Millennium. Tom 1. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Autor:

Stieg Larsson

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2011
Seria
Ilość stron
634
Inne wersje (1)
Audiobooki mp3
za 29,74 zł
Nasza cena: 28,85 zł 39,90 zł Taniej o: 28%

Świat obrzydliwie bogatych ludzi kryje równie potworne tajemnice. Mikael Blomkvist odważy się wkroczyć do niego, by zbadać pewne brudne sprawy sprzed lat. W tym wszystkim wątek zaginięcia młodej dziewczyny. Jednak dziennikarzowi i wydawcy "Millenium" będzie towarzyszyć Lisabeth Salander, bohaterka o mrocznej przeszłości i aspołecznej naturze. Czy tej dwójce uda się dotrzeć do sedna sprawy?

"Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" to pierwsza część z serii "Millenium" autorstwa Stiega Larssona, szwedzkiego pisarza i dziennikarza. Blomkvist mając problemy w swoim wydawnictwie, podejmuje się zlecenia od bogatego potentata przemysłowego Henrika Vangera. Jednak kopanie w przeszłości rodziny zleceniodawcy ujawni wiele sekretów, ale czy doprowadzi dziennikarza do rozwiązania łamigłówki? Ten bogaty w wątki thriller to wędrówka w ciemne zakamarki pełne krwi i brutalności, a w tym wszystkim zaginięcie Harriet Vanger, nieznalezionej prawie od czterdziestu lat. Lisabeth Salander choć raczej woli tkwić w swoim świecie, jest świetną researcherką i z całą pewnością może pomóc w spisywaniu rodzinnej kroniki, która szybko zamieni się w śledztwo.

Stieg Larsson za życia był genialnym dziennikarzem, jednak nie doczekał się wydania swojej pierwszej książki, czyli "Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet". Spod jego pióra wyszły trzy części z serii "Millenium", autorem kolejnej został David Lagercrantz. Debiutancka powieść Larssona szybko wskoczyła na szczyt listy bestsellerów, sprzedając się w ponad 47 milionach egzemplarzy. Kolejne części opisują dalsze losy dziennikarza, Mikaela Blomkvista i jego towarzyszki, Lisabeth Salander pod takimi tytułami jak: "Dziewczyna, która igrała z ogniem", "Zamek z piasku, który runął", "Co nas nie zabije".
Recenzje (8)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  12 z 16 osób uznało recenzję za przydatną

  "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" Stiega Larssona to książka po którą sięgnęłam dzięki ogromniej liczbie pozytywnych opinii na jej temat, które możemy przeczytać w internecie.

  Dziennikarz w średnim wieku, Mikael Blomkvist wpada na trop nielegalnych interesów Wennestroma. Postanawia napisać artykuł demaskujący jego niechlubną działalność i opublikować go na łamach gazety Millennium, której jest współwłaścicielem. Gazeta ta specjalizowała się w odkrywaniu przekrętów finansowych "rekinów biznesu". Tymże artykułem wpędza się w ogromne kłopoty, ponieważ zostaje oskarżony o zniesławienie i skazany na odbycie kary w więzieniu.

  Mniej więcej w tym samym czasie otrzymuje osobliwą ofertę pracy od osiemdziesięcioletniego Henrika Vangera, udziałowca w wielkim rodzinnym koncernie Vangerów. Mikael pod pozorem pisania kroniki rodziny musi odnaleźć mordercę Harriet-krewnej Henrika, która zaginęła 36 lat wcześniej. Blomkvist od początku jest sceptycznie nastawiony do zadania, które przed nim postawiono, jednakże fakt, iż jego pracodawca posiada informacje obciążające Wenerstorma sprawia, że godzi się na jego propozycję. Kusi go również hojność Henrika oraz fakt, że po aferze z jego artykułem w roli głównej musi odejść z gazety i zaszyć się w cichym, spokojnym miejscu.

  Jaką rolę w całej historii odegra Lisabeth Salander? I co oznaczają tajemnicze pakunki, które Henrik otrzymuje co rok tego samego dnia?

  Mężczyźni, którzy nienawidzą kobieto to powieść pełna obszernych i rozbudowanych opisów, które nie nudzą a pobudzają naszą ciekawość oraz intrygują. Szczegółowo przedstawiają mroczną i przerażającą historię tajemniczego rodu. Mimo, że nie lubię czytać niekończących się opisów, to Stieg Larsson stworzył je w tak fantastyczny sposób, że czytanie ich sprawia ogromną przyjemność.

  Jednym z głównych plusów powieści są genialnie wykreowani bohaterowie. Mikael przedstawiony został jako osoba twardo stąpająca po ziemi,towarzyska, kompetentna i spostrzegawcza, natomiast Lisbeth ukazuje nam się jako aspołeczna kobieta z niejasną i nieco mroczną przeszłością, która przebywała w szpitalu psychiatrycznym oraz była pod opieką kuratorów. Stroniła od ludzi, nikomu nie ufała, swoje towarzystwo uważała za najlepsze. Każdy z członków rodziny Vangerów posiada swój oddzielny, indywidualny charakter, swoją historię i tajemnicę, bohaterowie różnią się diametralnie np. poczciwy Henrik i jego bezwzględny brat Harald są jak z dwóch różnych światów.

  Z całą pewnością jest to książka, od której nie da się oderwać. Wciąga do ostatniej strony! Doskonały styl autora, niezwykli bohaterowie, mroczna historia to mieszanka niemal idealna. Powieść ta jest absolutnie godna polecenia!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Millennium. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet - Stieg Larsson - recenzja

  Stieg Larsson to szwedzki dziennikarz oraz autor powieści kryminalnych. Najbardziej znany jest jako autor trylogii „Millennium”. Niestety nie doczekał światowego sukcesu swoich powieści. Zmarł nagle na atak serca tuż przed ukazaniem się pierwszej części.

  Dziennikarz i wydawca magazynu „Millennium” Milael Blomkvist ma przyjrzeć się starej sprawie kryminalnej sprzed czterdziestu lat, kiedy zginęła bez śladu Harriet Vanger. Pomaga mu Lisbeth Salander, młoda outsiderka i jedna z najlepszych researcherów. We dwójkę tworzą niezwykły zespół i szybko wpadają na trop mrocznej i krwawej historii rodzinnej.

  Nie ukrywam, ze podchodziłam sceptycznie do tej książki, pomimo, iż słyszałam wiele pozytywnych opinii na jej temat. Jest wiele książek, które pomimo dobrych recenzji kompletnie do mnie nie przemawiają. Taką jest np. jakże dzisiaj popularne „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Do tego jej objętość jest również przerażająca.

  Po przeczytaniu pierwszej części „Millennium” mogę jedynie powiedzieć: Panie Larssonie chylimy głowy, jesteś mistrzem! Jest to niewątpliwie najlepsza książka jaka trafiła do moich rąk, a było sporo dobrych książek.

  Napisana jest językiem zrozumiałym dla czytelnika. Postacie są wręcz niesamowite, nader fascynująca Salander podbije serce niejednego czytelnika. Sytuacje, takie jak np. gwałt na Lisbeth są tak dokładnie i realistycznie opisane, że aż miałam gęsią skórkę podczas lektury. Cała książka wciąga czytelnika w wir wydarzeń z tak potężną siłą, że nie sposób się od niej oderwać.

  Jeśli chcesz przeczytać naprawdę dobrą książkę, taką jest właśnie „Millennium. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet". Nie watro patrzeć na objętość, ponieważ po jej przeczytaniu będziesz chciał jeszcze więcej. Na całe szczęście to tylko pierwsza część trylogii.

  Aleksandra Jezierska, lat 20

  źródło:[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Opowieść, która wprowadza nas w odmęty tajemnic i sekretów sprzed lat. Rozwiązanie historii zniknięcia młodej dziewczyny okazuje się wierzchołkiem góry lodowej.

  Świetna książka, która przedstawia niezwykle intrygujące postacie, świetną fabułę oraz dostarcza dreszczu emocji.

  Zdecydowanie należy ją przeczytać!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  4 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Niewiele potrzeba, by szwedzki dziennikarz zajmujący się na co dzień prawicowym ekstremizmem i rasizmem, postanowił napisać powieść, która zawiera w sobie wiele ciekawych informacji, zdobytych przez autora na przestrzeni lat. Dla czytelników są one niezwykle wartościowe i cenne dla tego typu publikacji. Szkoda tylko, że po włożeniu ogromu pracy w trylogię Millennium, Stieg Larsson nie doczekał jej wydania, a także sukcesu, który osiągnęła w stosunkowo krótkim czasie od jej ukazania się w księgarniach.

  Mikael Blomkvist to kompetentny dziennikarz, który wykonuje swoje obowiązki z należytą dokładnością i czcią. Żywiąc wyraźny uraz do kolegów po piórze, założył on wraz z Eriką Berger gazetę, która miała na celu ukazywanie prawdy na temat obrzydliwie bogatych ludzi, a także ich lewych interesów. Takim właśnie sposobem dotarł on do interesów prowadzonych przez Wennestroma. Czterdziestolatek poświęcił wiele czasu na przestudiowanie wszystkiego, co związane było z działalnością tego człowieka, jednak w ostatecznym rozrachunku przegrał on sprawę założoną mu przez nieuczciwego przedsiębiorcę, w związku z rzekomym zniesławieniem jego osoby. Blomkvist wpada w dość poważne kłopoty, które dość poważnie nadszarpnęły wiarygodność głównego bohatera...

  Mniej więcej w tym samym czasie, Mikael otrzymuje propozycję od samego Henrika Wangera. Proponuje on mężczyźnie niezwykle szczodre wynagrodzenie w zamian za podjęcie próby rozwiązania pewnej zagadki, która od trzydziestu sześciu lat trapi jego osobę przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Główny bohater od samego początku nie jest przekonany do tego pomysłu, jednak osiemdziesięcioletni pracodawca jest w posiadaniu informacji, dla których mieszkaniec Sztokholmu był w stanie zrobić naprawdę wiele. Co mają do ukrycia poszczególni członkowie rodziny Wangerów? Do jakich wniosków dojdzie Blomkvist i jakie znaczenie dla całości sprawy będzie miała Lisbeth Salander? Okaże się ona pomocna w rozwiązaniu problemu, a może pozostanie bierna w działaniu grupowym?

  "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" to kryminał, do lektury którego podeszłam w sposób niezwykle swobodny i niezobowiązujący. Z różnych źródeł wiedziałam, iż odniosła ona swój sukces i wśród Blogerów znajduje się spore grono fanów tejże powieści. Wolałam więc nie zaglądać do otaczających mnie zewsząd opinii, a jeśli już podczytywałam co niektóre, to starałam się zbyt wiele nie odkrywać. Bardzo często bywało bowiem tak, że sięgając po daną pozycję literacką, pragnęłam chłonąć superlatywy, które tak licznie wypisywali użytkownicy różnego rodzaju portali. Niejednokrotnie w tego typu sytuacjach spuszczane na mnie wiadro zimnej wody, które skutecznie chłodziło mój pierwotny zapał i uświadamiało mi, że dana powieść albo została przereklamowana przez liczny tłum, albo moje oczekiwania w stosunku do pochłoniętego tekstu okazały się być zbyt wygórowane. Dlatego właśnie wolałam wstrzymać nieco swe zapędy i czym prędzej wziąć się do roboty.

  Stieg Larsson stworzył powieść, która w dużej mierze zbudowana została z niekończących się opisów. Dotyczą one zarówno miejsc, w których przebywają bohaterowie, jak i również wydarzeń, które towarzyszą czytelnikowi na każdym kroku. Dość szczegółowo przedstawiają nam one historię potężnego i zarazem tajemniczego rodu. Nie jestem do końca pewna, czy powinnam być nią bardziej zafascynowana, czy też wstrząśnięta i przerażona, jednak pewne jest jedno... Przy mojej ogólnej niechęci do tekstów z ograniczoną ilością dialogów, doczytanie jakiekolwiek tekstu do końca, graniczy z cudem. W tego typu przypadkach książka musi być naprawdę rewelacyjna, a pisarz niezwykle uzdolniony, ażeby można było mówić o jakikolwiek zachwytach, czy chociaż minimalnej aprobacie. W przypadku twórczości szwedzkiego pisarza, moje pierwotne obawy okazały się być zupełnie nieuzasadnione.

  Karl Stig-Erland Larsson (bo tak właściwie nazywa się autor trylogii Millennium) okazał się być twórcą, który jest w stanie zjednać sobie ogromną rzeszę fanów. Wydobywające się spod jego pióra opisy, w niczym nie przypominają tych, z którymi miałam do czynienia do tej pory. Zostały one bowiem skonstruowane w sposób, który nie zraża do siebie potencjalnych odbiorców. Co prawda na samym początku mogą być oni sceptycznie nastawieni do całości przedsięwzięcia, jednak z biegiem czasu, nastawienie to zmienia się i coraz bardziej wciągami się w fabułę powieści, a wtedy nie ma już powrotu. Powieść uzależnia nas od siebie, niczym najbardziej wytrawny alkohol i nic nie jest w stanie uratować nas od przepaści, która nieuchronnie zbliża się do nas, by przekazać nam pewną bolesną prawdę - nic nie trwa wiecznie, a lektura dobiegła już końca.

  "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" to oprócz znakomitego języka, którym posługuje się szwedzki pisarz, to także ciekawie wykreowani bohaterowie, obok których nie można przejść obojętnie. W mniejszym lub większym stopniu wzbudzają one sympatię Moli Książkowych, jednak z całą pewnością nie są im obojętni. Muszę przyznać, że Stieg Larsson w sposób dość interesujący połączył postać przystojnego Mikaela, który podniesioną głową kroczy przez życie, a także aspołecznej Lisbeth, która wiele lat swojego życia spędziła w zakładach psychiatrycznych, czy też pod opieką kuratorów. W końcu nigdy nie zależało jej na zwierzaniu się z własnych problemów i wchodzeniu w interakcje z innymi ludźmi. Swoją karierę szkolną zakończyła dość miernie, jednak w wykonywanym przez siebie zawodzie była najlepsza. W tym miejscu warto również wspomnieć o pozostałych bohaterach, których czytelnik ma okazję poznać w całości utworu. Każdy z nich posiada bowiem swój indywidualny charakter i coś co wyróżnia go spośród imponująco wyglądającego tłumu.

  Całość książki sprawia, że czytelnik nie może oderwać się od lektury, aż do ostatniej nieprzeczytanej strony. Interesujący pomysł na napisanie książki, w połączeniu z nienagannym warsztatem pisarskim sprawił, że szwedzki pisarz osiągnął ogromny sukces. Nie jestem pewna, jak wpłyną na mnie pozostałe tomy trylogii Millennium, jednak już teraz wiem, że ogromną stratą dla światowego czytelnictwa jest przedwczesna śmierć Stiega Larssona. Jestem ogromnie ciekawa, czego dokonałby w kolejnych latach swojej twórczości.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jednym słowem wciągająca. Pokaźny tom, który czyta się jednym tchem. Intryguje od początku do końca.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
 • Autor: Stieg Larsson
 • Wydawnictwo Czarna Owca
 • Seria Millennium
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2011
 • Ilość stron: 634
 • Format: 13.5x21.0cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 53291601041KS
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: MAN SOM HATAR KVINNOR
 • Tłumacz: Walczak-Larsson Beata
 • Nr wydania: 2
 • ISBN: 9788375540819
 • EAN: 9788375540819
 • Wymiary: 13.5x21.0x4.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
MILLENIUM Millennium. Tom 1. Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet. Księga I 5/5 Nasza cena:
43,41 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

MILLENIUM Millennium. Tom 1. Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet. Księga I

Wydanie 2012r. Oprawa twarda. Strony 144. Format 17,5x26,5cm. Pierwszy z dwóch komiksów oparty na podstawie bestsellerowej powieści Stiega Larssona p.t. "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet". Scenariusz komiksu stworzyła szkocka autorka powieści kryminalnych Denise Mina. Za grafikę odpowiadają...
Millennium. Tom 1. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet 0/5 Nasza cena:
47,99 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Millennium. Tom 1. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Pierwszy zbiorczy tom komiksowej adaptacji powieści Millennium, której autorem jest szwedzki pisarz Stieg Larsson. Album zawiera dwa tomy francuskiego wydania. Dziennikarz śledczy Mikael Blomkvist przegrywa proces z wpływowym przedsiębiorcą Wennerströmem. Jest to nie tylko jego osobista porażka,...
Trylogia Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, Dziewczyna, która igrała z ogniem, Zamek z piasku, który runął 5/5 Nasza cena:
79,99 zł 100,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Trylogia Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, Dziewczyna, która igrała z ogniem, Zamek z piasku, który runął

Bestsellerowe powieści kryminalne, wywodzące się znajlepszej szwedzkiej tradycji fikcji iliteratury kryminalnej: świetnie napisane, ztrzymającą wnapięciu fabułą ifascynującymi postaciami. Wyjątkowe zjawisko na światowym rynku literackim! Ponad 60 milionów sprzedanych egzemplarzy. Te książki można...
Millennium. Tom 5. Mężczyzna, który gonił swój cień 4/5 Nasza cena:
30,00 zł 40,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Millennium. Tom 5. Mężczyzna, który gonił swój cień

Lisbeth Salander, dziewczyna, która igrała z ogniem, nigdy w pełni nie odkryła, kto stał za koszmarem jej dzieciństwa. Gdy Holger Palmgren opowiada jej o starych dokumentach, Lisbeth czuje, że nareszcie ma szansę poznać całą prawdę o machinie, która zniszczyła jej rodzinę. Jednak im bliżej jest...
Millennium. Tom 5. Mężczyzna, który gonił swój cień 5/5 Nasza cena:
32,99 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Millennium. Tom 5. Mężczyzna, który gonił swój cień

Lisbeth Salander, dziewczyna, która igrała z ogniem, nigdy w pełni nie odkryła, kto stał za koszmarem jej dzieciństwa. Gdy Holger Palmgren opowiada jej o starych dokumentach, Lisbeth czuje, że nareszcie ma szansę poznać całą prawdę o machinie, która zniszczyła jej rodzinę. Jednak im bliżej jest...
Millennium. Tom 3. Zamek z piasku, który runął 5/5 Nasza cena:
35,02 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Millennium. Tom 3. Zamek z piasku, który runął

Trzecia i ostatnia część serii Millennium zaczyna się w miejscu, w którym kończy się "Dziewczyna, która igrała z ogniem". Lisbeth Salander przeżywa próbę pogrzebania jej żywcem. Ale jej kłopoty na tym się nie kończą. Mikael Blomkvist sięga w skrywaną przeszłość Salander i rusza w pogoń za prawdą....
Millennium. Tom 2. Dziewczyna, która igrała z ogniem 5/5 Nasza cena:
31,51 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Millennium. Tom 2. Dziewczyna, która igrała z ogniem

W kolejnej, po "Mężczyznach, którzy nienawidzą kobiet", części trylogii Millennium główną bohaterką jest Lisbeth Salander. Seria dramatycznych wypadków wywołuje u Lisbeth wspomnienia mrocznej przeszłości, z którą raz na zawsze postanawia się rozprawić. Dwoje dziennikarzy, Dag i Mia, docierają do...
Millennium. Tom 3. Zamek z piasku, który runął 0/5 Nasza cena:
38,55 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Millennium. Tom 3. Zamek z piasku, który runął

Trzecia i ostatnia część serii Millennium zaczyna się w miejscu, w którym kończy się "Dziewczyna, która igrała z ogniem". Lisbeth Salander przeżywa próbę pogrzebania jej żywcem. Ale jej kłopoty na tym się nie kończą. Mikael Blomkvist sięga w skrywaną przeszłość Salander i rusza w pogoń za prawdą....
Millennium. Tom 2. Dziewczyna, która igrała z ogniem 0/5 Nasza cena:
37,43 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Millennium. Tom 2. Dziewczyna, która igrała z ogniem

W kolejnej, po "Mężczyznach, którzy nienawidzą kobiet", części trylogii Millennium główną bohaterką jest Lisbeth Salander. Seria dramatycznych wypadków wywołuje u Lisbeth wspomnienia mrocznej przeszłości, z którą raz na zawsze postanawia się rozprawić. Dwoje dziennikarzy, Dag i Mia, docierają do...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula