liceów i 5-letnich techników

Komplett plus 3. Książka ćwiczeń. Nowe wydanie  (przygotowane na maturę "2023")Nowe, poprawione wydania ćwiczeń do serii Komplett plus ułatwiają nawigację po materiale ćwiczeniowym poprzez czytelne oznaczenie zadań:na słuchanie  kolorem czerwonym,w formacie maturalnym  piktogramem z...
Dzieci nocy 4/5 Nasza cena:
51,38 zł 79,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzieci nocy

Wprowadzone w 1966 roku przez Nicolae Ceauşescu drakońskie przepisy kontroli urodzin spowodowały, że ponad sześćset tysięcy rumuńskich dzieci trafiło do olbrzymich magazynów udających sierocińce. Prawie nigdy nie wyjmowano ich z łóżeczek i osobliwych klatek, nie trzymano na rękach i nie okazywano...
Effekt Neu 1. Podręcznik do języka niemieckiego dla liceum i technikum 0/5 Nasza cena:
54,44 zł 63,30 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Effekt Neu 1. Podręcznik do języka niemieckiego dla liceum i technikum

ffekt to seria podręczników bardzo dobrze oceniona przez nauczycieli.  Effect Neu  ma wszystkie zalety serii Effect, a ponadto  materiał został dostosowany do wymogów nowej formuły egzaminu maturalnego. Wprowadzone zmiany uwzględniają dotychczasowe uwagi nauczycieli zgłaszane w trakcie...
Tysiąc bochenków. Zapiski z zaplecza wojny 5/5 Nasza cena:
31,84 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tysiąc bochenków. Zapiski z zaplecza wojny

Rosja nie wygra tej wojny. Wojacy Putina mierzą się z całym społeczeństwem. Do walki wysłano młodych chłopaków z rosyjskiego pokolenia bezideowych, konsumpcyjnych cwaniaków. Naprzeciw nich stają zdesperowani obrońcy Ukrainy, którzy odzyskali swój kraj przed zaledwie trzema dekadami. Ich głęboki...
Spark 0/5 Nasza cena:
29,19 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spark

„Spark” to kolejna powieść Vi Keeland – prawdziwej mistrzyni gorących romansów. Poznaj historię, w której aż iskrzy! Autumn dowiedziała się kilku ciekawych faktów na temat Donovana, jeszcze zanim się w ogóle poznali. Wiedziała, że nosi bardzo drogie buty w bardzo dużym rozmiarze oraz że podbiera...
Latające Burrito. Ekstremalna edycja podwórkowa 0/5 Nasza cena:
112,46 zł 149,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Latające Burrito. Ekstremalna edycja podwórkowa

Ekstremalna gra w zbijaka! Oto gra imprezowa, jakiej jeszcze świat nie widział! Połączenie dynamicznej karcianki o prostych zasadach i koszmaru z czasów szkolnych: zbijaka. Dobieraj karty, unikaj burrito, rzucaj w przeciwników. Gdy zbierasz zestawy - zdobywasz punkty. Gdy oberwiesz burrito -...
Oblicza epok 1.1. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Nowa edycja 0/5 Nasza cena:
41,07 zł 50,62 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oblicza epok 1.1. Podręcznik do języka polskiego dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Nowa edycja

Nowa edycja podręczników dla szkół ponadpodstawowych już od 1 klasy stopniowo przygotowują i oswajają uczniów z wymaganiami egzaminu maturalnego od 2023 r. Seria Oblicza epok w uporządkowany sposób odnosi treści z minionych epok do współczesności. To pozwala nauczycielowi zainteresować uczniów...
Owocna edukacja. Chcę czytać i pisać. Trzylatek 0/5 Nasza cena:
18,41 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Owocna edukacja. Chcę czytać i pisać. Trzylatek

Karty pracy zostały przygotowane z myślą o dziecku w wieku przedszkolnym, oddzielnie dla każdej grupy wiekowej. Taka struktura pozwala rozwijać ważne kompetencje zgodnie z możliwościami dzieci i stopniowo doskonalić je w kolejnych latach. Ze względu na specyfikę rozwoju dziecka w wieku...
Pakiet Owocna edukacja. Zrób to sam. 3-4 lat 0/5 Nasza cena:
23,28 zł 24,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Owocna edukacja. Zrób to sam. 3-4 lat

Zrób to sam to zbiór materiałów do tworzenia kreatywnych prac plastycznych dostosowanych do możliwości manualnych i intelektualnych młodszych przedszkolaków. Tematyka proponowanych prac dotyczy różnego rodzaju świąt – bardziej i mniej znanych, jak np.: Światowy Dzień Serca, Dzień Jeża, Święto...
Putin. Człowiek bez twarzy 0/5 Nasza cena:
32,62 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Putin. Człowiek bez twarzy

Najodważniejsza książka o prezydencie Rosji. „Putin. Człowiek bez twarzy” to opowieść równie niezwykła, jak zaskakująca kariera Władimira Władimirowicza Putina – pozbawionego błyskotliwych talentów funkcjonariusza KGB niskiej rangi, który został prezydentem Rosji i niemal błyskawicznie zlikwidował...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula