Kryształowe dzieci

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
296
Rok wydania
2020
Nasza cena: 29,51 zł 35,99 zł Taniej o: 18%

"Kryształowe dzieci" to pozycja niezwykle poruszająca, opowiadająca o tym, jak zakazany owoc może zniszczyć życie.

"Kryształowe dzieci" to książka wyjątkowa - obok licznych bestsellerowych powieści wydanych w 2020 roku, stanowi psychologiczne spojrzenie na znaczący problem dotykający młode społeczeństwo. Co więcej, opisane w niej historie wydarzyły się naprawdę.

Wszystko, co stworzone na Ziemi, zostało stworzone dla ludzi. Ale czy wszystko rzeczywiście powinno być przez ludzi wykorzystywane? Czy odrobina niepozornie wyglądającego proszku może pochłonąć duszę i ciało?

Zakazany owoc podobno smakuje najlepiej. Wielu pragnie się o tym przekonać - przecież niewielka ilość substancji nie powinna wyrządzić szkody. Jak bardzo można się pomylić przez ślepe zapatrzenie w nieznany świat?

Gdy tylko zażyjesz zakazaną substancję, rzeczywistość zmienia się diametralnie - mogłoby się wydawać, że na lepsze. Nie potrzebujesz jedzenia, snu, bo zażyty proszek w zupełności wystarcza Ci do radosnej zabawy i sielskiego życia. Gdy kończy się jego działanie i wracasz do realnego, szarego świata, próbujesz po raz kolejny przedostać się do kolorowej rzeczywistości po drugiej stronie. Tak zatacza się błędne koło i nawet nie wiesz, kiedy wciągnęła Cię mroczna gra, w której stawką jest Twoje zdrowie i życie.

"Kryształowe dzieci" to poruszająca lektura, opowiadająca historię piątki młodych bohaterów. Kaja, Miriam, Sedonia, Oskar oraz Natan są zupełnie obcymi ludźmi, których połączyło uzależnienie od narkotyków. Ich życiowe historie pokazują, jak destrukcyjne może być działanie dopalaczy i narkotyków. Bohaterowie uświadamiają sobie, że na początku nic nie wydawało się złe, a zażywanie odurzających substancji nie zapowiadało pojawiania się coraz większych problemów.

"Kryształowe dzieci" to książka przede wszystkim o dorastaniu i towarzyszących mu problemach, które młodzież stara się rozwiązywać na własną rękę, sięgając po najbardziej nawet desperackie środki. Laura Chudzyńska starała się przekazać młodym odbiorcom, że tego typu "pomoc" nigdy nie prowadzi do niczego dobrego.
Recenzje (9)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Kryształowe dzieci" to szokująca, wstrząsająca, oparta na faktach historia piątki znajomych, których losy się przeplatają. Każde z nich ma inne priorytety, problemy, zdanie na dany temat, jednak również każde z nich zmaga się z uzależnieniem, z którego nie potrafią zrezygnować. Każdy kolejny dzień to walka z nałogiem, jednak czasem brakuje im sił by się przeciwstawić otoczeniu, własnemu sumieniu, rodzinie i znów sięgają po używki, które ich tylko wyniszczają i niweczą kolejne plany. Ta książka jest główne o dopalaczach i ich skutkach, ale również o przyjaźni, miłości, rodzinie. O tym jak wielki wpływ na funkcjonowanie mają używki. Ta piątka ludzi czasem nie potrafi już sobie wyobrazić dnia bez wspomagaczy, gdyż rzeczywistość zaczyna ich przytłaczać. "Kryształowe dzieci" to naprawdę dobrze napisana książka, która mimo tego, że porusza trudne tematy pochłania i sprawia, że chcemy czytać dalej i dowiedzieć się jaki los spotkał bohaterów. Piątkę pogubionych znajomych, którzy mają swoje demony, a także ich zachowanie nieraz pozostawia wiele do życzenia, jednak mimo wszystko im kibicujemy i trzymamy kciuki, żeby w końcu udało im się wyrwać z nałogu. Historia o tym jak ważne jest, aby mieć wsparcie od bliskich, którzy kiedy bohaterom zabraknie siły motywowali ich do walki i porzucenia dopalaczy. Jak niewiele potrzeba by popaść w uzależnienie. To jest dosłownie tylko chwila natomiast zrezygnowanie z tego nigdy nie przychodzi łatwo, a czasem wogóle do tego nie dochodzi. Lektura o tym by słuchać samego siebie i potrafić powiedzieć nie. O dokonywaniu wyborów i zaczęciu dostrzegania czegoś więcej niż czubek własnego nosa. "Kryształowe dzieci" to niezwykle ważna i pouczająca książka, która powinna trafić do jak największej ilości osób. Bardzo polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  MEFEDRON.

  Nie musisz
  po nim jeść i spać,nie czujesz zmęczenia a jedynie pobudzenie i euforię.

  Jesteś Panem życia i śmierci,a granicę między światami wytycza Ci biała,cieniutka linia,którą przekraczasz coraz częściej.

  Sedonia,Miriam,Kaja,Oskar i Natan to piątka młodych ludzi,których los zetknął ze sobą przypadkiem i od tej pory każde z nich będzie musiało zmierzyć się z niszczycielską siłą kryształu.Każde z nich ma powód,by balansować na linie,ale...

  czy każde będzie potrafiło w końcu z niej zawrócić?

  W książce mamy oparte na faktach historie młodzieży,która pozostawiona samemu sobie,nie potrafiła poradzić sobie z własnymi problemami i uległa złudzeniu ,,lepszej świadomości",jaką dają narkotyki.

  Nie znajdziecie tutaj opisów cukierkowego życia i zabawy,ale szczerą i brutalną rzeczywistość osoby uzależnionej.

  Jest to na pewno bardzo dobra pozycja nie tylko dla młodych i pogubionych,ale również dorosłych rodziców,którzy w zawodowym pędzie nie potrafią znaleźć chwili czasu na rozmowę z dzieckiem myśląc,że kolejny przelew załatwi wszystko.

  Niestety,nie załatwi😞

  Książka nie jest gruba i radziłabym od razu przeczytać ją w całości,ponieważ spora liczba bohaterów sprawiała,że odkładając ją,gubiłam się potem o kim jest dany rozdział.

  Na pewno przekażę ją dalej do czytania,bo narkotyki to,moim zdaniem,jeden z najgorszych wynalazków tego świata.

  Niszczą rozum,uczucia i wszystkich dookoła osoby,która je zażywa.

  W nałóg wpada się bardzo szybko,a wychodzi bardzo długo.

  Jeśli w ogóle ma się siłę i ochotę to zrobić.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka opisuje życie kilku młodych ludzi, których łączy jedna, dość istotna rzecz. A mianowicie... uzależnienie od dopalaczy.

  Poznajemy historię Oskara, Natana, Miriam, Sedonii, Kai oraz Miszy. Każde z nich w inny sposób zaczyna swoją przygodę z uzależnieniem i dla każdego z nich inaczej się ona kończy.

  Nie powiem, że to fajna i lekka lektura, bo nią wcale nie jest. Autorka potrafiła tak nam zaprezentować życie bohaterów, że naprawdę im kibicujemy i wręcz chcemy by wyszli ze szponów nałogu. Tak naprawdę, nie można powiedzieć, że mają oni okropne życie, że rodzice ich nie kochają, czy nie mają żadnego wsparcia. Bo właśnie w tej książce oni sami jakby dążą do autodestrukcji.

  Co mnie uderzyło najbardziej, to to, że Autorka na wstępie już dodaje, że ta historia zdarzyła się naprawdę i z każdą kolejną stroną jesteśmy przerażeni tym faktem. Jestem nawet ciekawa jak ich losy potoczyły się dalej, bo książka kończy się jakby w grudniu 2015 roku i pozostawia otwarte zakończenie. Dla mnie osobiście była to wstrząsająca pozycja, którą powinni przeczytać wszyscy!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Ta gra, ta gra jest niebezpieczna, nie jeden już tu przegrał..."

  "Kryształowe dzieci", to opowieść o losach kilku nastolatków, oparte na faktach. Są oni uzależnieni od narkotyków. Sięgają oni po to z różnych powodów: problemy w domu, brak akceptacji społeczeństwa, dla spróbowania, lepszego samopoczucia.

  Książka ta wzbudza wiele emocji, skrajnych emocji. Gniew, smutek, złość, bezradność, rozpacz- to tylko niektóre z nich. Niekiedy miałam ochotę potrząsnąć bohaterami. A innym razem pokazać rodzicom, co się dzieje z ich dziećmi, by w końcu otworzyli oczy. Książka jest bardzo realistyczna, te wszystkie opisy, ach dosłownie wszystko możemy zobaczyć.

  Mogę tu tak dodać, że w książce jest opisany sklep z dopalaczami, który działał w Łodzi. Pamiętam go, gdzie się znajdował. W samym centrum miasta, tuż przy głównej ulicy. Sama nie korzystałam z asortymentu tego sklepu, jednak przerażające było to, ile nastolatków tam przychodziło.

  Powiem szczerze początek nie do końca mnie wciągnął, ale im dalej tym było lepiej. Weszłam do tego świata. Autorka porusza trudny temat. Ciekawa byłam tych historii. Jednak nie wszystkie skończyły się szczęśliwie.

  Myślę, że po tę książkę powinni sięgnąć rodzice nastolatków, jak i sami nastolatkowie. Wiele można z niej wynieść, a przede wszystkim na co zwracać uwagę, gdy zobaczymy, że z kimś bliskim dzieje się coś dziwnego.

  Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy istnieje środek, który może odebrać ci ciało i duszę? Tak. Nie musisz po nim jeść, spać. Nie jesteś zmęczony. Rozpiera cię euforia, pobudzenie. Dryfujesz po ciężkiej granicy między życiem a śmiercią i po chwili nie możesz się powstrzymać przed sięgnięciem po kolejną dawkę. Tak właśnie działa mefedron. Miałam okazję przyjrzeć się destrukcji, do której doprowadza ON i jego pochodne, podczas lektury książki Kryształowe dzieci napisanej przez Laurę Chudzyńską.

  (Zastosowane w tekście cytaty pochodzą z książki Kryształowe dzieci.)

  O CZYM JEST DEBIUTANCKA KSIĄŻKA LAURY?

  Historie uzależnienia od dopalaczy oparte na faktach to drugi debiut, który recenzuję tego wieczoru. W przeciwieństwie do książki Zofii Markowieckiej, ten jest naprawdę wyjątkowo udany.

  O niszczącej sile mefedronu i innych dopalaczy przekonała się piątka znajomych: Sedonia, Miriam, Kaja, Oskar i Natan. Wszystkich ich połączyła miłość do narkotyków. Od autorki dowiadujemy się, że historie te wydarzyły się naprawdę. Sprawiło to tylko, że jeszcze bardziej przeżywałam opisane sytuacje.

  — Jaki jest sens w braniu tego? — pytam. Ona zastanawia się chwilę, a potem pełna spokoju odpowiada:

  — Nie ma. Za każdym razem po prostu mam nadzieję coś poczuć (…).

  NARKOTYKI? DLACZEGO?

  Laurze naprawdę dobrze udało się przybliżyć obcy dla większości z nas świat. Świat młodych ludzi, którzy chwytają się czegoś, co uważają za dobre rozwiązanie, ponieważ są tak bardzo zagubieni. Dlatego, że chcą uciec od wszystkich problemów, z którymi się zmagają. Wielu mogłoby tutaj zadać pytanie: z czym mogą zmagać się nastolatki albo młodzi dorośli? W pierwszej chwili większość z nas założyłaby, że wiodą lekkie i przyjemne życie. Cóż za bzdura!

  Pochylam się i wciągam kreskę, (…) Nieprzyjemne pieczenie w nosie i ciepła łza spływająca po moim policzku. Jestem zamroczona. Wszystko widzę jak przez mgłę, słuch wyostrza mi się maksymalnie, a każdy dźwięk perfekcyjnie we mnie uderza. (…)

  Obowiązek zatroszczenia się o dzieci spoczywa na rodzicach. Smutne niestety jest to, że wielu z nich o tym zapomina. Młodzi są pozbawieni wsparcia, pomocnej dłoni, kogoś, kto ich wysłucha. Tak naprawdę są zostawieni sami sobie. Godnym uwagi jest fakt, że nikt nie zdaje sobie sprawy, co dzieje się za murami ich domów – patologia, gwałty, alkoholizm, przemoc. Autorka postanowiła przybliżyć nam motywy kierujące takimi młodymi, zagubionymi, skrzywdzonymi osobami i udało jej się to idealnie.

  KRYSZTAŁOWE DZIECI – NA ZAKOŃCZENIE

  Mimo naprawdę ciężkiego tematu, książkę czytało mi się dość lekko i jeśli to słowo jest tutaj odpowiednie – przyjemnie. Co prawda, na początku miałam problem z zapamiętaniem, kto akurat jest narratorem, ale nie stanowiło to problemu. Historia tej piątki wyjątkowo mnie wciągnęła, nie mogłam odłożyć powieści na półkę. Podczas lektury towarzyszyło mi wiele emocji – gniew, smutek, rozpacz, bezradność. W jednej chwili miałam ochotę krzyczeć na tego nastolatka, podczas gdy w kolejnej chciałam potrząsnąć jego rodzicem, żeby coś zauważył. Książka jest nad wyraz realistyczna, włącznie z opisami scen po zażyciu narkotyków.

  Przede wszystkim Kryształowe dzieci poruszają temat bardzo ważny dla społeczeństwa, mimo że nadal traktowany jako tabu. Dlatego uważam, że po książkę, którą napisała Laura Chudzyńska, bez wątpienia powinien sięgnąć każdy nastolatek i każdy rodzic. Może dzięki niej zauważysz, że z kimś w twoim otoczeniu dzieje się coś złego i będziesz mógł mu pomóc? A może skłoni cię ona do refleksji i sam poprosisz o pomoc nim będzie zbyt późno?

  Jestem dzieckiem fatum. Nieuchronnego, złego losu i nieodwracalnej woli bogów, którzy ograniczyli moją wolność, krępując ruchy jak marionetkę, którą dla żartu miotają na lewo i prawo.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Gorsze dzieci Republiki. O Algierczykach we Francji 4/5 Nasza cena:
31,43 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gorsze dzieci Republiki. O Algierczykach we Francji

Karim, urodzony w Paryżu syn Algierczyka i Francuzki, zapewnia, że Francja to jego kraj, w Algierii czuje się obco. Daniele, rodowita Francuzka, która w Algierii spędziła pierwsze czterdzieści parę lat życia, wciąż o niej śni, choć wyjechała w 1970 roku, i mówi, że to tam czuje się najlepiej. Lila...
Najgorsze dzieci świata 2 0/5 Nasza cena:
36,75 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Najgorsze dzieci świata 2

Odważysz się stanąć oko w oko z najgorszymi dziećmi świata? W tej książce znajdziesz dziesięć nowych opowiadań o pięciu upiornych dziewczynach i pięciu rozbestwionych chłopakach. Spotkasz GRZESIA GŁODOMORA, który w kilka sekund splądruje lodówkę, a także zadrżysz podczas czytania o ODRAŻAJĄCEJ...
Dzieci wygnane. Tułacze losy małych Polaków w czasie II wojny światowej 5/5 Nasza cena:
33,74 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzieci wygnane. Tułacze losy małych Polaków w czasie II wojny światowej

Dzieci inaczej pamiętają wojnę. Dziewięcioletni Mirek, trzyletnia Ola, pięcioletni Romek, ośmioletnia Marysia. Dzieci rodzące się w bydlęcych wagonach w drodze na Syberię. Dzieci umierające z zimna, pragnienia, wycieńczenia, wyrzucane z transportu na kolejowy nasyp. Dzieci pracujące w tajdze przy...
Szramy. Jak psychosystem niszczy nasze dzieci 4/5 Nasza cena:
27,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szramy. Jak psychosystem niszczy nasze dzieci

Ania (imię zmienione), lat 12, wyciem obudziła w środku nocy rodziców – wcisnęła się w rogu pokoju, który cały był zasłany papierkami. Odwieziono ją do szpitala dziecięcego. Tam się cięła, truła lekami, aż wreszcie odmówiono jej dalszego leczenia. Dla Marysi, lat 15, nie było miejsca na oddziale...
My, Dzieci z Dworca Zoo 5/5 Nasza cena:
21,53 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

My, Dzieci z Dworca Zoo

Światowy i krajowy bestseller. Przejmujący prawdziwością opisów pamiętnik narkomanki. Christiane F. opowiada swoją historię oraz dzieje rówieśników, przyjaciół, często bardzo młodych narkomanów, z których wielu tragicznie kończy życie, nie mogąc zerwać z nałogiem. Historia Christiany F. więcej mówi...
Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym 5/5 Nasza cena:
26,18 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym

Choć pięciomilionowa Norwegia przyciąga Polaków wysokimi zarobkami i poziomem życia, na idealnym obrazie tego kraju jest rysa. Barnevernet – instytucja siejąca postrach, przed którą imigranci z Europy Wschodniej ostrzegają się na forach internetowych: zabiera dzieci, rozdziela rodziny, posądza...
Opowieści dla dzieci, które chcą być wyjątkowe 0/5 Nasza cena:
29,99 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Opowieści dla dzieci, które chcą być wyjątkowe

Irena Sendlerowa, Papież Franciszek, Joanna D’arc, Jan Christian Andersen, Whoopi Goldberg, Andrea Bocelli, Bjork, Andy Warhol... i ponad 100 innych nieprzeciętnych osób, które odważyły się żyć zgodnie ze swoimi przekonaniami i walczyć o swoje marzenia! Po światowym sukcesie Opowieści dla chłopców,...
eBook Kryształowe dzieci. Historie uzależnienia od dopalaczy oparte na faktach mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,77 zł 31,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Kryształowe dzieci. Historie uzależnienia od dopalaczy oparte na faktach mobi epub

Oparte na faktach historie uzależnień od dopalaczy.Czy istnieje środek, który jest w stanie odebrać ci ciało i duszę?Tak. Nie musisz po nim jeść i spać, nie czujesz zmęczenia, a jedynie euforię, pobudzenie, błogostan. Dryfujesz na cienkiej granicy usypanej białym pyłem między życiem a śmiercią i...
Poklask 0/5 Nasza cena:
29,76 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Poklask

"Poklask" to obrazki z życia ludzi żyjących w rzeczywistości PRL. Niczym kadry na czarno-białej kliszy autorka uchwyciła zdarzenia naznaczone piętnem tamtych trudnych i szarych lat. Te większe i poważne, jak walka z reżimem, propagandą i indoktrynacją, powojenna partyzantka, nieuczciwe procesy i...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula