Nocturna

Autor:

Maya Motayne

Średnia: 4.0 Ilość ocen: 15
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Seria
Ilość stron
464
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 23,36 zł
Nasza cena: 24,82 zł 39,90 zł Taniej o: 38%

Królewicz i złodziejka, czy tej niecodziennej parze uda się wygrać z siłami ciemności? Sięgnij po “Nocturnę” i wybierz się z bohaterami na wielką przygodę!

Młody następca tronu rodzinnego królestwa, Alfie, powraca do domu ze studiów, na których nauczył się panowania nad czarną magią. Jedynym, czego pragnie, jest uratowanie swojego starszego brata, Deza, niegdyś przeklętego, a obecnie spoczywającego na dnie otchłani. Chociaż wszyscy przestali już wierzyć, że chłopaka da się uratować, Alfie przysiągł sobie, że znajdzie sposób na odczarowanie go.  

Gdy królewicz wraca do domu, od razu przytłacza go stos królewskich obowiązków. W sprawowaniu władzy chcą mu pomóc jego dawna nauczycielka Paloma i przyjaciel Luka, z którym zna się od dziecka. Niestety, pierwsze królewskie przyjęcie Alfiego kończy się wypuszczeniem przez niego na świat potężnej magii ciemności i ratowaniem kolegi przed śmiercią.

Całą tę serię niefortunnych wydarzeń obserwuje Finn, złodziejka, która potrafi zmieniać kształty. Odkrywa ona, że nad wypuszczoną przez młodego dziedzica ciemnością władzę przejął jej okrutny ojczym, Kol. Zagraża ON teraz nie tylko dziewczynie, ale także królewiczowi i całej stolicy. Złodziejka i następna tronu są zmuszeni połączyć siły, żeby wyruszyć razem w podróż pełną magii i niebezpieczeństw. O losy świata będą musieli jednak zadbać, zanim o wszystkim dowiedzą się ich rodzice.

"Nocturna" to pierwszy tom serii rozgrywającej się w świecie zainspirowanym kulturami Ameryki Łacińskiej. To książka przepełniona czarami, zaskakującymi zwrotami akcji i postaciami, których nie sposób nie polubić. Chociaż to debiut Mayi Motayne, autorka nie odstaje poziomem od najlepszych autorów fantastyki. Z łatwością tworzy świat, w jakim czytelnik sam chciałby się znaleźć. Historia przedstawiona w "Nocturnie" jest wielowymiarowa, epicka i magiczna. To książka, która spodoba się fanom najlepszych powieści fantasy, jak również przygodówek skierowanych do młodszych czytelników.


O autorce

Maya Motayne to absolwentka filologii angielskiej i kreatywnego pisania na Uniwersytecie w Maryland. Zanim napisała swoją debiutancką powieść, pracowała przy edycji książek dla dzieci.

Recenzje (15)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Skończyłam "Nocturne" Mayi Motayne. Zaraz jak zobaczyłam tą książkę wiedziałam, że muszę ją mieć. Została obłędnie wydana. Trzeba przyznać, że wydawnictwo Jaguar wydaje piękne książki.

  Alfie wraca do kraju w którym zginął jego brat, następca tronu. Teraz to ON musi stanąć na wysokości zadania i pokazać, że zasługuje na to by panować w królestwie. Finn jest złodziejką o niesamowitych umiejętnościach. Potrafi zmieniać się w kogoś innego. Ich drogi krzyżują się. Alfie przypadkiem uwalnia potężną czarną magię by uratować przyjaciela, a Finn jest tego świadkiem. Razem próbują to naprawić.

  No i nie zaiskrzyło. Od początku nie potrafiłam się wkręcić w tą historię. Bardzo podobały mi się w książce hiszpańskie elementy, ale fabuła była strasznie rozlazła. Nie polubiłam żadnego z bohaterów. Alfie był słabeuszem 😅 Przynajmniej w moich oczach sprawiał takie wrażenie. Autorka stworzyła fajny świat, ale nie potrafiła go sprzedać. Kiedy już w napięciu czekałam co będzie dalej sytuacja rozwlekała się na kolejne 5 stron. Jestem zawiedziona niestety. Wiem, że to pierwszy tom z serii, ale nie wiem czy sięgnę po dalsze tomy. Nawet nie jestem ciekawa co będzie dalej. Czasami piękna okładka to nie wszystko.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Nocturna” oczarowała mnie okładką i zaintrygowała opisem. Niestety debiutancka powieść Mayi Motayne nie podbiła mojego czytelniczego serca. Co nie oznacza, że Was nie zachwyci. Myślę po prostu, że książka skierowana jest do młodszych czytelników lub fanów gatunku, miłośników fantastyki.

  W świecie pełnym tajemnic i magii spotykają się dwie osoby, które różnią się dosłownie wszystkim. Alfie, młodziutki następca tronu i Finn, złodziejka dysponująca talentem do zmiennokształtności. Pochodzą z różnych środowisk, mają zupełnie inne spojrzenie na otaczających ich świat, ale przyjdzie im połączyć siły, aby walczyć ze złem, które przez przypadek sami uwolnili. No… może większy udział miał w tym Alfie, ale kierował się szlachetnymi zamiarami. Tak, więc Alfie i Finn wiedzą, że narozrabiali i teraz będą musieli zrobić wszystko, aby nie tylko ocalić własne tyłki, ale również świat. Aha… no i oczywiście nasi bohaterowie będą musieli zmierzyć się również ze swoimi słabościami i lękami. Brzmi groźnie? Melancholijnie? Pompatycznie? Przygotujcie się na podróż pełną niebezpieczeństw, podróż owianą tajemnicą i wypełnioną magią.

  Przyznajcie, że opis „Nocturny” brzmi niezwykle ciekawie. Jednak ja troszeczkę wynudziłam się podczas lektury. Dlaczego? Sama nie wiem coś mi tu zgrzytało. Może chodziło o narracje, które jest tu prowadzona w trzeciej osobie. Dawno nie czytałam książki napisanej w ten sposób, więc na początku nie mogłam się w nią wygryźć i muszę przyznać, że do końca lektury irytowało mnie to. A może chodziło o rozbudowane opisy, przemyślenia, wątki poboczne, które po pewnym czasie po prostu nużyły. Postacie Alfie i Finna też nie do końca mnie przekonały. Może miały ciekawe charaktery, ale ich decyzje (niektóre nieracjonalne), niektóre rozmowy… denerwowały mnie i niecierpliwiły. Czasem pytałam: Po co to robisz? Czemu to mówisz? Może właśnie o to chodziło autorce, aby wzbudzić w czytelniku tak skrajne emocje? Podsumowując… książka nie jest zła, ale nie jest też zachwycająca. Jest to lektura niezobowiązująca, z którą spędzicie przyjemnie czas. Autorka pisze dobrze, choć moim zdaniem nie jest to lekki styl i nie pochłoniecie „Nocturny” w jeden wieczór, choć mogę się mylić i może akurat was książka zachwyci. Niemniej jednak… życzę udanej i miłej lektury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Magia to czysta siła przenikająca cały świat. Potrzebuje jednak domu, bezpiecznej przystani. Tymi przystaniami jesteśmy my, stajemy się naczyniami, które wypełnia, w których rośnie. My nie poradzimy sobie bez magii, a ona – bez nas. Dajemy jej życie, a w twoich oczach także i kolor. A kiedy odchodzimy, zwracamy ją światu, by mógł wypożyczyć ją kolejny człowiek.”

  „Nocturna”, książka autorstwa Mayi Motayne, wydana przez Wydawnictwo Jaguar, to książka, przy której nie da się nudzić. Czy są tu fani „Szóstki Wron”? Musicie sięgnąć i po tę książkę!

  Finn to dziewczyna o wielu twarzach. Dosłownie i w przenośni. Kobieta potrafi modyfikować swój wygląd odkąd ukończyła osiem lat. Jest to jej magiczna umiejętność, jej propio. Ta „sztuczka” przydawała się Finn wiele razy, kiedy wylądowała osierocona na ulicy. Była to też wspaniała umiejętność dla złodziejki. Magia dla Finn jest maską, możliwością, ucieczką.

  Alfie to bruxo, certyfikowany użytkownik magii. Potrafi tworzyć ścieżki barw, wykorzystywać nici, fundamenty magii, do podróży w przestrzeni, a także wykrywać kolory magii i kontrolować jej odcienie. Umie także kontrolować swoje propio, aby zwodzić naturę magicznych przedmiotów, które są zaczarowane przez innych ich własną magią. Pomaga to w nielegalnych rozgrywkach o nielegalne przedmioty. Alfie bierze w nich udział z nadzieją, że uda mu się w tajemniczych księgach odnaleźć informacje o możliwości zamienienia się propio lub otworzenia portalu, odnalezienia czeluści, która pochłonęła jego brata, pierwotnego następcę tronu. Alfie z ogromną niechęcią do wizji objęcia w przyszłości tronu, a także z ogromną miłością, jaką darzył brata, bierze udział w niebezpiecznych, śmiertelnych rozgrywkach. Wkrótce poznaje Finn, która podstępem ukradła księgi, na które czaił się Alfie. Złodziejka nie obchodzi się z Alfehrem delikatnie. Oboje nie zdają sobie sprawy, że to przypadkowe spotkanie podczas nielegalnych rozgrywek jest tylko wstępem do ich znajomości. Połączy ich wspólna misja.

  „Ruszyli zatem, książę i złodziejka, a w ich splecionych palcach kryła się obietnica: dokądkolwiek trafi jedno z nich, drugie podąż za nim.”

  W książce ukazany jest świetny, niebanalny świat, w którym magia każdego jest odmienna. Każdy człowiek obdarzony propio posiada odmienną magię, każde propio jest wyjątkowe, a możliwości zupełnie niezbadane. Każda postać ma inne umiejętności i inne zamiary, do tego możliwa jest również zdolność panowania nad żywiołami. Bardzo podobało mi się to ze względu na to, że żeby wykreować taki świat, trzeba mieć więcej pomysłów niż jeden. Trzeba mieć rozbudowany ogólny pomysł, który nie opiera się na magii uniwersalnej, a poniekąd dopasowanej indywidualnej do każdej jednostki. W książce więc mamy propio, magię żywiołów i niebezpieczną, czarną magię.

  W książce znajduje się wiele opisów, ale jest to potrzebne do tego, aby w pełni zrozumieć stworzony świat, historię i zasady jego funkcjonowania. Oczywiście akcji też nie brakuje. Do tego bardzo polubiłam głównych bohaterów – dwie silne postaci, których pierwsze spotkanie jest naszpikowane emocjami, wzajemną niechęcią, ale również ciekawością. Zmuszeni są walczyć ramię w ramię z czarną magią. Co z tego wyniknie?

  „Nocturna” to mroczny, wspaniale wykreowany świat, niebanalne i wzbudzające sympatię postaci, których zachowanie jest zrozumiałe i porządnie argumentowane, nastawione na cel, a także magia, przyjaźń, opowieść o nieradzeniu sobie z tragediami, walka z demonami przeszłości.

  Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Jaguar.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  O książce dowiedziałam się całkiem niedawno, bo dopiero kiedy ukazał się drugi tom. Zachęcona wspaniałą okładką i ciekawym opisem postanowiłam dać książce szansę, choć wiedziałam, że zbiera ona bardzo różne oceny. Moja opinia jest dość niepopularna, ponieważ książka bardzo mi się podobała.

  Pomysł jest naprawdę ciekawy. Znajduje się tu wiele schematycznych rozwiązań, jednak są one poprowadzone w przyjemny sposób.

  Lektura jest lekka i przyjemna, choć rozwija się dość wolno. W pozostałej części znajdziemy jednak sporo akcji. Dla mnie nie była ona ani za wolna, ani za szybka, a wręcz idealna. Znajduje się tu również sporo opisów. Nie przeszkadzały mi one, ale chętnie znalazłabym nieco więcej dialogów.

  Bardzo podobał mi się pomysł z magią, szczególnie tą wyjątkową - propio, a także dotyczące jej historie.

  Bohaterowie są świetni. Polubiłam się z nimi od samego początku. Mają wiele wad, a ich przeszłość nie jest kolorowa.

  Moją ulubienicą jest Finn. Nastoletnia złodziejka, która ciągle zmienia twarze. Bardzo polubiłam jej zadziorne usposobienie, ale także tę część, którą próbowała ukryć przed innymi.

  Dodatkowo bardzo podobała mi się relacja, która nawiązała się między dwójka głównych bohaterów.

  Ciekawym elementem była również konieczność pracy z wrogiem, który nie do końca jest taki, jak główny bohater się spodziewa.

  Książka jest świetna na chwilowe oderwanie się od rzeczywistości. Zabiera czytelnika do bardzo ciekawego świata, gdzie wraz z głównymi bohaterami może miło spędzić czas.

  Ja książkę polecam, a sama nie mogę doczekać się przeczytania drugiego.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książe Alfie interesuje się czarną magią, aby móc wygrywać w nielegalnych rozgrywkach. Finn, nastoletnia złodziejka bez twarzy, która swobodnie porusza się między rezydencjami bogaczy. Oboje władają magią, która jest w Kastalanii dobrem luksusowym i nie każdemu dane jest ją studiować. Jednak pieniądze nie wystarczą by posiąść magię, tę najsilniejszą zwaną propio trzeba mieć już w sobie. Los chciał, że tych dwoje spotykają się po zaginięciu starszego brata Alfiego. Książe chcąc uratować brata wyzwala potężną magię, która pragnie by zło zatriumfowało. Alfie i Finn połączą siły aby pokonać mrok, jednak czeka ich znacznie poważniejsza walka z demonami przeszłości. Jak potoczą się ich losy i czy uda im się wygrać dowiecie się z lektury tej świetnej powieści.

  Była to wspaniała przygoda w magicznym świecie, do którego aż chce się wracać. Świetnie przedstawione postacie i ich zmagania oraz kreacja świata magicznego. Ciekawa historia i genialnie poprowadzona akcja. Odrobina mrocznego klimatu dodaje tylko smaku powieści.

  Mi książka bardzo się spodobała i z przyjemnością sięgnę po kolejny tom! Polecam nie tylko młodszym czytelnikom ale i tym odrobinę starszym.

  Dziękuję bardzo wydawnictwu za egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 10 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Oculta 5/5 Nasza cena:
27,32 zł 43,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oculta

Po połączeniu sił, by ocalić królestwo Castallan przed starożytnym magicznym złem, Alfie i Finn nie widzieli się od miesięcy. Alfie w końcu dojrzewa do roli spadkobiercy i przygotowuje się do Międzynarodowego Szczytu Pokoju, podczas gdy Finn podróżuje i rozkoszuje się nowo odkrytą wolnością –...
eBook Nocturna mobi epub 0/5 Nasza cena:
23,36 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Nocturna mobi epub

Witamy w świecie, w którym każdy ma nadnaturalny talent… tylko nie każdy powinien z niego korzystać.Alfie, młodziutki następca tronu królestwa Catallan, wraca do domu z imperium Englass, gdzie poświęcił się studiom nad czarną magią. Jest ogarnięty obsesją uratowania starszego brata – ofiary...
Ktoś mnie obserwuje 4/5 Nasza cena:
31,08 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ktoś mnie obserwuje

Trzymający w napięciu thriller. Świat Tessy jest bardzo mały - ogranicza się jedynie do jej pokoju. Dla dziewczyny, która cierpi na agorafobię jedynym kontaktem ze światem zewnętrznym jest internet. Tessa, oddana fanka nastoletniego piosenkarza Erica Thorna, wpada w najbardziej oczywistą pułapkę -...
Bad Boy's Girl. Tom 5 4/5 Nasza cena:
22,25 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bad Boy's Girl. Tom 5

5. tom bestsellerowej serii w Polsce i na międzynarodowych listach bestsellerów. Ponad 30 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Ponad 200 milionów pobrań na wattpadzie. Prawa filmowe sprzedane ‒ Collective Digital Studios. Tessa O’Connell jest wreszcie gotowa żyć wedle własnych zasad Dni...
Pakiet Trzy Czarownice. Tomy 1-3: Siostra gwiazd, Siostra księżyca, Siostra nocy 0/5 Nasza cena:
82,05 zł 130,70 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Trzy Czarownice. Tomy 1-3: Siostra gwiazd, Siostra księżyca, Siostra nocy

Siostra gwiazd. Trzy czarownice. Tom 1 Oto czary w eleganckim, głównie kobiecym wydaniu. Siostrzeństwo. Szukanie siebie. Walka dobra ze złem. Dwaj mężczyźni. Wśród elementów fabuły typowych zarówno dla fantasy, jak i literatury young adult, znajdą się w tej książce także znakomicie nakreślone wątki...
Turniej w Gorlanie. Zwiadowcy. Wczesne lata. Tom 1 0/5 Nasza cena:
31,09 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Turniej w Gorlanie. Zwiadowcy. Wczesne lata. Tom 1

Turniej w Gorlanie. Prequel z udziałem jednego z naszych ulubionych Zwiadowców - Halta! Halt i Crowley odkrywają, że ambitny Morgarath infiltrował zwiadowców aby znieprawić Korpus. Młodzi Zwiadowcy wyruszają więc na północ, by znaleźć Księcia Duncana i zdobyć królewski nakaz, dzięki któremu...
Pakiet Okrutny książę. Tomy 1-3: Okrutny książę, Zły król, Królowa niczego 0/5 Nasza cena:
72,31 zł 115,71 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Okrutny książę. Tomy 1-3: Okrutny książę, Zły król, Królowa niczego

Okrutny książę. Tom 1 Krwawa zbrodnia na zawsze odmienia los trzech sióstr. Zostają porwane do świata elfów, bajecznego Elysium. Upływa dziesięć lat; Jude pragnie za wszelką cenę odnaleźć swoje miejsce w krainie elfów – lecz dumni elfowie gardzą śmiertelniczką, a wzgardliwszy od innych jest książę...
Kroniki Wardstone, tom 10. Krew Stracharza 0/5 Nasza cena:
26,01 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kroniki Wardstone, tom 10. Krew Stracharza

Dziesiąty tom serii, która w Polsce ma wierne grono wielbicieli zarówno wśród czytelników, jak i krytyków. Zbliża się ostateczna walka ze Złym, który nie przebiera w środkach, by zawładnąć ziemią. Uczeń stracharza Tom Ward wydaje się być gotów do śmiertelnego starcia. Ale czy na pewno? Tom nigdy...
Graffiti Moon 5/5 Nasza cena:
32,81 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Graffiti Moon

Wielokrotnie nagradzana (6 prestiżowych nagród!), entuzjastycznie przyjęta przez czytelników (ponad 16 000 opinii na goodreads.com!) powieść o szaleństwach młodości. Lucy jest zakochana w tajemniczym malarzu graffiti. Ed myślał, że zakochał się w Lucy, dopóki ta nie złamała mu nosa. Dylan kocha...
Pojedynek w Araluenie. Zwiadowcy. Tom 14 4/5 Nasza cena:
25,44 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pojedynek w Araluenie. Zwiadowcy. Tom 14

Król Duncan i jego córka, księżniczka Kasandra, są uwięzieni w południowej wieży zamku Araluen. Daleko na północy niewielki oddział Sir Horace’a oraz dowódca Korpusu Zwiadowców Gilan tkwią w starym forcie oblężonym przez Klan Czerwonego Lisa. Młoda zwiadowczyni Maddie musi dotrzeć do drużyny Czapli...
Zaginione historie. Zwiadowcy. Tom 11 0/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaginione historie. Zwiadowcy. Tom 11

Ostatni (ponoć) tom "Zwiadowców", bestsellerowego cyklu, który pokochali nie tylko młodzi czytelnicy. Zaginione historie rzucają nieco światła na nie opisane dotąd przygody bohaterów. Co wydarzyło się po wydarzeniach opisanych w Cesarzu Nihon-Ja? Kim był Halt, zanim został zwiadowcą? W jakich...
Otchłanny nethergrim Tom 1 3/5 Nasza cena:
35,63 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Otchłanny nethergrim Tom 1

Pierwszy tom nowej serii fantasy dla młodzieży. Dla fanów Zwiadowców i Opowieści z Narnii. Wszyscy w Moorvale wierzą w legendę, że odważny rycerz Tristan i sławny mag Vithric w czasie wielkiej wojny, lata temu pokonali zło uosobione przez Nethergrima, inaczej zwanego Otchłannym, Kołyskowym...
Wybrane bestsellery
Nie do odzyskania. Rozdzieleni. Tom 2 0/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie do odzyskania. Rozdzieleni. Tom 2

„Nie do odzyskania” to kolejna część niesamowitej historii autorstwa uwielbianej przez fanki romansów Tijan! Alex jest wściekła na rodziców i przyjaciół, którzy ją porzucili. Po przeprowadzce do kampusu uniwersyteckiego dziewczyna idzie do domu Jessego. Zamierza zażądać odpowiedzi na pytanie, co...
Ostatnia nadzieja. Saga o Karli Linde. Tom 3 5/5 Nasza cena:
33,94 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatnia nadzieja. Saga o Karli Linde. Tom 3

Wojenna zawierucha Przewrotny los Niespodziewana miłość Ile trzeba stracić, by odnaleźć wszystko, co najważniejsze? Wraz z wybuchem wojny kończy się beztroskie życie Karli. Dziewczyna traci ukochanego, ojca, ojczyznę. Przed pogrążeniem się w rozpaczy ratują ją przyjaciele i myśl, że nawet...
Czarny telefon. Wydanie filmowe 0/5 Nasza cena:
34,63 zł 45,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarny telefon. Wydanie filmowe

Nowe wydanie książki "Upiory XX wieku", zbioru opowiadań, który przyniósł Joemu Hillowi sławę. Wśród nich znajduje się "Czarny telefon" którego ekranizacja wejdzie do kin już w lutym 2022 r. Jack Finney ma trzynaście lat i poważne kłopoty. W ciągu dwóch lat w tajemniczych okolicznościach zaginęło...
Neokora. Thorgal. Tom 39 0/5 Nasza cena:
16,48 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Neokora. Thorgal. Tom 39

Najnowszy tom bestsellerowej opowieści fantasy o wikingu Thorgalu Aegirssonie. Seria została wymyślona przez słynnego scenarzystę Jeana Van Hamme'a i wybitnego polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego.Główny bohater wraca do domu z wyprawy, podczas której uratował porwaną przez wyspiarzy córkę....
Pakiet Komisarz Forst. Tomy 6-7: Halny, Przepaść 5/5 Nasza cena:
45,49 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Komisarz Forst. Tomy 6-7: Halny, Przepaść

Wiktor Forst powraca! Żaden pożar nie trwa wiecznie. Ale każdy zostawia zgliszcza. Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok – na ramionach krzyża powieszono nagiego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że zabójca nie zostawił żadnych śladów. Sprawę prowadzi niecieszący się...
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2 5/5 Nasza cena:
34,78 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2

Kontynuacja tomu 4 światowego bestsellera! Fae wbrew swojej woli, walczy o znalezienie własnego miejsca dla siebie w zabójczym i niebezpiecznym świecie. Co gorsza, wojna i wszystko, co w niej straciła, wypaliły w jej duszy niezatarte piętno. Jedyną osobą, która rozpala ją bardziej niż ktokolwiek...
Ja tu jestem szefem 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ja tu jestem szefem

„Ja tu jestem szefem”, gorący romans biurowy z motywem hate-love, to opowieść o prawdziwym starciu charakterów. Jaki będzie jej finał? Przekonaj się sama! Diana, bohaterka najnowszej powieści Ady Tulińskiej – „Ja tu jestem szefem”, nigdy nie sądziła, że będzie musiała martwić się o swoją...
Wampirze cesarstwo. Tom 1 5/5 Nasza cena:
41,57 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wampirze cesarstwo. Tom 1

Wampirze cesarstwo to pierwszy tom niewiarygodnej nowej serii dark fantasy Jaya Kristoffa, autora bestsellerów z listy "New York Timesa". Ze świętego kielicha blask święty się sączy. Ład na świecie wyjdzie spod wiernego ręki, a przed obliczem męczeńskiej siódemki szary człowiek noc bezkresną...
Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów 5/5 Nasza cena:
27,58 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hiacynt. PRL wobec homoseksualistów

PRL w latach osiemdziesiątych chwieje się w posadach. Najlepszym narzędziem do utrzymania kontroli jest zburzenie poczucia bezpieczeństwa i znalezienie wspólnego wroga, przeciwko któremu zwróci się społeczeństwo. Tak narodziła się akcja „Hiacynt” – trzy operacje milicji wymierzone w homoseksualnych...
Mala M. Tom 2 3/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mala M. Tom 2

Pogłoski, że w tym tomie wszystko się wyjaśni, okazały się grubo przesadzone. Na szczęście. Wielka miłość to wspaniała rzecz, ale czasem wiążą się z nią wielkie kłopoty, zwłaszcza jeśli bóg seksu okazuje się także być bogiem wojny… Mala może i znalazła mężczyznę marzeń – a raczej to ON ją znalazł –...
Kosmetyki naturalne DIY. Receptury na pachnące i naturalne kremy, toniki, balsamy, maski, płukanki, szampony, masła do ciała i sole do kąpieli prosto od założycielek firmy uoga uoga 5/5 Nasza cena:
38,45 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kosmetyki naturalne DIY. Receptury na pachnące i naturalne kremy, toniki, balsamy, maski, płukanki, szampony, masła do ciała i sole do kąpieli prosto od założycielek firmy uoga uoga

Nowe wydanie bestsellera Kosmetyki naturalne DIY Gubisz się w gąszczu kosmetyków naturalnych? Nie masz pewności, które naprawdę są eko i pozbawione SLS-ów, sztucznych barwników i dodatków szkodliwych dla skóry? Zacznij produkować własne kremy, balsamy, masła, toniki i inne produkty do pielęgnacji...
Naturalnie i ziołowo. 60 przepisów na zdrowie 5/5 Nasza cena:
30,77 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Naturalnie i ziołowo. 60 przepisów na zdrowie

Odkryj dobroczynną moc ziół. Co możemy zrobić, by w codziennym życiu ograniczyć wpływ negatywnych czynników na nasz organizm? Odpowiedź jest zaskakująco prosta – to powrót do natury. Jedz naturalnie, korzystaj z bogactw Matki Ziemi i dobroczynnej mocy ziół. Ta niedoceniana grupa składników ma Ci...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula