Cedyno. Wysłannicy. Tom 3

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 8
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Seria
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
240
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 18,68 zł
Nasza cena: 19,20 zł 34,90 zł Taniej o: 45%

“Cedyno” to trzecia część fascynującej powieści z cyklu “Wysłannicy” popularnego gatunku Young Adult.

Jak tym razem poradzą sobie młode bohaterki i bohaterowie wykreowani przez Melissę Darwood? 

“Cedyno” to trzeci tom intrygującej serii polskiej pisarki “Wysłannicy”. Zuza jest już po powrocie z przerażającej i mrocznej Guerry. Choć znajduje się z dala od tego strasznego miejsca, wciąż nie potrafi wyrzucić z myśli cierpiących dusz. I mimo że wydaje się całkiem szczęśliwa z Patrykiem, Bjor w jej snach nie odpuszcza, a ona coraz bardziej się gubi, nie wiedząc, co o tym wszystkim myśleć. Dobrze wiedzie się z kolei Larysie i Gabrielowi. Udaje im się założyć rodzinę, a schronisko, które wykupili, pozwala im się znów zbliżyć do Lei. Nikt nie wie, co z tego wyniknie.
 
Niespodziewanie Zuza postanawia wybrać się go Guerry, by uratować tamtejszych więźniów. Ma świadomość, że nie zdoła tego dokonać sama - właśnie dlatego chce skorzystać z pomocy Ludzi Cedyno. Ich przewodnikiem jest nieustępliwy Jordan, który nigdy nie dawał ze sobą pogrywać. Jaki okaże się, gdy dziewczyna będzie musiała na niego liczyć?

Finałowy tom serii, w której miłość jest silniejsza niż śmierć.


Przeczytaj fragment książki


O autorce

Melissa Darwood to polska pisarka, która posługuje się pseudonimem literackim. Swoje powieści kieruje do wszystkich czytelników lubiących emocjonalne historie. Jej powieść rozpoczynająca cykl “Wysłannicy”, “Larista”, została bardzo ciepło przyjęta, szczególnie przez młode kobiety. Pisarka nie tylko lubi opowiadać nowe ciekawe historie, ale i czytać - literaturze poświęca więc dużą część swojego prywatnego i zawodowego życia.

Strona autorki: www.melissadarwood.com

Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Dotarliśmy do końca przygody w świecie Wysłanników, kiedy o tym myślę czuję pewnego rodzaju nostalgię, która się pogłębia. No, jak to tak? To już koniec? Trzy niesamowite, różne oblicza miłości, walka i emocje, które jej towarzyszą wciągają czytelnika do samego środka akcji. Sprawiają, że kochasz jak „Larista”, nosisz w sobie „Guerrę” i należysz do ludu „Cedyno”, oddychasz tym, każdym przeczytanym słowem nosząc je na swej skórze i barkach. Jesteście gotowi na podróż, która Was odmieni?

  Po czasie, który Zuza spędziła w Guerrze zaczęła inaczej patrzeć na życie, myślami ucieka w tamto miejsce bardzo często martwiąc się o jej mieszkańców. Dusze, które tam przebywały nie miały łatwo, lekko, ani nawet chwil przyjemności, koszmary wryły się głęboko w jej myśli sprawiając, że w jej wnętrzu rósł bunt. Bunt przeciwko takiemu losowi i ogromna chęć pomocy mieszkańcom Guerry. Był też Bjor, mężczyzna, który zbyt często pojawiał się w jej snach. Nie rozumiała tego, przecież powrócili z tego piekła i ona i Patryk, wszystko powinno się ułożyć, powinna być szczęśliwa, dlaczego więc nie była? Zuza toczyła ze sobą walkę odpychając swoje uczucia, jak najdalej, jednak zdawała sobie sprawę z tego, że w ten sposób nie uzyska spokoju, ani ona, ani ludzie, o których tak naprawdę się troszczyła. Guerra oznaczała walkę, przypominała o tym, że nasze życie składa się z takich bitew, które musimy przetrwać, aby przejść do kolejnego etapu. Każdy z nas nosi swoje brzemiona, które niejednokrotnie odciskają na duszy piętno. Jesteśmy wojownikami, których rozpala w środku wola walki i niezłomność charakteru. Te właśnie wartości Zuza musiała sobie przypomnieć, aby zadecydować, że nie może tak po prostu siedzieć z założonymi rękami i siebie katować. Zuza była gotowa pomóc mieszkańcom Guerry i Bjorowi, który tak bardzo jej pomógł podczas jej obecności w tamtym miejscu. Znana ze swojego uporu bierze się za robotę, zaczyna poszukiwać ludzi Cedyno, w których pokłada wiarę w pomoc przy uwolnieniu niewolników Guerry.

  „W Cedyno” spotykamy starych bohaterów, ale także i zupełnie nowych. Związek Gabriela i Larysy rozwija się bardzo dobrze, są dojrzali i mogą w końcu założyć rodzinę. Wykupili schronisko dla zwierząt, którym się zajmują i starają pomóc tym, którzy tego potrzebują. W schronisku poznają także młodziutką guardiankę Leę, która staje się jedną z nich, a także wysuwa na przód w tym tomie wspólnie z przywódcą Ludzi Cedyno- Jordanem, nie będzie to łatwa relacja, ale w życiu zdarzają się i takie, prawda? Czy naszym bohaterom uda się ocalić Guerrę? Czy Zuza wybierze Bjora, czy Patryka? Kim są Ludzie Cedyno i jakimi mocami dysponują? Czy miłość zatriumfuje i tym razem?

  W pierwszym tomie Wysłanników „Larista” poznaliśmy Laryse i Gabriela, którzy przeszli bardzo wiele na swojej drodze, mierzyli się z niebezpieczeństwami, poświęceniami i wątpliwościami dotyczącymi rodzącego się jakże, silnego uczucia pierwszej i jedynej miłości. W drugiej części „Guerra” historia skupia się na Zuzce, która spełnia swoje marzenie grając w zespole The Host ze swoim ukochanym Patrykiem i trafia do piekła, z którego udało jej się wydostać, co stało się wstępem do wydarzeń, które poznajemy w „Cedyno”.

  Styl autorki jest przystępny dla czytelnika, lekki i barwny, zawsze bardzo podobały mi się nazwy, którymi posługuje się autorka. Przy kontynuacjach opowieści spotykamy się z tym, że nie zawsze kolejny tom jest na wysokim poziomie, czy chociaż zbliżony do poprzedniego, w przypadku „Cedyno” nie musicie się obawiać. Książka jest świetna, zaskakująca i barwna. Darwood zdaje się malować emocjami zbierając je w cudowny obraz, od którego poruszony czytelnik nie jest w stanie oderwać wzroku.

  Nie radzę książek czytać samodzielnie, w różnej kolejności, można by się było za bardzo pogubić, no i cały urok Wysłanników by przepadł, rozszedłby gdzieś po kościach, a to byłaby spora strata. W „Cedyno” autorka porusza także temat zanieczyszczenia świata, jego niszczenia przez człowieka, korporacje i narzucane procedury, które niejednokrotnie wpływają na nasze wybory, z których nie jesteśmy dumni. Czy faktycznie jedynie pieniądz może rządzić światem i być źródłem korzystnych zmian? Jak myślicie?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  "Świat to ludzie, zwierzęta, natura, które widzisz na co dzień, świat to ty. Jeśli nie zaczniesz zmian od samego siebie, jeśli nie będziesz dobry dla ludzi, zwierząt, przyrody wokół, to nigdy nie zmienisz świata na lepszy."

  Przed Larysą i Gabrielem kolejne wyzwania. Do grona Guardianów dołącza Lea, urocza kobieta z wielkim sercem do zwierząt. Między nią a Larysą rodzi się przyjaźń.

  Po powrocie z Guerry, Zuzka nie potrafi pogodzić się z losem ludzi, którzy tam przebywają. Jej myśli zaprząta również mężczyzna, którego poznała w owym świecie, przez co nie jest do końca pewna swojego związku z Patrykiem. Pewnego dnia dzieli się swoimi zamiarami z przyjaciółmi; chce powrócić do Guerry, by uwolnić więźniów. Jednak nie jest w stanie tego dokonać w pojedynkę. Gdy znajduje wzmiankę o ludziach Cedyno, postanawia się z nimi skontaktować. Liczy, że podejmą się wyzwania, a jej misja, dzięki nim, się powiedzie. Kim są ludzie Cedyno? Co czyni ich wyjątkowymi? Jak potoczą się losy Zuzki i pozostałych bohaterów serii?

  "Cedyno" jest trzecim tomem serii Wysłannicy autorstwa Melissy Darwood z gatunku fantastyki młodzieżowej. Jestem niemal pewna, że i dorośli znajdą w tym cyklu coś dla siebie. Dlaczego? Bo ta seria to nie jest jakaś "zwykła" młodzieżówka. Autorka w każdym z tomów porusza bardzo ważne tematy, obok których nie należy przechodzić obojętnie. Uczy zarówno młodych jak i dojrzałych czytelników. W "Cedyno" znajdziecie istotne informacje dotyczące chociażby ochrony środowiska czy wykorzystywaniu zwierząt w filmach (ten temat był dla mnie dużym szokiem, nie miałam pojęcia, że zwierzęta mogą być traktowane w taki sposób). Sytuacja, w której znalazła się jedna z bohaterek powieści sprawiła, że wpadłam w zadumę. Cofnęłam się myślami do swojej przeszłości, zaczęłam się zastanawiać, jak moje życie może wyglądać za kilka lat. W trzecim tomie Wysłanników do dobrze nam znanej ekipy dołącza grupka nowych bohaterów. Są to zdecydowanie barwne postaci, wzbudzające ciekawość. Tym razem moje serce skradła Lea, wyjątkowa kobieta, którą łączy silna więź ze zwierzętami. Rozdziały skupiające się właśnie na tej relacji są niesamowite. Wątek ludzi Cedyno natomiast byli dla mnie ogromnym zaskoczeniem, a ich kreacja jest potwierdzeniem, że wyobraźnia Autorki nie ma granic. Jestem pod wrażeniem. Seria Wysłannicy wyróżnia się na tle innych książek tego gatunku, zapewniam. Uwielbiam ją całą, jednak gdybym miała wybierać, to "Guerra" zajmuje wyjątkowe miejsce w moim sercu. Czytałam ją w ciężkim momencie mojego życia, wylałam przy niej wiele łez. No i... uwielbiam Bjora :). Sto procent mężczyzny w mężczyźnie - to właśnie ON :). I w "Cedyno" się pojawił, z czego ogromnie się cieszę. Po cichutku liczę na kontynuację, ten świat chyba nigdy mi się nie znudzi.

  "Jordan miał w sobie coś tak hipnotyzującego, że im dłużej na niego patrzyła, tym bliżej chciała się znaleźć. Obserwowanie go było niewystarczające, jego obecność była jak narkotyk - im dłużej chłonęła go wzrokiem, tym jej ciało domagało się więcej."

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Cedyno” to trzeci tom serii Wysłannicy Melissy Darwood. Czytałam poprzednie części, pierwszy tom mi się podobał, drugi mnie zachwycił, a więc odnośnie trzeciego miałam wysokie wymagania.

  Akcja dzieje się po tym jak Zuzka wraca z Guerry. Dziewczyna nie potrafi zapomnieć o ludziach, którzy tam niewyobrażalnie cierpią, stopniowo więc w jej głowie rodzi się plan wyswobodzenia więźniów. Zdaje sobie sprawę, że sama tego nie zrobi, a jej poszukiwania sprzymierzeńców owocują poznaniem Ludzi Cedyno, tajemniczych i obdarzonych niesamowitymi zdolnościami, którym przewodzi charyzmatyczny Jordan.

  Spotkanie Guardianów z Ludźmi Cedyno da niesamowite efekty i doprowadzi do wydarzeń, których nikt się nie spodziewał.

  Sięgając po trzeci tom serii, kompletnie nie wiedziałam czego się po tej książce spodziewać. Autorka w tej serii już nie raz mnie zaskakiwała i również teraz byłam przygotowana na to, że dam się zaskoczyć.

  Wśród znanych nam już bohaterów – prócz tytułowych Ludzi Cedyno – pojawia się nowa postać, Lea. Młoda dziewczyna, która była wolontariuszką w lokalnym schronisku, a teraz, odkąd wykupił je Gabriel, jest jego etatowym pracownikiem.

  I to właśnie Lea i tajemniczy Jordan są „parą”, wokół której w tym tomie toczy się akcja.

  Oczywiście nie zabrakło tak dobrze znanych już czytelnikom bohaterów, pojawiają się wszyscy, których autorka stworzyła w poprzednich tomach.

  Jeśli chodzi o kreację postaci, to są one zawsze dopracowane, ciekawie ukazane, nietuzinkowe. Doskonale ich poznajemy, bo Melissa Darwood na to pozwala czytelnikowi, dzięki czemu można się do nich przywiązać, polubić ich, zrozumieć ich motywacje i przyczyny takich a nie innych wyborów.

  Mimo sporej ilości nowych bohaterów, autorka nie zapomniała również o tych, których dobrze już znamy i potrafiła w zaskakujący sposób kierować ich losem.

  Są tak samo ważni dla fabuły, jak bohaterowie pierwszoplanowi i często pojawiają się na kartach powieści. Nie stoją w miejscu, rozwijają się, zmieniają. To postacie z krwi i kości, mają swoje słabości, wady, marzenia.

  Lekki styl i plastyczny język sprawiają, że książkę czyta się bardzo dobrze. Nie trudno wyobrazić sobie wszystko o czym opowiada autorka. Do tego Melissa Darwood ma talent do pisania o uczuciach, emocjach. Przychodzi jej to bardzo naturalnie, nie ma w tym sztuczności i egzaltacji. Czytając o uczuciowych problemach i perypetiach bohaterów ma się wrażenie, że to osoby, które moglibyśmy spotkać na swojej drodze, w swoim otoczeniu.

  Tak jak pisałam wcześniej, kreacja bohaterów to zdecydowanie talent pisarki.

  „Cedyno” zaskoczyła mnie nie raz. To książka, która wciąga, zamyka w kokonie przyjemności z czytania i nie wypuszcza aż do ostatniego słowa.

  Jedyny minus to taki, że szybko się kończy i człowiek czuje niedosyt i chęć dłuższego pozostania w świecie bohaterów.

  Mam nadzieję, że to nie jest ostatnie spotkanie z Guardianami i Ludźmi Cedyno. Zresztą zakończenie jest takie, że bez problemu mogę sobie wyobrazić o czym mógłby opowiadać kolejny tom.

  Cała seria Wysłannicy, to opowieść o miłości, walce dobra ze złem, walce ze swoimi słabościami i kroczeniu dobrą drogą.

  Każda z książek Melissy Darwood jest niejednoznaczna, każda ma w sobie drugie dno i przesłanie. Cedyno nie różni się w tym zakresie od innych powieści autorki.

  Byłam zaskoczona pewnymi wydarzeniami i tym w jakim kierunku rozwinęła się fabuła, ale nie ukrywam, że przypadło mi to do gustu. I mimo, że każdy z trzech tomów serii, to niewątpliwie opowieść o miłości, to odnajdziecie w nich dużo więcej, niż romans.

  Mam nadzieję, że kolejny tom serii powstanie. Polubiłam ten świat i tych bohaterów, ciężko by mi było rozstać się z nimi już tak definitywnie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Melissa Darwood po raz kolejny udowodniła, że jej wyobraźnia nie ma granic.

  Cedyno to trzeci tom serii wysłannicy - tym razem do Guardianów dołączają ludzie Cedyno - tajemnicza grupa podejmująca się trudnych zadań ma pomóc Gabrielowi i jego przyjaciołom w mocno ryzykownej wyprawie.

  Co wyniknie z takiej koalicji? Ano sporo ciekawych sytuacji, nie obejdzie się też bez nieoczekiwanych zwrotów akcji, oraz małych i większych spięć.

  Cedyno to jednak nie tylko lekka młodzieżówka - autorka porusza kilka istotnych problemów współczesnego świata, takich jak ekologia, czy nasz stosunek do zwierząt i chwała jej za to!

  Tradycyjnie tak jak przez poprzednie części i przez tę po prostu się płynie.

  Przyznam, że czułam (trochę irracjonalny) strach przed tą książką z racji na niedawno wydany przez Melissę Darwood erotyk (gdzie jak słyszałam są dość odważne sceny) Bardzo nie chciałam, żeby seria poszła w tę stronę...

  Otóż nie poszła, a wszystkie romantyczne wątki są opisane z niezwykłym smakiem i subtelnością.

  Jedyne co mi się nie podobało i to też już tradycja - książka skończyła się za szybko.

  Rozumiem koncepcję, wiem, że autorka chce uniknąć dłużyzn, ale te sto stron chociaż jeszcze...

  No jak żyć do kolejnego tomu?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Pierwszy tom Wysłanników pachnie romantyzmem, lasem, tajemnicą i przeznaczeniem. Drugi to niebezpieczna i jednocześnie ekscytująca podróż do miejsca, które przypomina piekło. Trzeci tom to wybory, decyzje i walka z samym sobą, ze strachem, pragnieniem, życiem i stratą. Łączy je poświęcenie, przyjaźń i miłość silniejsza niż śmierć. Autorka już we wcześniejszych swoich książkach udowodniła, że potrafi pisać, pobudzać wyobraźnię czytelników, a czytelniczki przyprawiać o przyśpieszone bicie serca i rumieniec na myśl o stworzonej przez siebie męskiej części bohaterów. W tej części pojawią się zupełnie nowi bohaterowie, także w grupie Guardianów. Nowi ludzie, to nowe zawirowania, historie, namiętności, charaktery, czyli po prostu powiew świeżości. Autorka w swojej najnowszej książce porusza ważny temat, niszczenia naszej planety, a nawet siebie samych. Idealnie opisuje człowieka, jako „gościa”, który rości sobie prawo do tego, co go otacza, który chce więcej i więcej. Mało tego, podaje przykład jak ważna jest przyszłość, podkreślając przy tym, że nie należy lekceważyć tego, co jest tu i teraz. Każdy dzień to nowa okazja, aby czerpać radość z tego, co nas otacza. Drugi raz już ten dzień się nie powtórzy, zamieniając się w przeszłość, która nie ma nam już nic do zaoferowania. Jest tylko skupiskiem wspomnień, przeżyć i emocji. Można powiedzieć, że jest to książka na czasie, gdyż coraz częściej czyta się, albo słyszy o tym by zwolnić, żyć świadomie, i dbać o środowisko.

  „Cedyno” czyta się szybko, wręcz się je pochłania, nie zauważając upływających stron. Melissa Darwood kolejny raz sprawiła, że na krótką chwilę poczułam się jak nastolatka, która ekscytuje się tym, co dzieje się między głównymi bohaterami. Przyspieszone bicie serca, niepewność wymieszana z pewnością, jaką daje nutka przewidywalnej fabuły (raczej trudno byłoby nie przewidzieć tego i owego znając poprzednie dwa tomy). Tak zwyczajnie, po prostu podarowała mi frajdę z czytania. Oderwała od rzeczywistości, zostawiając w mojej głowie garść refleksji. Liczyłam na więcej Guerry w tej historii no i na większą dramaturgię, ale nie lubię spojlerów, więc nie będę wspominać o jaki wątek chodzi. Kto wie, może jeszcze kiedyś Melissa Darwood postanowi napisać kolejny tom, bo jak dla mnie zakończenie ma otwartą furtkę. Czy polecam? Jeśli macie za sobą dwa pierwsze tomy, to koniecznie sięgnijcie po trzeci, bo warto!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Melissa Darwood
 • Wydawnictwo Kobiece
 • Seria Wysłannicy
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 240
 • Format: 13,5x20,5
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788366234840
 • Język: polski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788366234840
 • EAN: 9788366234840
 • Wymiary: 13.5x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Królowa niczego. Tom 3 5/5 Nasza cena:
22,44 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Królowa niczego. Tom 3

Jude nudzi się na wygnaniu. Dla zabicia czasu i dla pieniędzy przyjmuje delikatne zlecenia. Ktoś pożera elfy przebywające w krainie ludzi i należałoby położyć temu kres? Oto zadanie w sam raz dla Jude! Niezbyt mile widzianym urozmaiceniem codzienności są odwiedziny Taryn. Bliźniaczka domaga się od...
Zima czarownicy. Trylogia Zimowej Nocy. Tom 3 5/5 Nasza cena:
26,79 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zima czarownicy. Trylogia Zimowej Nocy. Tom 3

Bestseller "New York Timesa". Niesamowite zakończenie "Zimowej Trylogii"! Wasia i Morozko powracają w trzeciej części przygód, stanowiącej kontynuację "Niedźwiedzia i słowika" oraz "Dziewczyny z wieży", by walczyć ze śmiertelnymi i magicznymi wrogami i ocalić obie Rusie, tę widzialną i tę...
Kolejne upiorne opowieści po zmroku. Historie, które mrożą krew w żyłach. Tom 3 4/5 Nasza cena:
20,30 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kolejne upiorne opowieści po zmroku. Historie, które mrożą krew w żyłach. Tom 3

Alvin Schwartz "Upiorne opowieści po zmroku" Historie, które mrożą krew w żyłach! Alvin Schwarz po raz ostatni już zabiera czytelników do świata swoich upiornych opowieści. Potrafią nas przerazić najróżniejsze rzeczy i zjawiska. Przerażają nas umarli, przerażają ciemności, nocne szelesty, trzaski,...
Smok odrodzony. Koło czasu. Tom 3 5/5 Nasza cena:
38,94 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Smok odrodzony. Koło czasu. Tom 3

Smok Odrodzony jest dawno już przepowiadanym przywódcą, który uratuje świat (choć jednocześnie zniszczy go), zbawcą, który oszaleje i zabije wszystkich mu bliskich. Teraz rozpoczyna bieg ku swemu przeznaczeniu. Tylko ON jest zdolny do dotknięcia Jedynej Mocy, ale nie potrafi jej kontrolować, nie ma...
Blizna. Księgi Skór. Tom 3 4/5 Nasza cena:
22,02 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Blizna. Księgi Skór. Tom 3

Bestsellerowa seria Alice Broadway udowadnia, że nic nie jest takim, jakim wydaje się na pierwszy rzut oka. To ty musisz zdecydować, komu zaufasz i wziąć los w swoje ręce! W "Tuszu" Leora nauczyła się, że wszystko, w co do tej pory wierzyła, było się iluzją. Zdarzenia w "Iskrze" pokazały jej, że...
Dawca przysięgi. Część 1. Archiwum burzowego światła. Tom 3 5/5 Nasza cena:
26,63 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dawca przysięgi. Część 1. Archiwum burzowego światła. Tom 3

W „Dawcy Przysięgi“, trzecim tomie bestsellerowego Archiwum Burzowego Światła, ludzkość musi stawił czoło nowemu Spustoszeniu i powrotowi Pustkowców - wroga, którego liczebność jest równie wielka, jak pragnienie zemsty. Alethyjskie armie pod dowództwem Dalinara Kholina odniosły chwilowe zwycięstwo,...
Dzieci Diuny. Kroniki Diuny. Tom 3 5/5 Nasza cena:
26,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzieci Diuny. Kroniki Diuny. Tom 3

Upłynęło dziewięć lat, odkąd oślepiony Muad’Dib ruszył samotnie na pustynię na spotkanie z Szej-huludem. W tym czasie Imperium rządziła jego siostra Alia. Na drodze opętanej regentce wciąż jednak stoją prawowici następcy Paula – Leto i Ganima. Dzieci są też zagrożeniem dla rodu Corrinów,...
Gniazdo. Żelazny kruk. Tom 3 4/5 Nasza cena:
23,98 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gniazdo. Żelazny kruk. Tom 3

Evah i jego przyjaciele znaleźli już siedzibę Szalonego Maga. Teraz pozostało wydobyć od niego informację, gdzie należy szukać siedziby Żelaznego Kruka. Tyle że od razu po wejściu do podziemi stało się dla chłopca jasne, iż nie będzie to łatwe. Lecz od czego ma się wypróbowanych przyjaciół?...
Krew elfów. Wiedźmin. Tom 3 5/5 Nasza cena:
29,94 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krew elfów. Wiedźmin. Tom 3

Andrzej Sapkowski, arcymistrz światowej fantasy, zaprasza do swojego Neverlandu i przedstawia uwielbianą przez czytelników i wychwalaną przez krytykę wiedźmińską sagę! Tako rzecze Ithlinne, elfia wieszczka i uzdrowicielka: Drżyjcie, albowiem nadchodzi Niszczyciel Narodów. Stratują waszą ziemię i...
Raven. Tom 3. Symetria dusz 5/5 Nasza cena:
17,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Raven. Tom 3. Symetria dusz

Czy dobro zwycięży zło? Czy Piper uratuje świat? Przeczytaj finałowy tom zabójczej serii Raven! Po tragicznej śmierci niedoszłego narzeczonego Piper musi stawić czoła zbliżającej się wojnie. Przyszła pora, aby ukarać zdrajców i pomścić wszystkich bliskich. Zane nie może się dłużej udawać, że nic...
Szklany tron. Tom 3. Dziedzictwo ognia 5/5 Nasza cena:
30,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szklany tron. Tom 3. Dziedzictwo ognia

Celaena Sardothien przeżyła już wiele – brutalne szkolenia, niewolę, turniej o pozycję Królewskiej Obrończyni… Tym razem jednak przyjdzie się jej zmierzyć z własnymi demonami, z ciężarem jej dziedzictwa. Aby uzyskać informacje – kluczowe w wojnie z okrutnym królem Adarlanu – musi nauczyć się...
Wysłannicy. Tom 2. Guerra 5/5 Nasza cena:
19,20 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wysłannicy. Tom 2. Guerra

Związek Zuzy i Patryka nie układa się tak jak powinien. Od kiedy ON i jej najlepsza przyjaciółka zostali Guardianami, Zuza czuje się samotna. Podczas jednego z koncertów Patryk ratuje życie Zuzki. W ramach kary za złamanie guardiańskich praw zostaje zesłany do Guerry. Teraz to Zuza musi poświęcić...
Wybrane bestsellery
Bibliotekarka z Saint-Malo 5/5 Nasza cena:
27,89 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bibliotekarka z Saint-Malo

Nowa powieść Maria Escobara, autora bestsellerów „Kołysanka z Auschwitz” i „Dzieci żółtej gwiazdy” Taki list mógł napisać tylko ktoś, kto kocha książki miłością bez granic. Jocelyn Ferrec, bibliotekarka i pasjonatka literatury, boryka się z samotnością po tym, jak jej ukochany mąż Antoine wyruszył...
Mala M. 4/5 Nasza cena:
26,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mala M.

Świat Mali staje na głowie, kiedy dziewczyna zawiera bardzo bliską znajomość z niebieskookim bogiem seksu. Zadurzona, oszołomiona i zdezorientowana postanawia za wszelką cenę odszukać mężczyznę, który w pół godziny dał jej więcej rozkoszy niż wszyscy jej dotychczasowi faceci razem wzięci. Jak na...
Mikołajek. Żeśmy się ubawili 0/5 Nasza cena:
24,49 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mikołajek. Żeśmy się ubawili

– Mamo, mogę zaprosić kolegów ze szkoły, żeby przyszli do nas pobawić się jutro po południu? – spytałem. – Nie – odpowiedziała mama. – Po tym, jak ostatnim razem byli u nas twoi koledzy, trzeba było wstawić dwie nowe szyby w oknie salonu i odmalować twój pokój. Wielka kolekcja najlepszych przygód...
Harry Potter i Komnata Tajemnic. Ravenclaw 0/5 Nasza cena:
25,74 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Ravenclaw

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Krukonów. Pamiętasz chochliki kornwalijskie Gilderoya Lockharta? Albo kto straszył w łazience dziewcząt? Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tego szlachetnego domu, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy...
Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę 0/5 Nasza cena:
17,94 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę

Kot Dzbanek tak naprawdę ma na imię zupełnie inaczej, to jedynie jego pseudonim artystyczny (z angielska „ Jug”, z francuska „la Cruche”, z niemiecka „die Kanne” – jak widać Dzbanek jest przygotowany na międzynarodową karierę). Pan Grzegorz to naprawdę pan Grzegorz. Niektóre osoby występujące w...
Zakochane Zakopane latem 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zakochane Zakopane latem

Siedem letnich historii o miłości w Zakopanem! Bo jeśli zakochać się latem, to tylko tam! Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Turyści masowo zjeżdżają do najsłynniejszego polskiego kurortu. Część z nich chce odpocząć, inni planują wysokogórską wspinaczkę, ale są i tacy, którzy chcą się po...
Pakiet. Gerard Edling: Behawiorysta, Iluzjonista 0/5 Nasza cena:
65,94 zł 109,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet. Gerard Edling: Behawiorysta, Iluzjonista

Trzymające w napięciu do ostatniego zdania połączenie thrillera z powieścią kryminalną! Potężna dawka emocji, nieustanne napięcie i fascynujący bohater! Behawiorysta to książka, której nie odłożycie do ostatniej strony! Tess Gerritsen Gerard Edling, specjalista od kinezyki, działu nauki zajmującego...
Martwiec 0/5 Nasza cena:
26,65 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Martwiec

Niewielki lokalny autobus wyrusza swoją standardową trasą, ale nie dociera do celu. Po kierowcy i pasażerach nie pozostaje żaden ślad. Jakby rozpłynęli się w powietrzu. Po jakimś czasie jedna z podróżnych wraca. Nic nie pamięta i nie umie powiedzieć, co się wydarzyło. Kiedy w końcu zaczyna...
Lilka i spółka. Lilka. Tom 1 0/5 Nasza cena:
17,94 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lilka i spółka. Lilka. Tom 1

Lilka i spółka w nowej odsłonie! Wakacyjne przygody, które zaskoczą każdego z was! Lilka, Wika i Matewka spędzają wakacje w Jastarni u ciotki Jadźki. A ciotka, jak to ciotka, oprócz pypcia na nosie ma swoje surowe zasady, które głównie opierają się na… sprzątaniu, sprzątaniu, sprzątaniu… Które...
Zła chwila. Niebezpieczni mężczyźni. Tom 3 5/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zła chwila. Niebezpieczni mężczyźni. Tom 3

On powraca. I tym razem nie da jej odejść. Moje życie nigdy nie było tak skomplikowane. Stanęłam na czele mafijnego imperium mojego ojca. Uciekłam od męża, który nienawidzi szantażu i zdrady, a ja dopuściłam się obu tych rzeczy. Moje rozdarte na pół serce nie pozwalało mi trzeźwo myśleć. Przez żal,...
Wyzwolony. Nowe oblicze Greya. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana. Tom 6 5/5 Nasza cena:
25,13 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyzwolony. Nowe oblicze Greya. Pięćdziesiąt twarzy Greya oczami Christiana. Tom 6

E.L. James powraca do zmysłowej serii Pięćdziesiąt twarzy Greya, historii miłosnej, która podbiła serca milionów czytelniczek na całym świecie. Serdecznie zapraszamy na ślub dekady: Christian Grey uczyni Anastasię Steele swoją żoną. Tylko czy na pewno jest dobrym materiałem na męża? Ojciec...
Terapeutka 5/5 Nasza cena:
27,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Terapeutka

Nowa powieść autorki bestsellera Za zamkniętymi drzwiami. B.A. Paris w wielkim stylu powraca do gatunku thrillera psychologicznego! Budząca dreszcz grozy opowieść o wymarzonym domu, który skrywa mroczną tajemnicę… Alice i Leo wprowadzają się do świeżo wyremontowanego domu na ekskluzywnym zamkniętym...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula