Na gorącym uczynku

Autor:

Harlan Coben

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
416
Rok wydania
2019
Inne wersje (3)
Książka, op. miękka
za 30,18 zł
Outlet, Książka, op. miękka
za 23,34 zł
eBook, mobi, epub
za 28,05 zł
Nasza cena: 28,12 zł 38,90 zł Taniej o: 28%

“Na gorącym uczynku” to kolejna znakomita powieść światowego mistrza kryminału.

Przekonaj się, jak skomplikowana może być prawda, gdy jedna tajemnica goni następną.

“Na gorącym uczynku” to kolejny kryminał autorstwa mistrza tego gatunku - Harlana Cobena. Historia osnuta jest tym razem wokół tajemniczego zaginięcia siedemnastoletniej Haley McWaid, nastoletniej wzorowej uczennicy. Pewnego dnia dziewczyna niespodziewanie nie wraca ze szkoły, a jej rodzina rozpoczyna rozpaczliwe poszukiwania. Gdy przez kolejne trzy miesiące śledztwo nie przynosi żadnych rezultatów, wszyscy powoli przygotowują się na najgorsze.

Tymczasem pracownik opieki społecznej Dan Mercer, szczególnie troszczący się o los dzieci, wpada w pułapkę zastawioną przez Wendy Tynes - dziennikarkę, która w swoich programach telewizyjnych z cyklu "Przyłapani na gorącym uczynku" demaskuje przestępców seksualnych. Reporterka twierdzi, że doszło do zbliżenia między Danem a nastolatką. Oskarżonego szczęśliwie stać na dobrego adwokata, zostaje więc uniewinniony. Niestety w tak małej zamkniętej społeczności mężczyzna nie może odtąd czuć się bezpiecznie - grozi mu samosąd, wystarczy, że były szeryf Ed Grayson rzuci hasło.

Wendy Tynes, znana z tego, że widzi więcej niż tylko to, co oczywiste, jest kobietą w średnim wieku, wdową, matką nastolatka. Przeżyła w życiu wiele - doświadczenia te determinują jej sposób postrzegania świata. Gdy na jej oczach Dan zostaje zamordowany, w reporterce nie tylko budzą się wątpliwości co do winy mężczyzny, ale i uczucie, że to ona padła ofiarą manipulacji.

Już nie na potrzeby reportażu, ale dla własnego spokoju, chcąc poznać prawdę, postanawia przeprowadzić dokładne śledztwo na własną rękę. Zatacza ono coraz szersze kręgi i dotyczy rosnącej liczby osób. Wciąż nie wiadomo, dlaczego w komputerze Dana Mercera policja znalazła obciążający materiał, który może świadczyć o tym, że mężczyzna miał związek z tajemniczym zaginięciem Haley. Czy dziewczyna żyje? I kto tak naprawdę za tym wszystkim stoi?

Mroczny thriller trzyma w napięciu do ostatniej strony!


Opinie o książce

Mamy oczywiście do czynienia z mrocznym thrillerem, lecz tym razem bohaterowie są rozkosznie wręcz niejednoznaczni - jak w dobrym czarnym kryminale. Pozytywni na pierwszy rzut oka, nagle odkrywają przed nami skazy charakteru i mroki duszy, których istnienia wcześniej nie podejrzewaliśmy..

papierowemysli.pl

Mowiąc wprost, GHarlan Coben jest jednym z moich ulubionych autorów. Jego książki mają wszystko: tajemnicę, przez którą obgryzasz paznokcie, fabułę pokręconą jak rollercoaster, ważne tematy i postaci napisane w punkt.

Kristin Hannah, autorka "Słowika"

Coben odpowiada na wszystkie pytania, ale najpierw serwuje dużo starannie przygotowanych zwrotów akcji!

"Independent"

"Na gorącym uczynku" to Harlan Coben w najlepszym wydaniu!

"The Huffington Post"

"Na gorącym uczynku" pokazuje zakulisowe gierki rozgrywane w każdej rodzinie. Mówi też o tym, jak nawet najmniejszy gest może mieć potężne konsekwencje.

"South Florida Sun-Sentinel"


O autorze

Harlan Coben to urodzony w 1962 roku amerykański pisarz, autor powieści kryminalnych. Debiutował powieścią “Mistyfikacja”, kolejną jego książką była “Klinika śmierci”. Jest autorem cyklu powieści z Myronem Bolitarem w roli głównej: “Bez skrupułów”, “Krótka piłka”, “Bez śladu”, “Błękitna krew” czy “Jeden fałszywy ruch”. Bohaterem trzech innych powieści jest Mickey Bolitar (“Schronienie”, “Kilka sekund od śmierci”, “Odnaleziony”). Sławę przyniosły mu takie tytuły jak: “Nie mów nikomu”, “Tylko jedno spojrzenie”, “Niewinny”, “W głębi lasu”, “Zachowaj spokój” czy “Sześć lat później”.

W 2018 roku platforma Netflix zawarła z Harlanem Cobenem umowę, dzięki której w ciągu  kilku najbliższych lat powstanie aż 14 ekranizacji jego powieści!

Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Moja przygoda z Harlanem Cobenem wciąż trwa. Idąc za ciosem, sięgnęłam po kolejny tytuł, chcąc sprawdzić czy moje zainteresowanie się rozwinie czy stanie w miejscu. Co się okazało?

  'Wszyscy jesteśmy ludźmi, ale jeśli ktoś robi coś takiego... jeśli jego geny lub marne życie są tak pokręcone, że musi krzywdzić dziecko... no cóż, najbardziej humanitarną rzeczą, jaką można zrobić, jest wyeliminowanie takiego człowieka.'

  Pewnego dnia siedemnastoletnia Haley nie wraca do domu. Zarówno rodzice jak i nauczyciele nie wierzą, że mogła uciec. Była jedną z tych nastolatek, do których to po prostu nie pasuje. Jednak po trzech miesiącach wszyscy tracą nadzieję, że dziewczyna zostanie odnaleziona.

  Jednocześnie Dan Mercer wpada w pułapkę, którą założyła na niego znana reporterka, Wendy. Zostaje w programie na żywo prostawiony przed faktem dokonanym, a wszyscy dowiadują się, że mężczyzna jest pedofilem. Czy historia tych dwóch osób ma ze sobą związek? I jaką rolę w tym wszystkim pełni reporterka?

  Autor na samym początku przedstawia nam tajemnicę, którą należy odkryć. I robi to, strona po stronie. Odkrywa przed nami kolejne karty i powiązania między osobami zamieszanymi w zaginięcie Haley. Historia wciągnęła mnie od pierwszej strony. Momentami mniej, momentami bardziej, ale zainteresowanie trwało przez całą lekturę. Coben po raz kolejny tak pomieszał fabułę i wydarzenia, że nie byłam w stanie rozwiązać zagadki, zanim nie otrzymałam rozwiązania na tacy. Lubię takie książki. Takie, w których rozwiązanie nie jest oczywiste. Czegoś mi jednak brakowało w tej historii. Czego? Chyba niewielkiej nuty dramatyzmu.

  'Może zasługuje na dobrodziejstwo wątpliwości. Może jest niewinny, dopóki nie dowiedzie mu się winy.'

  Fani z pewnością znają i kochają kolejny z tytułów Harlana Cobena. Dla mnie historia była ciekawa i wciągająca, ale nie skradła mojego serca. Bardzo chciałam poznać zakończenie i nie ukrywam, że ostatnie strony mnie zaskoczyły, ale nadal poszukuję takiego tytułu, który wbije mnie w fotel.

  'Czy tragedia powoduje pęknięcia i sprawia, że stają się coraz większe, czy tylko zapala światło, przy którym można dostrzec pęknięcie, które zawsze tam było?'

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Harlan Coben po raz kolejny nie zawiódł. "Na gorącym uczynku" to thriller, który wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Historia osnuta wokół tajemnicy zaginięcia siedemnastoletniej Haley McWaid przeplata się z losami Dana Mercera, pracownika opieki społecznej a wszystko to spaja osoba Wendy Tynes, dziennikarki. To właśnie ona przygotowuje pułapkę na Dana w swym programie "Przyłapani na gorącym uczynku", demaskując go jako pedofila.

  I tu akcja rozkręca się w taki sposób, że, jak dla mnie, książka stała się "nieodkładalna". Co się stało z Haley? Czy spokojna i ułożona siedemnastolatka uciekła z domu? Czy padła ofiarą przestępstwa? Jaką rolę odgrywa w tym wszystkim jej chłopak? Jak sprawa zaginięcia wiąże się z oskarżeniami wobec Dana Mercera? Czy dziennikarska dociekliwość pozwoli Wendy Tynes właściwie ocenić swój udział w tych sprawach? Co łączy Dana Mercera, Kelvina, Phila, Steva i Farley, dawnych współlokatorów z Princeton? Czy w poszukiwaniu prawdy Wendy uwierzy byłej żonie Dana, przekonanej o jego niewinności? Kim jest "twarz w bliznach"?

  Uwielbiam czytać thrillery, ale czasami domyślam się zakończenia już wcześniej. Harlan Coben nie odsłonił rozwiązania, nie odpowiedział na wszystkie pytania do samego końca. Wciągająca, niesamowita historia, która z każdą stroną zaskakuje, stawia kolejne pytania, nie uciekając od poruszania tematów ważnych i trudnych. Czy zawsze przyłapanie na gorącym uczynku daje jednoznaczną odpowiedź w kwestii winy? Harlan Coben zmusza do zastanowienia się, czy na pewno wszystko jest takie, na jakie wygląda i czy łatwość osądzania idzie w parze z prawdą.

  Harlan Coben stworzył swoich bohaterów w taki sposób, że nie można nie zastanowić się nad złożonością ludzkiej psychiki. Czy można podzielić ludzi na dobrych i złych, czy ten podział jest zawsze oczywisty i niezmienny, czy może każdy, przyłapany "na gorącym uczynku" ma coś do ukrycia?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Ksiazka godna polecenia. Wciagajaca akcja i zaskakujace zakonczenie. Super.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  „Bóg nie jest niezbędny, żeby stworzyć winę, ani żeby karać. Wystarczą ludzie wspomagani przez nas samych. Sąd ostateczny jest co dzień.” – pisał Albert Camus, tymi prostymi słowami oddając pokrętną ludzką naturę. Mimo istnienia całego aparatu prawnego, wciąż chcemy mieć moc sprawczą, wciąż lubimy dopatrywać się winy i za nią karać. Rozwój cywilizacji, a nawet wzrost świadomości poszczególnych jednostek i wymóg funkcjonowania w grupie nie zmieniły naszych zachowań, nie spowodowały zniknięcia samosądów. Nie chcemy czekać, aż złoczyńcę dosięgnie karzące ramię sprawiedliwości – to my chcemy być tym ramieniem…

  Czy tak właśnie swoją pracę traktuje Wendy Tynes, dziennikarka programu „Przyłapani na gorącym uczynku”, demaskującego sprawców i ich zbrodnie, bohaterka wciągającej książki mistrza kryminału. Harlana Cobena? Powieść „Na gorącym uczynku”, opublikowana nakładem wydawnictwa Albatros, to nie tylko przerażające studium ludzkiej psychiki, ale również naszych słabości. Autor, jak nikt inny, potrafi portretować najbardziej pierwotne z ludzkich zachowań, najbardziej brutalne i upokarzające, poddając naszej moralnej ocenie wybory dokonywane przez swoich bohaterów. Nie inaczej jest i tym razem – z zapartym tchem śledzimy rozwój wydarzeń wpadając w kolejne pułapki przygotowane przez Cobena, próbując zgłębić tajemnicę wydarzeń sprzed lat, a także rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia młodej dziewczyny. Nie sposób nie angażować się emocjonalnie w lekturę szczególnie, że traktuje o jednym z najpodlejszych czynów karalnych, będących równocześnie swego rodzaju tabu – o pedofilii.

  Wendy po raz kolejny jest na szczycie. Dzięki swojemu zaangażowaniu oraz dziennikarskiej prowokacji, udało jej się zidentyfikować potwora, który czyha na niewinne dzieci. Działając za pośrednictwem forum internetowego, a następnie zwabiając przestępcę pod wskazany adres, jest w stanie pokazać ludzkości jego twarz, twarz Dana Mercera. Program, a także znalezione w jego domu dowody w postaci zdjęć i laptopa wystarczyły, by społeczność go skazała, zanim jeszcze postawiono mu jakiekolwiek zarzuty. Tym bardziej bulwersuje wszystkich, a szczególnie rodziny ofiar, uniewinnienie Dana i odrzucenie przez sędziego dowodów z uwagi na ich stronnicze przedstawienie w mediach. Pikanterii dodaje sprawie fakt, ze do czasu zdemaskowania przez Wendy, Dan był cenionym członkiem lokalnej społeczności, zaangażowanym w niesienie pomocy potrzebującym pracownikiem socjalnym, zatrudnionym w ośrodku pomocy dla młodzieży. Wystarczyło kilka chwil, by został wyrzucony poza nawias, znienawidzony przez wszystkich, by doświadczył przemocy fizycznej ze strony sąsiadów. Jedynie była żona wraz ze swoją nową rodziną staje w jego obronie, to jednak nie wystarczy – ludzie już wydali wyrok.

  Kiedy zdesperowany, ukrywający się mężczyzna dzwoni do Wendy tłumacząc, że zaszła pomyłka, ta, kierowana dziennikarska intuicją, postanawia się z nim spotkać. Nie bez znaczenia jest też fakt, że została wyrzucona z pracy, choć zapewne znając dalszy rozwój wypadków, wolałaby zostać w domu opłakując zmarłego przed ośmioma laty męża. Los zadecydował jednak inaczej – Wendy staje się świadkiem morderstwa Dana, zaś sprawcą jest prawdopodobnie ojciec jednej z ofiar, emerytowany szeryf federalny, Ed Grayson. Kiedy jednak kobieta przybywa na miejsce zbrodni wraz z policją, po ciele pedofila nie ma już śladu, zaś jedynym dowodem uprawdopodobniającym jej wersję wydarzeń, jest dziura po kuli oraz kilka kropel krwi. Staje się to bodźcem, do przeprowadzenia przez Wendy własnego śledztwa, które wiedzie ją aż do Princeton i zmusza do podróży w czasie

  Okazuje się bowiem, że Dan nie jest jedynym absolwentem tej prestiżowej uczelni, który popadł w poważne kłopoty. Jeden ze studentów z rocznika Mercera został oskarżony o defraudacje, polityczną karierę drugiego zniszczył skandal z prostytutką, a kolejny został aresztowany za posiadanie środków odurzających.. Czy to przypadek że wszyscy ci mężczyźni, których życie zostało zrujnowane w przeciągu ostatniego roku, byli … współlokatorami Dana? Czy to możliwe, żeby Mercer był odpowiedzialny nie tylko za uwodzenie nieletnich i robienie im roznegliżowanych zdjęć, ale również za zabójstwo? W pokoju Dana znaleziono bowiem telefon siedemnastoletniej Haley McWaid, nastolatki, która pewnego dnia nie wróciła do domu, po czym słuch po niej zaginął. I choć wszystko wskazuje na to, że Dan był nie tylko pedofilem, ale i mordercą, to Wendy ogarniają coraz większe wątpliwości. Czy to możliwe, że zniszczyła życie zupełnie niewinnemu człowiekowi? Kluczem do rozwiązania zagadki jest okres studiów w Princeton, a choć dziennikarce grozi wielkie niebezpieczeństwo, wyrzuty sumienia i pragnienie poznania prawdy nie daje jej pozostawić śledztwa spokoju. Wytrwale podąża zatem wszystkimi możliwymi tropami, ale prawda jest bardziej zaskakująca, niż sądzi…

  „Na gorącym uczynku” Cobena to powieść, która zmusza nas do uczestnictwa w opisywanych wydarzeniach, która angażuje emocjonalnie i skłania do rozważań na temat winy i karny. Doskonale przemyślana konstrukcja tekstu, nieszablonowe i zaskakujące zakończenie oraz mistrzowskie kreacje bohaterów są niewątpliwie mocną stroną powieści, a przy tym znakiem rozpoznawczym Cobena. Tu nie ma miejsca na przypadek, wszystko dzieje się we właściwym czasie, nieustannie podsycając napięcie, aż do punktu kulminacyjnego, którego nie sposób przewidzieć. Chyba nie doczekamy się chwili, kiedy Coben nas zawiedzie, a już na pewno nie w przypadku tej lektury…

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Niewinny 0/5 Nasza cena:
29,29 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niewinny

Jeden mały błąd może zmienić wszystko. Zabicie człowieka, nawet nieumyślne, pozostawia piętno na całe życie. W każdym razie dla kogoś o normalnej wrażliwości. Matt Hunter potrzebował dziewięciu lat, żeby otrząsnąć się po tym, jak przypadkiem zabił mężczyznę. Jego życie w końcu wraca do normy,...
Tylko jedno spojrzenie 3/5 Nasza cena:
28,55 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko jedno spojrzenie

Życie Grace Lawson zaczęło się rozpadać, kiedy poszła odebrać zdjęcia W zwyczajne popołudnie, które miało się okazać ostatnim zwyczajnym popołudniem w jej życiu, Grace zaczęła przeglądać odbitki z rodzinnej wycieczki. Uśmiechnięte twarze córki, syna i Jacka kochanego męża a za chwilę fotografia z...
Kilka sekund od śmierci 5/5 Nasza cena:
27,60 zł 34,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kilka sekund od śmierci

Księga II trylogii z Mickeyem Bolitarem Bratankiem Myrona Bolitara Intryga, której początki sięgają czasów holocaustu… TAJEMNICZA ORGANIZACJA LABIRYNT KŁAMSTW KRWAWA ZBRODNIA… Kontynuacja „Schronienia”, która zaczyna się zaledwie kilka dni po opisanych tam wydarzeniach. Mickey, nastolatek, który...
Zachowaj spokój 0/5 Nasza cena:
29,75 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zachowaj spokój

Bestseller mistrza thrillera, w którym niepowiązane ze sobą wątki łączą się w najmniej spodziewany sposób, ukazując dramat zwykłych ludzi zamieszanych w coś, czego znaczenia nie są w stanie pojąć. Każda rodzina ma swoje tajemnice... Rodzice Adama Baye, zaniepokojeni tym, że po samobójstwie kolegi z...
Odnaleziony 4/5 Nasza cena:
28,90 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odnaleziony

Księga III trylogii z Mickeyem Bolitarem Bratankiem Myrona Bolitara Są rzeczy, o których lepiej nie wiedzieć MORDERSTWO TAJEMNICA INTRYGI Minęło osiem miesięcy od tragicznej śmierci ojca Mickeya. Osiem miesięcy kłamstw, przemilczeń i pytań bez odpowiedzi. Chłopak wciąż wierzy, że wypadek...
Najczarniejszy strach 0/5 Nasza cena:
28,90 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Najczarniejszy strach

Siódma powieść Cobena z Myronem Bolitarem Na Myrona jak grom spada wiadomość, że ma nieślubnego syna, którego istnienia nawet nie podejrzewał. Co więcej, Jeremy choruje na rzadką odmianę białaczki - by go uratować, konieczny jest przeszczep szpiku kostnego. Niestety, jedyny zarejestrowany dawca,...
Schronienie 5/5 Nasza cena:
22,10 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Schronienie

Księga I trylogii z Mickeyem Bolitarem Bratankiem Myrona Bolitara Mickey próbuje rozwiązać zagadkę śmierci ojca PODEJRZANY WYPADEK ZMOWA MILCZENIA TAJEMNICZE ZAGINIĘCIE Mickey Bolitar, nastoletni bratanek detektywa Myrona Bolitara, ma za sobą traumatyczne przeżycia. Na jego oczach zginął ojciec....
Jeden fałszywy ruch 0/5 Nasza cena:
28,90 zł 34,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jeden fałszywy ruch

Piąta powieść z Myronem Bolinarem - detektywem i agentem sportowym w jednym! Myron Bolitar podejmuje się ochrony czarnoskórej gwiazdy żeńskiej koszykówki, Brendy, nękanej telefonicznymi pogróżkami. Jest inteligentna, piękna, ma poczucie humoru, lecz brak jej agenta. Czy kłopoty Brendy mają związek...
Wszyscy mamy tajemnice 0/5 Nasza cena:
30,18 zł 35,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszyscy mamy tajemnice

Myron zgadza się pomóc dawnej klientce, Suzze Trevantino, znajdującej się w bardzo zaawansowanej ciąży. Mąż Suzze, muzyk rockowy Lex Ryder z legendarnej grupy HorsePower, przepadł bez wieści po przeczytaniu wpisu na Facebooku kwestionującego ojcostwo nienarodzonego dziecka pary. Suzze przysięga, że...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula