Kredki ołówkowe

Bestsellery - Kredki

Nowości - Artykuły papiernicze

Kredki ołówkowe to podstawowy element wyposażenia szkolnego piórnika oraz wyprawki dla przedszkolaka. Wśród nich można znaleźć niewielkie kredki mini, przydatne w podróży, oraz zestawy zawierające kilkadziesiąt kolorów, które wyprodukowano z myślą o najmłodszych artystach i starszych hobbystach. Komplety przeznaczone do szkoły zwykle zawierają od 12 do 24 kredek z trójkątnym zakończeniem. Ofertę uzupełniają kredki pastelowe o jasnych, delikatnych odcieniach oraz kredki dwustronne.


Ołówkowe kredki są niezastąpione w szkole i przedszkolu. Dzięki nim małe dzieci rozwijają umiejętność precyzyjnego wykonywania ruchów i przygotują rękę do pisania. Natomiast uczniowie rozwiązują zadania wymagające kolorowania i wyróżniania różnych elementów za pomocą barw. Kredki przydają się w salach zabaw i kącikach dla dzieci w różnych punktach usługowych, przychodniach lekarskich i poczekalniach. Służą też w czasie zajęć plastycznych i umilają czas miłośnikom mandali.


Znani producenci kredek ołówkowych to polskie firmy Astra i St.Majewski. Ich wyroby odpowiadają na potrzeby przedszkolaków i uczniów początkowych klas szkoły podstawowej. Oprócz nich popularnością cieszą się kredki Bic, Starpak i Crayola. Dla hobbystów odpowiednie są z kolei zestawy od Faber-Castell.


Do najpopularniejszych kredek ołówkowych należy seria Bambino z zabawnymi zwierzątkami na opakowaniu, która wyróżnia się optymalną miękkością w czasie rysowania. Z myślą o chłopcach powstała z kolei seria kredek z wizerunkiem Spidermana.