Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Format: 150 x 225
Oprawa: Twarda
Wydawnictwo: Rebis
Rok wydania: 2022
Ilość stron: 336
Opis

Pierwsze wydanie tego tytułu w REBISIE w graficznym opracowaniu Wojtka Siudmaka.

Marsjańskie grube ryby rywalizują z ziemskimi spekulantami o jałowe tereny Czerwonej Planety, nim je zagospodaruje ONZ i ich ceny poszybują w kosmos. Jednak Arnie Kott, przywódca miejscowego związku zawodowego, ma asa w rękawie: autystycznego chłopca imieniem Manfred, który jak się zdaje jest jasnowidzem. Licząc na zdobycie przewagi na rynku nieruchomości, potężni ludzie zmuszają Manfreda, żeby pokazał im przyszłość. Ale co tak naprawdę chłopiec im pokazuje? Prawdziwą przyszłość czy też w jej wizję przepuszczoną przez mroczny, paranoidalny filtr autystycznego umysłu? Wizję, od której trudno im się uwolnić… Okazuje się, że koszty marsjańskiego złotego interesu mogą ich wszystkich przyprawić o szaleństwo.


O książce

Zabawna, bolesna proza, poruszająca umysł i serce… Dorównuje jej zaledwie kilka współczesnych powieści.

„Rolling Stone”

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii science fiction

Szczegóły
  • Tytuł: Marsjański poślizg w czasie
  • Autor: Philip K. Dick
  • Wydawnictwo Rebis
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2022
  • Ilość stron: 336
  • Format: 150 x 225
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788381885874
  • Język: polski
  • Oryginalny tytuł: Martian Time-Slip
  • Tłumacz: Jabłoński Mirosław P.
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788381885874
  • EAN: 9788381885874
  • Wymiary: 15.5x23 cm
  • Dane producenta: Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o., Żmigrodzka 41/49, 60-171 Poznań, Polska, rebis@rebis.com.pl, tel. 61 867 81 40
Recenzje książki Marsjański poślizg w czasie (2)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Maria W. w dniu 2022-11-21
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Proza Philipa K. Dicka budzi mój nieprzemijający podziw od czasów szkolnych. "Marsjański poślizg w czasie" pozostawał na mojej liście życzeń od dawna i podobnie jak większość utworów tego autora nie sprawił zawodu. Dick jest znany ze swoich problemów natury psychicznej oraz uzależnienia od narkotyków. Szczęście w nieszczęściu przekłada to na karty swoich utworów i przedstawia skomplikowanych bohaterów borykających się z podobnymi problemami. Opisywana książka to nie "Ubik" lub "Ostatni pan i władca", ale zawarta w niej wizja kolonii na marsie wzbudziła u mnie dużą ciekawość. Polecam fanom Dicka oraz gatunku sci-fi.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Michał L. w dniu 2022-09-30
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    WSZYSCY JESTEŚMY MARSJANAMI

    „Marsjański poślizg w czasie” to Dick ze wszech miar typowy. Co to znaczy? Że mamy do czynienia z powieścią genialną i szaloną jednocześnie. Dziełem splatającym ze sobą elementy dziwne, ale znakomicie ze sobą – przynajmniej w jego wykonaniu – współgrające. No i samo to wykonanie też stoi na wysokim poziomie, czyniąc z tej kolejnej przecież w dorobku autora historii o Marsie jedną z najlepszych jego prac.

    Mars został skolonizowany, żyją tam ludzi i jakoś te swoje życia wiodą. Jednym z nich jest Jack Bohlen, schizofrenik, który Ziemię opuścił wraz z rodziną. A jego autystyczny syn, Manfred, okazuje się być posiadaczem daru, który zechcą wykorzystać do wzbogacenia się potężni ludzie. Pytanie jednak czy to, co pojawia się w głowie chłopaka to wizje przyszłości czy może coś zupełnie innego…

    Taką retro-fantastykę kocham i co tu dużo mówić. Dick był szalony, był genialny, wiecznie był też na środkach, które nie tylko stanowiły pożywkę dla tego wszystkiego, co czaiło się w jego głowie, ale i wykończyłyby z miejsca większość z nas. I tak zrodziło się coś, co mogło się zrodzić tylko w okolicznościach tego typu. A siłą owego produktu finalnego jest zarówno pomysłowość, jak i przekonująca moc wizji – bo najlepiej opisuje się to, w co się wierzy, a Dick wierzył w takie rzeczy, doświadczał ich (choćby tylko w swojej głowie) i miał talent do przenoszenia tego na papier.

    A jednocześnie miał talent do czynienia z tego coś więcej niż wynurzenia szaleńca. Bo jego literatura to literatura satyryczna, to komentarz społeczny i analiza, ponadczasowa zresztą, w której nadal możemy przejrzeć się, jak w lustrze. Ale jednocześnie dla tych, którzy nie szukają zbytnich ambicji w jakiekolwiek dziedzinie sztuki, jest tu po prostu kawał dobrej fantastyki, z ciekawym światem, wizjami i intrygującymi momentami akcji, tajemnic i tym podobnych spraw.

    Dla mnie najciekawsze w tym wszystkim okazało się wszystko to, co tu schizofreniczne. Całe to szaleństwo, staczanie się w otchłań i ciążenie opowieści w kierunku wręcz horroru. To wszystko jest znakomite, a przy okazji świetnie napisane, niby prosto, a treściwie, niby bez zbędnego rozpisywania się, a zarazem bez zawodu, że czegoś jest tu za mało, że nie ma ciężaru, że jest zbyt nieskomplikowanie. Dobre wyważenie opowieści na każdym kroku to kolejna rzecz, której nie sposób nie docenić.

    Co tu więc dużo mówić. Świetna rzecz. Może nie tak znana, jak chociażby „Ubik”, „Blade Runner” czy nawet opowiadania, które stały się podstawą chociażby dla „Zapłaty” czy „Pamięci absolutnej”, ale równie warta poznania, co one. Bo ma wszystko to, czego od książek Dicka się oczekuje, z klimatem i widowiskowością, o których jeszcze nie wspomniałem, włącznie. A i warto też pamiętać o świetnym wydaniu, gdzie sam wygląd tomu, jak i absolutnie genialne ilustracje, robią takie wrażenie, że chce się mieć rzecz na półce.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula