Kobiety od A do Z, czyli o tym, co ważne dla kobiecej tożsamości, o emocjach, postawach i życiowych wyborach

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Format: 14.5 x 20.5 cm
Wydawnictwo: Zwierciadło
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2023
Ilość stron: 220
Opis

Książka, która powstała z myślą o kobietach i dla kobiet! Wszystko przedstawione jest w niesamowitym stylu autorki, czyli mądrze i z humorem. Nie czekaj, sięgnij po książkę Katarzyny Miller.

"Kobiety od A do Z, czyli o tym, co ważne dla kobiecej tożsamości, o emocjach, postawach i życiowych wyborach" zawiera przemyślenia autorki na temat kobiet. Omówione w niej zostały tematy bliskie każdemu kobiecemu sercu. Katarzyna Miller rozkłada na czynniki pierwsze role, postawy i mechanizmy psychologiczne, na które podatne są kobiety. W książce porusza takie tematy jak:

  • okres - dlaczego nadal jest tematem zakazanym?
  • romans - dlaczego tak wielu kobietom jest on potrzebny?
  • bezradność - dlaczego kobiety samodzielne odbierane są negatywnie?
  • troska - dlaczego kobiety troszczą się najpierw o innych, a dopiero na końcu o siebie?
  • samoocena - jaki wpływ ma na nas ciągłe ocenianie przez innych?

"Kobiety od A do Z" to książka zaczynająca od autonomii, a kończąca na zmianach!

Katarzyna Miller to jedna z najsłynniejszych polskich psycholożek. Dała się poznać jako osoba charyzmatyczna, pogodna, zabawna, a przede wszystkim szczera do bólu. Ma za sobą kilkudziesięcioletnią praktykę terapeutyczną. Jest autorką i współautorką bestsellerowych poradników. Wykłada na wielu warsztatach rozwojowych dla kobiet. Daje im siłę i motywację do działania.


O autorze

Dariusz Janiszewski jest redaktorem i dziennikarzem. Współtworzy miesięcznik "Zwierciadło".

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii książki o emocjach

W jakiej formie została napisana książka "Kobiety od A do Z"?

Publikacja ma unikalną strukturę alfabetu, w której każde hasło odnosi się do innego, istotnego aspektu kobiecego życia. Autorka omawia tematy ułożone chronologicznie od litery A jak "Autonomia" aż do Z jak "Zmiany", co pozwala na swobodne czytanie wybranych fragmentów. Taka forma ułatwia szybkie odnalezienie konkretnych zagadnień, takich jak samoocena, romans czy troska o siebie. Poradnik łączy w sobie głęboką mądrość psychologiczną z bardzo przejrzystym i uporządkowanym układem treści.

Jakie konkretne problemy psychologiczne porusza Katarzyna Miller w tej publikacji?

Książka koncentruje się na mechanizmach kształtujących kobiecą tożsamość, takich jak niska samoocena oraz trudność w stawianiu granic. Katarzyna Miller analizuje przyczyny kobiecej bezradności i wyjaśnia, dlaczego dbanie o innych często wygrywa z autentyczną potrzebą zaopiekowania się samą sobą. Czytelniczki znajdą tu również odważną analizę tematów tabu oraz psychologiczne podłoże potrzeby przeżywania wyjątkowych emocji w relacjach. Każdy rozdział dostarcza konkretnych punktów widzenia, które pomagają zrozumieć własne emocje i codzienne wybory.

Czy ta książka to naukowy podręcznik psychologii dla profesjonalistów?

Nie, pozycja ta jest napisanym przystępnym i pełnym humoru językiem poradnikiem skierowanym do szerokiego grona kobiet. Zamiast hermetycznej terminologii medycznej, autorka stosuje zrozumiałe metafory i odwołuje się bezpośrednio do codziennych doświadczeń życiowych. Wiedza psychoterapeutyczna jest tu podana w sposób lekki i życzliwy, co znacznie ułatwia przyswojenie nawet trudnych tematów dotyczących psychiki. To idealna lektura dla osób szukających wsparcia w samorozwoju, a nie teoretycznych wykładów akademickich.

Dla kogo ta książka nie będzie odpowiednim wyborem?

Książka nie jest przeznaczona dla osób poszukujących wyłącznie suchych faktów naukowych lub gotowych recept na natychmiastowe rozwiązanie problemów. Ze względu na subiektywny i bardzo szczery styl Katarzyny Miller, może ona nie przypaść do gustu czytelnikom preferującym chłodny i zdystansowany ton wypowiedzi. Publikacja skupia się na specyficznie kobiecej perspektywie, więc mężczyźni szukający porad dedykowanych wyłącznie ich problemom mogą odczuwać niedosyt. Jest to lektura wymagająca od odbiorcy gotowości do szczerej autorefleksji i konfrontacji z własnymi przekonaniami.

W jaki sposób prowadzona jest narracja w tej pozycji?

Treść książki opiera się na dynamicznym dialogu pomiędzy psychoterapeutką Katarzyną Miller a dziennikarzem Dariuszem Janiszewskim. Taka forma rozmowy sprawia, że czytelnik odnosi wrażenie uczestniczenia w kameralnej sesji terapeutycznej lub bliskim spotkaniu z doświadczonym ekspertem. Pytania dziennikarza nadają rytm wypowiedziom, skłaniając autorkę do precyzowania myśli i dzielenia się osobistymi anegdotami. Dzięki temu przekaz jest autentyczny, angażujący i znacznie łatwiejszy w odbiorze niż klasyczny monolog ekspercki.

Szczegóły
  • Tytuł: Kobiety od A do Z
  • Autorzy: Katarzyna Miller, Dariusz Janiszewski
  • Wydawnictwo Zwierciadło
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2023
  • Ilość stron: 220
  • Format: 14.5 x 20.5 cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788381324472
  • Język: polski
  • Podtytuł: czyli o tym, co ważne dla kobiecej tożsamości, o emocjach, postawach i życiowych wyborach
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788381324472
  • EAN: 9788381324472
  • Wymiary: 14.5 x 20.5 cm
  • Dane producenta: Wydawictwo Zwierciadło, Widok 8 piętro 7, 00-023 Warszawa, Polska, handlowy@grupazwierciadlo.pl, tel. +48 22 312 37 12
Recenzje książki Kobiety od A do Z, czyli o tym, co ważne dla kobiecej tożsamości, o emocjach, postawach i życiowych wyborach (11)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Katarzyna Ś. w dniu 2023-07-08
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

    Gdy kobiety rozprawiają o kobietach bardzo często poruszają kwestie z pozoru banalne i logiczne, jednak po głębszej analizie można dostrzec, że są one niejako zapomniane lub traktowane jako temat tabu. Tak też jest w przypadku książki "KOBIETY OD A DO Z czyli o tym, co ważne dla kobiecej tożsamości, o emocjach, postawach i życiowych wyborach".

    Katarzyna Miller jest uznawana za najsłynniejszą polską psycholożkę, która nie owija w bawełnę i jest szczera do bólu. Idealnie można to odczuć właśnie w tej książce. Współautorem jest w tym wypadku Dariusz Janiszewski, który miał już okazję współpracować z panią Miller przy ich poprzedniej książce ŻYCIE OD A DO Z.

    Muszę przyznać, że sposób w jaki treść została tutaj zaprezentowana jest genialny. Całość składa się z poszczególnych rozdziałów, gdzie hasła faktycznie zaczynają się od kolejnych liter alfabetu. Mamy więc dla przykładu A jak Autonomia, B jak Bezradność, C jak córka, D jak Dzieci i tak dalej. Każde z haseł zostawało wyjaśnione dzięki krótkim porównaniom, dzięki czemu przyjemnie mi się z tym zapoznawało.

    I choć nie jestem zwolennikiem poradników, książek o tematyce psychologicznej i tym podobnych, to ten tytuł przykuł moją uwagę. Niektóre tematy określane jako tabu zostały nakreślone bardzo przejrzyście, dla niektórych zapewne zbyt "otwarcie", ale ja uważam, że są kwestie, o których za mało się mówi albo nie mówi się wcale, co skutkuje wieloma przykrymi sytuacjami i dobrze byłoby to zmienić.

    Bardzo przyjemna pozycja myślę, że mogę ją Wam polecić bez obawy o zbytni natłok psychologicznej treści 😉

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Karolina O. w dniu 2023-05-14
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 4 osób uznało recenzję za przydatną

    O kobietach...

    "Tajemnicą
    jest kobieta." Stanisław Wyspiański

    Kobieta, nie da się ukryć, że jest bardzo fertycznym tematem w powieściach czy wierszach, postacie kobiece w książkach, filmach czy serialach stają się bohaterkami, które zapadają w pamięć, myśli i serca czytelników i widzów na całym świecie. Kobieta, wg jednych jest "puchem marnym", wg innych "tajemnicą", a jeszcze wg innych "pułapkami, w które wpadamy i z których już nie chcemy się uwolnić". Kobiety od zawsze były inspiracją dla artystów wszelakich, są muzami czy to dla malarzy, czy to dla pisarzy, poetów czy rzeźbiarzy.

    O kobietach dla kobiet pisze w swojej najnowszej książce właśnie pani Katarzyna Miller, znana i lubiana psychoterapeutka. W "Kobietach od A do Z" dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na temat kobiet. W rozmowie z Dariuszem Janiszewskim porusza tematy ważne dla kobiecej tożsamości, omawia przyjmowane przez kobiety role i postawy, czy mechanizmy psychologiczne, na które są wyjątkowo podatne. Przeczytamy tu [Adres usunięty]. o sprawach ważniejszych, takich jak samoocena, autonomia, emancypacja, poronienie, przemoc domowa czy zmiany, a także o sprawach mniej ważnych, które kryją się na przykład pod hasłami: gęba, humor, jędza, kot czy lajki. Ten kobiecy alfabet pani Kasi niesie ze sobą wiele emocji, humoru i mądrości, dlatego warto przeczytać go, szczególnie my, czytelniczki, powinnyśmy przeczytać go w całości, od A do Z. Naprawdę warto, czyta się go szybko i zgodzicie się ze mną, że takie kobiece spojrzenie na nas, kobiety i na nasz, kobiecy świat jest bardzo intrygujące. Polecam Wam lekturę tej książki, a ja za możliwość lektury dziękuję wydawnictwu Zwierciadło i autorce !

    "Kobieta miewa w oczach błyski stokroć wymowniejsze od słów." Arthur Conan Doyle

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Kamila W. w dniu 2023-03-27
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

    Muszę przyznać, że dosyć sceptycznie podeszłam do tej pozycji, być może ze względu na tytuł. Jest dosyć długi, co z jednej strony niekoniecznie zachęca do czytania, z drugiej jednak dzięki takiemu zabiegowi doskonale wie się, co znajduje się w środku książki. Napisano ją w lekki, zabawny sposób, a mimo to pchnęła mnie do wielu ciekawych przemyśleń. Jest w moim zachowaniu wiele rzeczy, których czasem nie rozumiem, a u mężczyzn ich nie dostrzegam. Dzięki tej pozycji z pewnością dowiedziałam się nieco więcej o sobie.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Super Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Paweł W. w dniu 2023-04-03
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

    "Kobiety od A do Z" to kolejna książka Katarzyny Miller, którą traktować należy jako poradnik, a przy tym rozprawę filozoficzną na temat życia. Dzieło skłania nas do refleksji nad własną egzystencją. Nad tym, dokąd ona zmierza i czy rzeczywiście realizujemy postawione sobie cele w należyty sposób. Książka dedykowana jest kobietom, jednak mężczyźni też powinni się z nią zapoznać, bo niektóre zapisane w niej prawdy są uniwersalne i mogą każdemu pomóc zbudować odpowiednią pewność siebie w codziennym działaniu.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ignacy W. w dniu 2023-04-01
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    3 z 6 osób uznało recenzję za przydatną

    "Kobiety od A do Z" to cenna publikacja, która przybliża czytelnikom różnorodne aspekty kobiecej tożsamości. Katarzyna Miller w swojej książce podejmuje ważne tematy, takie jak emocje, postawy, życiowe wybory, a także wpływ kultury i społeczeństwa na kobiety.

    Autorka zwraca uwagę na fakt, że kobiety często narażone są na presję ze strony otoczenia, a ich życiowe wybory często poddawane są krytyce i ocenie. Jednakże, "Kobiety od A do Z" zachęcają do podjęcia świadomych decyzji i kształtowania swojego życia według własnych potrzeb i marzeń.

    Książka ta jest bardzo inspirująca i motywująca, zachęcając czytelników do zastanowienia się nad swoim życiem i pozytywnych zmianach w nim. Znajdują się w niej także praktyczne wskazówki i porady, które mogą pomóc w osiągnięciu sukcesu i spełnieniu marzeń.

    Podsumowując, "Kobiety od A do Z" to wartościowa lektura dla każdej kobiety, która chce lepiej poznać samą siebie, odnaleźć swoją tożsamość i osiągnąć szczęście i spełnienie w życiu.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula